I do grania i do oglądania czyli uniwersalny 65 calowy SmartTV do 4500zl

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
W dzień znaczną część dnia leca kanały informacyjne , żony HGTV etc.
Wieczorami seriale , filmy.
Skoro nic się nie dzieje ,to pozazdrościć. 😜
Ale nie zaklinaj rzeczywistości.Kłamać to my ,nie nas.;)

cztery lata trzymał go nierozpakowanego w piwnicy ?!
Tak;)
Kupiony nowy ,w Wypalenia pokazały się gdy telewizor miał niecałe dwa lata.Wymiana w serwisie matrycy i gra dalej.Ale żona już nie ogląda niczego ze statycznymi obrazami.
A muszę mieć Veyrona ,by wiedzieć ,że to jest szybkie auto?;) Możemy mieć inne zdanie ,ale traktujmy się poważnie.:)
Mam jeszcze plazmę Panasonica .55ST60.Córka ją "dojeżdża". Obraz fajny.Ale pod względem wypaleń to taki sam "kanał" co oled. Pacjent "specjalnej troski".🤪
Mi po roku użytkowania pojawił się trwały (wypalenie a nie żaden powidok ) ślad po transparentnym logo stacji telewizyjnej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wręcz przeciwnie bardzo sie cieszę z jakości - jak zawsze zresztą.
I polecam jak zawsze .
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ale nie zaklinaj rzeczywistości.Kłamać to my ,nie nas

Przede wszystkim , to proponuję byś takie uwagi zostawił sobie na dyskusję z jakimiś internetowymi trollami.

Nie wiem po co niby miałbym kogoś kłamać , w jakim niby celu ?! A juz kompletnie nie rozumiem dlaczego niby miałbym okłamywać samego siebie i wydawać kilkanaście tysiecy na zakup bubla po raz kolejny ?!
Uważasz mnie za idiotę ?!

Kupiony nowy ,w Wypalenia pokazały się gdy telewizor miał niecałe dwa lata.Wymiana w serwisie matrycy i gra dalej.Ale żona już nie ogląda niczego ze statycznymi obrazami.

Nie neguję , że Oledy mogą ulec uszkodzeniu , w tym wypaleniu. Stwierdzam jedynie , na podstawie własnych wieloletnich doświadczeń , że w normalnym użytkowaniu nie jest to problem.Oczywiście może się zdarzyć wadliwy egzemplarz (to się może zdarzyć zawsze, w przypadku każdego sprzętu) lub "wadliwy uzytkownik" bo tylko tak można określić w żartobliwy sposób kto użytkuje taki TV jako doatkową lampę w domu ,włączoną po 8-10 godzin dziennie na kanale informacyjnym w trybie Vivid.
Nie twierdzę ,że Oledy są idealne , nie nadają się np. jako monitory do poczekalni.Jednak jako ekrany w centrum domowej rozrywki są moim zdaniem nadal bezkonkurencyjne.

A muszę mieć Veyrona ,by wiedzieć ,że to jest szybkie auto?;) Możemy mieć inne zdanie ,ale traktujmy się poważnie

