Jak podłączyć telewizor LCD/plazmę do komputera/laptopa

adas7

Member
Nie wiem jakie ma możliwości ten LG, ale miałem daewoo 37' i wszędzie, na pudełku na stronie producenta było napisane ze rozdz matrycy to 1366x768, ale tv wyświetlał tylko 1024x768. Inne nieudolnie interpolował. Potem jak go wymieniałem powiedzieli mi ze to że w opisie matryca ma 1366x768 wcale nie znaczy ze obsługuje taką rozdz, bo dla niej natywna była właśnie 1024x768. Ale nie wiem czy temu LG też to dolega, mam LG 32' i jest ok, nawet jak podepnę do laptoka to jest ok z tym że laptop ma
natywna rozd 1920x1200 15,4'
 

setunia

New member
Bez reklam
marioking napisał:
Posiadam LG 26lc2r, podlaczenei z lapkiem( ati x700) przez kabel RGB. Po podpieciu i odpaleniu wsyzstko wlacza sie samoczynie przy odpalaniu w dual view, tylko ze w rozdzielczosci 1024x768. TV niby obsluguje 1366x768 tylko nie moge podniesc rozidzalki, nawet jak robie LCd jako jedyny wyswietlacz. Godzine kombinowalem i nic. Jakby komputer nie wiedzial ze mozna wieksza ustawic. Czy do tego TV nie ma jakis driverow by komp wiedzial co moze??

Miałem podobny problem z Toshibą przed moim Asusem. Ona po prostu nie miała rozdziałki 1280x768, a ta rozdziałka jest potrzebna do mjej plazmy. I żadna siła nie zmusiła jej do wyświetlenia tej rozdzielczości - dopiero zmiana laptoka pomogła.:(
 

szulzykk

New member
Witam. Sluchajcie mam meeeega problem. Wlasnie kupilem sobie kabelek HDMI = DVI i podlaczylem sobie do R9550 XT 128/128 nie stety nie moge ustawic za Chiny obrazu :confused: Raz jest jakis maly raz w ogole za duzy :confused: Jest jakis program do zarzadzania tego typu rzeczami ? Aha telewizor to Samsung LE23R7 :confused: Prosze o pomoc !
 

Bartman

New member
Power Strip. Osobiście nie bawiłem się nim bo mam dopiero zamiar kupić kabel, ale kilka osób na tym forum używało ten program. Zresztą z Radkami są problemy :)
 

szulzykk

New member
Bo jak odlacze Monitor to wszystko jest ok - obraz w LCD jest miodzio no ale nie ma monitora a nie bede przeciez co chwile odlaczal kabel :/



Rozwiazanie dla tych ktorzy maja podobny problem jak ja.

Po 1. Sterowniki Omega
Po 2. Wlaczenie w opcjach zaawansowanych mozliwosci obslugi 2 monitorow i przelaczania ich. Ja mam tak ze wciskam ALT + CTRL + Z i mi sie przelacza z trybu monitora na tv :D
Po 3. Znalezienie odpowiedniej konfiguracji tzn. rozdzielczosc i odswierzanie. Mozna jeszcze kliknac na tv opcje wymuszenia 700dpi :)

Pozdrawiam ! Wszystko smiga az milo procz jednej rzeczy - jak przelacze spowrotem na monitor to musze odswierzanie przywracac na 75hz :/ Ale mysle ze to dopracuje ^^
 
Ostatnia edycja:

przemas.l

New member
a czy mozecie pomoc zupelnemu laikowi w te sprawy???

witam ja jeszcze nie mam problemu ale chcialbym sie dowiedziec co nieco.
posiadam PC z karta graficzna ATI Radeon 9600 Series AGP 256MB i telewizor LCD Samsung LE-32N73BD i chcialbym podlaczyc te dwie rzeczy razem zeby wspolpracowaly:grin: (LCD jako drogi ekran:cool:). Interesuje mnie podlaczeniem kablem DVI-HDMI poniewaz wczesniej podlaczylem kablem s-video ale obraz nie byl zbytnio rewelacyjny dziekuje za odpowiedz pozdrawiam wszystkich na forum:eek:k:
 

ryan77

New member
Witam. Czytam wasze posty i mam kręćka w głowie. Czy ktoś może napisać jaki kabel najlepiej zastosować do połaczenia laptopa z LCD? Mam wyjście DVI oraz S-video. Chciałem kupić kabel hdmi-dvi ale czytam, ze z tym są tylko problemy, s-video też mi sie nie widzi. Czyli jedak kabel vga z przejściówką dvi? Chciałbym ogladać filmy hd z kompa na obrazie TV. Pozdrawiam.
 

Gollum

New member
vga z przejsciowką na dvi?
vga jest analogowa a dvi cyfrowa, więc tak na prawdę nici z hdtv i cyfrowego przekazu :/
lepiej dvi-hdmi. poza tym laptop to + bo możesz go przetransportować koło tv i nie potrzebujesz 10m kabla a tylko 1-2m co jest względnie tanie i jest niewielki koszt ryzyka. no i jeszcze kwestia puszczenia dźwięku z laptopa :)
 

me_th_od

New member
Gollum napisał:
vga z przejsciowką na dvi?
vga jest analogowa a dvi cyfrowa, więc tak na prawdę nici z hdtv i cyfrowego przekazu :/
AFAIR to na przewodzie VGA wtyczka "dostaje" sygnal cyfrowy z PC konwertuje go na analogowy zeby potem w TV znowu zamienic na cyfrowy ...
tak wiec VGA z przejsiowka na DVI moze zadzialac - inna sprawa ze sygnal moze jednak byc gorszy od czystego DVI/DVI ;)
 

