HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

Henry

Active member
Bez reklam
Dobrze słyszeć, bo cena 3TB WD Red trochę wysoka, np. Seageta, Toshibę czy inne WD można dostać sporo taniej
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Skoro weszliśmy na rozmowę o dyskach to może ktoś ogarniający ten temat poradzi, zasugeruje jakąś alternatywę dla WD. Jakiś dysk 3 / 4TB z w miarę dobrą żywotnością.
 

Daniels84

New member
b02886d92bccb1212f6e8e5d5d31b9ca.jpg


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
daniels
kupiłeś z c4i od razu z dyskiem?

Nie chcę Cię martwić, ale te dyski to regenerowane są.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Nie napisałem, że dziadostwo, ale czytałem w necie że te dyski są po regeneracji. Ja osobiście wolałbym kupić nowy dysk wcześniej wspomniany wd, seagate, ale miejmy nadzieję, że i Twój będzie hulał.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
No ja mam seagate'y wewnętrzny i 2 zewnętrzne i żyją już kilka lat. 2 WD mi padły, oczywiście nie z serii red.
 

radoskur

New member
Ja kupiłem Toshiba E300 HDWA130EZSTA 3,5" 3TB SATA-III 5940 64MB - pochodził niecałe 3 miesiące i padł - choć przyznam szczerze że nie podłączałem pod kompa :) Po prostu po podłączeniu Q10 Pro przez USB do lapka dysk wykrywało na 10 sekund i znikał, po chwili znowu się pojawiał i znikał. Z zewnętrznego dysku USB odtwarza to wywnioskowałem że Q10 jest sprawne i dysk odesłałem do hurtowni.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
A Wam podoba się ten You Tube zainstalowany na tym odtwarzaczu?
Bo mi nie.Ma taki antyczny interfejs.
Zainstalowałem sobie dodatkowo You Tuba ze sklepu Google Play.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Ja rzadko używam youtube(tylko w biurze) ale chyba lepiej używać go przez chrome'a bo możesz wybrać rozdzielczość.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Skoro weszliśmy na rozmowę o dyskach to może ktoś ogarniający ten temat poradzi, zasugeruje jakąś alternatywę dla WD. Jakiś dysk 3 / 4TB z w miarę dobrą żywotnością.

Żywotność z pewnością istotna, ale... W tym przypadku należałoby jednak kierować się nagrzewaniem dysku, bo pamiętać trzeba, iż sąsiaduje on z układem SoC sprzętu, a ten wysokich temperatur nie lubi i po przegrzaniu może powodować problemy. Dlatego warto poszukać tzw. ekologicznych dysków, które charakteryzują się niskimi temperaturami nawet przy dłuższej pracy. Są to z reguły dyski 5400 rpm, nieźle sprawdzała się seria WD Green (obecnie Blue z literką "Z" na końcu numerycznego symbolu dysku). Istotny jest też generowany hałas - 5400 są ciche. Można też skorzystać z ramki redukcyjnej 3.5 cala i włożyć dysk 2,5 cala - wybór spory, ale ograniczona pojemność.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
A Wam podoba się ten You Tube zainstalowany na tym odtwarzaczu?
Bo mi nie.Ma taki antyczny interfejs.
Zainstalowałem sobie dodatkowo You Tuba ze sklepu Google Play.

Polecam używanie OGYouTube. https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2213945

Przede wszystkim znakomicie się sprawdza pod względem korzystania z materiałów i kanałów Full HD i UHD, jednym kliknięciem można ściągnąć materiał.

Na HiMedia należy dodatkowo zainstalować dodatek microG-for-OGYT-(v1.0).apk i chodzi jak złoto.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Koledzy, którzy instalowali nakładkę Multimedia Master pomóżcie! Przy kroku instalacji z pliku zip wywala mi błąd.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Odinstaluj kodi i pobierz jeszcze raz. Na czysta instalkę dodaj źródło i wpisz otrzymany adres, opisz ten skrót .mm
Następnie wejdź w programy dodaj multimedię i się cofnij a następnie wejdź jeszcze raz i kliknij w ikonke multimedii - potem wszystko z automatu idzie
 
Do góry