HDTV w sieciach kablowych w Poznaniu

m.ariusz

New member
Jaki Tuner

pomocy jaki tuner wybrac ! Octagon sf 918 czy technomate 6900 albo ABIP-Ibox900 mieszkam w UK antena 80cm konverter 1.0db karta cyfry+HD niechce sie bawic w zadne moduly tylko wsadzic karcioszke i ogladac :grin: najbardzie jestem zainteresowany octagonem ale malo na jaego temat pisze na forach a ja zielony jestem jesli ktos ma ten model to prosze o opinie zreszta o pozostale tez pozdrawiam.
 

tennesseee

New member
No... w końcu.... tyle bluzg na INE'E ale dali rade. Dekoderek stoii już koło TV i działa... czekam narazie az podłączą mi pakiety TV bo póki co, po zmianie dekodera mam 8 programów :/ .... ale to kwestia kilku dni związana z wymianą karty SMART...

Co do jakosci zwykłych programów, się nie wypowiadam bo na zwykłych programach jest taka sama jak na dekoderze SD... czyli dość dobra.

Natomiast same menu dekodera wygląda o niebo lepiej. Z tył intryguje mnie Złącze RJ..... hm.... ciekawe...
Dodatkowo pilot dekodera posiada na przyciski PLAY, STOP, RW, FF, i REC !! ...... oraz VOD... :). Oczywiście po ich wcisnieciu otrzymujemy komunikat: "Ta funkcjonalność nie jest dostępna" ale sądząc po rozmiarach samego dekodera jest tam miejsce aby zamontować w nim HDD

Widać ze potencjalne możliwosci są... zobaczymy jak będą rozwijać temat.

Dodatkowo na PLUS trzeba powiedzieć ze w zestawie z dekoderem znajdują się wszystkie niezbędne kabelki.. w tym SCART i HDMI....
(brak jedynie Component)

Na minus można odnotować brak funkcjonalności TIMERA nagrywania lub TIMERA zmiany kanału na podstawie list EPG.... a szkoda bo w starym dekoderze fuknkcja ta fajnie działała.

----------
Dla wszystkich zainteresowanych oto fotki dekodera model 5810 własciwie identyczny z tym który jest w sieci INEA 5809c.... tyle tylko ze ten w INEA jest w srebrnej obudowie.
Kod:
  www+adsltodo+com/adb-5810-es-el-nuevo-descodificador-de-imagenio
ZAMIAST '+' są kropki oczywiscie nie moge inaczej dodać linka... dziwne forumm
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Fatman_1

New member
Bez reklam
To fakt. BYłem pozytywnie zbudowany, że dali kabelek HDMI za friko.
Kanały HDTV mam takie: TVN, Polsat Sport HD, MTV-HD, Filmbox HD.
Obraz jest przepiękny. Teraz dopiero mogęw pełni docenić możliwości mojego telewizorka,który jest już leciwy bo ma ponad... 3 lata :)

EPG funkcjonuje świetnie i szybko.
VOD będzie dostępny w drugiej połowie 2009 i wtedy też bądądawać nowe dekodery.
 

jacroza

New member
Witam

Moje trzy grosze na temat tego dekodera.
Obraz hd bardzo dobry (oczywiście w zależności od materiału źródłowego). Design, menu ekranowe bez wodotrysków, ale ok. Obraz sd dobry w rozdzielczości 576i, w pozostałych skaluje kiepsko.
Niestety, nic dobrego nie da się powiedzieć o obsłudze tego urządzenia. Problem pojawia się właśnie podczas zmiany rozdzielczości. Konieczne staje się przełączanie rozdzielczości między HD i SD a to można uczynić TYLKO na urządzeniu, pilot nie obsługuje tej funkcji! Wyobraźcie sobie skakanie po kanałach i bieganie do dekodera w celu przełączenia rozdzielczości :(
Poza tym, kiedy wczoraj usunięto kilka kanałów a następnie je dodano, zepsuło to moje listy programów, tak że musiałem tworzyć je od początku.

