HX750 czy HX850

cezary.

New member
tragiczny = czyli z moich obserwacji porównania HX755 do HX850, ale z dostępnej oferty telewizorów LED na rynku najlepszy, cały czas tłumaczę, że moja opinia nie dotyczy porównania do innych producentów tylko po opiniach w necie myślałem, że gołym okiem w sklepie będę widział różnicę. i po tym co zobaczyłem, w porównaniu do tego co przeczytałem wydał mi się ten obraz tragiczny czyli nic lepszy ani gorszy, ale teraz kiedy mam możliwość zmiany tych modeli to mimo, że aktualnie nie widzę różnicy to będę mieć spokojną głowę, że lepiej w tej klasie być nie może. a znowu taki TV kupuje się na lata więc wolę dopłacić i już nie zawracać sobie tym głowy.
 

play007

New member
Bez reklam
Ale kasy trochę jednak stracisz.Czy warto ?Swój sprzedałeś ze stratą a 850hx znacznie droższy.Ale to Twoja sprawa.Życzę byś był w końcu zadowolony.Jak odbierzesz nowy tv to podziel się opinią na forum jak w warunkach domowych się prezentuje.Pozdrawiam
 

cezary.

New member
no to fakt, kasa pójdzie ale coś kosztem czegoś, oczywiście podzielę się obiektywną opinią taką z praktycznego punktu widzenia w warunkach domowych. Dzięki ja również mam nadzieję, że przestane się doszukiwać minusów i będę zadowolony z dokonanego wyboru.
 

krzychooo

New member
Cezary, jest jeszcze HX920. I czytałem na forum że nowy model wychodzi nowy model HX955, więcej masz tutaj:

http://www.hdtv.com.pl/forum/sony/88015-firma-sony-ujawnia-hx955-nowy-topowy-model-z-full-led.html

Moim zdaniem nie poprawiasz sobie jakości obrazu, a jedynie samopoczucie. Będziesz po prostu mial wyższy, droższy model. Nawet jak sygnał SD okaże się większą kaszaną niż w modelu HX755, będziesz sobie wmawiał że przecież masz najwyższy model. Więc może albo od razu dołóż i kup 920, albo zaczekaj aż ukaże się w sprzedaży 955, bo po co za jakiś czas znów rwać włosy z głowy że masz niższy model. I znowu strata kasy i nerwów.
 

cezary.

New member
no zgadza się, mam tego świadomość ale to już zdecydowanie przekracza moje możliwości finansowe, a HX850 jest jeszcze w granicach moich możliwości. to jest oczywiste, że za pół roku pojawią się kolejne nowości tylko ja chcę na chwilę obecną dokonać najlepszego wyboru, w granicach moich możliwości finansowych. ale przemyślę jeszcze Wasze rady i poważnie się zastanowię.
 

iNTpsp

New member
Cezary, mam delikatnie podobny dylemat ;) ja wybieram pomiedzy hx850 a hx920, jedyne co mnie martwi to tylko efekt "halo" na 920. Jednoczesnie za cene 920 mozna kupic 850 ktora w swoim zestawie nie ma ani okularow ani kamery. Ogolnie nadal nie wiem co i jak zrobic ;)

Kliknięte z SGS2
 

krzychooo

New member
Czy ja wiem czy poza Twoimi możliwościami? Policz: sprzedając swój obecny TV tracisz conajmniej ok. 1000zł. Do 850-ki musisz dołożyć kolejne ok. 1500zł. Razem jest to 2500zł różnicy. Tak?
HX920 kupisz za ok 10tys. A więc dołożyć byś musiał jeszcze 2500zł. A o ile pomiędzy 755 a 850 nie ma aż tak potężnej różnicy, to do 920 im jednak sporo brakuje. Przede wszystkim podświetlenie jest całej matrycy a nie krawędziowe. Ja na Twoim miejscu, idąc w takie koszty, zdecydowanie bym odżałował te kolejne 2500zł.
 

cezary.

New member
play007: co do cloundingu to musze przyznać, że jest zerowy, praktycznie na czarnym tle cała matryca ma jednolite podświetlenie, wiadomo, że matryca matrycy nierówna i raz trafisz na taki model drugim razem na inny. Ja nie mogę się nie zgodzić z opiniami użytkowników... bo ja nie twierdzę, że TV jest do niczego. tylko wydaje mi się, że w moim przypadku przekątna 55'' i odległość 3m od TV powoduje to, że dostrzegam dużo więcej szczegółów niż przy mniejszej przekątnej dla sygnału SD (zbyt niska rozdzielczość contentu dla 55''). spodziewam się, że w domowych warunkach na HX850 zauważę różnicę na tym źródle sygnału. Czytałem dużo nt. HX850 i wszyscy go chwalą za dobre skalowanie sygnału telewizji cyfrowej. dlatego też kieruję się dzisiaj do Sony Center i dam Wam znać o wrażeniach.
 

