HD w UPC

sh4rkyq

New member
Jest taka informacja ala Brodacz o serwisie dla alergików alergen.info (powstaje serwis regionalny o pyleniach)

1. Serwis zostanie uruchomiony na końcu marca
2. Serwis zostanie uruchomiony na początku kwietnia
3. Serwis zostanie uruchomiony za kilka dni

Reasumując.. czy Brodacz jest, czy go nie ma, nie robi różnicy.
Jeśli coś będzie to i tak się dowiemy ogólnie z mediów, a nie od Brodacza.
Brodacz nic nie wnosi, kompletnie nic, spójrzcie na jego kilka postów wstecz.

Również czekam na zmiany, ale jak widzę teksty typu:

Jakbym napisał, że zmiany będą pod koniec kwietnia to nie byłoby zabawy. A tak ciągle się podniecacie...
... szkoda słów.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Jest taka informacja ala Brodacz o serwisie dla alergików alergen.info (powstaje serwis regionalny o pyleniach)

1. Serwis zostanie uruchomiony na końcu marca
2. Serwis zostanie uruchomiony na początku kwietnia
3. Serwis zostanie uruchomiony za kilka dni

Reasumując.. czy Brodacz jest, czy go nie ma, nie robi różnicy.
Jeśli coś będzie to i tak się dowiemy ogólnie z mediów, a nie od Brodacza.
Brodacz nic nie wnosi, kompletnie nic, spójrzcie na jego kilka postów wstecz.

Również czekam na zmiany, ale jak widzę teksty typu:

... szkoda słów.
Przykład człowieka naszych czasów (niepamiętającego lat komuny) wychowanego na medialnej papce. Wszystko już i natychmiast. Sam tyłkiem nie ruszy tylko niech inni podają na tacy. Będzie czas na zmiany, to nastąpią. NIGDZIE nie napisałem o konkretnych datach wprowadzenia "Serwisu". To tacy niecierpliwi jak Ty to sobie ubzdurali.
 

Wicuch

New member
Jeśli już to sprawdziłeś i wykaz nie dotyczy jedynie poprzednich miesięcy, to znaczy, że nastąpiła pozytywna zmiana... dzięki za info.

posiadam telefon od połowy marca i jeśli chodzi o ten okres to są prawdopodobnie wszystkie rozmowy jakie przeprowadzałem. co do poprzednich miesięcy to musiałby się wypowiedzieć ktoś kto posiadał telefon we wcześniejszych opcjach.
pzdr
 

masloww

New member
Bez reklam
nikt odpowiedzialny w UPC ani w żadnej innej firmie, zwłaszcza ktoś kto zajmuje się przygotowaniem ofert i strategii nie udziela się na jakimś forum i nie zdradza niczego nad czym pracuje bo grozi to sankcjami;
osobniki typu brodacz co najwyżej sprzątają w UPC i wiedzą tyle co usłyszą na korytarzu
 
nikt odpowiedzialny w UPC ani w żadnej innej firmie, zwłaszcza ktoś kto zajmuje się przygotowaniem ofert i strategii nie udziela się na jakimś forum i nie zdradza niczego nad czym pracuje bo grozi to sankcjami;
osobniki typu brodacz co najwyżej sprzątają w UPC i wiedzą tyle co usłyszą na korytarzu

Ja sie zgadzam z toba w 100%. Brodacz to jakis pracownik niskiego szczebla ktory na papierosku albo podczas robienia kawy podslucha od kogos jakies ploteczki i tu nam podrzuca. W pracy nie jest kims waznym wiec chce chociaz na forum sie poczuc jak ktos :)
 

danan72

New member
Reasumując.. czy Brodacz jest, czy go nie ma, nie robi różnicy.
Jeśli coś będzie to i tak się dowiemy ogólnie z mediów, a nie od Brodacza.
Brodacz nic nie wnosi, kompletnie nic, spójrzcie na jego kilka postów wstecz.


Ja sie zgadzam z toba w 100%. Brodacz to jakis pracownik niskiego szczebla ktory na papierosku albo podczas robienia kawy podslucha od kogos jakies ploteczki i tu nam podrzuca. W pracy nie jest kims waznym wiec chce chociaz na forum sie poczuc jak ktos

A ja się z tym nie mogę zgodzić. Dzięki Brodaczowi wiemy, że UPC w ogóle coś robi w sprawie rozwoju oferty DTV. To zdecydowanie lepiej niż nie wiedzieć nic, a tak właśnie by było gdyby nie jego "ploteczki" jak to nazywacie. Niestety z mediów niczego byście się nie dowiedzieli. UPC zwykle informuje je o swoich poczynaniach po fakcie, więc newsy portali takich jak media2.pl opierają się na domysłach i tym co znajdą na forach.

