HiMedia HD300A

barteam

New member
I tak sobie dziś zacząłem grzebać i czytać o tym moim nowym playerku, i naszło mnie na tłumaczenie przez Googla firmowego chińskiego forum o nim. I niespodzianka... Okazało się, że 30 września na jakieś chińskie święto (...)

Kirek, czy byłbyś tak miły i podzielił się znaleziskiem linku do tego jubileuszowego firmware'u?
 

barteam

New member
Dzieki!

Nowszy soft o niebo lepszy od tego z którym sprzęt przyjechał (no i działa YT)

Dwa słowa o wysyłce:
Była bardzo szybka, w poniedziałek zamówiłem na ebayu, wtorek potwierdzenie że zanotowali płatność a w czwartek zadzwonił do mnie smutny Pan z cła z pytaniem "co to ja importuje do kraju", finalnie doliczył 31 zł więc masakry nie ma.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam

barteam

New member
Też mnie to zaskoczyło, tym bardziej że cło na elektronike z Azji wynosi 3%, czyli smutny pan celnik oszacował wartość odtwarzacza spod grubego palucha na 1000 zł. SIC!

Dzieki za link do starszego softu, akurat polskojęzyczność mnie nie bardzo interesuje ale pare razy pudełko mi sie przywiesiło na wesji beta HD300B_1.0.2.17 o którą dopytywałem, więc może spróbuje tej oficjalnej.

Zastanawiam się czy ktoś już próbował rozczajać konfiguracje kanałów z podcastami, ewentualnie innymi rzeczami które możnaby dołożyć we własnym zakresie? W końcu tam siedzi linux więc wydaje się że takie grzebanie może mieć przyszłość. Na konsole można wejść bez problemu ale wole zapytać niż ma sie potem okazac że wyważam otwarte drzwi.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Wszystko jest standardowo. Nie grzebałem się dokładnie, bo player jest na tymczasem, ale wystarczy telnet potem chyba usr/local i tam gdzieś są skrypty. Szukać plików menu.rss, feed.rss lub podobnych z rozszerzeniem .xml. Zresztą najprościej chyba będzie dodać sobie z menu playera jakiś adres rss, potem sprawdzić, który plik został zmieniony i tam robić sobie wpisy przy pomocy edytora vi.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
pare razy pudełko mi sie przywiesiło na wesji beta HD300B_1.0.2.17 o którą dopytywałem, więc może spróbuje tej oficjalnej.

1.0.2.17 to nie beta, to jak najbardziej oficjalna wersja. Pracuję na niej już prawie dwa tygodnie, sporo materiału przerobiłem, ale nie wystąpił ani jeden problem. Oj, skłamałem - był jeden problem, nie chciał mi się skasować plik (delete failed), ale po restarcie było już ok. Przyznać muszę, że bardzo stabilne urządzenie i świetnie się sprawujące urządzenie.
 

drjones

Member
Nowe modele DD+

Ten sam. Cena też przyzwoita

A propos wyuzdanego dźwięku w HiMedia. Dziś znalazłem 2 aukcje dla 300 A i B (cena troszkę zawyżona do fakt) oferujące wspomniane modele 300A+ i 300B+ podpisane jako 2nd generation czyli na nowych chipach z obsługą HD audio to tak w kwestii audiofilstwa ;) całkiem dobra opcja jak celnik nie wymyśli sobie ceny kosmosu.
 

ellah

New member
A propos wyuzdanego dźwięku w HiMedia. Dziś znalazłem 2 aukcje dla 300 A i B (cena troszkę zawyżona do fakt) oferujące wspomniane modele 300A+ i 300B+ podpisane jako 2nd generation czyli na nowych chipach z obsługą HD audio to tak w kwestii audiofilstwa ;) całkiem dobra opcja jak celnik nie wymyśli sobie ceny kosmosu.

