hk 980 czy hk 3490 ?

Krys202

New member
dzięki za rzeczową odpowiedż:cool: ale z racji tego ,że jestem technokratą (tylko jeśli chodzi o technikę:idea:) to może pokósiłbyś się o wyjaśnienie jakie szczegóły techniczne (budowa użyte elementy ) mają wpływ na te różnice bądż co bądż w modelach o prawie takich samych parametrach jeśli chodzi o stereo. BTW ciekaw jestem ile osób(procentowo)wychwyci różnicę brzmienia tych dwóch klocków w tych samych warunkach:-|

I tutaj przechodzimy do sensu tematu. . . Będzie to bardzo mały % ludzi. (Blacknija który w tym "siedzi" pewnie słyszy różnice) ale przeciętny słuchacz który zaczyna swoją przygodę z hi - fi i nie odsłuchał xxx sprzętu nie usłyszy znacznej różnicy. Dlatego lepiej oszczędzić na tunerze i kupić lepsze kolumny(bo tutaj usłyszmy różnicę nawet nie mając doświadczenia), albo zostawić sobie na kolejne klocki jeśli chcemy rozbudować zestaw.

Chcąc łączyć 5.1 i stereo lepiej wybrać wzmacniacz bo po co dublować tuner radiowy ale w takim przypadku 980 odpada.
 

piotr10

New member
Bez reklam
Wygląda na to samo ale pewności nie mam. Należałoby zajrzeć do instrukcji.

Przyznam się, że sprzęt kupowałem bez odsłuchów, kierując się opiniami z forum i czytając artykuły w prasie fachowej. Wybór okazał się bardzo trafny, pasujący pod mój gust.

Jak możesz to koniecznie odsłuchaj PM 5003. Jeśli jego charakterystyka brzmienia przypadnie Ci do gustu to PM 8003 także będzie miał to "coś", tylko lepsze pod każdym względem!

Pamiętaj jednak, że jakiego wzmacniacza byś nie wybrał, to i tak najważniejsze są kolumny bo to one mają największy wpływ na efekt końcowy!!!


Szczerze powiem, że wolałbym żeby mi Yamaszka a700 przypadła do gustu.
Dlatego, że ampli Yamaszki z Pre outem i dekoderami dźwięku hd można kupić już za 1500 a stereo i tak przez wzmak pójdzie:)
Marantz ma nieporównywalnie droższe klocki - ale może i lepsze.
Posłucham , ocenię i wybiore( mam nadzieję) już jutro...
 

piotr10

New member
Bez reklam
Właśnie wróciłem z odsłuchu!!!!:krol:

Napisze tak - Klipsch RF 62 + Yamaszka 700 ( cd+wzmak) zagrały bardzo dobrze, ale jak dla mnie za mało basu i troszkę brak średnicy - ale stereofonia i detaliczność rewelacja.
Poprosiłem o podłączenie ampli stereo harmana, niestety sprzedawca harmana 3490 nie miał ale podłączył Ampli do kina HK 460 i dźwięk ożył!!!

Delikatnie ( tak o 10% ) straciłem poczucie przestrzeni, stereofonii i detalu, ale i tak było rewelacyjnie, zrekompensowała mi to niesamowita barwa dźwięku, nasycenie no i ten bas!!!

Według mojego słuchu i gustu Harman z Klipszchem zagrał o tyle lepiej, że musiałby być o 2 razy droższy od Yamaszki, żebym się na niego nie zdecydował!!!
Poza tym Bardzo dobre wrażenie na mnie zrobiły te Klipsche - niesamowity oddech wokali, czyste i nie zniekształcone wysokie tony, bas szybki, nie dudniący i bardzo nisko schodził, aż dziwne, że z takich dwóch 16 cm głośników można tyle czystego basu wygenerować.
Blackninja miał rację, że Harman wymiata z tymi kolumnami!!!
Całkiem nie rozumie ludzi którzy twierdzą, że najtańszy ( yamaszka 700 nie jest najtańsza) wzmacniacz stereo lepiej zagra niż ampli 5.1.
Nie wiem, czy Harman jest wyjątkowy, czy to były Forumowe bajeczki?