Rozumiem, że poczucie humoru Brodacza może Was irytować ale nie zmienia to faktu, że wszystkie podawane przez niego informacje miały pokrycie w rzeczywistości.
Przeczytajcie jego stare posty a dowiecie się że
Brodacz wcale nie kryje jakie jest źródło tych informacji i to że od dawna nie jest pracownikiem UPC.
 

marcinbb

New member
Jakbym napisał, że zmiany będą pod koniec kwietnia to nie byłoby zabawy. A tak ciągle się podniecacie...

Ja też mam dla Was nowinę chodzą słuchy że UPC planuje:
- Promocję Bożonarodzeniową
- Wprowadzenie VoD nie tylko w warszawie
- Włączenie Rabel.TV ( od stycznia włączają )
- Jakiś portal z wiadomościami

I powiem Wam więcej niż brodacz "już niebawem" to wszystko się spełni, a nawet jeśli się nie spełni to:
"Czasem człowiek potyka się o prawdę, po czym pręży się i idzie dalej jakby nic się nie stało.
Winston Churchill."
A zapomniałem jeszcze wspomnieć wczoraj popołudniu miała być zmiana cennika, i miał przestać istnieć pakiet SD no ale... "Czasem człowiek potyka się o prawdę (...)"

EDIT:
uzupełnienie do danan72 po tak pochlebnych opiniach o UPC i igrzyskach HD, wywiadzie "preziesia" ( brak nowych kanałów HD ) po których wszyscy zaczęli narzekać na UPC i wszędzie było to widać. UPC stwierdziło że jakiemuś pracownikowi dorzuci 5 PLN za "podgrzanie" atmosfery i aby negatywne komentarze przestały brać górę.
 
Ostatnia edycja:

biopal123

New member
ja jednak az tak jechac na brodacza niebede,co prawda czasem terminy zle podaje ,ale jednak wczesniej czy puzniej raczej wszystko sie sprawdza...:)
 

marcepanek

New member
Formaty obrazu

Mam cyfrówkę z HD (dekoder Philips) od UPC , odbieram na Toshibie 37XV635DG i nie mogę dojść do ładu z formatami obrazu. Obraz w programach które są nadawane w formacie 16:9 (np. TVN24, TVN HD) wypełnia cały ekran i jest OK. Ale te nadawane w letterboxie (TVP1, 2, TVPinfo - po co i dla kogo? przecież nie wykorzystuje się pełnej dostępnej liczby linii na 'obraz' bo ich duża część idzie na czarne kaszety! od ilu lat nie produkuje się już odbiorników z ekranami 4:3?) rozciągnięte na ekranie 16:9 wyglądają beznadziejnie, zaś po obkurczeniu do formatu 4:3 pół ekranu (pasy po bokach i góra/dół) jest czarne. Z letterboxem analogowym ten TV radził sobie nieźle, gdy wybrałem format 'kinowy' - wóczas wypełniał cały ekran i tylko trochę (po bokach) było obcięte. Ale przy wybraniu 'kinowego' dla sygnału cyfrowego (po HDMI) widać tylko środek obrazu, wszystko dookoła jest obcięte, łącznie z logo stacji i znaczkiem 'dozwoloności od lat...'
Mój stary kineskopowy Panasonic rozciągał obraz letterbox w pionie i likwidował takie czarne kaszety, ten nie potrafi. Po kiego grzyba nadają taki format i dlaczego telewizor z ekranem 16:9 nie potrafi tego rozciągnąć?
Kiedyś nadawali TVPolonię w Pal+, obraz był anamorficznie zwężony (jak na DVD) i telewizor 16:9 go automatycznie rozciągał do autentycznych rozmiarów...
Wspomnienie...
Po kiego grzyba mi ta cyfrówka skoro obraz ma albo zniekształcone proporcje (rozciągnięty letterbox, elipsy zamiast kół), albo gdy chcę oglądać bez zniekształceń to nie widzę połowy kadru, lub kadr wypełnia tylko środek ekranu, tak jakbym miał telewizor o dwukrotnie mniejszej przekątnej ekranu?
Czy komuś udało się w tej kwestii osiągnąć jakiś rozsądny kompromis?
:x
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Czy komuś udało się w tej kwestii osiągnąć jakiś rozsądny kompromis?
:x

Niestety wiele zależy tu od opcji autoformatowania, która potrafi być inna w różnych modelach tego samego producenta. Filipki sprzed 3 i więcej lat sygnał po HDMI zawsze traktowały jako 16:9 i pozostawały czarne pasy jeśli transmisja nie była HDMI. Pomaga na to nowy firmware ale nie każda firma go ma dla wszystkich modeli. Twoja Tośka to dość świeży model, więc dziwi mnie brak autokorekty.
 

joshua

New member
Słuchajcie.
PS. Szkoda, że nFilm HD nie dołączyli na święta. Ale liczę, że po 11 kwietnia wszystko się wyjaśni i będę mógł obejrzeć kilka ciekawych pozycji na Film HD (w sobotę premiera m.in. "Kochaj i tańcz").

