HD w UPC

igoor1983

New member
niestety albo i stety nie widzialem nowego dekodera oraz jego epg ale tylko przypuszczam, a upc ostatnio naprawde nie zawodzi moich przypuszczen
 

szewol

New member
Bez reklam
Ciekawe ile zaśpiewają za zmianę multiroom ze standardowego na HD (w tej samej cenie abo - 25 zł). Bo jeśli będzie to 200 zł jak za "zwykłą instalkę" to niech sobie w d**** wsadzą. :D
 

tomek_fcb

New member
Nie zdziwiłbym się jakby tak właśnie było :/ Wszystkiego po nich można się spodziewać. No może nie wszystkiego, bo Eurosportów HD, Discovery Showcase HD i kanałów "N" ( jak na razie ) na pewno nie.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Nie zdziwiłbym się jakby tak właśnie było :/ Wszystkiego po nich można się spodziewać. No może nie wszystkiego, bo Eurosportów HD, Discovery Showcase HD i kanałów "N" ( jak na razie ) na pewno nie.

W temacie Eurosportu wyjaśniłem sprawę już przed kilkoma tygodniami. Nie ma i nie będzie dopóki proponowana przez nich cena jest opłacona przez konkurencję upc. Bo tylko tak można tłumaczyć fakt, że kurdupli stać na nich a mocarza przymierzającego się do przejęcia innych operatorów - już nie (bo chodzi tylko i wyłącznie o cenę).
 

szewol

New member
Bez reklam
Broadaczu a wiesz coś o Multiroom HD.
Czy istnieje podmiana obecnego dekodera Multiroom Standard na Multiroom HD? I w jakiej cenie (czyżby 200 zł?). W BOK-u UPC odkładają słuchawkę, gdy o to pytam...
 

ErykKRK

New member
Max HD z nagrywarka powinien kosztowac 90 zl, wtedy latwiej bylo by to przelknac.


Ps. Beda jakies nowe dekodery HD z nagrywarka czy tylko nowe bez nagrywarki??
 
Ostatnia edycja:

tomek_fcb

New member
O Eurosportach wiem od dawna. Obecny pakiet wykupię ale dopiero jak zagoszczą w nim kanały "N" wtedy będzie się można zastanowić nad taką opcją jeśli poparte to będzie promocyjną ceną ( za przykład podam C+ )
 

jasiukon

New member
Witam wszystkich , to mój debiut na forum . Wiadomo przecież , że pakiety zawierają zarówno dobre jak i słabe kanały . Które są które to SUBIEKTYWNA OCENA każdego z nas. Po przeczytaniu większości wpisów mam wrażenie , że wszyscy abonenci UPC to fanatyczni kibice sportowi i każdy nowy dołączany kanał to musi być sport SD , HD , a wszystko inne to badziewie . Nieprawda.
Są również tacy abonenci UPC / również ja / którzy z radością przyjęli i chętnie zapłacą te 25 zł za możliwość oglądania MEZZO LIVE HD i MYZEN.TV HD.
 

pkomp

New member
i ok.....ja bym chciał discovery kazdy w hd - zreszta kazdy z tych "naukowych" w hd bo reszta to nie warta zachodu...nawet kosztem smieci typu viva czy mtv(mezzo akurat bardzo ok - obecnie jedyny prawdziwy kanał muzyczny)
no ale francuzów muzyczne tez bym chciał a od lat ich ni ma......
 

danan72

New member
Dla tych co najpierw szczekają a potem myślą, zwracam uwagę na pewien drobny szczegół. Obecnie pakiet HD z 4-ma programami kosztuje 90 zł (sel). Od poniedziałku za tę kasę będzie 13 programów HD (65 sel + 25 SHD). Wprawdzie bez nagrywarki, ale nawet doliczając 10 zł w promocji za PVR to i tak wychodzi 100... Czyli tyle ile dziś za maxa z 6 kanałami HD.
Zanim zaczniecie wyśmiewać mezzo i myzen proponuję zastanowić się czy o zakupach HD decydują dzieci zapatrzone w MTV czy ich rodzice wolący coś ambitniejszego. Proponuję też zerknąć na <<link>> i zauważyć, że nie o samą medytację tam chodzi.