play007

New member
Bez reklam
Większość też chwali Hx750.Ja bym się skupił na sygnale w Twoim mieszkaniu.W sony center masz obrazy testowe i materiały hd 1080p z BR , wiec jak nie będziesz miał swoich materiałów w celu porównania odpowiedniej jakości np, na pendrive,to ta wizyta nic Ci nie da.Jak masz ekstra bitrate to możesz w salonie nawet 65 cali oglądać z 2 metrów a domu przeszkadza ci 55 cali z 3 metrów.
Im lepszy telewizor tym gorszy moim zdaniem dla sygnału sd.W Sd dobry to był crt .Moim zdaniem a chciałbym się mylić wyrzucasz pieniadze w błoto .Dla sd hx850 nie będzie lepiej obrabiał sygnału tym bardziej hx920 za10k czy hx950 za 13k.
Ja ogladałem dokładnie Hx750 w 2 salonach (sony center + rtv euro agd ) i uważam go za porządny tv.Na razie tylko na dwóch forach tylko dwie opinie iż jest tragiczny obraz stwierdziłem(w tym Twoja)
Do sygnału sd nie jest dobry tv full hd znacznie lepiej skaluje hd ready ale takich już pewno nie ma w dużych przekątnych,To nie ważne co w salonie - ważne co w Twoim domu.Kłania sie prezentacja na Twoim sygnale tv a nie w warunkach sklepowych.
Poprawisz sobie samopoczucie ale czy odbiór?Wątpię.
Korzystasz z Dvb-c.Tunera telewizji kablowej .Więc pamiętaj że:

Bardzo ważnym elementem jakości odbioru TV Kablowej jest jej odpowiedni poziom sygnału.

Standardem stosowanym przez operatorów jest doprowadzenie sygnału średniej jakości, co oczywiście sprawia, że odbór nie zawsze jest najlepszy. Dlatego sugerujemy zastosowanie odpowiednich wzmacniaczy sygnału, które odpowiednio wzmocnią sygnał tak, aby jakość obrazu była najlepsza.
 
Ostatnia edycja:

dune2

New member
Bez reklam
A co ma zrobic czlowiek ktory chce kupic tv z bardzo dobrymi katami widzenia?
hx850 odpada a hx920 tez ma zaledwie dobre katy.
Ciekawe jak z hx950 chociaz przy cenie 13 tys to jakas paranoja.
Producenci zamiast skupiac sie na pierdołach multimedialnych mogliby poprawic katy widzenia.Skoro Sony w lcd sprzed 3,4 lat (z5500/x4500) dawało matryce z dobrymi katami to czemu teraz nie mogą?
 

play007

New member
Bez reklam
A co ma zrobic czlowiek ktory chce kupic tv z bardzo dobrymi katami widzenia?
hx850 odpada a hx920 tez ma zaledwie dobre katy.
Ciekawe jak z hx950 chociaz przy cenie 13 tys to jakas paranoja.
Producenci zamiast skupiac sie na pierdołach multimedialnych mogliby poprawic katy widzenia.Skoro Sony w lcd sprzed 3,4 lat (z5500/x4500) dawało matryce z dobrymi katami to czemu teraz nie mogą?

Dobre kąty?Plazma lub crt.Led odpada.
 

relka

Member
Generalnie to nic się nie dowiedziałem z Waszych kłótni. Nie wiem jaki model mam kupić?? Czy jest sens dopłacać ponad 2 tys do modelu HX850 bo HX920 i HX950 nie wchodzą w ogóle w grę bo cena to już przesada. Ja pytam tylko o modele HX750 i HX850. Mam teraz Samsunga UE46D6500 i jest za mały i generalnie nie pasi mi ten TV.
 

play007

New member
Bez reklam
Hx 920 jest w cenie Hx 850 bo to model ubiegłoroczny.Każde forum ogłupia.To nie kłótnie tylko wymiana opinii.
Ja bym nie dopłacał tych 2k do Hx 750.
 

krzychooo

New member
To wszystko zależy od zasobności Twojego portfela. Jeśli 2k nie jest dla Ciebie dużą kwotą i dasz radę to przełknąć, to dołóż i kup 850. Wbrew pozorom, pomimo że to zeszłoroczny model, to 920 jest o kolejne conajmniej 2k droższa, i też uważam że to przesada. Ja osobiście jednak wolałbym zaoszczędzić i wziąłbym 750-ke. Zresztą, porównaj w sklepie i oceń czy różnica jest warta 2k.
 

Bobik_123

New member
Cześć witajcie,
jestem w trakcie rozglądania się za telewizorem do salonu i byłem już w sumie zdecydowany na Sharpa 46LE840E (tak mi doradzono na tym forum) ale skłaniam się ku Sony'emu 46HX750. Bardzo mi się podoba, i najważniejsze, że można w nim regulować kąt nachylenia, bo szczerze przyznam, na początku wydawało mi się, że nie można tego regulować. Całe szczęście, nie jest to przymocowane na stałe tak jak np w 850-tce. Mam po prostu wysoką szafkę RTV i miałbym problem. Przeczytałem parę testów i tak jak mówię, Sony bardzo mi zaimponował.

Mam do Was 2 pytanka, pewnie dość banalne, ale będę wdzięczny za potwierdzenie.

a) wiadomo, że TV nie odtwarza MKV, ale rozumiem, że w momencie podłączenia laptopa przez HDMI, bądź poprzez DLNA, jesteśmy w stanie odtworzyć wszystko to co widzimy na ekranie komputera? jestt to po prostu klonowanie obrazu, nie tracimy na jakości wyświetlanego obrazu?
b) Czy są posiadacze Playstation 3, którzy posiadają HX750? Czy telewizor bezproblemowo radzi sobie z wyświetlaniem obrazu? czytałem coś o input lagach, ale z tego co wyczytałem, TV radzi sobie ok?

dziękuję
 
Do góry