HiMedia HD300A

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Zauważyłem problem z klientem BT. Nie mogę dodawać nowych torrentów - w miejscu wyboru dysku na który chce nagrać nic nie ma

Dysk najlepiej sformatować w playerze - to pomaga. Trzeba też czasem wyłączyć i ponownie włączyć w setupie BT/Samba. Poza tym ten webowy interfejs jest strasznie wolny i czasem pokazuje dysk dopiero po dłuższej chwili.

O ile pamiętam, to najbardziej "przyjazny" torrentom był firmware 1.0.2.30 i chyba ten przedostatni oficjalny, czyli z końcówką 3.4. Ale może ktoś inny się wypowie, bo praktycznie w ten sposób nie pobieram torrentów.
 
Ostatnia edycja:

edek321

New member
Dysk najlepiej sformatować w playerze - to pomaga. Trzeba też czasem wyłączyć i ponownie włączyć w setupie BT/Samba. Poza tym ten webowy interfejs jest strasznie wolny i czasem pokazuje dysk dopiero po dłuższej chwili.

O ile pamiętam, to najbardziej "przyjazny" torrentom był firmware 1.0.2.30 i chyba ten przedostatni oficjalny, czyli z końcówką 3.4. Ale może ktoś inny się wypowie, bo praktycznie w ten sposób nie pobieram torrentów.

Witam.
Dzięki za odpowiedz! Niestety torrent nadal nie działa :( Ale i tak go nie używam więc mi to nie przeszkadza :)

Teraz mam pytanie z innej beczki - męczy mnie to już kilka dni...
Jak lepiej puścić dźwięk z playera do ampli: RAW czy "lpcm dual ch" ?

Pozdrawiam!
 

Auror

New member
Witam.
Dzięki za odpowiedz! Niestety torrent nadal nie działa :( Ale i tak go nie używam więc mi to nie przeszkadza :)

Teraz mam pytanie z innej beczki - męczy mnie to już kilka dni...
Jak lepiej puścić dźwięk z playera do ampli: RAW czy "lpcm dual ch" ?

Pozdrawiam!

Też się nad tym zastanawiałem, ale ustawiłem RAW. Czyli pewnie taki sygnał jaki dostanie, taki wypuście (w sensie tylko-kanałowy). Jeżeli dostanie stereo to nie będzie go sztucznie miksował na 6 kanałów. Ale to tylko moje przypuszczenia, postaram się to sprawdzić w wolnej chwili.
 

Auror

New member
Ja jeszcze tylko wspomnę że doszedł do mnie w końcu oryginalny HiMedia.
W porównaniu do swojgo klona in plus:
+ pilot łapie nawet wycelowany w przeciwnym do playera kierunku, w klonie łapał tylko wycelowany idealnie w player
+ odtworzył mi ToyStory3 :) jedyne MKV, którego klon nie łykał
+ ma ciężką aluminiową obudowę, klon miał jakiś plastyk metalo-podobny
+ przycisk RESET , powód dla którego wymieniłem klona na oryginał
+ dużo ładniejsze menu, udające to z Playstation 3

aaa no i na opakowaniu jest napiasne "PLUS" więc niby odtwarza ten dźwięk TrueHD Audio, ale nie mam jak tego sprawdzić, bo nie mam żadnego materiału z takim dźwiękiem (mój ampli obsługuje TrueHD).

Koniec końców - wymiana była warta zachodu :)
 

Auror

New member
sorry za 3 post pod rząd ;)

zapuściłem wczoraj Matrixa w 1080p. I dzieje się dziwna rzecz - co parę sekund występuje jakby niższy framerate. Film jako taki się nie opóźnia - dialogi nie przycinają, po prostu obraz jest przez chwilę odtwarzany jakby 8FPSów miał. Po czym wraca do normy.

Jako, że wszystko odtwarzam z zewnętrznego dysku na USB, pomyślałem że może bitrate jest tak wysoki że USB nie wyrabia. Ale gdzie tam - framerate ma jakieś 7500kbps dla video i ok 3000 dla dźwięku. Do ograniczeń USB jeszcze daleko.

Film odtwarzany z dysku zew. na najnowszym sofcie (tym modowanym) zlinkowanym na poprzedniej stronie przez kirka.

Spotkał się ktoś z czymś podobnym?
 

tomud

New member
Tak mialem takie przypadki, ale bylo to relki ktore i tak dostaly nuka np. za bad.encoding_video.glitches itp.

Wiec warto sprawdzic na jakims innym (pewnym filmie) bo moze to byc wina zlego ripowania...
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Nowy firmware 1.0.3.11

Chińscy towarzysze opublikowali nowy firmware 1.0.3.11, jest parę poprawek i udogodnień: m.in. lepsza analiza i odtwarzanie katalogów Blue-ray, dodano obsługę plików M2T, poprawiono odtwarzanie M2TS i wewnętrznych napisów PGS.