No to na spokojnie przeliczmy:

1. Abonenci których nie potrzebują nagrywarki i kanałów HD (np. nie mają odpowiedniego telewizora)
a) SELECT - będą płacić jak płacili 65 PLN, nic nie tracą, nic nie zyskują (chyba że prestiż, bo mogą się pochwalić przed znajomymi, że mają dekoder HD :wink: )
b) MAX - będą płacić 80 PLN, płacili 75 PLN, czyli drożej o 5 PLN

2. Abonenci zainteresowani kanałami HD którzy nie potrzebują nagrywarki
a) SELECT - będą płacić 65 PLN, płacili 90 PLN czyli taniej aż o 25 PLN. Dodatkowo zyskują możliwość zamówienia (za oszczędzone pieniądze) 10-ciu kolejnych kanałów HD.
b) MAX - będą płacić 80 PLN, płacili 100 PLN, czyli taniej o 20 PLN. Niestety tracą dostęp do 3 interesujących kanałów HD.
c) MAX + HD - będą płacić 105 PLN (80+25), płacili 100 PLN, czyli jest drożej o 5 PLN. Za to zyskują dostęp do 7 nowych kanałów HD.
We wszystkich przypadkach abonenci tracą możliwość nagrywania/pauzowania/przewijania ale przecież tego nie potrzebują :wink:

3. Abonenci potrzebujący nagrywarki, których nie interesują kanały HD (brak odpowiedniego telewizora)
a) SELECT - będą płacić 85 PLN, płacili 80 PLN, zatem drożej o 5 PLN
b) MAX - będą płacić 100 PLN, płacili 90 PLN, czyli drożej o 10 PLN

4. Abonenci zainteresowani nagrywarką i HD
a) SELECT - będą płacić 85 PLN, płacili 90 PLN, czyli taniej o 5 PLN. Mogą sobie dodatkowo zamówić 10 nowych kanałów HD, ale wtedy będzie drożej o 20 PLN.
b) MAX - będą płacić 100 PLN, płacili 100 PLN, czyli bez zmian. Ale niestety tracą 3 ciekawe kanały HD.
c) MAX + HD - będą płacić 125 PLN (100+25), płacili 100 PLN, zatem drożej o 25 PLN. W zamian zyskują 7 kanałów HD.


Podsumowując - UPC przy okazji wprowadzenia pakietu Super HD, który delikatnie mówiąc nie jest wart swojej ceny (piszę to z pozycji ojca, który ogląda ambitne programy i decyduje o zakupach! :wink:) zwiększa realne ceny pakietu MAX i dekoderów z nagrywarką. Zyskują tak naprawdę tylko fani HD którzy nie potrzebują nagrywarki i nie interesują ich kanały SD z pakietu MAX (czyli ta grupa która podał w swoim przykładzie Brodacz). Pozostali albo wychodzą na zero albo mają drożej.
 
Ostatnia edycja:

ErykKRK

New member
No to na spokojnie przeliczmy:

1. Abonenci których nie potrzebują nagrywarki i kanałów HD (np. nie mają odpowiedniego telewizora)
a) SELECT - będą płacić jak płacili 65 PLN, nic nie tracą, nic nie zyskują (chyba że prestiż, bo mogą się pochwalić przed znajomymi, że mają dekoder HD :wink: )
b) MAX - będą płacić 80 PLN, płacili 75 PLN, czyli drożej o 5 PLN

