Jak podłączyć telewizor LCD/plazmę do komputera/laptopa

klolik

New member
@DejwiD:
Najmniej problemów z kompami mają Samsungi i Sharpy, co nie znaczy że i tu ich nie będzie. Inne firmy też dobrze współpracują z kompami, ale i od tej reguły są wyjątki. Gdy będziesz miał upatrzony tv najlepiej go samemu przetestować z kompem.
Lepsze będzie oczywiście dvi-hdmi, przy czym nie wszystkie modele tv obsługują pełną rozdziałkę z kompa na tym złączu. Jak tak się nie da to możesz spróbować połączenia d-sub.
Są takie rozgałęziacze np taki lub w marketach/sklepach z elektroniką.
Wystarczy przełączenie pilotem.

@Lukaszl:
A próbowałeś klawiszy funkcyjnych Fn+F... w laptopie? Jeden z nich przełącza między wyświetlaniem tylko na wyświetlaczu lapka, na lap i monitor zewn., tylko monitor zewn.
 

Lukaszl

New member
klolik napisał:
A próbowałeś klawiszy funkcyjnych Fn+F... w laptopie? Jeden z nich przełącza między wyświetlaniem tylko na wyświetlaczu lapka, na lap i monitor zewn., tylko monitor zewn.

probowalem od f1 do f12 jedyne f2 cos przelacza w zwiazku z monitorem

udalo sie tylko to ze zmniejszylem rozdzielczosc do 1148 i wista zaczela wykrywac monitor sharp nie wiem tylko jak przelaczyc zeby pulpit byl na sharpie lub odwrotnie

Moze oprocz rozdzielczosci trzeba cos jeszcze przełaczyc wiem ze odswiezanie oba ekrany maja na 60hz

Lukasz
 
Ostatnia edycja:

rassty

New member
witam panów!
jestem tu nowy i mam pytanko:wink:

Mam karte graficzną Geforce 8600Gt, ma ona 2xDVI i 1wejscie s-video z przejsciówką(to wejscie obsługuje hdtv)

Podpiąłem tv LCD 26'' Toshiba przed kabel component video. Przez przejsciowke w karcie graf tak jak ponieżej do component video w tv.



I ma pytanie czy lepiej podpiąć to tak jak mam czy kupic kabelek DVI-HDMI i podpiąć, jak będzie lepiej i czy ta druga wersja jest możliwa??

Od razu dodam że tv śmiga na 1080i a monitorek mam ustawiony na 1440x900 bo ustawiłem w trybie dual.

prosze o odp
pozdrawiam
 

dwinbar

New member
Panasonic TX 32LX70P podłączenie

Witam, mam problem z LCD z tytułu.
Próbuje podłączyć do niego lapka ASUS A6KM-Q097H (graf. NVidia GeForce GO7300) poprzez RGB. Tylko takie wyjście mam w lapku.

Po podłączeniu i odpaleniu systemu LCD ładnie wyświetla wszystko do momentu kiedy nie pojawi sie napis windowsa "Zapraszamy". Jego już nie widać i nie wiem co zrobić. Rozdzielczość TV to 1366x768, lapka ustawiłem na 1024x768 i nie wiem co dalej???

pomocy

z góry dzięki
 

SIMIO

New member
Witam,
Podpinam te pytanie do innego tematu żeby kolejnego, podobnego nie zakładać.
Może ktoś mi podpowie jakim przewodem podłączyć LG 42LC51 do PC z geforce 6600 256 MB AMD ATHLON 64 processor 3200+?
Chcę uzyskać najlepszą jakość obrazu w filmach hd 720 itd.
Przeszukałem całe forum i różnie bywa z odpowiedzią na takie proste pytanie, niektórzy mówią "DVI-HDMI" ale bywają problemy z rozdzielczością itd, czasami czytałem "Tylko VGA-VGA" ale chce korzystać i z monitora bez konieczności odłączania, podłączania kabli. Może kabel DVI-DSub? S-video raczej z wszystkich wypowiedzi odpada...

