HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

kristof11

Member
Ja tez nie mogę narzekać, kupiłem go jako player do filmów z dźwiękiem hd i robi to wyśmienicie. Poprzednie moje problemy związane były z ampli, wymiana płyty hdmi i szystko ok
 

Mirek_Gra

Member
Ni cholery nie rozumiem. Ktoś wgrywa software beta a potem narzeka!

Ni cholery nie rozumiem, na stronie HiMedia przy firmware jest napisane:

Notice:
2.0.3 firmwares for Q10 Pro, Q5 Pro are only applicable to these two models that has been upgraded to Android 7.0 OS. If these two models that haven’t been upgraded to Android 7.0, then do not use 2.0.3 for upgrade.

To gdzie ta beta do narzekania:shock:?

kristof11 dziękuję :)
 

bomarek

Member
Wczoraj sprzedałem HiMedię i była to dobra decyzja.
Trochę straciłem na tym "super"odtwarzaczu ale nie żałuję.
Dzisiaj kupiłem NVIDIA SHIELD TV 3 zainstalowałem Kodi 17.3 i mam pełne menu blu-ray zero problemów z dźwiękiem DTS:X, Atmos a nawet z Auro-3D.
Player działa błyskawicznie, zero problemów z NAS Synology.
A że nie ma dysku wewnętrznego to nie problem, mam dwa USB 3.

Netflix działa w 4k, tylko muszę zainstalować jeszcze ShowMaxa.

Na pokładzie android 7.

Jestem mega zadowolony :)
 
Ostatnia edycja:

cichykot

New member
Dzień Dobry. To mój pierwszy wpis tu na forum. Czy dobrze rozumiem, że Q10 ma DACa na pokładzie? Tzn wystarczy zainstalować Tidala podłączyć do wzmacniacza i będzie hulać ? Padł mi właśnie mój DAC zewnętrzny i zanim naprawą myślę o Q10 który potem docelowo będzie robił za transport plików. Pozdrawiam Robert
 

msx

New member
witam
jak ustawic w tym playerze zeby pobieral okladki do filmow ktore mam na synology proboje ustawic przez wraper ale nic nie szuka , po aktualizacji do 1.1.0 mam jakis plugin wallposter ale on tez nie wyszukuje okladek mieli mieli i nic nie pokazuje
moze ktos pomoze jak to zrobic bo te opisy co ogladalem i czytalem sa do kodi a nie do odtwarzacza wbudowanego
pozdrawiam
 
Po miesięcznych testach, napisze tyle, że wtopiłem chyba pieniądze w ten odtwarzacz. Na Androidzie 7 porażka. Na Androidzie 5, troszkę lepiej, ale dziwne stany, zawieszenia i temu podobne występują cały czas. Problemy z przesyłaniem plików po USB, czy sambie. Czekam na poprawkę softu, póki co bardzo zawiedziony.

dziwne , Mam Q5Pro i wszystko u mnie śmiga, nawet netflix (na starej apk bez aktualizacji) co prawda 480p skalowane fdo full HD ale zawsze. Nie ma żadnych problemów przy przesyłaniu plików/kopiowaniu.
Sprawdź dysk twardy jak został sformatowany , może on jest przycyzną kłopotów.
 

Mirek_Gra

Member
dziwne , Mam Q5Pro i wszystko u mnie śmiga, nawet netflix (na starej apk bez aktualizacji) co prawda 480p skalowane fdo full HD ale zawsze. Nie ma żadnych problemów przy przesyłaniu plików/kopiowaniu.
Sprawdź dysk twardy jak został sformatowany , może on jest przyczyną kłopotów.

