HD w UPC

tadekb1

New member
Raczej po przeglądzie,podczas ostatniej wymiany technik udzielił mi takiej informacji że dostali kilka sztuk po przeglądzie fabrycznym,atak to tylko przegląd serwisowy.
 

bastet

New member
hej mam pytanie czy mi się wydaje czy widziałam sugestię że w marcu można zerwać umowę z upc bez kary?

mam odnowienie z 29 stycznia ale jakieś moim zdaniem kiepskie - mimo porad nie udało mi się zyskać więcej :(
120 internet
mediabox z nagrywarką
telefon bez ograniczeń - zupełnie niepotrzebny ale w trakcie negocjacji rezygnacja obniżałą pełną kwotę o 10 zł
teraz 161 zł...
 

kecyrf

Member
hej mam pytanie czy mi się wydaje czy widziałam sugestię że w marcu można zerwać umowę z upc bez kary?

mam odnowienie z 29 stycznia ale jakieś moim zdaniem kiepskie - mimo porad nie udało mi się zyskać więcej :(
120 internet
mediabox z nagrywarką
telefon bez ograniczeń - zupełnie niepotrzebny ale w trakcie negocjacji rezygnacja obniżałą pełną kwotę o 10 zł
teraz 161 zł...

A to do kiedy w koncu mozna rezygnowac do konca lutego czy marca?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Różnica w głośności

Witam,

Mam pytanie ..
Czy ktoś może zna przyczynę, dlaczego poziom głośności podany do ampli po HDMI(ARC) różni się o około 25dB w zależności czy dźwięk jest z dekodera czy z modułu CI+. Z modułu jest tak cicho, że ampli trzeba podkręcać niemal na maxa.

Pozdr.
 

Damaranus

New member
Czy poza brakiem dostępu do opcji na żądanie, mam liczyć się z jakimiś większymi ograniczeniami w korzystaniu z CI+ zamiast zwykłego dekodera?

Obecnie mamk Samsunga 32C530 docelowo chcę wymienić na SONY W8 B lub Samsunga serię H, ze względu że wymiana dekodera nagli mnie, nie chciałbym ekstra dopłacać za kolejną zmianę z CI+ na zwykły dekoder. Wiem że nie ma kanałów na żądanie - mała strata. Grunt żeby kanały HD były dostępne wszystkie. Resztę mam nadzieję załatwi nowy telewizor i nagrywanie na USB.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Czy poza brakiem dostępu do opcji na żądanie, mam liczyć się z jakimiś większymi ograniczeniami w korzystaniu z CI+ zamiast zwykłego dekodera?

Obecnie mamk Samsunga 32C530 docelowo chcę wymienić na SONY W8 B lub Samsunga serię H, ze względu że wymiana dekodera nagli mnie, nie chciałbym ekstra dopłacać za kolejną zmianę z CI+ na zwykły dekoder. Wiem że nie ma kanałów na żądanie - mała strata. Grunt żeby kanały HD były dostępne wszystkie. Resztę mam nadzieję załatwi nowy telewizor i nagrywanie na USB.

Wszystki kanały są dostępne. Nie ma problemów.
 

Damaranus

New member
Gdyby ktoś był zainteresowany to model Samsung 32C530 nie działa z CI + od UPC, urządzenie nie jest kompatybilne. W sumie to udało mi się na farcie to sprawdzić, nie mniej nie zdążyłem pobawić się zmianami języka, które podobno pomagają. Trudno. Będzie dekoder a w raz z nowym telewizorem zamówię dopiero CI + i tak nic w chwili obecnej by mi się nie zmieniło, poza 1 pilotem mniej.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Czy ktoś z Was został testerem netu 500 Mb/s w ramach akcji jaką UPC ogłosiło w kwietniu? Ja się zgłosiłem ale zero odpowiedzi...
 

wysio

Member
Bez reklam
Ciekawe, w jaki sposób miałbym wykorzystać taką prędkość. Druga sprawa to Wi-Fi. Modemy UPC nawet połowy tej prędkości nie obsłużą... Wystarczył by mi download 60Mb / upload 30Mb.

Wysłano poprzez Tapatalk
 
W ramach testów UPC zaoferował prędkość 500 Mb/s abonentom w Krakowie, Łukowie, Łodzi, Pułtusku, Warszawie i Zakopanem.Informacja o zakwalifikowaniu się do testów poprzedzona była sprawdzeniem warunków technicznych w danej lokalizacji. Skoro brak informacji o zakwalifikowaniu, to mozna założyć, że w Twojej lokalizacji nie ma obecnie warunków technicznych dla testowanej prędkości.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
to mozna założyć, że w Twojej lokalizacji nie ma obecnie warunków technicznych dla testowanej prędkości.

