HiMedia HD600A i B

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Co mi się podoba w nowym FW 1.0.7.28

..... to że zmiana fontu napisów jest juz zapamiętywana. Teraz nie trzeba do każdego filmu zmieniać stylu czcionki na ulubioną. :eek:k:

EDIT: .... i jeszcze:

Możemy teraz zmieniać poprzez funkcję ZOOM proporcję obrazu w X i Y.
Zmniejszać do 50% wartości.
Powiększać do 200% wartości
 
Ostatnia edycja:

DOMEL9

New member
Bez reklam
da sie jakoś zmajstrować na tym nowym firmwarze weebtv ? nie bawiłem się w rozbieranie struktury oprogramowania ale może warto zacząć - co jest potrzebne Kirku wiesz może ?
 
Witam
Przymierzam się powoli do HD600A i interesuje mnie jedna rzecz. Jakie są opcje skalowania obrazu? Czy możliwa jest opcja rozciągnięcia obrazu w pionie, np. film ma czarne pasy na gole i górze a ja chciałbym rozciągnąć obraz na pełny ekran. Oczywiście nie interesuje mnie normalne powiększenie, bo wtedy ucięte zostałyby boki po prawej i lewej stronie. Jest taki myk możliwy na firmwarze Xtreamera??

Drugie pytanie czy Xtreamera umożliwia wrzucić napisy jednocześnie na gole i górze??

pozdrawiam
 
kurka, firmware HiMedia ma rozciąganie w pionie, a Xtreamera znowu czarną obwolutę dookoła napisów - obydwie opcje, które mnie interesują

no chyba, że ostatni firmware też ma obwolutkę??
 

sebos17

New member
Kupiłem HD600A, już mam go u siebie, chciałem wgrać najnowszy soft i lipa. Czytałem w tym temacie opis jak wgrywać z użyciem przycisku reset i nie idzie. Próbowałem z menu setup flash i też nic się nie dzieje. Swoją drogą, chyba nie działa przycisk reset ponieważ w trakcie pracy odtwarzacza jak wciskam przycisk to nic się nie dzieje, trzymam kilka sekund i również nic nie che się restartować. Czy mam zepsuty dekoder czy robię coś źle?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
chyba nie działa przycisk reset ponieważ w trakcie pracy odtwarzacza jak wciskam przycisk to nic się nie dzieje.

Przycisk reset nie służy do restartu odtwarzacza, ale resetu pamięci flash. Przy wyłączonym odtwarzaczu wciskasz reset (musisz poczuć, że lekko przeskoczy), trzymasz wciśnięty i w tym samym momencie włączasz przycisk zasilania. Trzymasz reset jeszcze kilkanaście sekund, aż u dołu ekranu, poniżej logo HiMedia, zobaczysz napis "upgrading". Wówczas puszczasz przycisk reset i czekasz aż firmware się załaduje, czyli do samoczynnego restartu playera.
 

sebos17

New member
Przycisk reset nie służy do restartu odtwarzacza, ale resetu pamięci flash. Przy wyłączonym odtwarzaczu wciskasz reset (musisz poczuć, że lekko przeskoczy), trzymasz wciśnięty i w tym samym momencie włączasz przycisk zasilania. Trzymasz reset jeszcze kilkanaście sekund, aż u dołu ekranu, poniżej logo HiMedia, zobaczysz napis "upgrading". Wówczas puszczasz przycisk reset i czekasz aż firmware się załaduje, czyli do samoczynnego restartu playera.

Poszło, dzięki - trzeba było dłużej przytrzymać przycisk power.

Mam jeszcze pytanie, w ustawieniach jest do wyboru jeżyk polski, jednak po wybraniu języka i wyjściu z menu nic się nie zmienia, po ponownym wejściu w menu znowu jest angielski?! Czy trzeba to jakoś zapisać czy się nie da po prostu ustawić języka polskiego?
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Poszło, dzięki - trzeba było dłużej przytrzymać przycisk power.

Mam jeszcze pytanie, w ustawieniach jest do wyboru jeżyk polski, jednak po wybraniu języka i wyjściu z menu nic się nie zmienia, po ponownym wejściu w menu znowu jest angielski?! Czy trzeba to jakoś zapisać czy się nie da po prostu ustawić języka polskiego?

Miałem taką informację (jedną) że w FW 1.0.7.28 przepadł język polski. Ale ja u siebie mam wszystko ok. Może zrób reset do ustawień fabrycznych.
 
Do góry