Cały weekend walczyłem z Q10 Pro. Zainstalowałem (tylny przycisk upgrade) soft 1.07, po uruchomieniu zrobiłem reset do fabrycznych. Zainstalowałem (z menu upgrade) soft 1.10, znowu zrobiłem reset do fabrycznych. Wygląda na to, że na razie złe zachowanie ustąpiło. Dysk czyta się bardzo dobrze, nawet samba działa na poziomie 30-35 MB/s. Ogólnie się poprawiło właśnie po ustawieniach fabrycznych. Uważam, ze namieszał soft 2.03 wgrany poprzednio. Mimo to, że jest lepiej, czekam na poprawkę softu.
 

cichykot

New member
fajny launcher, właśnie zainstalowałem dzięki :)
jutro napiszę więcej, już parę dni się bujam z H10

Wysłane z mojego SM-T719 przy użyciu Tapatalka
 

cichykot

New member
No i mam problem, może ktoś poradzi.
Przy odtwarzaniu plików flac, odtwarzacz robi mi podwójne pliki flac.
nie dość że wygląda to mało przejrzyście, to nie wiem czy to wina tegoż czy też nie, ale cokolwiek bym nie ustawił w trybie odtwarzania, to odtwarza mi mp plik 5 wraca po nim wraca do pierwszego i ten pierwszy powtarza w kółko w pętli. ktoś coś poradzi ?
 

Attachments

  • 20170607_183102.jpg
    20170607_183102.jpg
    818 KB · Wyś: 45

cichykot

New member
ciąg dalszy. Na kodi odtwarza normalnie, ale mam wrażenie, że jednak w ciut gorszej jakości.
footbar czy też Onkyo HF player nic mi nie daje bo mam czarny ekran po zainstalowaniu i nie widzę przycisków wybory dysku czy też czegoś w tym rodzaju.
 

cichykot

New member
przepraszam, za post pod postem, ale nie wiedziałem, że tutaj brak edycji.
aimp też robi mi podwójne flaki.
za to ruszył foobar i ten normalnie odtwarza, cuda jakieś normalnie :)

upsss widzę, że jest i przycisk edycji.
cóż na przyszłość będę wiedział.

ad rem.
jedne odtwarzacze widzą pliki podwójnie inne nie.
ktoś zna przyczynę i metodę eliminacji tegoż ?
 
Ostatnia edycja:

cichykot

New member
Mirek wrzuciłem pliki na USB 3.0,

Formatowane pod OSX jako MSDOS (FAT32)
widzi pliki podwójnie.

ExtFAT widzi dysk nie widzi flaków, do tego blokuje mi Q10.
(musiałem resetować)

Sformatowane w Q10
widzi pliki podwójnie.
Mówię o odtwarzaczu domyślnym, z systemu.
Mam wersję HMD-2.0.3 2017-04-12.095905 ( tą updatowaną )

Na szczęście foobar pokazuje mi pliki normalnie, ale drażni mnie on.
Puszczam dźwięk po coaxialu do zewnętrznego DACa.
Do niczego nie jest mi potrzebny taki rozbudowany odtwarzacz jak foobar.
Potrzebuję czegoś prostego, schludnego, wypisz wymaluj, ten systemowy jest-byłby- dla mnie idealny.

BTW, już to było napisane, ale powtórzą ten Q10 ma naprawdę dobrego DACa.
Mam porównanie z Jolida Glass FXIII Tube i nie ma się czego wstydzić.

Oczywiście nie gra tak jak Jolida, no ale ta kosztowała prawie 600F.
W swojej cenie jest naprawdę rewelacyjny.

jakieś pomysły ?
 
Ostatnia edycja:

Mirek_Gra

Member
BTW, już to było napisane, ale powtórzą ten Q10 ma naprawdę dobrego DACa. Mam porównanie z Jolida Glass FXIII Tube i nie ma się czego wstydzić.
Oczywiście nie gra tak jak Jolida, no ale ta kosztowała prawie 600F. W swojej cenie jest naprawdę rewelacyjny. jakieś pomysły ?

Spróbuj podpiąć (pożyczyć) dysk sformatowany w ntfs i sprawdzić. A ja też ze względu na DAC-a tego q10 pro kupiłem. Odtwarzam bardzo często flaki z dysku wewnętrznego 3,5 cala w ntfs-ie odtwarzaczem wbudowanym (soft 1.10) i wszystko jest jak najbardziej ok. A brzmi zacnie :)
 
Do góry