No właśnie- traktujmy się poważnie...
Oczywiscie że nie trzeba być posiadaczem danego sprzętu by znać jego teoretyczne osiągi.Jednak by wyrobić sobie jakieś własne zdanie (będące wartościowym) na temat jego awaryjności , według mnie trzeba go posiadać , najlepiej przez dłuższy okres czasu...
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem po co niby miałbym kogoś kłamać , w jakim niby celu
Nie wiem.Ludzie pisza różne rzeczy.Z różnych powodów.Nie mam ochoty zgadywać z jakiego powodu.I wolę nawet nie wiedzieć.
Uważasz mnie za idiotę ?!
Bynajmniej.
w normalnym użytkowaniu
A co znaczy normalne użytkowanie?
Bo dla mnie normalne użytkowanie telewizora to oglądanie tego co chcę ,kiedy chcę ,ile chcę i jak chcę.Bez względu na rodzaj dostarczonego do telewizora sygnału.Łącznie z oglądaniem tylko tych "francowatych" pasków informacyjnych na okrągło,jak mnie najdzie ochota.
Dla innej osoby to będzie stream czy filmy z płyt.
Oczywiście może się zdarzyć wadliwy egzemplarz
O tym nie rozmawiamy.
"wadliwy uzytkownik" bo tylko tak można określić w żartobliwy sposób kto użytkuje taki TV jako doatkową lampę w domu ,włączoną po 8-10 godzin dziennie na kanale informacyjnym
A dlaczego ,skoro mam taki kaprys ,to nie mogę w ten sposób użytkować oleda?A przykład z lampą raczej nie trafiony.W przypadku oleda byłoby raczej ciemno.To już moja "jarzeniówka" "świeci" jaśniej.I bez problemu może grać 20 godzin na kanale informacyjnym.
proponuję byś takie uwagi zostawił sobie na dyskusję z jakimiś internetowymi trollami.
Proponuję byś takie uwagi
"wadliwy uzytkownik"
zostawił sobie na dyskusję z jakimiś internetowymi trollami.
własne zdanie (będące wartościowym) na temat jego awaryjności , według mnie trzeba go posiadać

Awaryjność to jedno.I nie o tym rozmawiamy.Bo psują się telewizory bez wzglądu na rodzaj technologii.
Natomiast możliwość wypalenia to cecha szczególna telewizorów oled. Taki "typ urody"
Przy moim sposobie oglądania nie widzę potrzeby kupowania oleda ,żeby się przekonać osobiście ,że miałem rację.Wiele osób "poświęciło" się dla ogółu i wiadomo jak oled może się zachowywać w określonych sytuacjach.
To jest moje zdanie .I jest ,mimo ,że prawdopodobnie myślisz inaczej , równie wartościowe co Twoje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kiedyś były dyskusje sprawiedliwych o Plazmach w taki tonie , że to ..... i że ..... i że też ......
Jedni ludzie kochali plazmy inni odwrotnie.

Nie zawalił się świat jak się skończyły.
Każdy wybrał co chciał i miał tyle radości co chciał.


Oled - zawsze znajdzie się "wielbiciel" podobnie jak mni ledy czy lcd.
A ludzie i tak kupują wszystko.

Oled na razie jest wg mnie najlepszy i tyle.
A przez moje ręce przez 40 lat przeszło dziesiątki tysięcy telewizorów.
I to jest moja opinia .
Każdy ma prawo myśleć inaczej.
 

xxdeathstarx

New member
@gitarrra @mat74 WOW. Dzięki za szoł 🤩
Podsumowując jeśli nie oglądam TVN24 to git a jesli tak, to zmienić kanal na TVP Info. Dobrze zrozumiałem? 😉 A tak serio, ze OLED (mowa o jakości obrazu) jest lepsza technologia niz Mini Ledy to obaj przyznacie rację. Wada jest wypalanie, co potwierdzają zdjęcia użytkowników i ostrzeżenia producentów TV. To już wiemy.

@gitarrra Myślisz ze napisy pod filmami (przeważnie sa one w czarnej ramce) mogłyby ewentualnie wypalić lampy?Nie za bardzo się znam, ale wydaje mi się że nie powinno to mieć wpływu (popraw mnie jeśli się mylę) bo raz z racji technologii OLED, czarny nie jest podświetlany, a dwa napisy sa zmiennym/migajacym obrazem niżeli statycznym. Mam rację? O paski informacyjne się nie obawiam, bo jak pisałem w moim pierwszym poście TV nie leci od rana do wieczora, a wiadomości są włączane tylko na główne wydanie jeśli już ktoś zdecyduje się pooglądać.

