hk 980 czy hk 3490 ?

piotr10

New member
Bez reklam
Ja w poniedziałek jadę na odsłuch HK 980 i 3490 z Klipsch Rf 82 i z Dali ikon 7, postaram się opisać co wybrałem i dlaczego.

Moim faworytem na dzień dzisiejszy bez odsłuchu jest zestaw HK 3490 z Klipsch Rf 82 . Mam taką przynajmniej nadzieję.

Najważniejsze dlam mnie w brzmieniu to dynamika i rytmiczność przy cichym odsłuchu , taki porządny oddech dźwięku.:)

Ps. Miałem kupić kino w cenie tego stereo, długo wybierałem, dużo czytałem i postanowiłem na razie stereo z możliwością późniejszej rozbudowy do KINA przez duże K !
 

fox733

New member
Z niecierpliwąścią czekam na wrażenia z odsłuchu:) Jakby była możliwość no i oczywiście miałbyś ochotę to posłuchaj jeszcze MA RX8 lub RS8

p.s. W Holandii mają fajne ceny na HK i MA oczywiście tylko w sklepach internetowych,ja z z zakupem czekam do świąt może będzie jeszcze taniej:D
 

piotr10

New member
Bez reklam
oczywiscie opisze relacje.
MA RX za drogie
Klipsch mam dobrą cenę


Tak swoją drogą zastanawia mnie czemu tych Klipschów nie testują w magazynach audio w Polsce?
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Bo Klispch to EIC, a na EIC jest obrażona większośc reklamobiorców, za sprawą konkurencji Audioklanu. Poszukaj w necie można poczytać :)
 

piotr10

New member
Bez reklam
Myślałem też o wzmaku stereo Yamaha A-700 ( posiada funkcję Loudness i to regulowany płynnie - czyli słuchanie po cichu jest na pewno przyjemniejsze )
Blackninja napisałeś , że Harman gra większym basem więc do tych kolumn go polecasz.
Napisz jak z tym basem w Yamaszce A-700 ewentualnie A-1000 ?

Na dzień dzisiejszy chce tak budować system:
Pierwszy zakup - wzmak stereo lub ampli stereo( zależy co lepiej na odsłuchu zagra ) + Kolumny podłogowe + odtwarzacz CD ( jak byś mógł polecić jakiś dobry i nie drogi ...)

Następnie kupie: podstawowy ampli KD z wyjściem na wzmaka stereo, Central, Sub i surroundy z serii Reference Klipsch.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak później będzie ampli z preoutem, to teraz warto poszukać wzmacniacza który ma rozpinana końcówkę mocy i przedwzmacniacz. Na tylnej ściance wygląda to tak:
view4_large.jpg
 

fox733

New member
Jak później będzie ampli z preoutem, to teraz warto poszukać wzmacniacza który ma rozpinana końcówkę mocy i przedwzmacniacz.

Czyli hk 3490 spełnia to zalecenie:) Czy jako specjalista od HK mógłbyś sprecyzować w czego "brakuje" HK3490 w jakości dzwięku w odniesieniu do HK980?:|
 

piotr10

New member
Bez reklam
Blackninja - napisz jakie wzmaki mają to połączenie?

HK 980?
Yamaszka A700?
Marantz 7003?
może Marantz 8003?
 

fox733

New member
HK980 zaoferuje czystszy klarowniejszy dźwięk z lepszą stereofonią.

dzięki za rzeczową odpowiedż:cool: ale z racji tego ,że jestem technokratą (tylko jeśli chodzi o technikę:idea:) to może pokósiłbyś się o wyjaśnienie jakie szczegóły techniczne (budowa użyte elementy ) mają wpływ na te różnice bądż co bądż w modelach o prawie takich samych parametrach jeśli chodzi o stereo. BTW ciekaw jestem ile osób(procentowo)wychwyci różnicę brzmienia tych dwóch klocków w tych samych warunkach:-|
 

Ferrari95

New member
Jestem z niego bardzo zadowolony :eek:k: Zgrywa się znakomicie z Monitor Audio! Jak dla mnie jest całkowicie neutralny jeśli chodzi o dźwięk. Żadna część pasma nie jest ubarwiona. Wszystkie tony są na takim poziomie, na jakim być powinny. Dźwięk jest szczegółowy i dynamiczny. Wzmacniacz na spory zapas mocy. Przy cichym słuchaniu także czuje się głębię muzyki.

Polecam!!!
 

piotr10

New member
Bez reklam
Dzięki za info.
Napisz, ten wzmacniacz ma na serio takie niskie szumy i super dynamikę?
Niektórzy piszą, że Marantz gra właśnie neutralnie, ale za razem sucho - jakbyś mógł się do tego ustosunkować....
pozdr.
 

Ferrari95

New member
Nie wiem, co rozumieją pod pojęciem "sucho". Sporo zależy od kolumn i od jakości źródła, a im lepszy sprzęt tym bardziej zauważalna jest różnica pomiędzy słabo i bardzo dobrze nagraną płytą. Wcześniej nie zdawałem sobie sprawy, że będzie to aż tak słyszalne!

Rówież rodzaj muzyki ma znaczenie. Jedne kolumny bardziej pasują do muzyki spokojnej, klasycznej a inne do rocka. Dla mnie Marantz w połączeniu z Monitor Audio są takim złotym środkiem.

Jak masz możliwość to przesłuchaj różnych zestawień i kup to, które Tobie będzie nabardziej odpowiadało.
 

piotr10

New member
Bez reklam
W poniedziałek jadę na odsłuch, ale niestety nie tych modeli, które mnie interesują:(
Ja mam zamiar kupić Klipsch Rf-82 - będę słuchał Rf-62
Myślę o wzmaku albo Yamaszki a-700 ( akurat to mają to posłucham), albo właśnie tego Marantza 8003 ( niestety w sklepie mają tylko model 5003:(
Też myślałem o Denonie 1500, lub HK 3490 ( niestety tych ostatnich nie będę miał możliwości odsłuchu)

Co do Klipschów to znalazłem dobrą cenę na nie, dlatego upieram się akurat na te kolumny, ale spróbuje posłuchać jeszcze jakieś inne ( Dali ikon 7, Monitor Audio RX6 - tak do porównania)

Przy zakupie odsłuchiwałeś może tego Denonka 1500 ? a może coś innego ciekawego?
Jak możesz to napisz wrażenia...


To jest fotka z tyłu Denona 1500 i mam pytanie. P.Direct to jest to samo co w Marantzu Power Amp Direct in ?
 

Attachments

  • denonik1500.jpg
    denonik1500.jpg
    72,6 KB · Wyś: 613
Ostatnia edycja:

Ferrari95

New member
Wygląda na to samo ale pewności nie mam. Należałoby zajrzeć do instrukcji.

Przyznam się, że sprzęt kupowałem bez odsłuchów, kierując się opiniami z forum i czytając artykuły w prasie fachowej. Wybór okazał się bardzo trafny, pasujący pod mój gust.

Jak możesz to koniecznie odsłuchaj PM 5003. Jeśli jego charakterystyka brzmienia przypadnie Ci do gustu to PM 8003 także będzie miał to "coś", tylko lepsze pod każdym względem!

Pamiętaj jednak, że jakiego wzmacniacza byś nie wybrał, to i tak najważniejsze są kolumny bo to one mają największy wpływ na efekt końcowy!!!
 
Do góry