Co do HD audio - ten z mojego linka wg slow sprzedawcy tez wspiera HD audio i praktycznie ma wsyztsko to samo wiec ciezko mi uwierzyc w jakas najnowsza generacje HD300A+...
Jedyna roznica jaka widze to ze sie nie nazywa HiMedia no i cena - 68 GBP z wysylka do Polski czyli jakies 306zl... Sprzedawca wgrywa najnowszy firmware, kasuje 100zl extra i opyla jako 2 generacja..

Wybor jak w reklamie nalezy do Ciebie:)
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Też mi się tak wydaje bo naprawdę trudno dziś spotkać stare chipy, więc chyba już cały złom ma DD+;)

Ho, to było dobrze, ale do końca maja Realtek sprzedawał DD, niektórzy wytwórcy mogli mieć spore zapasy gotowych płyt i nadal handlują playerami z DD. Najlepiej zapytać wprost sprzedawcę na jakim player jest układzie.
 

ellah

New member
Hi Thanks for your inquiry
The correct chipset is Realtel RTL1073 DD C+. Our player just use this chipset.
It could play APE auido and it could output Dolby True HD Master audio(need upgrade to latest firmware)
Best Regards
Kevin




2010/10/28 eBay Member: >



ebay_95x39.gif
eBay sent this message to Feng Li (intelligent-pro).
Your registered name is included to show this message originated from eBay. Learn more.

ltCurve.gif
Buyer has responded to your question about this item
rtCurve.gif
iconAlert_32x32.gif
Do not respond to the sender if this message requests that you complete the transaction outside of eBay. This type of offer is against eBay policy, may be fraudulent, and is not covered by buyer protection programs. Learn More.





Dear intelligent-pro,

Hi,
There a rumours about newest version of this player with newest chipset (DD+)

http://cgi.ebay.pl/HiMedia-HD300A-Networked-Media-Player-2nd-Gen-2-5-/170553101571?pt=Home_Theater_in_a_Box&hash=item27b5c1cd03

PLease confirm which chipset your player is using and is it a trick only with the firmware?

Regards,
Radek





Oto i odpowiedz sprzedawcy.. Ja juz go zamowilem:)
 

ellah

New member
Witam,

Mam jeszcze inne pytanie - jakiego HDD używają Panowie? Czy są to dyski zewnętrzne? Jeśłi tak to czy opłaca się dopłacać do eSATA?
Jeżeli wewnętrzne, to jak z kopiowaniem danych do playerka juz po zamontowaniu w środku HDD? Po lanie?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Używam wewnętrznego dysku 1 TB i często jednego dwóch zewnętrznych: 1 TB WD po eSata i 500 GB Samsung S2 po USB. Do tego player combo Blu-ray/DVD po USB. Kopiowanie po LAN do playera około 3,5 MB na sek., po Wi-Fi ok. 4,5 MB na sek. Sieciowego kopiowanie używam jednak rzadko. Usytuowanie urządzenia pozwala mi na kopiowanie na dysk wew. przez USB PC, najczęściej jednak podłączam do komputera dyski zewnętrzne.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Nowy alternatywny firmware

Pojawił się zmodyfikowany firmware, z rozszerzonymi opcjami sieciowymi. Jest więcej serwisów filmowych, klipów i telewizji on line. Jest też rozbudowana animacja menu.

Tutaj można ściągnąć (prawy skrajny download), tradycyjnie trzeba przerobić nazwę pliku na install.img

Google Tłumacz
 

ellah

New member
Dzieki Kirek.

A moge zapytac jakiego dokładnie combo dvd po usb używasz? Bo nie chciałbym wtopić z czymś co mi playerek nie rozpozna...
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Rozpoznaje bez problemów. Miałem jakiegoś Samsunga (nagrywarka DVD), teraz mam MediaTech z Allegro - znaczy obudowa MediaTech, w środku chyba Sony combo Blu-ray/DVD. Działa bezproblemowo. Podłączałem też na eSata 3,5 calowe napędy z PC-tów - też bez problemu.
 
Do góry