Pozostaje mieć nadzieję, że w najbliższej przyszłości pojawi się jakiś upgrade softu, który rozwiąże te irytujące problemy.
 

tennesseee

New member
jacroza napisał:
Obraz sd dobry w rozdzielczości 576i, w pozostałych skaluje kiepsko.
Niestety, nic dobrego nie da się powiedzieć o obsłudze tego urządzenia. Problem pojawia się właśnie podczas zmiany rozdzielczości. Konieczne staje się przełączanie rozdzielczości między HD i SD a to można uczynić TYLKO na urządzeniu.

Witam
To moze od początku. Fakt jest faktem, ze rozdzielczość podawaną przez dekoder mozna zmienić jedynie przyciskiem na dekoderze (nie ma takiej funkcji na pilocie, ani nigdzie w menu ustawień - to troche dziwne)
Jednak przełączanie rozdzielczości jest zupełnie zbędne. Raz ustawiona zostaje na zawsze.
UPscaling sygnału niskiej rozdzielczosci nie powdouje pogorszenia jakości (co innego w drugą stronę) Dekoder podaje wybraną rozdzielczosc na TV a on odpowiedzialny jest za interpretacje sygnału, wiec moze tu sa problemy z ustawieniami.

Mój Funai 32'' HD Ready, (czyli 720) wyświetla kanały SD w trybie 1080, 720 oraz 576 w zupełnie identyczny sposób i nie widze potrzeby grzebania przy rozdzielczosci dekodera . Ogladam wszystko w 1080i i jest OK.
Także obstawiam ustawienia twojego TV
 

accessdenied

New member
Witam

Posiadam ten dekoder od 15 12 i troszke się nim pobawiłem.
Faktycznie, tak jak pisał któryś z Kolegów kilka postów wcześniej jakieś dwa dni temu posypały się listy ulubionych po zmianie częstotliwości nadawania programów.
Dzisiaj w nocy dodano dwa nowe kanały i nie było już problemów z listą ulubionych.
Nie wiem jak u Was, ale u mnie nie działa klawisz info na mojej liście.
Kolejny minus: pogorszyła się jakość niektórych programów (i tak znacznie lepiej to wypada niż na poprzednim technisacie po RGB), ale zakładam, że nadal walczą z ustawieniami transmisji, a programów przybywa i nadal działa analog (ciasno się robi).
EPG na niektórych kanałach ładuje się z opóźnieniem dopiero po wejściu na dany program i odczekaniu kilku sekund.
Ten pilot, hmmmm no jakoś przyzwyczaiłem sie do eNki.
Nie sprawdzałem czy przy ustawieniu 1080i działa euro, zobaczę jak dołożą obsługę timera.
Nie wiem czy w chwili obecnej działa HDCP (raczej nie do końca) ponieważ po wyłączeniu telewizora dekoder nadal działa i nie "pluje się" jak eNka, ale ta przypadłość to raczej dla nas na plus.
To chyba tyle

Pozdrawiam
Robert
 

jacroza

New member
tennesseee napisał:
Witam
(...)
Jednak przełączanie rozdzielczości jest zupełnie zbędne. Raz ustawiona zostaje na zawsze.
UPscaling sygnału niskiej rozdzielczosci nie powdouje pogorszenia jakości (co innego w drugą stronę) Dekoder podaje wybraną rozdzielczosc na TV a on odpowiedzialny jest za interpretacje sygnału, wiec moze tu sa problemy z ustawieniami.

Mój Funai 32'' HD Ready, (czyli 720) wyświetla kanały SD w trybie 1080, 720 oraz 576 w zupełnie identyczny sposób i nie widze potrzeby grzebania przy rozdzielczosci dekodera . Ogladam wszystko w 1080i i jest OK.
Także obstawiam ustawienia twojego TV
W moim przypadku po hdmi mam dostępne rozdzielczości 1080i, 720p, 576p i tutaj upscaling do każdej z tych rozdzielczości psuje zdecydowanie obraz. Natomiast po złączu euro mogę oglądać obraz w rozdzielczości 576i i tylko ten jest dobrej jakości. Wynka z tego, że obraz HD i SD muszę oglądać w dwóch różnych rozdzielczościach i poprzez dwa różne złącza.
Jesteś pewien, że obraz SD jest tak ostry w trybie 1080i jak w 576i?
 
Ostatnia edycja:

tennesseee

New member
jacroza napisał:
Jesteś pewien, że obraz SD jest tak ostry w trybie 1080i jak w 576i?

