HD w UPC

g41

New member
Sluchajcie

Mam ten dekoder cisco

Powiedzcie mi o co chodzi. Po wlaczeniu swieci sie ciagle zielone swiatelko i napis init, i nic sie dalej nie dzieje, restart nie pomaga
A oto rozwiazanie - tez to mialem :)
Rozwiązanie [tak naprawdę to kroki z instrukcji instalacji dekodera na stronie UPC, z tym, że wykonane na oślep]:
1. Dwukrotnie strzałka w dół [zaznaczysz przez to opcję Polska].
2. OK [zatwierdzasz; zmieni się opis wyświetlacza na Konfiguracja].
3. Wprowadzasz kod aktywacyjny dla swojego regionu 0xx [Kraków 012, Warszawa 022, Katowice 032, Gdańsk 058, Wrocław 071, Opole 077, Szczecin 091].
4. OK [zatwierdzasz; teraz dekoder przeszedł test siły sygnału].
5. OK [zatwierdzasz wynik testu; dekoder zacznie wyszukiwać dostępne kanały, to chwilę trwa].
6. Odczekaj chwilę - u mnie ok. 2-3 minuty.
7. OK [zatwierdzasz wyszukanie].
8. Być może jest konieczne kilkukrotne wciśnięcie jeszcze OK, aż do momentu kiedy na wyświetlaczu pojawi się aktualna godzina [zależnie od aktualnego softu].
9. Włącz dekoder poprzez klawisz UPC.
 

eradekS

New member
Ja za to dzis widzialem nowy dekoder :)
Maly , z osobnym zasilaczem wiec nie powinien sie grzać , nie ma wiatraków jak Philips . Firma Pace , nie jestem pewien ale takie chyba juz ktos z operatorow mial. Niestety znalazłem jak dla mnie jeden minus-brak optycznego wyjścia. A pozostale wyjscia to standart , hdmi , euro ,cinch i coxial.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Ja za to dzis widzialem nowy dekoder :)
Maly , z osobnym zasilaczem wiec nie powinien sie grzać , nie ma wiatraków jak Philips . Firma Pace , nie jestem pewien ale takie chyba juz ktos z operatorow mial. Niestety znalazłem jak dla mnie jeden minus-brak optycznego wyjścia. A pozostale wyjscia to standart , hdmi , euro ,cinch i coxial.

Mam zatem nadzieję, że pod własnym logo (do czegoś zobowiązuje) ich dekodery będą się spisywać lepiej niż produkowane dla Philips'a nasze pierwsze pamiętne PVR'y. Jeśli ktoś jeszcze o tym nie wiedział to proszę kliknąć w zakładkę "Digital Cable" w linku Products and Technology - Pace (Europe, Middle East and Asia) i porównać...
 

szewol

New member
Bez reklam
Jak domniemywam będzie to dekoder HD bez nagrywarki.

Ciekawe czy pojawi się w opcji Multiroom i w jakiej cenie... Bo taki by mnie interesował w drugim pokoju (przy wykupiony Max HD), zamiast dekodera z nagrywarką. Obecnie w ramach Multiroom mam standardowy dekoder...
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Numer nie wróży nic dobrego...

Biorąc pod uwagę fakt, że jego poprzednik miał symbol 8111 a ten 7111 pozostaje mieć nadzieję, że te 3 jedynki określają, że to produkt wyłącznie dla upc.
 

szewol

New member
Bez reklam
Tak to dekoder bez PVR tylko HD ;) No zobaczymy jak to będzie z wymianą. Pewnie ciężko...

Hmmm... z wymianą dekoderów nie ma raczej problemów... oczywiście, gdy przechodzimy na "wyższy" model. Na przykład z dekodera stacjonarnego na HD. Ale w tym przypadku nie wiadomo jak będzie.

Jednak dla mnie najważniejsze są trzy rzeczy:
1) Czy nowy dekoder pojawi się w mulitroomie
2) Czy ewentualna wymiana modemu ze standardowego na HD w multiroomie będzie kosztowała tez 200 zł (wszak instalacje jest już poprowadzona)
3) Cena miesięczna. Nowy dekoder w UPC nosi nazwe "Standardowy HD". WIęc może cena będzie standardowa - 25 zł ;).
 
