HiMedia HD300A

Kirek50

Moderator
Bez reklam
"Walentynkowy" update od modderów

Pojawiła się nowa wersja modowanego firmware, opartego na oficjalnym 1.0.4.6, wydana z okazji walentynek. Chwilowo pożyczyłem mój player, więc nie mogę jej potestować, jeżeli ktoś ściągnie i zainstaluje z pewnością zasłuży sobie na wdzięczność wszystkich dzieląc się tutaj uwagami. Czytanie po chińsku nadal nie wchodzi w rachubę, z tłumaczenia Google wynika, że jest kilka nowinek.

http://2.hot12.115cdn.com/pickdown/...=hd300ab-5ui.gz&key2=38352e32382e3134342e3137
 

boxster

Member
Zamawiając playera od jaki rodzaj wysyłki wybieraliście, czy "standard" 9,99$ jest bezpieczną opcją i ew. ile realnie idzie paczka w tym przypadku?
 

koza21

Member
Hej!

No normalnie CUD, player przyszedł! 60 dni oczekiwania, przelewam kasę z powrotem sprzedawcy do Chin :) Pierwsze wrażenia pozytywne, zaraz wkładam dysk 2,5" o pojemności 0.5 TB. Oryginalny soft z którym przyszedł to 1.02.17, torenty nie działają, ale to nic zobaczymy czy w nowszym będzie lepiej, oprogramowanie ver. 1.0.3.20 (ostanie firmowe) oraz 1.0.4.6 (nie firmowe) na dysku komputera, przygotowane do wgrania będę oba testował. W miedzy czasie rozglądam się telentem po tym linuxie i widzę że torent ma problem: btpd couldn,t create home /.info Unknown error 30. Nie może utworzyć :( na razie dam mu spokój :)
 

koza21

Member
Hej!

No normalnie CUD, player przyszedł! 60 dni oczekiwania/QUOTE]

No to gratulacje.



Ostatnie firmowe to właśnie 1.0.4.6 i jest tutaj: Google Tłumacz

Natomiast 1.0.3.20 to niby jest oficjalne dla użytkowników poza Chinami.

Dzięki, a to nie to samo 1.0.4.6 co wkleiłem powyżej? moje tu jest. Jeszcze mam jedno pytanie, jaki najcichszy dysk 2,5" 500G ? mój troszkę warczy, to jakiś WD (już zamontowany nie pamiętam typu), może iść zamienić na coś innego(mam taką mozliwość)?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
mój troszkę warczy, to jakiś WD (już zamontowany nie pamiętam typu), może iść zamienić na coś innego(mam taką mozliwość)?

Do playerów unikać należy dysków 7200 rpm, trzeba wkładać wolniejsze dyski 5400 rpm - cichsze odgłosy pracy, mniejsze zużycie energii, niższa temperatura. O wolniejszych SATA nie słyszałem, a szkoda, bo by się do takich celów przydały. O SSD nie wspominam, bo te ceny...
 

koza21

Member
Do playerów unikać należy dysków 7200 rpm, trzeba wkładać wolniejsze dyski 5400 rpm - cichsze odgłosy pracy, mniejsze zużycie energii, niższa temperatura. O wolniejszych SATA nie słyszałem, a szkoda, bo by się do takich celów przydały. O SSD nie wspominam, bo te ceny...

No jasne, u mnie 5400, nowy ale troszkę głośny mi się wydaje, dysku z tunera SAT nie słyszę, a ten trochę tak. Co do naszego HiMEdia to widzę że w środku mamy Linuxa, BusyBoxa, BusyBox , to może być ciekawe :) dużo pakietów pod to jest.
 
Ostatnia edycja:

Auror

New member
hmm wcześniej albo nie słyszałem albo mi nie przeszkadzało, ale trochę mi 300A hałasuje. U was też wiatraczek trochę warczy?
w wolnej chwili go wymienię na coś firmowego albo zobaczę czy jest miejsce na duży radiator...
 

krecikmp

New member
hmm wcześniej albo nie słyszałem albo mi nie przeszkadzało, ale trochę mi 300A hałasuje. U was też wiatraczek trochę warczy?
w wolnej chwili go wymienię na coś firmowego albo zobaczę czy jest miejsce na duży radiator...

