HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

cichykot

New member
Dysk do mnie dotarł, kupiłem czerwoną toshibę P300 -3TB, i jak przyjdzie w sobotę kabel SATA/USB to ją sformatują jak piszesz.
zobaczymy co z tego wyjdzie.
muszę tylko znaleźć kogoś kto ma kompa z windą :)
a jak nie pójdzie to będę dalej się męczył z footbarem.
u mnie Q10 głównie służy do Tidala i ma być też do flaków z dysku.
cała reszta mi działa, ale też i nie bujam się z dźwiękiem wielokanałowym,
czy też telewizją 9K :)

-----
EDYTA
po sformatowaniu na NT wszystko działa normalnie na USB i na karcie SD.
domniemywam, że z dyskiem 3.5 będzie to samo.
dziękuję za pomoc.
foobar do kosza :)
 
Ostatnia edycja:

hakata

New member
Witam wszystkich forumowiczów. Właśnie stałem się szczęśliwym nabywcą używanego Q10. Posiada androida 5.1 i KODI 15.2 z wrapperem. I tu pytanie. Czy aktualizować system i KODI czy zostawić sprawdzoną wersję którą sprzedający uznał za najlepszą ?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Zainstaluj w Kodi program Backup, zrób sobie kopię obecnego i podmień Kodi na 16.1 Jarvis. Pod Androida 5.1 jest to moim zdaniem najlepsza dystrybucja.
 

hakata

New member
Czy gniazdo usb 3.0 typu B służy do kopiowania plików na wewnętrzny dysk sata ? Czy urządzenie powinno korzystać wtedy z własnego zasilania ? Czy można korzystać z innych zasilaczy, jeśli tak to z jaką tolerancją prądu zasilania ?
 

Mirek_Gra

Member
Z gniazda USB 3.0 można korzystać do kopiowania, lecz biorąc pod uwagę fakt, że zasilacz ma tylko 2A, oraz dodatkowo, jeśli wewnątrz jest już dysk twardy, to zbyt wiele mocy nie zostanie i lepiej dodatkowo zasilać dysk zewnętrzny.
 

kristof11

Member
Firma ostatnio olała nasz playerek, ostatni soft na androidzie 7 jest bardzo niestabilny, najlepiej zostać na sofcie 1.1.0. Dużo więcej masz na forum Futeko
 

Mirek_Gra

Member
Na Futeko piszą o rychłej aktualizacji oprogramowania Himedia i trochę późniejszej chipsetu HiSilicon. Poczekamy, skoro tyle czekamy :)
 

grzesch

New member
Cześć.
Przede wszystkim chciałbym się z Wami przywitać gdyż jest to mój pierwszy post.
Piszę go, ponieważ mam problem z zakupionym u polskiego dystrybutora odtwarzaczem Q10 PRO.
Chodzi o to, że odtwarzacz resetuje się do ustawień fabrycznych podczas załączania, czy to z pilota czy z panelu.
Wysłałem go już raz do dystrybutora w ramach gwarancji, wrócił rzekomo naprawiony i zaktualizowany do wersji 7.0 Soft HMD-2.0.3 2017-04-12.095905.
Niestety dzisiaj znowu podczas załączania na panelu pojawiły się cztery zera i po jakimś czasie wyświetlił się obraz na telewizorze z pierwotnymi ustawieniami. Kilka dni po otrzymaniu z naprawy było ok, teraz znowu to samo.
Zastanawiałem się, czy czasem nie powoduje tego zjawiska dysk który mam wewnątrz ale nie, objawy są te same obojętnie czy z nim czy bez niego.
Pytanie do Was, czy ktoś miał z czymś takim do czynienia??
Pan z serwisu firmy u której kupiłem Q10 sugerował że sam próbowałem wgrać soft i uszkodziłem urządzenie. Nie podobają mi się takie sugestie ale na szczęście nie obciążyli mnie kosztami postawienia urządzenia na nogi bo w warunkach gwarancji maja zapis o ponoszeniu kosztów za serwis jeśli coś było kombinowane na własną rękę.
Pozdrawiam, Mirek.

Nie wiem, czy to pomoże, ale u siebie do pewnego czasu zauważyłem dziwne zawieszanie się po włączeniu (mam całą listwę podłączoną do wyłącznika czasowego i na noc wyłącza mi TV, router, ampli i Q10). Okazało się, że wtyczka zasilająca Q10 nie była wciśnięta do oporu (teraz chowa się cała a wcześniej wystawała ze 3mm). Sprawdź u siebie !
 

Mirek_Gra

Member
No faktycznie, jest. Na razie pobrałem i czekam na opinie. Ważne by instalować (uaktualniać) wyłącznie na wersji 2.03. Tak napisali.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Na tym nowym sofcie oglądając jakiś film to sobie już myszką nie "przewiniesz" ,działa tylko z pilota przewijanie.
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
No faktycznie, jest. Na razie pobrałem i czekam na opinie. Ważne by instalować (uaktualniać) wyłącznie na wersji 2.03. Tak napisali.

Jak na razie nie widzę problemów, jest stabilny póki co, generalnie OK.
Edit: Passthrough DTS HD i TrueHD w Kodi wciąż nie działa.
 
Ostatnia edycja:
Do góry