HD w UPC

brodacz

Active member
Bez reklam
Brodaty ignorancie, nie pisze się >wyczytam< tylko "co przeczytałem"
Nie ucz innych jeżeli sam masz braki w j. polskim :fool:
Przemyśl to na przyszłość.

Radzę najpierw rozszerzyć wiedzę nt trybów w języku polskim i sprawdzić czym różni się słowo przeczytać od wyczytać. Co do "na żądanie" to faktycznie tak nazwali. Chwali im się to (w wersji bardziej zrozumiałej dla ciebie: Należy im się za to pochwała).
 

ROMI64

New member
Radzę najpierw rozszerzyć wiedzę nt trybów w języku polskim i sprawdzić czym różni się słowo przeczytać od wyczytać. Co do "na żądanie" to faktycznie tak nazwali. Chwali im się to (w wersji bardziej zrozumiałej dla ciebie: Należy im się za to pochwała).

Kolejny raz się ośmieszyłeś.
Radzić to sobie możesz, ale swoim dzieciom jeżeli je posiadasz.
 

tomek1968

New member
Witam, posiadam w tej chwili analog i przymierzam się powoli do cyfry z nagrywarką. Mam w związku z tym kilka pytań:
1. Czy dysk twardy (dekoder Philips) w nagrywarce cały czas pracuje czy tylko jak nagrywam no i czy w ogóle ten wiatrak chodzi głośno i czy się zatrzymuje jak przełączamy dekoder na standby.
2. Czy po podpięciu dekodera do TV LCD kablem HDMI obraz na kanałach SD jest gorszy (bo wtedy nie działają te ulepszacze obrazu).
3. Czy można sterować formatowaniem obrazu w TV pilotem od UPC.
 

Gracjan1

New member
Witam, posiadam w tej chwili analog i przymierzam się powoli do cyfry z nagrywarką. Mam w związku z tym kilka pytań:
1. Czy dysk twardy (dekoder Philips) w nagrywarce cały czas pracuje czy tylko jak nagrywam no i czy w ogóle ten wiatrak chodzi głośno i czy się zatrzymuje jak przełączamy dekoder na standby.
2. Czy po podpięciu dekodera do TV LCD kablem HDMI obraz na kanałach SD jest gorszy (bo wtedy nie działają te ulepszacze obrazu).
3. Czy można sterować formatowaniem obrazu w TV pilotem od UPC.
<==========================================================>
1.tak cały czas pracuję z przerwami przez pierwsze kilka dni słychać głośno ale pózniej się przyzwyczaisz
2.wszystko zależy zawsze też od Tv miałem Lcd jakość była dosyć słaba kanałów Sd ale kupiłem Plazmę to inna bajka
3.Nie.
 

Logoth

New member
Witam, posiadam w tej chwili analog i przymierzam się powoli do cyfry z nagrywarką. Mam w związku z tym kilka pytań:
1. Czy dysk twardy (dekoder Philips) w nagrywarce cały czas pracuje czy tylko jak nagrywam no i czy w ogóle ten wiatrak chodzi głośno i czy się zatrzymuje jak przełączamy dekoder na standby.
2. Czy po podpięciu dekodera do TV LCD kablem HDMI obraz na kanałach SD jest gorszy (bo wtedy nie działają te ulepszacze obrazu).
3. Czy można sterować formatowaniem obrazu w TV pilotem od UPC.

1. chodzi caly czas gdy oglądasz, ale ja nie słyszę twardego/wiatraczków. dzwięki otoczenia i tv są u mnie głośniejsze. (tykanie zegara jest bardziej słyszalne w nocy)
2. parę kanałów ma kiepską jakość, tv4, sportklub, tvp2, reszta wygląda lepiej z cyfry (lub tak samo)
3. nie, musisz się przyzwyczaic do 16:9 lub bawic sie pilotem. mysle, ze niedlugo wszystkie kanaly przejdą na 16:9 więc będzie ok.
parę kanałow nadaje 16:9 przez cyfrę. polsat sport extra, tvp1, tvn24, polsat news itp. kilka ma wersje hd, polsat/tvn/foxlife, wiec coraz mniej mamy splaszczaków.
 

tomek1968

New member
Dziękuję za odpowiedzi. No to chyba sobie daruję, teraz mam bardzo dobry obraz na wszystkich kanałach, specjalnie kupiłem 4 lata temu taki TV żeby na analogu ładnie odbierał (Philips 32PFL5322 z Pixel Plus HD), do nagrywania mam nagrywarkę DVD. Co mi to da że zmienię na cyfrę jak i tak oglądam najczęsciej programy SD (TVN, TVP) a dodatkowo żeby włączyć TV musiałbym uruchamiać komputer z HDD i chłodzeniem a obraz taki sam, opłata wyższa, większy pobór prądu. Chyba za wcześnie jeszcze na to, może jak większość programów będzie HD to wtedy będzie to miało sens.
Pozdrawiam
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Dziękuję za odpowiedzi. No to chyba sobie daruję, teraz mam bardzo dobry obraz na wszystkich kanałach, specjalnie kupiłem 4 lata temu taki TV żeby na analogu ładnie odbierał (Philips 32PFL5322 z Pixel Plus HD), do nagrywania mam nagrywarkę DVD. Co mi to da że zmienię na cyfrę jak i tak oglądam najczęsciej programy SD (TVN, TVP) a dodatkowo żeby włączyć TV musiałbym uruchamiać komputer z HDD i chłodzeniem a obraz taki sam, opłata wyższa, większy pobór prądu. Chyba za wcześnie jeszcze na to, może jak większość programów będzie HD to wtedy będzie to miało sens.
Pozdrawiam

A czy zauważyłeś, że obecnie nowym klientom są wydawane niemal wyłącznie bezwiatraczkowe Cisco ? Czemu zakładasz, że akurat Tobie trafi się Philips ?
 

pop2

New member
A czy zauważyłeś, że obecnie nowym klientom są wydawane niemal wyłącznie bezwiatraczkowe Cisco ? Czemu zakładasz, że akurat Tobie trafi się Philips ?
bzdura miesiac temu zakladali u mnie kablowke i dwa razy monter podchodzil z philipsem dopiero za trzecim razem przyszedl z cisco - dzwoniac na party line slyszalem za kazdym razem ze nie ma wybierania :)
 

REBUS82

New member
Mam pytanko w dekoderze philips z nagrywarka mozna nagrywac jednoczesnie 2 programy a 3 ogladac czy nagrywac mozna 3 programy jednoczesnie bo sa rozne opinie?
 

voyagerPit

New member
Można nagrywać jednocześnie tylko 2 programy a 3 oglądać.
Przy próbie nagrywania lub programowania do nagrywania 3 programu pojawia się komunikat o błędzie i następuje blokada.
 

pilifs

New member
Napiszę coś mało popularnego: jestem zadowolony z upc (max hd philips, chello 5, c+).
Za miesiąc kończy mi się umowa i jedyne co bym zmieniał to kwota rachunków (187,-).
Ktoś może słyszał o nowych promocjach, możliwości zawarcia umowy na krócej niż 24 msc?
Obecnie oferują :maxhd+nagrywarka+pakiet hd+internet25+c+ za 150, kolejny msc 155, następne 179,-. Ogólnie kilka kanałów hd więcej (zamieniłbym je wszystkie na eurosport hd) i szybszy net - tylko te 24 msc... Aster lepszy?
 

Logoth

New member
Dziękuję za odpowiedzi. No to chyba sobie daruję, teraz mam bardzo dobry obraz na wszystkich kanałach, specjalnie kupiłem 4 lata temu taki TV żeby na analogu ładnie odbierał (Philips 32PFL5322 z Pixel Plus HD), do nagrywania mam nagrywarkę DVD. Co mi to da że zmienię na cyfrę jak i tak oglądam najczęsciej programy SD (TVN, TVP) a dodatkowo żeby włączyć TV musiałbym uruchamiać komputer z HDD i chłodzeniem a obraz taki sam, opłata wyższa, większy pobór prądu. Chyba za wcześnie jeszcze na to, może jak większość programów będzie HD to wtedy będzie to miało sens.
Pozdrawiam


tvn jest w HD dla wszystkich, tvp jest lepszej jakosci niz w analogu. oczywiscie jesli nie ogladasz kanalow z cyfrowki, to jej nie potrzebujesz. (analog zostaje na tv nawet jak kupisz cyfrowy)
 

ssja

New member
uruchomiono wszystkie wylączone plansze testowe w tym pojawiła sie planasza o nazwie TEST Nco moze sugerowac testy i uzupelnienie oferty o programy platformy n warto oberwowac ww próbyw najbliszych dniach.
 

szewol

New member
Bez reklam
Zgadza się. Także u siebie widzę "Test N" :bober:

Ciekawe tylko co to może oznaczać. Czyżby kanały telewizji "n" zbliżały się do UPC?

Fakt faktem, że jak testowali Rush HD kanał ten pojawił się w ofercie. Ale w tym samym czasie testowali też FilmBox, a tego na razie brak w ofercie.

31 czerwca wyłączają Mezzo z analogu, jak tłumacza, by zrobić miejsce dla cyfrówki. Więc może na początku lipca zagadka się wyjaśni, bo od dawna mówi się, że UPC w najbliższym czasie ma włączyć kilka nowych kanałów. W tym... BBC HD.
 

ssja

New member
BBC HD raczej tak co do FILMBOX a wlasciwie całej tej paczki myślę ze sprawa jest dogadana bo jest w ofercie innych oddziałów UPC a ta nka coż mysle że pokaza naprawde najblizsze dni bo w lipcu wątpie by cos nowego dodawawali pozostaje wiec najblizszy tydzien....mozna tez zrobic dobra promocję wakacyjna bo kanaly filmowe nie koniecznie ida w wakacje jak świerze bułeczki.
 

piotrekkater

New member
a czy Wam też tak wolno zmieniają się kanały? UPC cyfrowa z HD (dekoder Philips HD z nagrywarką). U mnie czasami trwa to kilka sekund. Dekoder połączony z TV kablem HDMI.

Ogólnie nie narzekam na UPC, chociaż ich klientem jestem od kilku dni:)
 
Do góry