Tak, ale jeszcze dziś wieczorem to sprawdze
Specjalnie po pierwszym uruchomieniu dekodera bawiłem się rozdzielczosciami aby sprawdzić jaka najlepiej wygląda i nie zauważyłem różnic na zwykłych kanałach SD dlatego zostawiłem 1080.
TV mam połączony oczywiscie przez HDMI który był dołączony do dekodera.
 

jacroza

New member
tennesseee napisał:
Tak, ale jeszcze dziś wieczorem to sprawdze
(...)
Dzięki.


Dziś zauważyłem kolejny problem z dekoderem. Kiedy wywołuję EPG mam pusty ekran. EPG jest dostępny tylko na 1 kanale i wtedy można przeglądać pozostałe stacje. Oj chyba nie przetestowali zbyt uczciwie tych dekoderów. Mam nadzieję, że pojawi się jakaś poprawiona wersja softu...
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Rzeczywiście wkurzające jest ciągłe przestawianie rozdzielczości ale na moim TV ustawiłem "AUTO" i sam skaluje (telewizor, nie dekoder) i obraz jest OK.
Przedtem jak włączałem np. TVN-HD to obraz był kwadratowy. Macie to samo?
EPG działa OK.

Najważniejsze jednak, że dekoder działa moim amplitunerem ONKYO 805.
Ile się naczytałem po forach o kłopotach posiadaczy N-ki ze współpracą z Onkyo.

Pozdrawiam !
 

tennesseee

New member
Naprawde nie wiem o co chodzi z tymi rozdzielczosciami... wydaje mi się ze na 99% to kwestia telewizorów... u mnie nie ma najmniejszych problemów z obrazem nie musze nic przełączać..

Co do EPG działa bez problemów,a jeśli jest pusty to przypominam ze EPG też musi się aktualizować (przeciez nie bierze się z powietrza)
W poprzednim dekoderze cyfrowym aktualizacja ustawiona była domyslne na 3 w nocy. Przypuszczam ze tu sprawa ma sie podobnie tylko Dekoder HD tego nie pokazuje.
Tak wiec EPG jest i działa poprawnie, jednak jak juz wczesniej wspomniałem nie posiada funkcjonalności TIMERA a szkoda. Mogli by to dodac do nowego softu. Poza tym funkcjionalność starego EPG była lepsza można było przeglądać porogramy bardziej przekrojowo. W nowym dekoderze wygląda to tak jak z XP i VISTĄ. Niby jest teraz łatwiej i ładniej ale użytkowość się zmniejszyła.

Czego jeszcze mi brakuje... Przycisku STOP, pauza albo coś w tym stylu.
Stary dekoder potrafił zatrzymywać nadawany obraz (stopklatka) Dziwne ze w nowym tego nie ma.

No i ostatnio zauważyłem jeszcze jeden szczegół. Brak Sleep timera... :/
Czasem się przydawał a teraz znów brak...

A z ciekawostek, nie wiem czy zauwazyliście Za pomocą przycisku Opcje na pilocie, można zmieniać Format ekranu (powiększenie, rozciągnięcie, normalny, itd....) Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to ze dany format ekranu działa osobno dla każdego kanału na jakim to ustawiliśmy... dość ciekawe rozwiązanie
 
Ostatnia edycja:

jacroza

New member
tennesseee napisał:
Naprawde nie wiem o co chodzi z tymi rozdzielczosciami... wydaje mi się ze na 99% to kwestia telewizorów... u mnie nie ma najmniejszych problemów z obrazem nie musze nic przełączać..

Tak, prawdopodobnie to kwestia TV. Wydaje mi się, że TV nie podaje po euro informacji o aktualnie wybranym wejściu.

Co do EPG działa bez problemów,a jeśli jest pusty to przypominam ze EPG też musi się aktualizować (przeciez nie bierze się z powietrza)
W poprzednim dekoderze cyfrowym aktualizacja ustawiona była domyslne na 3 w nocy. Przypuszczam ze tu sprawa ma sie podobnie tylko Dekoder HD tego nie pokazuje. (...)