Mam to samo odczucie, choć hałas nie występuje cały czas (czasami zaczyna warczeć a po kilkunastu minutach uspokaja się).
Byłbym wdzięczny za informacje gdzie można znaleźć zamiennik wbudowanego wentylatorka. Ja przeczesałem sporo aukcji/sklepów i nie znalazłem odpowiednika (albo nie zgadza się rozmiar albo sposób mocowania albo napięcie). W środku nie ma zbyt dużo miejsca...
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
w środku mamy Linuxa, BusyBoxa, BusyBox , to może być ciekawe :) dużo pakietów pod to jest.

BusyBox jest niestety mało ciekawy, słabo rozwijany i pod jego kontrolą pracuje praktycznie każdy player na Realteku. Właściwie możliwości systemu w tego typu playerach wykorzystano już do maksimum, wszelkie modyfikacje do firmware różnych urządzeń są znane i dostępne. Trzeba przy okazji pamiętać, że ograniczeniem jest też pamięć flash playerów - standard to 256 MB NAND flash i wiele tam już się nie pomieści z systemem.

Tak naprawdę to przydałoby się opracowanie dobrej pamięci SWAP do wersji z HDD - nie wiem, czemu nikt tego nie robi. Albo buforowania na HDD multimediów sieciowych, co w przypadku materiałów HD byłoby nieocenione.
 

koza21

Member
Cześć, nie pojawiałem się jakiś czas bo ustawiam naszego HiMedia pod "siebie" Proponuję zainstalować sobie OptWare, jest ono oparte na starszym oprogramowaniu v 1.0.2.30. Część systemu jest na twardym dysku, można edytować (po przemontowaniu RW) kanały RSS, pogodę itp. Jest też świetnie działający klient torenta Transmission, można instalować masę programów linuxowych z repozytorium, na przykład MComandera, SSH dodawać hasła, userów itd. Podam link do instrukcji instalacji: Modified (repacked) official firmware with Optware support (pierwszy post). Potrzebna niewielka znajomość linuksa, ale właściwie idąc za tą instrukcją to MC i klienta torrenta się da bez znajomości linuksa zainstalować. W oprogramowaniu jest wiele więcej linków w menu internet, warto to zobaczyć, do tego nie potrzebne jest telnetowanie i instalacja optware. Oczywiście nie wszystko w menu internet działa, ale jest działającego sporo. Dodam że nie testowałem odtwarzania wszystkich rodzajów plików z filmami. Żeby korzystać z dodatkowego oprogramowania po zainstalowaniu optware konieczny jest format dysku. Tu linki softu: http://rapidshare.com/files/435206690/HD300_1.0.2.30_OPT6.1.rar oraz jeszcze tu: ??????.?????
 

koza21

Member
Tak naprawdę to przydałoby się opracowanie dobrej pamięci SWAP do wersji z HDD - nie wiem, czemu nikt tego nie robi. Albo buforowania na HDD multimediów sieciowych, co w przypadku materiałów HD byłoby nieocenione.

Ja mogę na przykład przed odtworzeniem materiału HD z netu klinkąć prawą częscią kółka
i mam tam funkcje download, wtedy bubforuje się na dysku. Można czekać jak się sciągnie cały
materiał, lub odtwarzać po częsciowym zbuforowaniu.

W tym oprogamowaniu o którym pisałem powyżej polecam zakładkę : Internet Media Service > MetaFeeds & Live TV > Socjal Networks > Miro guide - Video Sharing, tysiące materiałów video, nawet kursy grania na perkusji.
 

Enjama

New member
Kirek wiesz może czy można wgrać soft Himedia do playerów Egreat a dokładnie do EGreat EG-R200 ?
Pisze koleś na ebay że można wgrać od tych modeli soft

Gamepc Li's FW at choice

HiMediA 300A, 300B, 500B and 800B.

Kaiboer M1073, H1073, H1283, H1055 and K750i.

Czy to prawda, a jesli tak to który byłby lepszy od Himedia czy kaiboer ? :)
 
Do góry