@mat74 Co do tego Panasia którego mi poleciłeś: wiadomo OLED to OLED. Jednak tu zaczyna się moja rozterka: średnia dobra półka MiniLeda czy bardzo podstawowy OLED? Temu modelowi (TX-65MZ800B)
brakuje kilka rzeczy, na których mi zależało czyli 144 odświeżanie, pełna moc HDMI 2.1 po podłączeniu z PS5, i …nóżki. Ten stojak wygląda wg mnie mało estetycznie i bardzo oldschoolowo. Nie będę pytał się ciebie jak wyglądają doznania gamingowe, bo jak sam pisałeś, nie grywasz, ale chcę żebyś wiedział że te kryterium jest dla mnie bardzo ważne bo głównie oprócz Netflixa, to właśnie gry będą częstym obrazem wyświetlanym przez ekran. A młócone gry będą różne: od Wiedźminów, Last of Usów, po FIFY i karabiny, gdzie niski Lag input jest bardzo ważny. Do OLEDow mam jeszcze to, że niby nie najlepiej ogląda się je w nasłonecznionych pokojach i mają problem z odbijaniem światła.

@kiki Doceniam Twoje doświadczenie w branży i opinie, ale czy naprawdę każdy OLED jest najlepszy, tylko dlatego że jest OLEDem? Nawet ten TX-65MZ800B? Czy żaden MiniLed nie mógłby stawić mu czoła 🤔?
 

xxdeathstarx

New member
Wystarczy postawić obok siebie.
W klasie 65" - Ten oled będzie lepszy od min i leda
Spoko. Jutro kupię oba i dam znać, który lepszy. 😉
@kiki Obraz to raz i co podkreślałem wcześniej na korzyść OLEDa. Ale co z wspomagaczami? Czy np. wysokie odświeżanie, i HDR z ogromną gamma kolorów, które można spotkać w lepszych modelach Mini Ledow, automatycznie już nie maja znaczenie, tylko dlatego że OLED w nazwie? Brnąc dalej, jeśli OLEDy są takie hiper, super nawet te najtańsze to dlaczego poleciłeś mi początkowo MiniLedy (TCLki i Philipsa) zamiast obojętnie jakiego OLEDa?
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
@gitarrra @mat74 WOW. Dzięki za szoł
Zaraz tam szoł.Normalne rozmowy polsko-polskie ;)
ze OLED (mowa o jakości obrazu) jest lepsza technologia niz Mini Ledy to obaj przyznacie rację.
Wolałbym nie uogólniać takiej tezy o wyższości jednej technologii na drugą ,bo bywały modele oledów ,które w porównaniach dostawały po du...ie od Lcd-ków.Uważam ,że lepiej porównywac konkretne modele.
Zobacz na listę "zawodników" i zajęte miejsca.Można się zdziwić.
Myślisz ze napisy pod filmami (przeważnie sa one w czarnej ramce) mogłyby ewentualnie wypalić lampy?
Bardzo wątpię w takie wypalenie.I powiem Ci ,że nawet nie słyszałem ,żeby napisy wypaliły ślad na ekranie.
Jeśli chodzi o oleda od Panasa ,to wcale się nie dziwię ,że @mat74 Ci go polecał.Bo pod względem jakości obrazu te telewizory zawsze lokowały się w czołówce.I raczej na "pudle" niż po za nim.Oledy Panasonica mają jeszcze jedną bardzo fajną rzecz.I chyba @mat74 też to potwierdzi ,że jeśli nie chcesz inwestować w profesjonalną kalibrację to te oledy są najlepiej ustawione jeśli chodzi o obraz bezpośrednio po wyjęciu z pudełka.Wiele razy czytałem ,że kalibrator "miał najmniej" roboty właśnie przy panasowych oledach.
Niestety z Panasonikiem jest ten kłopot ,a miałem to już kilka lat temu w plaźmie ,że ich telewizory są w porównaniu do sprzętów innych czołowych marek delikatnie uboższe w niektóre elementy wyposażenia .Sam zauważyłeś ,że rekomendacji od @mat74 brakuje kilku rzeczy na których Ci zależy.
Ale za to obraz bajka.Miałem okazję oglądać u kolegi LZ 1000.za to inne firmy oferowały lepsze wyposażenie Smart.
czy naprawdę każdy OLED jest najlepszy, tylko dlatego że jest OLEDem?
Zamieszczone wcześniej porównanie pokazuje ,że nie każdy.Żeby poznać odpowiedź na to pytanie należałoby porównywać konkretne modele telewizorów a nie technologie.Bo oled oledowi nierówny.A sama nazwa technologii nie gwarantuje wygranej.Z LCD jest dokładnie tak samo.
Nawet ten TX-65MZ800B? Czy żaden MiniLed nie mógłby stawić mu czoła 🤔?
Jak wyżej.Tylko bezpośrednie porównanie dałoby jednoznaczną odpowiedź.
Prawda jest taka ,że nie ma telewizorów idealnych we wszystkich aspektach swojego działania.Jedne modele lepiej sprawdzają się w sporcie ,inne w gamingu a jeszcze inne przy oglądaniu filmów.
A takie porównania jak wyżej pokazują tak na prawdę ,który telewizor jest najbardziej uniwersalny.
gry będą częstym obrazem wyświetlanym przez ekran. A młócone gry będą różne
W takim przypadku w oleda bym się nie pakował.;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak jak przy plazmach 1;1 - zawsze się znajdzie ktoś , kto będzie dezawuował technologię.
Ludzie kupowali plazmy i byli i są też do dzisiaj zachwyceni.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tysiące "specjalistów" to robiło.
Podobnie jest przy Oledach - a ludzie i tak wybiorą co chcą.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Mi oled bardzo się podoba.Ale pomimo jego niezaprzeczalnych zalet,jestem też świadom jego wad.Bo w brew temu co niektórzy próbują sugerować ,oled ma też wady.Jak każda inna technologia zresztą.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najwyższą istotą jest człowiek i też ma wady...
Najlepsza jakość obrazy - tak , to oled .
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
A co znaczy normalne użytkowanie?