W moim przypadku był to chyba jakiś foch softu. Dopiero po resecie wciągnął sobie program.
 

bygreen

New member
HD w TESAT

Hej,

od 4 miesiecy mam HD z Tesatu, jak dotad nie moge narzekac. Otrzymalem odbiornik Homecast HC5101 CICO, w komplecie wszystkie kabelki (euro+hdmi+chinch). Na 42 calowej plazmie Panasonica obraz SD+HD jest bez zarzutu, box jak dotad nie sprawia zadnych problemow. Wczesniej mialem Technisata MF4, jakosc sygnalu cyfrowego na tym odbiorniku byla rowniez zadowalajaca. Cenowo tez nie wyglada to zle - za 199 PLN mam pelna oferte (analog+hd+telefon+net) i swiety spokoj :) Ostatnio byla jakas jazda z cyfra, trzeba bylo ponownie stroic odbiornik, pani w biurze powiedziala, ze musieli dokonac jakis istotnych zmian po to, by polepszyc jakosc nadawanych kanalow, z tego co widze - in plus:)
 

walczy

New member
Mam dekoder ADB 5809C z Inei od przedwczoraj i spostrzeżenia są następujące:

1. Jest inny charakter sygnału jeśli chodzi o kontrast i jaskrawość. Na starym Technisacie mój telewizor miał wystarczające nasycenie i jaskrawość na schemacie "kinowy". ADB dostarcza sygnał o mniejszej jaskrawości i kontraście, dlatego w telewizorze musiałem przejść na schemat "normalny" który podwyższa te parametry.

2. Generalnie jeśli chodzi o jakość:
- kanały HD rewelacja z wyjątkiem momentów, gdy nadają w SD lub 4:3
- kanały SD dobrej jakości równie dobrze jak na Technisacie
- kanały SD kiepskiej jakości - gorzej niż na Technisacie

3. Mój pilot uniwersalny z funkcją uczenia się z pilota oryginalnego (Elmak Oscar) nie potrafi się nauczyć większości sygnałów sterujących z pilota od ADB. Mam pytanie czy ktoś używa pilota uniwersalnego do ADB ?. Jaki to pilot ?

4. Menu dekodera ładne i funkcjonalne, ale brakuje znanego z Technisata przewijania listy programów, z jednoczesnym podglądem obrazu w okienku.

5. Jestem pozytywnie zaskoczony tym, że w moim TV podłączonym do ADB działa automatyczne skalowanie obrazu na cały ekran. Czytając opinie w necie i mając doświadczenie z odtwarzaczem BluRay, myślałem że po HDMI autoskalowanie nie działa. Okazało się że działa tak samo. jak w Technisacie podłączonym Scartem.
Wszelkiej Pomyślności w Nowym Roku !!
 
Ostatnia edycja:

jacroza

New member
walczy napisał:
3. Mój pilot uniwersalny z funkcją uczenia się z pilota oryginalnego (Elmak Oscar) nie potrafi się nauczyć większości sygnałów sterujących z pilota od ADB. Mam pytanie czy ktoś używa pilota uniwersalnego do ADB?. Jaki to pilot ?
Mam Logitech Harmony 555, działa bezproblemowo.

Wszelkiej Pomyślności w Nowym Roku !!
Dzięki, również, wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku :)
 
Ostatnia edycja:

walczy

New member
Jednak po kilku dniach oglądania stwierdzam, że kanały SD są gorszej jakości niż na poprzednim Technisacie. Mam więc pytanie: jaką macie siłę i jakość sygnału w dekoderze ADB ?
Można to sprawdzić w menu dekodera: Menu - Instalacja - Diagnostyka - Siła sygnału. U mnie jest:
Siła: 33-37%
Jakość: 100%
Z góry dzięki !!
 

j9@wp.pl

New member
chciałbym wszystkich ostrzec przed firmą INOTEL
od czerwca 2008 mam u nich telewizję i są bez przerwy problemy...
obraz się zacina, dekoder się zawiesza i restartuje
restartuje przy oglądaniu tv oraz podczas nagrywania (mam dekoder z HDD)
restartowaniu przy nagrywaniu skutkuje tym, że nagrany materiał jest w kilku kawałkach z przerwami...
ogólnie porażka!
 
Ostatnia edycja:
Do góry