2. Abonenci zainteresowani kanałami HD którzy nie potrzebują nagrywarki
a) SELECT - będą płacić 65 PLN, płacili 90 PLN czyli taniej aż o 25 PLN. Dodatkowo zyskują możliwość zamówienia (za oszczędzone pieniądze) 10-ciu kolejnych kanałów HD.
b) MAX - będą płacić 80 PLN, płacili 100 PLN, czyli taniej o 20 PLN. Niestety tracą dostęp do 3 interesujących kanałów HD.
c) MAX + HD - będą płacić 105 PLN (80+25), płacili 100 PLN, czyli jest drożej o 5 PLN. Za to zyskują dostęp do 7 nowych kanałów HD.
We wszystkich przypadkach abonenci tracą możliwość nagrywania/pauzowania/przewijania ale przecież tego nie potrzebują :wink:

3. Abonenci potrzebujący nagrywarki, których nie interesują kanały HD (brak odpowiedniego telewizora)
a) SELECT - będą płacić 85 PLN, płacili 80 PLN, zatem drożej o 5 PLN
b) MAX - będą płacić 100 PLN, płacili 90 PLN, czyli drożej o 10 PLN

4. Abonenci zainteresowani nagrywarką i HD
a) SELECT - będą płacić 85 PLN, płacili 90 PLN, czyli taniej o 5 PLN. Mogą sobie dodatkowo zamówić 10 nowych kanałów HD, ale wtedy będzie drożej o 20 PLN.
b) MAX - będą płacić 100 PLN, płacili 100 PLN, czyli bez zmian. Ale niestety tracą 3 ciekawe kanały HD.
c) MAX + HD - będą płacić 125 PLN (100+25), płacili 100 PLN, zatem drożej o 25 PLN. W zamian zyskują 7 kanałów HD.


Podsumowując - UPC przy okazji wprowadzenia pakietu Super HD, który delikatnie mówiąc nie jest wart swojej ceny (piszę to z pozycji ojca, który ogląda ambitne programy i decyduje o zakupach! :wink:) zwiększa realne ceny pakietu MAX i dekoderów z nagrywarką. Zyskują tak naprawdę tylko fani HD którzy nie potrzebują nagrywarki i nie interesują ich kanały SD z pakietu MAX (czyli ta grupa która podał w swoim przykładzie Brodacz). Pozostali albo wychodzą na zero albo mają drożej.


Dobra robota. Nagrywarka to teraz luksus.
 

joshua

New member
No to na spokojnie przeliczmy:

[ciach]

b) MAX - będą płacić 100 PLN, płacili 100 PLN, czyli bez zmian. Ale niestety tracą 3 ciekawe kanały HD.
c) MAX + HD - będą płacić 125 PLN (100+25), płacili 100 PLN, zatem drożej o 25 PLN. W zamian zyskują 7 kanałów HD.

Podsumowując - UPC przy okazji wprowadzenia pakietu Super HD, który delikatnie mówiąc nie jest wart swojej ceny (piszę to z pozycji ojca, który ogląda ambitne programy i decyduje o zakupach! :wink:) zwiększa realne ceny pakietu MAX i dekoderów z nagrywarką. Zyskują tak naprawdę tylko fani HD którzy nie potrzebują nagrywarki i nie interesują ich kanały SD z pakietu MAX (czyli ta grupa która podał w swoim przykładzie Brodacz). Pozostali albo wychodzą na zero albo mają drożej.

Dokładnie. Jak dla mnie - mocne przegięcie, UPC po prostu podnosi ceny - niezależnie od tego co by chcieli twierdzić. Po to brałem jakiś czas temu pakiet MAX+HD+nagrywarka, by mimo żałośnie małej oferty HD doczekać czasów gdy UPC wprowadzi coś ciekawszego do oferty. A tymczasem UPC tworzy "pakiet" w którym są zwykłe kanały które po prostu powinny trafić do pakietu MAX! Jak najbardziej zrozumiałbym wprowadzenie nowego pakietu z Nki, w ostateczności jeszcze dodanie nowego pakietu discovery czy Sport - ale taki ruch pokazuje gdzie UPC ma abonentów. Oczywiste jest, że ewentualne kolejne programy HD nie pojawią się w pakiecie MAX, a mocno prawdopodobne że za rok UPC stworzy kolejny "superpakiet" za chorą cenę w którym będzie znowu 10 kanałów HD z czego 8 to "zapychacze". Szkoda, że nie traktują klientów poważnie :(