Jezusicku... to jest ktoś kto chce to filmidło oglądać z własnej nieprzymuszonej woli? :)
 

marcinbb

New member
Brodacz... może się mylę ale to chyba UPC źle "ściąga" sygnał TVP i właśnie z tego powodu mamy letterbox.
Podczas odbioru sygnału via. DVB-T TVP wyświetlane jest poprawnie cały ekran 16:9 bez pasów.
Więc nie jest to kwesta firmware.
I warto też wspomnieć że TVP testuje 16:9 od 18 listopada 2009 roku, czego nie widać w UPC
 

juzeg76

Member
mi tez sie kiedys wydawało ze moj Samsung to jest kiepski w tym temacie ale od kiedy mam dodatkowo N-ke to widze ze jednak UPC kuleje w tym temacie w N to co 4/3 pokazuje 4/3 z czarnymi bokami to co 16/9 wypelnia caly ekran , a te stacje jak np TVP 1 i TVP2 to co daja w 16/9 wypełnia ekran a to co 4/3 czarne pasy po bokach , obraz nigdy nie jest znieksztalcony czy rozciagniety kazdy zachowuje swoje proporcje , jest pare stacji ktore daja w letterboxie jak TVP Info czy TV4 i one niestety sa w malym prostokaciku na srodku ekranu .... jest o wiele lepiej z formatowaniem obrazu niz w UPC

No i najwazniejsze jakosc obrazu tvp jak i format 16/9 sprawia ze tych stacji z kabla UPC nie ogladam bo szkoda oczu
 
Ostatnia edycja:

szewol

New member
Bez reklam
Jezusicku... to jest ktoś kto chce to filmidło oglądać z własnej nieprzymuszonej woli? :)

Jeśli chodzi o film "Kochaj i tańcz"... to tylko z ciekawości. Jak to powiadają... trzeba być twardy nie miętki. Do kina chodzę bardzo rzadko, więc zaległości nadrabiam za pomocą kanałów premium (HBO, Canal+ czy - mam nadzieję wkrótce - nFilm HD).

Jeśli chodzi o nFilm... to dla samego tego kanału nie wybiorę telewizji "n". Ale jeśli pojawi się w UPC za rozsądną cenę - wykupię. Będzie to fajne uzupełnienie dl HBO i Canal+, tym bardziej, ze nFilm "podkradł" kilka wytwórni filmowych C+ ;)
 

ryuuza

New member
dzis zmienilem dekoder na CISCO i jest ewidentnie lepszy.

plusy:
-pasywne chlodzenie (bezglosny)
-wiekszy dysk
-szybsze dzialanie
-dziek DD 5.1 po HDMI
-nizszy

minusy:
-brak mozliwosci postawienia niczego na gorze - chlodzenie pasywne wymaga tam wentylacji
-szerszy
-nagrywnie 2 programow na raz (1 nagrywany i jeden ogladany)

takze da sie wymienic tylko trzeba pokombinowac

i co sie dowiedzialem rozmawiajac z monterem - VoD jest gotowe do dzialania np. w Krakowie od zaraz ale UPC planuje wprowadzenie go dopiero w wakacje. czemu nie wiedzial.

tak samo zdziwil sie czemu nie moge zamontowac internetu Fiber 50/120. ponoc juz caly Krakow to ma. moze taka sama taktyka co i z VoD.

i na koniec maja byc nowe kanaly bo ciagle montuja instalacje pod nowe pasma. wiec powolutku ale bedzie
 

marcepanek

New member
i co sie dowiedzialem rozmawiajac z monterem - VoD jest gotowe do dzialania np. w Krakowie od zaraz ale UPC planuje wprowadzenie go dopiero w wakacje. czemu nie wiedzial.

Kto może skorzystać z usługi UPC NA ŻĄDANIE?


Z UPC NA ŻĄDANIE korzystać mogą wszyscy
użytkownicy Telewizji Cyfrowej UPC, będący w zasięgu dostępności usługi. Oferta dostępna na terenie miast: Warszawa, Grabina gm. Nieporęt, Góra Kalwaria, Karczew k. Otwocka, Konstancin Jeziorna, Legionowo, Marki k. Warszawy, Mińsk Mazowiecki, Otwock, Piaseczno k. Warszawy, Piastów, Stare Babice, Zielonka k. Warszawy, Ząbki k. Warszawy


UPC NA ŻĄDANIE
dostępna jest na wszystkich typach dekoderów.


Pewnie dlatego, że na wakacje cepry zjadą się do Krakowa...
:hihi:
 
Do góry