Pragniesz zaistnieć w sieci czy nie umiesz czytać ze zrozumieniem? Nie pytam czy mam możliwości techniczne (sieć w bloku i okolicy położona w sierpniu 2013) tylko czy ktoś się zakwalifikował. Tylko tyle...
 

wysio

Member
Bez reklam
O tym wiem bardzo dobrze. Kiedyś korzystałem z takiego rozwiązania, ale strasznie mnie wkurza masa różnych urządzeń w domu, których zasilanie już nie mieści mi się w dość sporą listwę.

Wysłano poprzez Tapatalk
 

Homer34

New member
O czym Ty piszesz :confused:? Przecież można ustawić sobie w konfiguracji routera poziom zabezpieczeń WiFi np. dostęp z szyfrowaniem WPA-PSK 2 i masz sieć zabezpieczoną.

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
 

wysio

Member
Bez reklam
Jeszcze dają te Thompsony? Ja już dawno wymieniłem ten dziadoski router, który nie potrafił porządnie rozesłać sygnału po całym mieszkaniu 50m2...

Wysłano poprzez Tapatalk
 

Homer34

New member
Wszystko może się zdarzyć - ale ten post który zacytowałeś pochodzi z listopada 2010 r i to w dodatku z Holandii - skąd pewność ze sprzęty, które mamy w domu są takie same jak opisywane w tym poście - trochę mało konkretów - poza tym odbiegamy trochę tą dyskusją od tematu jakim jest HD w UPC :)
Myślę ze tym zakończymy tę dyskusję. Wróćmy do tematu postu....

według mnie HD w UPC faktycznie jest kiepskie (Warszawa - Mokotów - dawna sieć ASTER :-( dekoder 1.KAON HD 2. KAON HD PVR ) - dekodery restartują się bez jakiejkolwiek przyczyny, w trakcie naciskania klawiszy pilota potrafią się zawiesić i ogólnie nadawane programy HD - mam pakiet MAX EXTRA HD z 35 programami w HD , ale tak naprawdę to kilka z nich jest naprawdę HD
 
Ostatnia edycja:

Homer34

New member
Zgadzam się, że zagrożenie może być, niekoniecznie przez WiFi - Twoja sieć przewodowa też jest narażona na ataki i hackerów. Myślisz że polują tylko na sieci WiFi z ukrytym SSID i hasłem które trzeba złamać - pomyśl poważnie nad swoją wypowiedzią.
Poza tym ten wątek nie jest miejscem na omawianie bezpieczeństwa sieci WiFi w kablówce UPC. Tematem jest HD w UPC :)
Pewnie równie niebezpieczny jest działający od 08.2013 w sieci Orange "Funspot" :(
Jesteś chyba pierwszym supertesterem UPC , bo oficjalnie o tej usłudze napisano dopiero 17 kwietnia 2014 - http://www.telepolis.pl/wiadomosci/upc-wprowadza-pilotazowo-nowa-usluge-wi-free,2,3,30397.html
w tekście na tej stronie można znaleźć np. info:

Aby skorzystać z usługi wystarczy znaleźć się w zasięgu sieci Wi-Free oraz zalogować się do sieci, poprzez podanie nr ID klienta oraz jego numeru PESEL.
UPC zapewnia, że sieć Wi-Free jest szyfrowane i bezpieczna. Użytkownicy łączący się "z zewnątrz" nie mają dostępu do domowej sieci Wi-Fi klienta oraz do urządzenia, z którego klient korzysta. Na sieć Wi-Free przeznaczone jest dodatkowe, oddzielne pasmo pobierania danych (2,5 Mb/s), co w żaden sposób nie wpływa na prędkość wykupionego łącza.

Jak zatem wygląda według Ciebie zagrożenie w tym przypadku ?
Nie unoś się :mrgreen: - skoro się boisz, że Ci ktoś wejdzie do Twojej sieci domowej przez WiFi to się zabezpieczaj, ale jeśli mówisz o zagrożeniach to podawaj sprawdzone informacje i sposoby zapobiegania zagrożeniom - a Ty proponujesz "pogrzebać w internecie"
Forum służy zadawaniu pytań i udzielaniu rzeczowych odpowiedzi, a nie dyskusjom nie na temat.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry