HD w UPC

hugo9252

Member
Od pewnego czasu moje Cisco dzieli niektóre pliki na części podczas nagrywania.Kanały różne, wielkość plików także .Reset nic nie daje.Cisco ma już swoje lata .Czy serwis?
 

wysio

Member
Bez reklam
Zadzwoń na infolinię i zobacz, co Ci powiedzą.
Na Horizon jest też problem z nagrywaniem. Nagrania dłuższe niż 2h mają coraz większą pikseloze, która zaczyna się na ok 2h nagranego materiału i później już jest coraz gorzej. Podobno ten problem ma wiele użytkowników tego dekodera.

Wysłane poprzez Tapatalk
 

wysio

Member
Bez reklam
Oczywiście. Rodzicom załatwiałem samą telewizję. Normalnie 49.99 i nic taniej nie chcieli opuścić. Wystarczy, że tylko wpłynęło wypowiedzenie i od razu zaproponowali 30 zł za ten sam pakiet tv.

Wysłane poprzez Tapatalk
 

MaciejKa_68

New member
Jaki masz pakiet, jaki dekoder i jaka cena obecnie?

Internet 250, TV Max Extra HD (Philips Mediabox) + HBO, telefon 240 minut. Dekoder sobie zostawiłem - znam jego fanaberie, a większość znajomych jednak narzeka na Horizona. Po rozmowie z DUK wyszło 160PLN (umowa na 24mce, przez pierwsze kilka miesięcy jeszcze o 40PLN mniej), bez ulgi za zgodę na komunikację marketingową. Pewnie dałoby się jeszcze kilka PLN urwać, ale i tak jestem zadowolony - Netflix'a mam teraz praktycznie w cenie ;-)

Pozdr,
M
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pytanie z innej beczki (mam nadzieję, że już nie padło, ale nie widzi mi się sprawdzanie 870 stron forum wstecz) :)
Zamówiłem sobie multi room, dostanę zamiast modułu CAM drugi dekoder. Chciałbym jednak w jednym z telewizorów zamiast dekodera użyć właśnie modułu CAM. Jaki moduł muszę zakupić, aby wszystko śmigało jak należy?
Wiem że są CI oraz CI+, jednak nie wszyscy producenci precyzują swoje produkty.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Dlaczego zamiast modułu dali ci drugi dekoder ?
Zakup własnego modułu nic ci nie da, nie zadziała, bo upc paruje moduły z kartą.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Więc ; dostając ; od UPC Moduł Cam + Dekoder w opcji M.R. płacę miesięcznie 20 zł. i oczywiście w zależności od pakietu odpowiednią kwotę abonamentu.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Mówimy o kablowej tv, a konkretnie upc i wątpię żeby tak było.
Mod cam aktywowany jest kartą i z nią parowany.
No chyba, że coś się w ciągu ostatnich 2 lat zmieniło.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Chociażby NC+. U nich nigdy nie było problemów z innymi dekoderami czy modułami CI

Że zacytuję klasyka "nie mieszajmy odmiennych systemów walutowych". W UPC oczywiście można obejść parowanie karty i dekodera, ale nie jest to dopuszczalne przez usługodawcę i wymaga sprzętu na Linuxie. Przyczyna jest prosta. Oni to serwisują i muszą mieć dostęp online. W C+ itp jak źle ustawiłeś antenę czy padł ci prywatny dekoder to słusznie spuszcza cię na bambus. UPC usuwa usterkę.
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Że zacytuję klasyka "nie mieszajmy odmiennych systemów walutowych". W UPC oczywiście można obejść parowanie karty i dekodera, ale nie jest to dopuszczalne przez usługodawcę i wymaga sprzętu na Linuxie. Przyczyna jest prosta. Oni to serwisują i muszą mieć dostęp online. W C+ itp jak źle ustawiłeś antenę czy padł ci prywatny dekoder to słusznie spuszcza cię na bambus. UPC usuwa usterkę.

Niezupełnie. W NC+ można np. podpisać umowę na samą kartę abonencką. Dekodera można używać dowolnego.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Niezupełnie. W NC+ można np. podpisać umowę na samą kartę abonencką. Dekodera można używać dowolnego.
Przecież o tym piszę. Bierzesz dowolny dekoder i jak ci po gwarancji padnie to jesteś kilka stówek w plecy. UPC natomiast daje nowy.

@brodacz, jak testy nowego oprogramowania Horizon? Wszystko ok, czy są jeszcze jakieś błędy?

Niestety wychodzą dziwne problemy. Nie wiem czy dekoder uszkodzony czy procek nie wyrabia, ale po kilkudziesięciu minutach oglądania zaczyna zrywa sygnał. Ani wizji ani fonii przez ok 2-3 sekundy, potem chwila ok i znowu... Od 3-ch dni zaczyna się przestawiać samoistnie menu na angielski. Przerywa też Internet ale może to jest wina repetera, który niedawno podlaczylem? Jest jeszcze 1 drobny mankament w związku z nową funkcją, ale nie jest on dużym problemem.
 
Do góry