Ja najchętniej bym widział konkretne spakietowanie całości oferty - np. wydzielenie pakietów: podstawowego, sportowego, filmowego, dziecięcego + paczki premium i niech każdy wybiera co chce. Kibic by kupił sport, ja bym kupił filmowy a jak dzieciak dorośnie to i pewnie dziecięcy. A tak? Pewnie mało kto z obecnych posiadaczy max+hd+nagrywarka zapłaci za tych 10 kanałów wśród których ze 2-3 mają jakąkolwiek wartość...
 

marcepanek

New member
W tym temacie, muszę się pochwalić, że nie wyszedłem chyba najgorzej.
Zwlekałem do ostatniej chwili z przejściem na cyfrówkę i w promocji Wszystko co najlepsze, która wreszcie objęła także 'starych' dostałem w pakiecie '3 w 1' (za 150 zł): select z nagrywarką (przynieśli mi Philipsa z HD, odbieram 4 programy HD dostępne w pakiecie select; ta przyjemność za jedyne 50 zł) + internet 30MB z darmowym WiFi (za 50 zł) + (za kolejne 50 zł) nielimitowane rozmowy telefoniczne w planie Polska i Świat.
Uważam, że to dobra 'promocja', zważywszy że jeszcze niedawno za 137 zł miałem pakiet pełny analogowej telewizji i internet 10MB, oraz abonament telefoniczny u zewnętrznego operatora (3 godz rozmów za 42 zł).
Ponieważ w regulaminie promocji stoi, że można ją łączyć z innymi promocjami, zapewne będę mógł dokupić rzeczony pakiet HD za 25 zł. Ale na razie chyba poprzestanę na tym, co mam... :)
 
Ostatnia edycja:

yacek _b

New member
wydaje mi się ze wszystko będzie jasne w poniedziałek , nie wierzę że mając teraz pakiet max z nagrywarka HD zostaną mi zabrane 3 kanały HD , które są przewidziane w nowym pakiecie super HD , podobna sytuacja jest z pakietem sportowym , część kanałów ( dokładnie 3 ) są dostępne w pakiecie max .

a dzisiaj sobie zadzwoniłem do UPC i tez mi powiedzieli że nic z pakietu max nie będzie zabrane , zresztą tak jak powiedziałem wsio będzie jasne w poniedziałek.
 

ErykKRK

New member
Dzwonilem dzis do BOKu. Mam MAX z nagrywarka. Pani powiedziala ze jesli chce nowy pakiet to oczywiscie musze placic o 10 zl wiecej, do tego jest promocja na Super HD - 2 miesiace gratis, 10 po 20 zl, ale (!!) koszt instalacji dekodera 200 zl !! To jednak zdecydowalem sie na stara promocje, 100 zl MAX + HD w tym 6 kanalow HD.
Powariowali i tyle powiem.
 

Wicuch

New member
Dzwonilem dzis do BOKu. Mam MAX z nagrywarka. Pani powiedziala ze jesli chce nowy pakiet to oczywiscie musze placic o 10 zl wiecej, do tego jest promocja na Super HD - 2 miesiace gratis, 10 po 20 zl, ale (!!) koszt instalacji dekodera 200 zl !! To jednak zdecydowalem sie na stara promocje, 100 zl MAX + HD w tym 6 kanalow HD.
Powariowali i tyle powiem.

:shock:
ja zapłaciłem 50zł w promocji....
dla chętnych do zakupu pakietu max+hd jest jeszcze jutrzejszy dzień :)
 
Do góry