Proszę o szybką odpowiedź gdyż chcę zakupić ten przewód jak najszybciej,

Pozdrawiam
 

SIMIO

New member
Czekam i czekam bo to dość ważne...
Poprostu się przypominam ludziom którzy się znają na takim czymś

:hmm:
 

bialy66

New member
mam pytanie

Witam,.

na laptopie mam jedynie wyjście VGA d-sub 15p chcę sobie sam zrobic kablel do tv s-video lub komponent ale nie wiem jakie polaczenia mam zrobić??? z ktorymi pinami może ma ktoś schemat lub posiada takowe inf.??

z góry dzięki i pozdrawiam
:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::hmm:
 

klolik

New member
@SIMIO
Jeśli już czytałeś tyle różnych opinii o podłączaniu tv-pc i chcesz nabyć odpowiedni kabel a nie jesteś przekonany jaki to może pożycz od kogoś lub zapytaj w sklepie o możliwość wymiany na inny jeśli nie zagra u Ciebie.

Rozumiem, że masz 2 wyjścia dvi na karcie. Więc karta-monitor łączysz kablem dvi, karta-tv kablem dvi/hdmi lub w ostateczności dvi/d-sub. I nic nie podłączasz/rozłączasz.
Współpraca na linii pc-tv zależy od wielu czynników: jaki tv, jaka karta, jaki kabel. Nie sposób opisać wszystkich możliwych kombinacji.
Jeżeli nie znalazłeś do tej pory odpowiedzi na Twoje pytanie to podziel się efektami jakie uzyskasz u siebie.

Pozdrawiam
 

ths

New member
Witam, posiadam tv 32'' samsung R81b. Podlaczylem go do PCta kablem d-sub/d-sub. Mam jednak problem z wyswietleniem obrazu na TV i monitorze jednoczesnie w roznych rozdzialkach (monitor 1280x1024 tv 1366x768) Gdy ustawie w sterownikach nvidii na tryb taki to na ekranie ktory ustawie jako glowny wszystko dziala poprawnie, a na drugim widac pusta tapete.
 

Gollum

New member
to ja mam inne pytanie odnośnie połączenia laptopa z lcdkiem
mam FL90 z prockiem T9300,.... który posiada złącza S-VIdeo oraz DSUB
czy da się podłączyć do LCDka ten laptop w taki sposób, że
z wyjścia D-Sub poprzez przejściówkę D-Sub-DVI, a następnie kablem DVI-HDMi do złącza HDMI w tv (LG model LEcośtam32")?
Czy w taki sposób otrzymam jakikolwiek obraz?
TV ma też złącze PC-VGA ale najpierw chciałbym się dowiedzieć, czy taka kombinację ktoś już sprawdził?
 

marshall21

New member
Podłączenie kompa przez HDMI/DVI

Witam

Od wczoraj użytkuję Sharpa LC-32X20E. Próbowałem go podłączyć do mojego komputera przez łącza HDMI (TV) - DVI (PC). Niestety przy ładowaniu Windowsa wyskakuje jakiś błąd, którego nie nadążam przeczytać (coś z display) i komputer się resetuje. Odpala się jedynie w trybie alarmowym.

Mięliście może taki problem - jakiś pomysł jak temu zaradzić? Czy to możliwe aby karta graficzna z wyjściem DVI (używam przejściówki DVI-HDMI) nie obsługiwała HDMI? Może to tylko kwestia sterowników, ustawień?

Help! ;)

Pozdr.
M.
 

klolik

New member
@Gollum:
Tak, już ktoś sprawdził.
Poczytaj tutaj
Zwłaszcza post nr 8

@marshall21:
Reset komputera w momencie ładowania to nie jest normalny objaw. Może to i kwestia sterów, ale możesz też mieć uszkodzone wejście w lapku.
Próbowałeś podłączać kablem dvi/hdmi bez przejściówki lub inny lapek/komp do tego tv?
Czy podłączałeś pod wyjście dvi lapka inny tv lub monitor?

Pozdrawiam
 

marshall21

New member
Dzięki za info.
Podłączałem stacjonarkę i gniazdo DVI w karcie graficznej jest ok, bo na codzień podłączam przez nie monitor.
Innego laptopa podłączyłem, ale nie przez kabel HDMI i TV działał ok. Zakładam, że po zwykłym kablu połączenie będzie działać - zależy mi jednak na kablu HDMI, w końcu trochę dineros już na niego wyłożyłem ;).

