HiMedia HD600A i B

T4ng10r

New member
Tak czytam dyskusję odnośnie wydajności sieciowe. Czy jeśli postawimy napęd sieciowy NAS lub stacjonarny komputer z udostępnianiem plików to oglądanie będzie problemem? Rozumiem oczekiwania dużej wydajności przy dysku zamontowanym w urządzeniu lub gdy chcemy playerka traktować jako NAS. Coś jeszcze wchodzi w rachubę?
 

Soryu

New member
Bez reklam
Wygląda na to, że w przypadku udostępniania plików na komputerze (lub NAS) nie ma problemu z przepustowością LAN/WiFi do playeraHD. Mam tak skonfigurowany sprzęt (stary eGreat) i bez problemu chodzą mkv/ts z dużym bitrate.
 

b67

New member
Mam playerka 600A połaczonego po lanie przez router i nie ma najmniejszego problemu z odtwarzaniem mkv z dużym bitratem oraz z obrazami blu-ray
 

bolek54321

New member
Czy można przeglądać na tablecie lub za pomocą ipoda zasoby playera. W drugą stronę działa, czyli można z ipoda na telewizor, ja chcę słuchać muzyki i wybierać płyty bez włączania TV.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jeżeli ktoś zainstalował nowy firmware to niech się podzieli jakimiś uwagami. Np. na chińskim forum wyczytałem, że niektórym się czasem restartuje sprzęt, ale u siebie (600A) takiej przypadłości nie zauważyłem i wersja iMaxa działa stabilnie...
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Zainstalowałem FW 1.0.4.12 ale dopiero za drugim podejściem. Za pierwszym nie zmienił poprzedniej wersji (nie obserwowałem postępu pierwszej instalacji). Nie zauważyłem niestabilności ale średnio playera używałem (normalna eksploatacja).
YouTube dalej tylko pobiera nagłówki a YouTubeXL działa normalnie.
Pojawiła się obsługa języka PL. A w menu głównym pojawiła się ikona 'HiMedia w sieci"

Edit: opis FW na 600B
 
Ostatnia edycja:

b-ronek

New member
Czytelność napisów

Zastanawiam sie nad zakupem tego odtwarzacza. Obecnie używam Asus Oplay R1 którego największą wadą i powodem narzekań większości użytkowników od Władysławowa po Wyspę Wielkanocną jest mizerna jakość napisów. Outline jest wąski, odstęp pomiędzy wierszami za szeroki i nijak nie da się tego poprawić.
Przykłady dla 600A które wygrzebałem w sieci również nie wyglądają zachęcająco.
Czy ktoś mógłby napisać czy istnieje możliwość konfiguracji szerokiego obramowania liter, cienia, itd.
Jakiś obrazek demo też byłby mile widziany.
Dzieki,
Br
 

b-ronek

New member
O tych szczegółach które mnie interesują wyczytałem w tym wątku niewiele, a z kilku screenshotów wyglada niewiele lepiej niż OPlay.
Ponadto, ktoś wcześniej napisał też:
"1. Bardzo mi się spodobały możliwości dostosowania napisów (wielkoś i położenie) zabrakło mi tylko możliwości ustawienia białej czcionki z czarną "obwódką""
Potrzebuję chamskiej, gęstej, białej czciony, z grrruuubą czarną obwódą.
Coś jak napisy DVD - no, może bez pixelozy.
Za wrzucenie obrazka z pstrokatym kadrem i najbardziej kontrastową wersją napisów byłbym wdzięczny.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Nie używam do filmów czcionki firmowej a przez siebie wybraną. Jest dość tłusta i czytelna.
 

Attachments

  • DSCN0998 [1024x768].JPG
    DSCN0998 [1024x768].JPG
    194,8 KB · Wyś: 96
  • DSCN0999 [1024x768].JPG
    DSCN0999 [1024x768].JPG
    170 KB · Wyś: 91

slyt

New member
Czy można przeglądać na tablecie lub za pomocą ipoda zasoby playera. W drugą stronę działa, czyli można z ipoda na telewizor, ja chcę słuchać muzyki i wybierać płyty bez włączania TV.

Nie ma aplikacji w AppStore ktora by umozliwiala sterowanie odtwarzaczami Himedia za pomoca iPod, iPhone, iPad.
 

slyt

New member
Zainstalowalem iMaxa 1.0.4.13 i na razie zadnych restartow nie zauwazylem. Mam natomiast kilka zastrzezen co do tlumaczenia PL.
 

dany

New member
Do posiadaczy wersji B:

1. Jak działa ten sprzęt jako NAS, rozumiem że normalnie widać udostępnione zasoby w "otoczeniu sieciowym", czy tez playerach iPad-owych z obsługa SMB

2. czy tak jak w Xtreamerach wyłaczając player przechodzi w tryb NAS i cała para idzie na obsługe NAS-a ?

3. Czy ktoś testował lub gdzieś znajdę jaką przepustowość osiąga jako NAS po Gbit i po WiFi ?


Generalnie wybieram pomiedzy iXtreamer a własnie 600B, w 600B kusi mnie wejscie SD i szybszy procek (ale nie ze względu na dekodowanie a właśnie obsługę NAS) a w iXtreamer ładniejsze menu i dock. Chyba że żaden, tylko kupić 600A i porządnego NAS-a, ale jeśli się uda to wolałbym tego uniknąć.
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Jak narazie nowy firmware działa ok - wczesniejszy się wieszał ten 1.0.3.3 - wciąż nie mogę złapać shoutcast radio 404 not found :krol:
 
Do góry