HX750 czy HX850

relka

Member
Ja generalnie na pierwszy rzut oka widzę różnicę w Motionflow XR HX750 ma 400 Hz a HX850 ma 800Hz. A Liczba klatek na sekundę (Hz) mają taką samą 200 Hz no i Hx850 ma procesor obrazu X-Reality Pro a HX750 tylko a może i aż X-Reality. Na koniec to masakra jest taka że trzeba sobie okulary dokupić a to też nie jest tanie. Poprawcie jeżeli coś źle napisałem. Pozdro
 

krzychooo

New member
Cześć witajcie,
jestem w trakcie rozglądania się za telewizorem do salonu i byłem już w sumie zdecydowany na Sharpa 46LE840E (tak mi doradzono na tym forum) ale skłaniam się ku Sony'emu 46HX750. Bardzo mi się podoba, i najważniejsze, że można w nim regulować kąt nachylenia, bo szczerze przyznam, na początku wydawało mi się, że nie można tego regulować. Całe szczęście, nie jest to przymocowane na stałe tak jak np w 850-tce. Mam po prostu wysoką szafkę RTV i miałbym problem. Przeczytałem parę testów i tak jak mówię, Sony bardzo mi zaimponował.

Mam do Was 2 pytanka, pewnie dość banalne, ale będę wdzięczny za potwierdzenie.

a) wiadomo, że TV nie odtwarza MKV, ale rozumiem, że w momencie podłączenia laptopa przez HDMI, bądź poprzez DLNA, jesteśmy w stanie odtworzyć wszystko to co widzimy na ekranie komputera? jestt to po prostu klonowanie obrazu, nie tracimy na jakości wyświetlanego obrazu?
b) Czy są posiadacze Playstation 3, którzy posiadają HX750? Czy telewizor bezproblemowo radzi sobie z wyświetlaniem obrazu? czytałem coś o input lagach, ale z tego co wyczytałem, TV radzi sobie ok?

dziękuję

a) pod HDMI oczywiście masz sklonowany dokładnie obraz z kompa, i odtwarza to co na kompie (np. film w danym odtwarzaczu, z regulacją wielkości i koloru napisów chociażby). Natomiast po DLNA jest jeszcze fajniej bo masz po prostu, albo używając programu PS3 Media Serwer bezpośredni wgląd do wszystkich folderów jakie udostępnisz na kompie, bądź przez Windows Media Playera taki sam wgląd do wszystkich udostępnionych plików (dla mnie wygodniejsze w użyciu jest PS3 MS). Możesz w tym samym czasie oglądać film i zupełnie co innego robić na kompie. Oczywiście przez DLNA odtwarza format mkv jak i napisy w formacie txt - przetestowane.

b) nie jestem co prawda posiadaczem PS3, ale Xboxa, i nie zauważyłem absolutnie żadnych opóźnień w grze. Działa płynnie. A obraz po prostu cud miód.
 

Bobik_123

New member
Ok rozumiem, dzięki. Słyszałem, że to właśnie extra śmiga pod DLNA i konfiguracja nie jest problematyczna. Niektórzy skreślają część telewizorów, ze względu na to że nie czytają jakiś plików, albo że jest problem z napisami etc, a do pełni szczęścia w sumie nie trzeba dużo, wystarczy skomunikować TV z laptopem.

osobiście przeczekam jeszcze troche, ze 2 miesiące i dokonam wymiany, bo de facto całe życie pod CRT działam.

dzięki
 

dune2

New member
Bez reklam
Dobre kąty?Plazma lub crt.Led odpada.
Nie podoba mi sie jakosc obrazu na plazmach.Zbytnio przypomina mi crt.
Ja chce jakosc obrazu lcd ale i katy takie jak mialy one pare lat temu.Dodatkowo chce miec 3d.
Poki co widze lcd z dobrymi katami i 3d przerasta producentow.

Naprawde nie rozumiem tych co biora tv z katami jak hx750/850.
Musicie byc minimalistami jesli chodzi o oczekiwania.
Zreszta monitory z matrycami TN sprzedaja sie dobrze i wiekszosc z was pewnie je ma dlatego nie wymagacie dobrych katow.
Uwazam ze obecnie minimum to hx920 bo daje jakie takie katy ktore i tak sa gorsze niz lcd sprzed paru lat jak np. sony z5500.
 
Ostatnia edycja:

kopytqo

New member
Panowie, to jak to w koncu jest z tym hx750 vs hx850 ?? Z watku sie zrobilo "kupie, sprzedam"

tym czasem, wiele osob jest zainteresowanych faktycznymi roznicami, skalowaniem sygnalu SD itp....

niestety nie ma recenzji 750, chcialbym wiedziec na ile to co napisal KIKI o 850 przystaje do 750 ??