Czy to możliwe aby np. karta graficzna z gniazdem DVI nie obsługiwała połączenia z TV przez kabel HDMI?

M.

---------
@marshall21:
Reset komputera w momencie ładowania to nie jest normalny objaw. Może to i kwestia sterów, ale możesz też mieć uszkodzone wejście w lapku.
Próbowałeś podłączać kablem dvi/hdmi bez przejściówki lub inny lapek/komp do tego tv?
Czy podłączałeś pod wyjście dvi lapka inny tv lub monitor?

Pozdrawiam[/quote]
 

smike

New member
Witam HDTVforumowiczów.
Mój pierwszy post :]
PC: Abit Siluro GF4200Ti Detonatory 93.xx DVi, D-sub, SVHS - CRT Huyndai 17'
TV: Sony 26U2000 HDMI, D-sub, SVHS, itd... natywna: 1366x768

Podłączenie: D-sub - D-sub.
Problem: Chciałem uzyskać w trybie dualhead
na CRT: 1024x768
na TV: 1366x768

Monitor CRT - bez problemu.
TV LCD - probem, bo wskakuje na 1280x768 :confused:
W opcjach nVidia jest rozdziałka 1360x768 i takową załączam, ale niestety pomimo gróźb i próśb TV zawsze przełącza się na 1280x768.
WHY? WHY? WHY?

p.s. Dziś podłacze TV pod kompa z inną grafą tj. 8600GT(wyjścia DVI, DVI) przez przejściówke DVI-D-sub. Może to wina grafy ???
 

DirtySanchez

New member
PC -> TV - gdzie podziały się ikony?

Witam !!

Udało połączyć mi się laptopa (ATI X1600) przez kabelek DVI-HDMI do TV (Toshiba 42x3030GD).
Zaznaczam, że zainstalowałem już program PowerStrip i poustawiałem w nim odpowiednie opcje.
Wszystko jest fajnie tylko dwie sprawy mnie nurtują i za nic nie mogę dojść dlaczego tak się dzieje:

1) Po uruchomieniu drugiego monitora czyt.TV widzę tylko pulpit i kursor. Nie mam żadnych ikon czy skrótów, paska narzędzi. Samo tło.
Gdy odpalam film pod XP ekran powiększa się i normalnie mogę oglądać film. Po wyłączaniu playera - to samo. Czysty pulpit bez ikon i pasków.
O co chodzi? Dlaczego karta graficzna, system operacyjny? robi takie fiku-miku?

2) Choć w programie PowerStrip ustawiłem drugi ekran na 1920x1080 px to obraz zajmuje tylko środkową część ekranu. Nie mogę jej rozciągnąć chyba, że
zmienię rozdzielczość na 1280x720 px -> ale nie na tym mi zależy. Oczywiście ikon i pasków również nie widać :)

Czy ktoś z forumowiczów miał podobną sytuację.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam,
DS
 

olka

New member
Witam,

Ufff, przebrnełam przez cały wątek ale ine znalazlam odp na nurtujace mnie pytanie/a wiec musze je zadac liczac na to ze na nie ktos odpowie :)

Mam TV LCD Samsung LE26R81B i laptopa HP DV9260us ze złączem HDMI.

Wszędzie wyzej pisali ludzie o innych polaczeniach typu DVi-HDMI itp ale jeszcze nikt nie pytal o polaczenie HDMI - HDMI - to sie moze wydawac prozaiczne ale niestety mam problem....

Po podlaczeniu laptopa z TV poprzez obydwa zlacza HDMI i wlaczeniu klonowania mam obraz na TV lecz w rozdzielcvzosci 1280xnie pamietam na ile ale to malo istotne - niestety nie moge ustawic rozdzielczosci 1366x768 w TV - poprostu sie nie da.

Pytanie:

Czy uzycie programu PowerStrip cos da (zaznaczam ze kompletnie nie znam tego programu), zauwazylam ze ktos powyzej o nim wspomnial ale juz nikt nie napisal czy od cos daje/pomaga?

Cytat:

"A taki program jak Power strip? tam mozna ustawić rozdzielczość co do piksela.

