HX750 czy HX850

play007

New member
Bez reklam
Led to bardziej energooszczędna i i bezramkowa odmiana lcd.Ma bardziej soczyste kolory i kontrast przy matrycy błyszczącej.ale czy jest lepsza od Twojego Sony?Seria w i z to dobre lcd.Ledom od powstania tego podświetlenia towarzyszy uciązliwy clouding.Ja po 2 latach bym nie wymieniał.Mój Tata ma zwykły lcd model p5500 sprzed 3 lat.Obraz z dvb- t bajka na Hd na zwykłych ciut gorzej brakuje 100 hz ale to podstawowy nie topowy tv- gwarancja na 5 lat chodzi nieprzerwanie 3 bez zarzutu.Smużenie na słabym sygnale widziałem ale clouding zmora led nie istniała w LCD.
LED= nierówne podświetlenie matrycy - to nie plazma (ale tam są inne problemy_.Gwarancja tego nie obejmuje to norma.Full ledów masz 1% i kosztują 50 do 100% więcej a mają efekt halo .Masz dobry lcd to czekaj.W sklepie masz obrazy testowe i podpięte BR to zniekształca rzeczywistość.
http://allegro.pl/telewizor-led-3d-sony-kdl-46hx920-full-hd-i2600470390.html
już wolałbym stary hx920 z 2011 zamiast 850hx.Cena taka sama + 2 pary okularów.
 
Ostatnia edycja:

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Cechy typu bez ramki, energooszczedny mnie nie interesują. Szukam tv, który bedzie miał lepszy obraz od mojego. Ostatnio bawiłem sie w domu samsungiem es5700 i jakoś mnie nie powaliło. Wiem ze to średnia pólka ale w sumie nowszy tv od mojego wiec spodziewałem sie ... czegoś a tu jak dla mnie obraz gorszy od mojego mimo ze mniejszy, wiec teoretycznie powinno byc widac mniej wad.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Poprostu chce byc zadowolony z TV i dlatego tak dlugo zastanawiam sie czy hx750 czy lepiej dolozyc do 850, sam nie wiem czy jest sens. Ogladalem te dwa modele na tym samym sygnale bo wisza obok siebie w sklepie no to 850 swieci pieknie trzeba jej to przyznac ale jaka mam pewnosc ze 850 nie jest ustawiona w tryb dynamiczny a 750 w normalny aby pierwsze wrazenie w sklepie bylo na korzysc 850?

Jutro ide do Sony center jeszcze i poprosze o pokazanie ze oba TV graja na tych samych ustawieniach.

P.S Dlaczego niektore 750 maja stopke w ksztalcie litery C a niektore standardowa prostokatna? W 850 da sie ustawic tv w pionie czy musi byc lekko odchylony ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ogladalem te dwa modele na tym samym sygnale bo wisza obok siebie w sklepie no to 850 swieci pieknie trzeba jej to przyznac ale jaka mam pewnosc ze 850 nie jest ustawiona w tryb dynamiczny a 750 w normalny aby pierwsze wrazenie w sklepie bylo na korzysc 850?

Tym co widzisz z sklepie nie sugeruj sie. Jest bardzo duzo czynnikow ktore moge wprowadzic w blad, wystarczy jak wspomniales zmienic tryb, czy nie wspominajac juz o ustawieniach - jest tego cala masa w menu. Minimalne ustawienia na korzysc jakosci wyswietlanego obrazu z gorszym tv moze skutkowac bledna decyzja tylko dlatego ze lepszy panel mial sciagniety kontrast, ostrosc i cala mase rzeczy.
Wystarczy podejsc chociazby do MM i zobaczyc ile gorszych paneli lepiej sie prezentuja od stojacych obok topowych modeli, nawet tego samego producenta.
 

Azifrael

New member
Ja się bawię ustawieniami 850 i bawię a i tak mam gorszy obraz na tym samym sygnale i materiale niż mój ojciec na ex720.
Szczerze, bierz 750. Szkoda Twoich pieniędzy jeśli tv ma Ci służyć tylko do oglądania.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Dlatego nie wierze w 100% temu co pokazuja TV na prezentacjach w sklepie. W Sony Center akurat wisza 750 kolo 850, sygnal to Cyfra plus, wszystkie TV maja ten sam obraz wiec sygnal z cyfry jest przepuszczony przez jakis rozgaleznik ktory ciekawe czy wplywa na jakosc, mysle ze w jakims stopniu tez. Akurat trafilem na konkretnego sprzedawce z ktorym mozna bylo pogadac i sam powiedzial ze 750 swieci na tyle dobrze ze dla niego szkoda pieniedzy na 850. Poprosilem go tez aby przy mnie wyzerowal ustawienia obu TV aby miec porownanie no i 850 swieci delikatnie lepiej.