Posłużę ,się tu analogią motoryzacyjną z której wczesniej skorzystałeś.
Jeżeli ktoś planuje jezdzić samochodem ,korzystając jedynie z pedału hamulca ,gazu i nie mając zamiaru wymieniać oleju ,to nie powinien kupować "spalinowca" z manualną skrzynią biegów tylko "elektryka" ;)

.Sam zauważyłeś ,że rekomendacji od @mat74 brakuje kilku rzeczy na których Ci zależy.
Ale za to obraz bajka.Miałem okazję oglądać u kolegi LZ 1000.za to inne firmy oferowały lepsze wyposażenie Smart.

To nawet była nie tyle rekomendacja , co po prostu bardzo szybki rezultat poszukiwania dobrego Oleda w zakładanym budzecie, co było ponoć niemozliwe ;)

Ale za to obraz bajka.Miałem okazję oglądać u kolegi LZ 1000.za to inne firmy oferowały lepsze wyposażenie Smart.

Przyznaje ,że w moim przypadku kryterium wyboru TV jest przede wszystkim jakość generowanego przez niego obrazu.
Ważna jest również wizualna estetyka , dzwięk i system operacyjny są dla mnie właściwie bez znaczenia.
Dobre urządzenie mające przejąć funkcje smart TV można dziś kupić za kilka stówek , jestem pewny ,że będzie bardziej funkcjonalne i bedzie miało lepsze wsparcie.
Biorąc pod uwagę koszt zakupu TV to jest rzecz pomijalna.
Mi oled bardzo się podoba.Ale pomimo jego niezaprzeczalnych zalet,jestem też świadom jego wad.Bo w brew temu co niektórzy próbują sugerować ,oled ma też wady.Jak każda inna technologia zresztą.