Nad HD bym sie nie rozwodzil, wiadomo ze miodzio, nad analogiem rowniez, bo to juz historyczna ciekawostka.
 

dune2

New member
Bez reklam
A niby SD to nie historia?Kto kupuje 46/55 calowe tv pod SD ?
Sporo kanalow ma juz wersje HD a bedzie ich coraz wiecej.
Jakosc kanalow SD zawsze bedzie slaba i rozpatrywanie na ktorym tv SD bedzie lepsze jest bezsensowna bo przyszlosc to HD.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Nawet przy kanałach HD bardzo ważne jest skalowanie.
HX750 radzi sobie bardzo dobrze ze skalowaniem obrazu. Co do działania menu - nie jest może demonem prędkości, ale też nie każe nam czekać zbyt długo na przełączenie do innych opcji / programów.
Jakość dzwięku oceniam jednak nisko - zwłaszcza w porównaniu z hx850, choć od konkurencji także odstaje (np. od ET50 Panasonica lub LE830 Sharpa).
 

kopytqo

New member
zanim wiekszosc kanalow bedzie w HD to minie jeszcze ladnych pare lat i zdaze swoj tv lcd na oled'a wymienic....

Jak poczytasz posty z przed 2-3 lat to tam tez pisali, ze SD to praktycznie przeszlosc i ze juz tuz tuz...

tylko ze mamy 2012 i sygnal SD wciaz kroluje- co prawda w postaci cyfrowej (wreszcie !!).

Wybaczcie za offtop, ale wydaje mi sie ze rozpatrywanie na ktorym TV jakosc SD bedzie lepsza caly czas jest aktualne. Niestety.
 
Ostatnia edycja:

krzychooo

New member
dune2, a kto ogląda TV pod kątem aby to było tak decydującym kryterium? Nie rozumiem.
Nie da się niestety, aby jakikolwiek model odpowiadał komukolwiek pod każdym względem. Jeszcze nikt takiego TV na rynek nie wypuścił, i podejrzewam że szybko nie wypuści. Kąty z LCD, kolory i czerń z plazmy, ale podświetlenie led. I żeby mało prądu brał. I 3D miał, najlepiej bez okularów. Wybacz, ale takie rzeczy to tylko w Erze.

Kopytqo, mam HX750, sygnał z cyfrówki UPC, i na skalowanie SD nie powiem złego słowa. Radzi sobie naprawdę dobrze. Nie mogę porównać do 850-ki bo takowej w domu nie miałem. Dla mnie 2k różnicy to za dużo aby do wyższego modelu dopłacić. Ale każdemu według potrzeb i zasobności portfela.
W każdym razie, na skalowanie i obraz SD kupując 750-kę nikt nie powinien narzekać.
 

relka

Member
Mam jeszcze jedno pytanko czy model HX750 to jest ten sam co HX755?? Bo byłem dzisiaj za miedza po patrzeć w ich MEDIA MAX sklepie na tv i taki właśnie model HX755 stał. Bo cena się różni u nas prawie tys zł?? Pozdro
 

cezary.

New member
muszę Wam przyznać, że jak ktoś się zastanawia między HX750, a HX850 to niech wybiera HX850. W moim przypadku jest dostrzegalna różnica. Już pomijając fakt estetyki, gdzie telewizor prezentuje się w pokoju o wiele lepiej to druga sprawa na której mi zależało skalowanie sygnału SD. Wystarczy dosłownie 3 - 4 ustawienia dopasować (reszta na fabrycznych) i można się cieszyć poprawnym obrazem (poprawionym przez procesor Sony). W porównaniu do HX750 brakowało takich możliwości. Ogólnie jeżeli chodzi o podświetlenie matrycy to w HX750 w nocy widać było dość znacząco, w HX850 dokładnie z odległości 2,8 m nie widać podświetlenia, czerń matrycy zlewa się z czernią obudowy (oczywiście jak się przybliżymy to widać podświetlenie). Kolejna sprawa clouding, faktycznie w HX750 nie występował, a w HX850 już ten efekt jest obecny ale naprawdę jest on bardzo delikatny. Jedynie w lewym dolnym rogu delikatnie widać takie pole ale trzeba się przyglądać pod tym kątem bo obserwowałem to specjalnie, żeby Wam opisać.
 

Azifrael

New member
muszę Wam przyznać, że jak ktoś się zastanawia między HX750, a HX850 to niech wybiera HX850. W moim przypadku jest dostrzegalna różnica. Już pomijając fakt estetyki, gdzie telewizor prezentuje się w pokoju o wiele lepiej to druga sprawa na której mi zależało skalowanie sygnału SD. Wystarczy dosłownie 3 - 4 ustawienia dopasować (reszta na fabrycznych) i można się cieszyć poprawnym obrazem (poprawionym przez procesor Sony). W porównaniu do HX750 brakowało takich możliwości. Ogólnie jeżeli chodzi o podświetlenie matrycy to w HX750 w nocy widać było dość znacząco, w HX850 dokładnie z odległości 2,8 m nie widać podświetlenia, czerń matrycy zlewa się z czernią obudowy (oczywiście jak się przybliżymy to widać podświetlenie). Kolejna sprawa clouding, faktycznie w HX750 nie występował, a w HX850 już ten efekt jest obecny ale naprawdę jest on bardzo delikatny. Jedynie w lewym dolnym rogu delikatnie widać takie pole ale trzeba się przyglądać pod tym kątem bo obserwowałem to specjalnie, żeby Wam opisać.