Ja zdecydowałem na 100% Harman 3490 ( nie potrzebuje na razie kina 5.1) i wzamian za to Klipsch RF-82 ( mam duży salon )
Szukam tylko dobrej ceny i zamawiam - REWELACJA!!!
Zobaczę co Blackninja zaproponuje:) ( przy okazji pozdrawiam )
 

piotr10

New member
Bez reklam
Pytanie czysto z ciekawości i do upewnienia się:

Słuchałem mp3 na Harmanie 460 + Klipsch RF-62 ( bardzo dobrze brzmiały - aż się sprzedawca zdziwił)
Dodam, że odtwarzaczem był Xtreamer i cd Yamaszki s700 ( między tymi urządzeniami nie było przynajmniej słyszalnej przez nas różnicy w jakości odtwarzania mp3), do tego słuchałem Utworów tych samych z oryginalnego Audio cd i mp3 - nie słyszeliśmy prawie żadnej różnicy w jakości ( może tak 5-10% gorsze były mp3, ale nadal bardzo przyzwoicie, nawet stwierdzam, że bardzo to mało powiedziane.
Niestety nie miałem okazji przesłuchać tego Harmana 3490 i nie wiem, czy to urządzenie też sobie w podobny sposób poradzi z mp3 ( dodam, że na wzmaku Yamaszki model 700 te same mp3 brzmiały o wiele gorzej)
Do Harmana miałem podłączony Xtreamer pod wejście optyczne, do Yamaszki 2xRCA

Harman 460 w specyfikacji ma wyraźnie napisane, że potrafi polepszać skompresowane pliki...
Nie wiem właśnie jak to jest w wykonaniu HK 3490.

Proszę o pomoc...:)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Myślę, że jak słuchałeś tego AVR460 to polepszanie było wyłączone :) bo to nic specjalnego we wszystkich firmach, przebarwia mocno dźwięki i stają się nienaturalne.
 

piotr10

New member
Bez reklam
Jak myślicie, HK 3490 lepiej zagra od tego ampli 460 w stereo ?

Pojawił się pewien mały problem... - po zmierzeniu miejsca w moim mebelku ( nowym...nie do wymiany..) okazało się, że mam miejsce na styk na tego harmana 3490:(
Miejsca po bokach mam dosłownie po 4 milimetry a od góry 2 cm. - czy to nie za mało?
Tym bardziej, że po bokach na fotce ampli widzę otwory do lepszego chłodzenia.

Napiszcie czy ten ampli potrzebuje dobrego chłodzenia? Jakie jest minimum? Co zrobić? Czym to grozi w razie przegrzania?
Proszę o pomoc, bo jestem już o krok do zamówienia...

Ps. Jakie kable głośnikowe zamówić do tego zestawu? ( HK 3490 + Klipsch RF-82 )
Myślałem nad Monster Cable XPHP
 
Ostatnia edycja:

piotr10

New member
Bez reklam
Dużą różnicę usłysze pomiędzy Monsterem a tymi kabelkami?
Pytam bo po prostu kaski może zabraknąć.
 

3nadel

New member
piotr10

Jak już będziesz miał tego hk 3490 opisz swoje doznania. Sam zaczynam się przymierzać do nowego hi-fi i myślałem nad hk 970/980 i hk 3390/3490. Po przeczytaniu wątku jestem niemal przekonany do hk 3490, ale jestem ciekaw Twoich spostrzeżeń.