Power Strip. Osobiście nie bawiłem się nim bo mam dopiero zamiar kupić kabel, ale kilka osób na tym forum używało ten program. Zresztą z Radkami są problemy"

a pozniej ktos napisal ze:

"Witam!W moim przypadku wygląda to tak:kablem D-Sub,z GF 7600GT-SamsungLE37S71B,a monitor przez przejściówkę DVI.Na karcie ustawiłem rozdzielczość 1360/768,póżniej klon,a następnie Samsung jako wyświetlacz podstawowy.Teraz po przeczytaniu tego wątku,sam nie wiem czy kupować DVI-HDMI,czy zostawić tak jak jest."

Tak sie sklada ze w swoim laptopie nie mam "Radka" tylko GF7600 a pomimo tego nie moge ustawic rozdzielczosci 1366x768 co udalo sie komus powyzej na GF7600GT??

Ktos jeszcze pisal:

"Udało połączyć mi się laptopa (ATI X1600) przez kabelek DVI-HDMI do TV (Toshiba 42x3030GD).
Zaznaczam, że zainstalowałem już program PowerStrip i poustawiałem w nim odpowiednie opcje."

Tak wiec prosilabym o potwierdzenie czy zastosowanie PowerStrip w moim przypadku bedzie dobrym wyjsciem czy mam isc inna droga?

I prosze nie piszcie mi ze musze wyprobowac bo juz w innych sprawach tak probowalam ze musialam dac kompa do przeinstalowania systemu - jestem kobieta i tak wydaje mi sie ze daje sobie rade z kompem ale nie jestem az takim ekspertem. Myslalam ze polaczenie HDMI - HDMI to najprostsze z mozliwych a jednak mylilam sie grubo.

Zaznacze ze obraz na TV w rozdzielczosci 1280x na iles tam jest wiekszy niz matryca TV, wychodzi lekko poza obszar matrycy i jest gorszy anizeli powinien byc.

Aha matryza w laptopie ma rozdzielczosc 1440x900.


Jakies rady? Z gory dziekuje.
 

olka

New member
Ok, zaryzykowalam - uzylam PowerStrip i niestety pomimo dodania rozdzielczosci 1366x768 - obraz na TV LCD w dalszym ciagu nie zmienia sie, jest wiekszy niz matryca i niewyrazny - co dziwne jest taki sam przy rozdzielczosci 1366x768 co 1280x na iles tam....

Wynika z tego ze TV LCD Samsung LE26R81B nie ma rozdzielczosci natywnej?? czyli po zlaczy HDMI laptop nie pojdzie w dobrej jakosci obrazu??

Tylko po D-sub??
 

smike

New member
smike napisał:
Witam HDTVforumowiczów.
Mój pierwszy post :]
PC: Abit Siluro GF4200Ti Detonatory 93.xx DVi, D-sub, SVHS - CRT Huyndai 17'
TV: Sony 26U2000 HDMI, D-sub, SVHS, itd... natywna: 1366x768

Podłączenie: D-sub - D-sub.
Problem: Chciałem uzyskać w trybie dualhead
na CRT: 1024x768
na TV: 1366x768

Monitor CRT - bez problemu.
TV LCD - probem, bo wskakuje na 1280x768 :confused:
W opcjach nVidia jest rozdziałka 1360x768 i takową załączam, ale niestety pomimo gróźb i próśb TV zawsze przełącza się na 1280x768.
WHY? WHY? WHY?

p.s. Dziś podłacze TV pod kompa z inną grafą tj. 8600GT(wyjścia DVI, DVI) przez przejściówke DVI-D-sub. Może to wina grafy ???
No i "kupa"... z innym kompem i inną grafą to samo, czyli max rozdzielczość:
1280x768. Czy to znaczy,że w specyfikacji Soniacza jest celowe przekłamanie? Jest tam napisane czarno na białym 1366x768.
Co ciekawe przy rozdziałce 1280x768 obraz jest żyleta, więc chyba to jest natywna rozdzilczość matrycy.
Dziwna sprawa że LCi 32' też mają tak jak 26' 1366x768 :confused:
Napisze do SONY i zapytam.
 
Do góry