Tutaj takie sobie tłumaczenie changeloga Google Tłumacz

Niestety, osoby niezalogowane nie mogą pobrać firmware, a zapisać się do tego forum nie da rady bez znajomości chińskiego. Jeżeli ktoś odkryje jakieś linko, to proszę o wieści.
 

tomud

New member
To dziwne bo mi udalo sie zarejestrowac mimo braku znajomosci jezyka chinskiego :) Mozesz sprawdzic ostatnio zarejestrowany tomud :)

Troche checi i nic wiecej :)

i co by nie bylo ze wuja zly :)

HD300A_1.0.3.20.rar:
http://www.fileserve.com/file/xPUJRSb

poza zalogowanie trzeba bylo czekac 120minut i po tym czasie napisac cos w temacie aby mozna bylo sciagnac :)

no i nastepnym razem jak mowilem troche checi i inwencji tworczej :)
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Chęci ci u mnie dostatek, ale podczas próby rejestracji nie wyświetla mi się obrazek/tekst z kodem do weryfikacji i d...

Pytanie: dlaczego firmware ma ma końcówkę 20, gdy na forum jest 11?
 

tomud

New member
a tego to nie mam pojecia... taki plik tam byl umieszczony byl tez jeszcze do wersji D. Przynajmniej nic innego nie znalazlem jesli chodzi o wersje z linii 1.0.3.X

Trzeba by poswiecic troche czasu i przegladnac co pisza w odpowiedziach do tematu itp. moze bylo by jakies info.


Obrazek tez mi sie na poczatku nie pojawil trzeba bylo kliknac w "odswiez"

Zreszta nie wnikalem dokladniej, nie mam takiego playera... a na strone zalogowalem sie z ciekawosci czy faktycznie tak trudno :)
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Nie pomaga żadne odświeżanie, wypróbowałem cztery przeglądarki i nic...

Jeżeli udało Ci się to już zrobić, to może załóż jeszcze jedno konto i podaj tutaj namiary.
 

tomud

New member
zalozone info poszlo na PW, w sumie uzywam firefox-a 4.0 beta 8 - ale na zwyklym tez powinno dzialac :)

chyba ze wchodzisz na stronke przez google translatora to nie bedzie dzialac...

Taj jak pisalem aby dostac sie do tych plikow trzeba odczekac 120minut - chyba zabezpieczenie przed botami... po tym czasie dopiero mozna napisac post i pliki zostana odkryte...
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Modowany firmware .1.11

Jest modowany (DIY) najnowszy firmware, poszerzony o mocno rozbudowany IMS. Autorzy dołożyli m.in. Transmission. Poprawki bardzo przydatne, doskonale odtwarzają się katalogi Blue-ray.

Można ściągnąć stąd Google Tłumacz
 

Auror

New member
Pojawił się najnowszy firmware do naszych maszynek. Pod tym adresem jest oficjalny i modowany:
Google Tłumacz

Dziwna sprawa. Na sofcie, który był zainstalowany domyślnie (po wyjęciu z pudełka) wszystko chodziło dobrze, ale ampli nie pokazywał dźwięku HD (DTS-HD, Dolby TrueHD).
Po wgraniu DIY z cytowanego postu Kirka filmy zaczęły spowalniać, ale pojawiło się na ampli oznaczenia audio HD.

Dopiero oficjalny (nie-DIY) 1.0.3.10 rozwiązał problemy. Filmy nie gubią klatek i jest dźwięk HD.
Co ciekawe też tylko na tym sofcie odtworzyłem pliki demówki od Dolby w formacie m2t (player nawet fajnie downmiksował dźwięk 7.1 do 5.1).

teraz pytanie debila. Jak na tym uruchomić BT? W menu jest opcja żeby to włączyć .... i tyle. Może to kwestia że mam tylko zewnętrzny dysk podpięty na USB. Pojawiają się jakieś dodatkowe opcje, jak się zainstaluje dysk wew.?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jak na tym uruchomić BT?

Ideałem jest sformatowanie dysku w playerze (najlepiej wewnętrzny, ale z zewnętrznym też wszystko działa OK), przy włączonej w setupie sambie i BT. Później normalnie wchodzisz do menu z przeglądarki internetowej, wpisując adres IP przydzielony playerowi przez router.

I jeszcze pytanie. Co Ci zwalniało na tym modowanym sofcie "10"?
 

Auror

New member
Konkretnie to M.atrix z dużym bitratem (plik >12GB), ale również mam taki wycinek filmu, który podrzucił facet na forum o tutaj: Could someone test some DTS-HD MA samples ?

Dalej już nie sprawdzałem (obydwa klipy w 1080p). Film odtwarzał się jakby 8-10 klatek na sekundę (nie spóźniał się!, grał równo z dialogami).

Poza tym na modowanym sofcie player nie łykał w ogóle klipów testowych z tej stronki: High Definition Trailers (HD) - Demo World

pościągałem klika sampli z dźwiękiem "DTS-HD MA 5.1", "DTS-HD MA 7.1" oraz "Dolby TrueHD 5.1". Soft nie-modowany łyknął wszyyyystko.

O mamusi z tymi torrentami to w swojej naiwności myślałem że wrzucam plik *.torrent na dysk, i odpalam w jakimś ukrytym kliencie torrenta w sofcie. :)

Masz kirek jakieś FAQ'a, którego mogę sobie przeczytać na ten temat, bo nie chce tutaj trolować? Byle nie po chińsku ;)
 

koza21

Member
A ja dalej czekam na pudełko, dziś upływa 30 dni od zapłaty. Czekam jeszcze tydzień i chyba będę musiał założyć spór w Pay-palu oraz zwrócić się do naszego intelligent-pro żeby zaczął działać na Chińskiej poczcie i sprawdzić co się dzieje z przesyłką.
 
Do góry