No i może pytanie do innych. Jakie kolumny do tego hk 3490? Myślałem nad pięknymi Jamo S608. Mają niezłą sprawność, trzy głośniki średnio-tonowe i potężne woofery - coś czego szukam. Po za tym ludzie czesto łączą te dwie marki i są zadowoleni. W grę wchodzą też Zeusy, ale to są chyba bardziej "kolumbryny" do klubu czy pub'u. Spotkałem się też z opinią, że w mniejszych pomieszczeniach sprawdzą się monitory, nawet basu im nie zabraknie (np. es30 czy l830 JBL'a). Co myślicie?
 

piotr10

New member
Bez reklam
Z HK 3490 jestem bardzo zadowolony, napędza mi bardzo duże kolumny o mocy 150w znamionowej w niesamowity sposób!!!
dźwięk jest żywy, nasycony i potężny, dobra stereofonia i przystępna cena.

Napisz w jak duże pomieszczenie będziesz nagłaśniać?
 

fox733

New member
No i w końcu udało mi się posłuchać sprzętu...Wniosek jaki mi się odrazu nasunął to odsłuchać tego co sobie upatrzyliśmy i jeśli się podoba to brać i słuchać w błogiej nieświadomości,że w miarę podobnym przedziale cenowym jest coś o niebo lepszego,albo porównać bezpośrednio z innym sprzętem co w moim przypadku wywróciło mi wszystko do góry nogami:-(
W pierwszym salonie który odwiedziłem nie było harmana ani MARX8 ale posłuchałem tego co było akurat podpięte w pokoju odsłuchowym- kolumny Acustic Zen Adagio+Blacknote DSA150+cd Blacknote słuchałem Dire Straits-Money for Nothing oraz Rage Against The Machine-Killing in the Name.REWELACJA-mój dotychczasowy zestaw Technicsa i scherzo Tonsila jest przy tym jak boombox:p.Niesamowite jak ciśnienie basu z odległości ok3,5m potrafi dosłownie(sic!) poruszać nogawkami!.Więc poprzeczkę już miałem ustawioną wysoko:D
W następnym salonie był interesujący mnie sprzęt.Jako że był już podpięty Nad C355 pan namówił mnie abym posłuchał go z MARX8 (muza jak wyżej)-direct source i głośno tak jak lubię;)
Zabrzmiało cudnie-jasno szczegółowo z niezłym basem ale w porównaniu do zestawu z poprzedniego salonu brakowało mi ciśnienia dzwięku(basu który porusza nogawkami:smile:) Wtedy pan podłączył mi do tego Nada Triangle Antal EX i od razu wyrażnie podniosło się ciśnienie akustyczne-bas był o wiele mocniejszy.Nadeszła pora na harmana HK980...i tu nastąpiło ogromne rozczarowanie:-o - harman nie odtwarza nawet w połowie tylu szczegółów co Nad!Jeśli góra i bas nie budziły większych zastrzeżeń to środek pasma o niebo lepszy w Nadzie!Ginęły gdzieś wstawki grane w tle,scena owiele uboższa.Amplitunera HK3490 nawet już nie podłączałem...
I tak z praktycznie już pewnego wyboru nawet po wstępnych pertraktacjach z Handlowcami wróciłem do punktu wyjścia.Obecnie zastanawiam się nad zestawem Nad C355+triangle Antal EX zaproponowano mi ten zestaw za 7600zeta.Czy to dobra cena?Czy w tej klasie cenowej znajde coś do moich preferencji-głównie chodzi o kolumny.Mam salon ponad 35m2 i chciałbym chociaż namiastkę tego co usłyszałem w pierwszym salonie(ach ten "podmuch" basu).A może w tym budżecie to nierealne:sad:

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

3nadel

New member
7 kafli? heh, nie nie, to nie dla mnie. Na razie wystarczy mi euforyczny opis Piotra. Pokój jest mały w porównaniu do Waszych salonów, więc harman mi wystarczy w zupełności. Pozdrawiam.
 

piotr10

New member
Bez reklam
problem w tym, że fox733 nie słuchał harmana z klipschem ( kolumny oddają bardzo dużo detali ) i grają pięknie środkiem pasma z harmanem:)
 

3nadel

New member
hmm... a Jamo S606 albo S608? Podobno to dobre połączenie, ale nie mam obecnie możliwości przesłuchania.
 
Do góry