HDTV w sieciach kablowych w Poznaniu

spiderspi

New member
Witam ja w kwestii tego dekodera. Jest tam wejście USB i do kabla sieciowego. Co mogę dzięki nim podłączyć?? Czy jest możliwe dodanie dekodera jako kolejnego urządzenia sieciowego i np. transmisję obrazu z komputera poprzez router - dekoder na tv??
 

jacroza

New member
spiderspi napisał:
Witam ja w kwestii tego dekodera. Jest tam wejście USB i do kabla sieciowego. Co mogę dzięki nim podłączyć?? Czy jest możliwe dodanie dekodera jako kolejnego urządzenia sieciowego i np. transmisję obrazu z komputera poprzez router - dekoder na tv??

USB prawdopodobnie do aktualizacji softu z komputera. Wejcie ethernet dla przyszłych potencjalnych usług. Być może nie będzie wykorzystane nigdy.
 

rdrajerczak

New member
jacroza napisał:
Mam Logitech Harmony 555, działa bezproblemowo.
Dzień dobry! Jestem nowym użytkownikiem serwisu :)

Mam pytanie odnośnie pilota Harmony 555 - czy Kolego u Ciebie też jest problem z przeskakiwaniem na co drugi program, gdy przemieszczasz się po liście (pod przyciskiem OK)? Ja u siebie to zauważyłem i szczerze powiem jest to dość denerwujące.
Dodam jeszcze, że w/w pilotem steruję m.in. urządzeniem ADB 5809c.
Pozdrawiam,
Radek
 
Ostatnia edycja:

tennesseee

New member
Dziś w INEA'i powyłączali większość programów które myślałem ze będą w standardzie....

Mam pakiet podstawowy HD i z programów hd zostawili tylko TVN HD, za który trzeba dopłacać 5 zł miesiecznie.... to jakaś kpina, tym bardziej ze 90% programów w TVN jest w SD, a jak juz są wysokiej rozdzielczości to ich jakość jest mierna w porównaniu np. do materiałów nadawanych przez TVPHD....

Nie wiem co zrobić ale chyba zrezygnuje z tego łajna......

No i jeszcze jedna dziwna sprawa... do wczoraj miałem w kanałach MTV HD..... też mi wyłączyli....... ale co ciekawe nie ma go w żadnym z pakietów.... albo źle czytam albo mają totalny bałagan....


Co sądzicie o tym pakiecie podstawowym HD były 4 programy (mało bo mało - ale zawsze) a okazuje sie ze jest 1.....
Jak mozna pakietem nazwać 1 kanał :hmm: ????
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Nooooo..... c'mon man...
U mnie są wszystkie 4 kanały HD ale za to Filmbox HD starsznie sie przycina od jkiegoś tygodnia.
 

jacroza

New member
tennesseee napisał:
Dziś w INEA'i powyłączali większość programów które myślałem ze będą w standardzie....

Mam pakiet podstawowy HD i z programów hd zostawili tylko TVN HD, za który trzeba dopłacać 5 zł miesiecznie.... to jakaś kpina, tym bardziej ze 90% programów w TVN jest w SD, a jak juz są wysokiej rozdzielczości to ich jakość jest mierna w porównaniu np. do materiałów nadawanych przez TVPHD....

Nie wiem co zrobić ale chyba zrezygnuje z tego łajna......

No i jeszcze jedna dziwna sprawa... do wczoraj miałem w kanałach MTV HD..... też mi wyłączyli....... ale co ciekawe nie ma go w żadnym z pakietów.... albo źle czytam albo mają totalny bałagan....


Co sądzicie o tym pakiecie podstawowym HD były 4 programy (mało bo mało - ale zawsze) a okazuje sie ze jest 1.....
Jak mozna pakietem nazwać 1 kanał :hmm: ????
No niestety, tak właśnie jest. W pakiecie podtawowym cyfrowym HD jest tylko TVN HD i jak zauważyłeś jakość tego programu jest żałosna. Pozostałe: TVP HD, Polsat Sport HD i MTV HD są od 1 lutego płatne każdy z osobna.
Również uważam, że oferta jest denna, chyba najgorsza ze wszystkich dużych sieci kablowych.
 

andi4444

New member
TVP HD też jest płatny od 1 lutego :(
Ja również uważam, że dodatkowe 5 zł za TVN HD i denny jakościowo dekoder to przesada, no ale jak się chce oglądać POLSAT SPORT HD, CANAL+ SPORT HD i TVP HD to niestety trzeba się z nim męczyć, ciekawe kiedy dadzą nowy soft i ew. nowe dekoder z twardym dyskiem ?
 

kolon788

New member
Dekoder jest dobrej jakości, nie dziwie się że macie kiepski obraz, bo pewnie używacie kabli dołączonych do dekodera w kartonie.
Osobiście wydałem na przewody trochę kasy, szczególnie hdmi, który kosztował około 100 zł, ten dołączony do dekodera, można kupić w biedronce za 5 zł, kolejną rzeczą jest telewizor w przypadku sprzętu jakość ma duże znaczenie. 32 cale za 1500 zł, to nic innego jak parodia lcd.
Więcej kanałów w HD pojawi się wkrótce, ponieważ będą kładli światłowody, dotyczy to także internetu, większa prędkość za tę samą cenę. Pozdro
 

michalkonieczny

New member
Witam serdecznie,
mam identyczny telewizor co teneense (FUNAI LCD 32'') ale nurtuje mnie jeden problem w działaniu z dekoderem INEA HD..
A dokładniej - kwestia połączenia dekodera z telewizorem przez HDMI. Bardzo często przy przełączaniu telwizor "gubi" sygnał z dekodera i następuje (jakby to określić..) zerwanie sygnału i podłączenie dekodera z telewizorem na nowo przez HDMI. Przy łączeniu przez EURO wszystko jest ok..
NIe wiem czy to WADA tych telewizorów, czy ja mam jakąś trefną sztukę?
Dziwne jest to, że znajomy ma DOKŁADNIE taki sam telewizor FUNAI 32'' i dekoder CYFRY+ HD PVR i ma taki sam problem (przy przełączaniu kanałów telewizor gubi na 2sek sygnał z dekodera po czym łapie go na nowo..)
Czy ty też tak masz? Czy możę masz jakieś rozwiązanie?
Pozdrawiam,
MIchał

Z góry dziękuję za odpowiedź:)

PS. Początkowo myślałem, że to wina dekodera ale sądzac po problemie znajomego (też ten sam TV) to obawiam się, że wina jednak leży po stronie telewizora?
 

radosuaf

New member
Bez reklam
kolon788 napisał:
Dekoder jest dobrej jakości, nie dziwie się że macie kiepski obraz, bo pewnie używacie kabli dołączonych do dekodera w kartonie.
Osobiście wydałem na przewody trochę kasy, szczególnie hdmi, który kosztował około 100 zł

No to jeśli działał Ci tamten kabel, to wyrzuciłeś przez okno 100 zł ;).
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Ano... Inea jest w porządku.
Mam 6 kanałów HD...
W ostatnim tygodniu dobrałem Discovery HD.
Obraz miodzio... cóż chcieć więcej.

Chociaż... w beczce miodu jest i łyżka dziegciu - Filmbox się czasem przycina.
 
Do góry