Hej.

A czy mógłbyś być tak dobry i strzelić jakieś fotki?
Generalnie chciałbym mieć jakieś porównanie do tego jaki clouding występuje u mnie.
Ja zdjęcia robiłem przy ustawieniach jasność: min, podświetlenie: max, kontrola led: wyłączona, eco: wyłączone, tło: czarny pulpit kompa
Gdyby w wolnej chwili udało Ci się jakieś fotki strzelić, byłbym niezmiernie wdzięczny.
Póki co nie mam żadnego porównania do innych modeli HX w sprawie cloudingu i ciężko wyrobić sobie jakąś opinie jaki on faktycznie jest.

zdjęcia: ImageShack Album - 8 images (te ciemniejsze fotki to juz przy włączonych wspomagaczach. Na zdjęciach nie widać, ale i tu ta duża plama w prawym górnym rogu jest delikatnie, ale nadal widoczna)
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Bylem dzis na porownaniu HX40' 751 (2x okulary w zestawie) za 3399 i 40 HX 850 bez okularow za +/- 4,5k jak dobrze pojdzie. No i jak TV stoja obok siebie no to widac roznice na korzysc 850, lepszy kontrast, kolor generalnie obraz lepszy ale jak sie juz zacznie ogladac 750 i nie patrzec na 850 to i tu obraz wydaje sie miod malina. Jestem w kropce bo mial byc ET5 ale rezygnuje na rzecz sony, obraz w obu TV mnie bardzo pozytywnie zaskoczyl.

Teraz poradzcie czy dokladac do 850 bez okularow czy brac ten zestaw 751 z 2 okularami?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Lepsza jest bo to najwyzszy model, ale czy przy normalnym uzytkowaniu sie dostrzeze roznice? Tu mam tez 2 pary okularow a w 850 nic i prawie 5k..
 

play007

New member
Bez reklam
Lepsza jest bo to najwyzszy model, ale czy przy normalnym uzytkowaniu sie dostrzeze roznice? Tu mam tez 2 pary okularow a w 850 nic i prawie 5k..

Dokładnie tak.Stawiam na 750 .Okulary do Sony są drogie .
Model wyższy nienajwyższy .Argument ceny żaden.To nie stosunek cena/jakość.Tym tropem idąc kup Sony HX 950 od grudnia w Polsce najlepszy model na rynku pełne podświetlenie led z tą różnicą że 55 cali 750hx kupisz za 5.5 850hx za 7,2 a 950hx za minimum 12 k( w komplecie z okularami).To dopiero jakość i prestiż.Tylko czy o to chodzi?Co roku sa nowe tv w ofercie niekonieczne znacznie lepsze .Wady ma wszystko.Jak nie clouding to latarki itd.Nie sztuka kupić drogo sztuka kupić dobrze,Cezary dopłacił do 850 hx 1,5 k a 750hx sprzedał ze stratą 1k czyli 2,5 dołożył.I jest zachwycony ale niekoniecznie każdy na swoim sygnale poczuje tę zmianę jakości.Hx 750 ma bardzo bobre opinie w internecie (tylko 2 krytyczne)
850 Hx też ma wady - to krawędziowe lcd nigdy nie będzie doskonałe.A w pełnym masz efekt halo.
Kąty w lcd praktycznie każdym nie są idealne.Także lepiej nie szastać kasą i przemysleć.
 

relka

Member
Mam jeszcze pytanie. Teraz mam Samsunga UE46D6500 i chcę go wymienić na właśnie Sony KDL55HX750 z powodu że chcę większy tv w pokoju. I napiszcie mi jak się mają te właśnie modele do siebie????
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
HMMM Tak czytam i nie rozumiem do konca. Mam 52W5500 i powoli mysle nad wymianą. Obraz przy N-ce po własnoręcznej kalibracji przy pomocy Burosch-a jak dla mnie 5. Zastanawiałem sie nad jakimś LED-em. Myślałem ze po 2 latach od zakupu mojego to obecne tv w klasie HX to juz będzie cud miód i maliny a tu jakiś zonk. Warto w ogóle mi wymieniać tv na LED-a? Myślałem o HX-750 ale wiem ze już nic nie wiem. Jakoś opinie nie powalają mnie na kolana. Tv potrzebuje w 90% do N-ki i 10 do DLNA (mkv).pozdrawiam
 
Do góry