Piotrek_PP

New member
Gwoli formalności. Wszystko zależy jakie DVI (-D, -A, czy -I). Wyjścia DVI kart graficznych są praktycznie zawsze -I co oznacza, że wyprowadzona jest tam i cześć cyfrowa i analogowa. Natomiast wejścia DVI sprzętu video są praktycznie wyłącznie -D czyli akceptują tylko sygnał cyfrowy.
Dlatego też sens ma jedynie kabel DVI=>VGA (źródło=>odbiornik) a nie ma sensu VGA=>DVI.
 

gladiator

New member
Widze ze z ta technika to tylko same problemy.
Wiec po co te wszystkie HDMi itp, jak naprzykład kabli nie daja w zestawie, Przykład: tuner HDMi telewizji N.
Wychodzi na to ze za sprzet trzeba dodatkowo doplacic, sporo kasy na kabelki i przejsciowki a ile NERWOW !!!:hmm:
 

SnOOpHeR

New member
Witam

A jak to jest z wyjściem DVI ? Czy np stacja dokująca ( czy jakiś replikator portów, jeśli to nie to samo ) by pomogła? Bo wyjścia DVI w laptopie nie mam.
Czy wogóle sobie darować takie coś, bo po prostu karta graficzna ( GeForce FX Go5200 32MB ) jest za słaba??

Chodzi mi głównie o to żeby ''przekazać'' obraz HDMI z PC do TV...

Na koniec pytanie o DVD. Czy DVD do TV najlepiej podłączyć componentem ( póki nie mam DVD z HDMI )? Czy S-Video też będzie równie dobre?
 

zegan

New member
a dzwiek

piszecie o podlaczaniu wideo a co z audio.czy warto podlaczac pod tv dzwiek z wyjscia spdif (co tak wogole oznacza jaka jest specyfikacja tego wyjcia)??
 

ps_user

New member
Bez reklam
gladiator napisał:
Widze ze z ta technika to tylko same problemy.
Wiec po co te wszystkie HDMi itp, jak naprzykład kabli nie daja w zestawie, Przykład: tuner HDMi telewizji N.
Wychodzi na to ze za sprzet trzeba dodatkowo doplacic, sporo kasy na kabelki i przejsciowki a ile NERWOW !!!:hmm:
Do większości tunerów sat. lub stacjonarnych DVD też nie dają porządnych kabli RGB tylko np. Cinch-Video ;) Po dodaniu kabla HDMI który tani nie jest, cena urządzenia dodatkowo rośnie. Więc lepiej nie dodawać kabla. To chyba sposób myślenia producentów.
A co do nerwów, to cię rozumiem. Hmmm a kiedyś nie było for int. i trzeba było polegać tylko na sprzedawcach brrrrr. ;)
 

suawek

New member
Witam wszystkich czytajacych. mam nadzieje ze ktos madrzejszy ode mnie zdola mi pomoc :) Jak sie pozbyc (i czy sie da ) czarnej ramki dookola ekranu LCD przy zainsalowanych orginalnych sterownikach ATI. na OMEGACH nie ma tej ramki ale zalezy mi na sterownikach od ATI. podlaczenie DVI- HDMI. . gdyby to mialo pomuc Karta RADEON X1950 PRO. LCD SONY KDL-32U2000

bede wdzieczny za pomoc.
 

thenat19

New member
a wiec mam problem z podłączeniem mojego PC z TV Sony KDL 40 W 2000 .
mam grafike 7600 GS DDR2 silent (byc moze zmienie w czerwcu na 8600 gts ,ale wątpie ). zakupiłem juz na allegro przejsciówkę z Hdmi na DVI oraz kabel DVI/hdmi ( z jednej strony ta koncowka, a z drygiej druga ) czekam juz tylko na paczke .
jest to telewizor z Full Hd 1920x1080 . czy moja karta grafiki uciągnie np film w HD na tym telewizorze ? ( mam w najwiekszym hd filmy Ja Robot i Spiderman ) bo planuje podłączyć tv jako ekran główny ( nie tak jak to psize nvidia jako system 2 monitorów bliźniaczych podłaczonych obydwu do karty grafiki ( kazdy na inne wejscie ).

jesli wsyzstko dobrze podłacze to zobacze ekran windowsa na tv ? ( jak dostane w łapy przejsciowki i pokombinuje troche to bardziej opisze jesli cos nie bedize współgrać )
dzieki
pozdrawiam.
 

bogasr

New member
tv lcd 37' do kompa

chciałbym podłaczyć tv lcd Philiphs 37" do kopmutera za pomocą kabla HDMI-DVI, w kopmuterza mam ge force 7300 GT , jednak jest jakiś problem bo na tv nie mam wogóle obrazu, a próbowałem chyba w nvidii juz wszystkich opcjii ustawień i nic , czy ktoś może mi pomóc???? fakt jest taki z ekabel jest raczej sprawny i wyjścia takż ebo po podłaćzeniu do komputera w ustawieniach ge force wykryto mój tv
 

Krzyszta

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam!W moim przypadku wygląda to tak:kablem D-Sub,z GF 7600GT-SamsungLE37S71B,a monitor przez przejściówkę DVI.Na karcie ustawiłem rozdzielczość 1360/768,póżniej klon,a następnie Samsung jako wyświetlacz podstawowy.Teraz po przeczytaniu tego wątku,sam nie wiem czy kupować DVI-HDMI,czy zostawić tak jak jest.:confused:
 
Do góry