HiMedia HD300A

Auror

New member
Jak wam śmiga youtube?

Bo u mnie to loteria. Raz śmiga, raz nie. Tzn. zauważyłem taką regularność, że filmiki "zwykłych ludzi", wrzucających swoje urodziny na youtube'a działają, natomiast teledyski znanych gwiazdek nie działają. Może to kwestia długości filmu? Te pierwsze, które u mnie działają są z regóły krótsze.

A drugie pytanie co do YT, to czy da się jakoś włączyć filmy w HD? Jeżeli tak to jak to zrobić?
 

drjones

Member
Jakiś chiński dżentelmen opublikował na YouTube filmik z GUI Himedia 300 opartym już na SDK4 Realteka. Tutaj można obejrzeć: YouTube - Kanał użytkownika Ka8US

Jestem pod wrażeniem, czyżbyśmy mieli doczekać tego cudu i po prawie 1,5 roku dostać obiecane działające na 1073 Opery, Flashe, itp ;) ?
W sumie filmik to już z października 2010 jest więc to raczej jakaś samoróbka jest.
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
A mnie nurtuje pytanie od momentu jak zobaczyłem pierwsze SDK4 beta. To później będzie ładniej wyglądało? Bo wygląd na razie troszkę mnie przeraża :D Jak urządzenie za 15 $
 

drjones

Member
Okazuje się, że jest już sporo sprzętu z fw na SDk 4, ale Europa i USA pod tym względem daleko w tyle za Dalekich Wschodem.

Cóż to Oni właśnie piszą ten FW i są bliżej źródełek. Mogliby jednak zaimplementować go wreszcie choćby w swoich własnych playerech ;) vide HiMedia.
 

koza21

Member
Cześć, no widzę że coraz ciekawsze wieści z HiMedia a ja niestety mojego nie dostałem. Przesyłka zaginęła, nie dotarła do Polski, czekaliśmy z naszym intelligent-pro 50 dni, dziś zwrócił mi na paypala pieniądze. Jak wróci z urlopu to kupuję u niego jeszcze raz. Jeśli chodzi o szczegóły to wyglądało to tak: napisałem do niego że nie doszło, na wszelki wypadek otworzyłem spór w paypal (kończył się termin). Odpisał zaraz że zaraz może oddać kasę, ale zaproponowałem żeby poczekać jeszcze 10 dni. Dziś właśnie upłynęły, zaproponowałem żeby nie przelewał mi kasy (strata na wymianie prowizjach etc.) tyko wysłał następne pudełko. Jednak wybrał zwrot płatności i wysłał do mnie. Zaprosił na zakupy po urlopie. Ja obiecałem mu że jeśli jednak ta paczka przyjdzie to albo mu ją odeślę albo wpłacę kasę. I tak, wystawiając sobie po 5 gwiazdek umówiliśmy się na następne zakupy. Ok gość ten tenintelligent-pro, naprawdę nie spodziewałem się że tak bezproblemowo uda tą sprawę załatwić.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Aukcja to klon. Oryginał ma wejście kart SD z przodu.

To S9, firmowany czasami przez Diyomate. Różni się też od oryginału brakiem wyłącznika z tyłu i brakiem przycisku reset. Jednego ze sprzedawców tegoż sprzętu na eBay zapytałem, jak się wobec tego flashuje player awaryjnie, ale nie wiedział i ma popytać dostawcę. Jeżeli flashowanie miałoby się odbywać tylko z poziomu menu/update to porażka... Chyba, że do uruchomienia rescue flash wystarczy wyjęcie i włożenie kabla zasilającego.
 

koza21

Member
No ja w każdym razie czekam, tyko może nie będę tym razem wybierał tej opcji najtańszej przesyłki, choć nie da się ukryć że przesyłka stanowi spory udział w całkowitym koszcie.
 

barteam

New member
Jak wam śmiga youtube?

Bo u mnie to loteria. Raz śmiga, raz nie. Tzn. zauważyłem taką regularność, że filmiki "zwykłych ludzi", wrzucających swoje urodziny na youtube'a działają, natomiast teledyski znanych gwiazdek nie działają. Może to kwestia długości filmu? Te pierwsze, które u mnie działają są z regóły krótsze.

A drugie pytanie co do YT, to czy da się jakoś włączyć filmy w HD? Jeżeli tak to jak to zrobić?

Podaj konkretny przykład takiego co Ci nie działa, sprawdzimy.

Co do filmów w HD to jak na razie player obsługuje tylko najniższą, ale lepsza jakość to kwestia odrobine innego linku do filmu więc myśle że jest spora szansa że pojawi się taka opcja w miare jak firmware będzie rozwijany.

Zainstalowałem ten najnowszy FW o którym pisał Kirek (1.0.4.6) z nadzieją że wreszcie będzie obsługiwał klawiature także na poziomie okna w którym wprowadza się za pomocą pilota tekst ale dalej dupa :/
 
Ostatnia edycja:

Auror

New member
pierwsze z brzegu. Wchodzę w youtube -> Most Viewed -> Of All Time:

- Lady Gaga - Bad Romance
- Waka Waka (This Time for Africa) (The Official 201..
- Eminem - Love The Way You Lie ft. Rihanna
- Eminem - Not Afraid

a np. króciutki klip z pierwszej piątki "Charlie Bit my finger (again)" działa bez problemu.
 

barteam

New member
pierwsze z brzegu. Wchodzę w youtube -> Most Viewed -> Of All Time:
- Lady Gaga - Bad Romance
- Waka Waka (This Time for Africa) (The Official 201..
- Eminem - Love The Way You Lie ft. Rihanna
- Eminem - Not Afraid
Na moim FW (najnowszym 1.0.4.6) też nie da sie zobaczyć tych klipów.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Ewidentnie wygląda na to, że brak możliwości odtworzenia większości klipów muzycznych to kwestia firmware. Sprawdziłem wszystkie wymienione tu klipy na firmware Iconbita i wszystkie pięknie działają.

Sam nie korzystam z YouTube w playerze, ale z konsultacji z kilkoma osobami z forum australijskiego HiMedia wynika, że trzeba wrzucić oficjalne firmware 1.0.2.30 Firmware (*** 20-11-2010 New Version 1.0.2.30 ***)

Chyba YouTube działa też na poprzednim modowanym 1.0.3.4
 

barteam

New member
Zaintrygował mnie ten problem że aż zflashowałem w dół do 1.0.2.30. U mnie nie pomogło.

To jest chyba kwestia jakiegoś innego błędu.
 
Do góry