Mam znajomego w innym sklepie i jesli zgodzi sie "gora" to za 3500 bede mial 40' hx750 + 3x okulary. Mysle ze to dobra oferta.

Panowie a taki maly off top, co powiecie o Samsungu ES 6xxx? Lepszy/gorszy od Sonego ?
 

przemo73

New member
Bez reklam
...Panowie a taki maly off top, co powiecie o Samsungu ES 6xxx? Lepszy/gorszy od Sonego ?

Przez długi czas byłem zdecydowany na 55ES6800. Jednak kiedy pooglądałem i porównałem obraz z HX750, zacząłem się mocno zastanawiać. Szczególnie dynamika jest na plus dla Sony. Może nie na tyle że od razu przekreśla Samsunga, ale daje do myślenia.



Send from my Nokia 5110
 

bebbop

New member
Whiplash, a sprawdzales moze 40 cali pod wzgledem 3D? Przymierzam sie bardzo powoli do zakupu Tv i wybor rowniez padl na HX-750. Wystarczyloby mi 40 cali, ale ponoc przy 40 cienko wypadaja efekty 3D i najlepiej wziasc minimum 46. Obecnie jestem w kropce. Nie zalezy mi zbytnio na 3D, ale z drugiej strony chcialbym juz wziasc cos przyszlosciowego. Teraz nie wiem, czy pozostac przy 40 calach, czy dozbierac do tych 46.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Napewno im wieksza przekata tym lepszy efekt 3D, ale ja nie mam miejsca w pokoju aby postawic 46'.

Mam jeszcze takie pytanie do was, obecnie mam Samsunga z seri R72 z 2006 roku, caly watek o tej seri ma raczej dobre opinie jak na tamte czasy, poza tym ze przy podlaczeniu HDMI obraz jest wyblakly, nie ostry i czern jest szara jest ok..
Czy obecne modele takie jak HX750 swieca o wiele lepiej od tych modeli z przed 6 lat?
 

eM!

New member
Ja jako fan Sonego wybrałbym HX750 ;). Polecam rzucić okiem na TEN TEST. Znajdziesz tu sporo przydatnych informacji od użytkowników tego modelu oraz będziesz miał/a wgląd do profesjonalnej kalibracji. Z plusów, które przykuły moją uwagę w tym modelu są funkcje internetowe, choć brakuje mu nadal możliwości czytania plików *.mkv nad czym ubolewam. Można oczywiście obejść to poprzez DLNA lub inne dodatkowe urządzenia jeśli lubisz mieć kolejne gadżety na półce ;).
 

Whiplash

New member
Bez reklam
A jak sie ma seria NX 720 do obecnej HX 750/850? NX byl po srodku EX a HX teraz NX zlikwidowali i jest albo EX albo HX z 3D, 100hz itd. Czy HX 750 to taki nastepca NX720 ?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Sprawdzal ktos ile realnie pobiera pradu 750/850? Sony podaje ze w trybie domowym ok 60w. Podczas pierwszego uruchomienia wybieramy tryb sklep/dom oczywiscie wybralem dom i domyslne ustawienie to podswietlenie na 6 i eco wylaczone. W tym trybie 60w jest osiagalne? Ja osobiscie zjechalem z podswietleniem na sam dol bo mnie oczy bola jak jest bardzo jasny ekran.

P.s najbardziej nie moge sie przezwyczaic do dzwieku, jest taki piskliwy bez srodkowego pasma nie mowiac o jakims lekkim basie..
 

Felix B

New member
Hej. Wiecie może czy w tym Sony HX750 można nagrywać przy wyłączonym TV (w trybie czuwania)?
No i czy tylko Cyfrowy czy analog też da rade?
 

krzychooo

New member
Hej. Wiecie może czy w tym Sony HX750 można nagrywać przy wyłączonym TV (w trybie czuwania)?
No i czy tylko Cyfrowy czy analog też da rade?

można jednak tylko te kanały które masz zaprogramowane, nie ważne czy cyfrowe czy analogowe. nie można tylko sygnalu przez wejscia, np. hdmi. czyli jak masz cyfrowy dekoder podpiety przez hdmi to nie nagrasz
 

maddox

New member
Osobiście miałem podobny dylemat, wybrałem 850 - pod względem obrazu (bo to było moje główne kryterium) w 750 nie podobał mi się kolor biały i niebieskie- do tego wszystko wydawało mi się jakby było za folia w porównaniu do 850 a stały obok siebie w tym samym rozmiarze. i od wczoraj mam 850
 
Ostatnia edycja:
Do góry