HiMedia HD600A i B

okruch

New member
Jestem zainteresowany ale mam 3 pytania:
1. Nowy?
2. Skąd sprowadzany z Chin czy z Futeko.com? (jest europejska gwarancja)?
3. Jaki ew. sposób płatności.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Witam koleżeństwo po dłuższej nieobecności spowodowanej wakacyjnymi wojażami po wodach, gdzie zamiast z Internetu korzysta się z Navstara, aby nie wpaść w pogodowe tarapaty :)

Widzę, że sporo w międzyczasie się podziało, wątek się rozwija, sporo nowych firmware, nawet przed chwilą zauważyłem, że chińscy towarzysze wypuścili dzisiaj firmware 1.0.3.4.

Mam dobrą wiadomość: mój mieszkający w Chinach znajomy obiecał, że przetłumaczy wszystkie chińskie "krzaki" w IMS iMax na angielski lub polski, podeśle mi, a w miarę wolnego czasu postaram się wprowadzić tę wersję do fw. Jeżeli Maxjojo podesłałby pliki językowe, to można by spolszczyć cały fw...
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Cypisek xl masz moze jakies ciekawe fonty? W oryginalnym sofcie Angielskie fonty mi nie podchodza. Chinskie bardziej przypadly mi do gustu, ale moze znajdzie sie cos jeszcze ciekawszego.
Wybór fontu to sprawa bardzo indywidualna, każdemu coś innego się podoba. Używam często calibri.ttf (bez problemu do ściągnięcia) którą zauważyłem w jednym z mod'owanych softów do Traxdata/Noontec. Wypróbuj.
 

michus2000

New member
Witam mam problem z moim HD600B i z zestawieniem połączenia wifi. FW to 1.0.3.4.
Postępując zgodnie z manualem chińskich towarzyszy wchodzę w menu do ustawień sieci, urządzenie wykrywa moją sieć, daję Connect to AP i po podaniu hasła do sieci pojawia się okienko Infrastructure (AP) Testing...
Po chwili pojawia się komunikat Test Fail.
Router co prawda stoi w innym pokoju, ale siła sygnału jest raczej dobra (na laptopie nawet Znakomita). No i nie wiem gdzie szukać przyczyny - router, karta, fw, czy jeszcze coś innego? Jest jeszcze opcja Advance config, ale sieciowcem niestety nie jestem :(, nie bardzo wiem co tam należy ew. wpisywać.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Spróbuj czy się połączy jak w ogóle usuniesz hasło, kolejny test to zmień szyfrowanie na WPA2 jeśli masz taką możliwość i też sprawdź.

Pozdrawiam,
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Z serwisu Google Code zniknął projekt Maxjojo z firmware do Himedia. Miejmy nadzieję, że pojawi się na innym serwerze.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
No patrz czyli napisałem i ich to ruszyło ;-)

Pytanie czy ktoś odpalał już na tym cacku najnowsze edycje rozszerzone Lord of the Rings?

Pozdrawiam,
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Ostatnia edycja:

yogi1976

New member
Kirek50 nigdzie nie doczytalem jakie są rzeczywiste transfery tego odtwarzacza. Jesłi możesz to podaj po LAN z Gigaethernetowym ruterem /karta sieciową w kompie tudzież po wifi 'n'
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Sprostowanie - rozwiązanie problemu

Oto mój wcześniejszy post z problemem:
"Mam zewnętrzny napęd DVD (3.5” w kieszeni USB 2.0 z zasilaniem zewnętrznym). Urządzenie sprawdzone z player’ami na RTL1073DD soft SDK3.
Po podłączeniu do HD600B napęd jest widoczny, wyświetla zawartość płytek DVD i tu pojawia się problem. Moja kolekcja AVI’ków (XviD) spotyka się z komunikatem Unknow start code i pojawia się maksymalna pikseloza z szarpanym dźwiękiem. Na tym samym napędzie pliki MKV np. 720p działają bez problemu.
Ten sam problem występuje gdy Player na RTL1073 używam SDK4 czyli A.C.Ryan v7.4.x.r3966. Można przypuszczać że to problem SDK4 a nie nowego procesora."

Okazało się że kabel z kompletu od kieszeni DVD robił takie zakłócenia. Mylny był fakt że wszystko było ok z procesorem 1073 i SDK3. Po wymianie na inny (krótszy) wszystko wygląda że teraz zew. DVD poprawnie współpracuje z HD600B.
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
w kwesti LANu zauważyłem że istotna rolę może odgrywać sam dysk i jego parametry - pracowałem na LACIE 250 GB i ewidentnie coś nie działało jak należy czasem szło dobrze czasem słabiutko kopiowało ( odtwarzanie zawsze elegancko ) teraz mam też 1TB verbatima store'n'go colours i widac róznicę w pracy dysku ( gdzieś wyczytałem że to bardzo udana seria małych dysków zasilanych z usb i dlatego go kupiłem ) jest dużo szybszy nie dławi się i wszystko lata jak należy:blagam:
 
Do góry