Technologia LCD , jakkolwiek by jej nie nazwał ma podstawową wadę,która determinuje jakość obrazu i nie zmeiniło się to od czasów plazmy- nie można wyłaczyć "świecenia" pojedynczego piksela.Powoduje ,to ,że nie da się technologicznie uzyskać czerni,ma to wpływ zarówno na kontrast jak i gradient kolorystyczny.
Zaletą jest to ,że faktycznie można używać w domu LCD-ka jako lampy, trudno to jednak uznać za uniwersalność ;)
 

xxdeathstarx

New member
Bo to jak zawsze tylko kwestia kasy. !!!!
Swoich wymagań finansowych nie zmieniłem więc mogłeś wskazać obojętnie jakiego najtańszego OLEDa np. Philips 65OLED707, LG OLED65C32LA (lub C11LB)
czy choćby tego Panasonica TX-65MZ800B. Ale jednak coś cię przed tym zatrzymało, i polecałeś mi MiniLedy, mimo że preferujesz OLEDy. Dziwne 🤔

Uważam ,że lepiej porównywac konkretne modele.
Tak naprawdę, Za dużo do porównania to nie ma. Jestem raptem 5-8 TV OLED, które mieszczą się w moim przedziale cenowym. Jeszcze raz podkreślę, jeśli pójdę w OLEDy to będzie to mega podstawowa wersja (z racji ceny). Pytanie czy warto? Czy lepiej sobie je odpuścić i skupić się na MiniLedach, gdzie większy wybór. Podejrzewam że zasada ceny jest jak w wszędzie, tansze to słabe, droższe to lepsze. Te OLEDy co podałem wyżej kusza technologią ale odpychają bajerami (ich brakiem). Może trochę abstrahuje, ale wydaje mi się, że jestem w punkcie, gdzie albo kupie willę w Harlem (Nowy York) czyli OLED albo szałas w centrum Warszawy (MiniLed). Fajnie bo będę mieszkał w NY (ale w najbiedniejszej dzielnicy), lub gorzej ale w prestiżowym miejscu w Warszawie, w zależności od wyboru.
Oledy Panasonica mają jeszcze jedną bardzo fajną rzecz.I chyba @mat74 też to potwierdzi ,że jeśli nie chcesz inwestować w profesjonalną kalibrację to te oledy są najlepiej ustawione jeśli chodzi o obraz bezpośrednio po wyjęciu z pudełka
Wszystkie Panasonic? Czy to tyczy się lepszych modeli? Wcześniej pisałeś żeby nie wrzucać wszystkich do jednego wora, tylko porównywać 1:1
W takim przypadku w oleda bym się nie pakował.;)
Oooo...to żeś mnie zaskoczył teraz. Dlaczego? Myślałem, że z grami nie będzie problemu. Czyli co, wracamy do punktu wyjścia i skupiamy się na MiniLedach tak? 😥
Podobnie jest przy Oledach - a ludzie i tak wybiorą co chcą
Obiecuje, że kupiony TV będzie wybrany przez Was. Przecież muszę na kogoś zwalić winę jakby co 😎
Przyznaje ,że w moim przypadku kryterium wyboru TV jest przede wszystkim jakość generowanego przez niego obrazu.
Ważna jest również wizualna estetyka , dzwięk i system operacyjny są dla mnie właściwie bez znaczenia.
Takie samo mam podejście do tej sprawy. Estetyka i jakość obrazu emitowanego w trakcie oglądania filmow i grania na PS5 na pierwszym miejscu. Reszta schodzi na dalszy plan i traktuje je jako coś ekstra.
 

xxdeathstarx

New member
To nawet była nie tyle rekomendacja , co po prostu bardzo szybki rezultat poszukiwania dobrego Oleda w zakładanym budzecie, co było ponoć niemozliwe
Dobrego? Brzmi tak jakbyś z 100 wybrał najlepszy. 😁 To mały challenge: Znajdź 5 OLEDow w tym budżecie. Juz prawie doszlem do końca internetu i do tej pory udało znaleźć mi się tylko te 3 modele (nowki), które są dostępne w sprzedaży w UK:
Panasonic TX-65MZ700B
Hisense 65A85KTUK
Panasonic 65MZ800B

Powodzenia 🤞
 
Ostatnia edycja:
Do góry