Ostatnia edycja:

Wicuch

New member
witam
posiadam telefon w opcji 360minut.
czy ktoś się orientuje jak można sprawdzić ile minut pozostało do wykorzystania w danym okresie rozliczeniowym?
pzdr
 

brodacz

Active member
Bez reklam
witam
posiadam telefon w opcji 360minut.
czy ktoś się orientuje jak można sprawdzić ile minut pozostało do wykorzystania w danym okresie rozliczeniowym?
pzdr

Nie istnieje taka możliwość. Najlepiej kupić tel bezprzewodowy z opcją zliczania minut wychodzących (jak w komórkach) i biorąc poprawkę na rozliczanie minutowe mieć to pod kontrolą.
 

mario345

New member
Abyście nie pomyśleli, że to żart związany z datą, informuje i części szczegółów już dziś. Od dn. 07.04 przestanie istnieć pakiet SD a wszystkie nowe podłączenia będa odbywać sie na 2-ch typach dekoderów HD. Pierwszy bez nagrywarki (cena Selectu HD 65 zł a maxa 75-czyli bez zmian za to w HD) drugi z nagrywarką odpowiednio droższy. Ciekawostką jest też wygląd nowego dekodera, gdyż jest on niewiele większy od kasety wideo (19x16x4cm). Reszta info jutro, chyba, że jakiś portal mnie uprzedzi.
podobno od dzis mial przestac istniec pakiet SD....
 

Wicuch

New member
Nie istnieje taka możliwość. Najlepiej kupić tel bezprzewodowy z opcją zliczania minut wychodzących (jak w komórkach) i biorąc poprawkę na rozliczanie minutowe mieć to pod kontrolą.

a jednak :razz:
należy założyć konto w "Moje UPC" a następnie przejść do zakładki "naliczenia telefoniczne"
i jest wszystko jak na dłoni razem z czasem trwania poszczególnych rozmów itd
pzdr
 

infinity84

New member
Mam małe pytanie...

Jako, że już 2 miesiące temu przerzuciłem się na N'kę (jestem o niebo bardziej zadowolony) dekoder UPC (Philips) stał odłączony odłogiem i się kurzył. Jako, że jeszcze mam do maja umowę i nawinął się drugi kabelek HDMI postanowiłem popatrzeć co się dzieje w telewizji UPC.

Niestety na ekranie pokazał się komunikat "Odmowa dostępu" i tak na każdym kanale... Wszystko mam zapłacone, podłączone ok, karta na miejscu, a tu zonk. Miał ktoś może taką sytuację?

Drugie pytanie - może ktoś ma jakieś pojęcie jak to jest z tym internetem fiber power... Chciałem zmienić moje ultra 30mbit, na 50mbit lub nawet 120, ale od pół roku co miesiąc słyszę od Pani na BOKu, że nie ma takiej możliwości. To samo pokazuje strona UPC, która pozwala maksymalnie zamówić łącze 25mbit... Czy ktoś może powiedzieć mi łaskawie, skoro w "reszcie polski" na stronie UPC dostępne są wszystkie opcje co jest grane i dlaczego nie mogę mieć więcej? Czyzby tzw. wprowadzanie w błąd klientów? Bo nie wierze, żeby "infrastruktura" była za słaba, skoro ma raptem 3 lata, bo tyle czasu temu pojawiło się tu UPC (Wrocław, Śródmieście)... Nie wiem czy mam Panią po prostu "wziąść na ostro" i maltretować czy to ściema i nie ma o co walczyć?

Po trzecie czy ktoś może wie, czy przy podłączaniu telefonu z UPC mają w ofercie jakieś telefony czy trzeba mieć własny?

No i czwarte pytanie - czy istnieje możliwość zmiany opcji telewizji na niższą miesiąc przed końcem umowy i podpisanie nowej? Ew. biorąc dodatkowo jeszcze telefon i zwiększając prędkość netu?

Telewizje potrzebuje do ojca do pokoju, a jemu wystarczy standard i nie potrzebne mi max hd, a szkoda na to kasy zeby ot tak bylo. Niechce montować quada do satelity i ciągnąć tyle kabli, bo mnie zabiją sąsiedzi (antena na dachu, a ja na 1 piętrze - jest 6).
 

Wicuch

New member
Mam małe pytanie...

Jako, że już 2 miesiące temu przerzuciłem się na N'kę (jestem o niebo bardziej zadowolony) dekoder UPC (Philips) stał odłączony odłogiem i się kurzył. Jako, że jeszcze mam do maja umowę i nawinął się drugi kabelek HDMI postanowiłem popatrzeć co się dzieje w telewizji UPC.

Niestety na ekranie pokazał się komunikat "Odmowa dostępu" i tak na każdym kanale... Wszystko mam zapłacone, podłączone ok, karta na miejscu, a tu zonk. Miał ktoś może taką sytuację?

Drugie pytanie - może ktoś ma jakieś pojęcie jak to jest z tym internetem fiber power... Chciałem zmienić moje ultra 30mbit, na 50mbit lub nawet 120, ale od pół roku co miesiąc słyszę od Pani na BOKu, że nie ma takiej możliwości. To samo pokazuje strona UPC, która pozwala maksymalnie zamówić łącze 25mbit... Czy ktoś może powiedzieć mi łaskawie, skoro w "reszcie polski" na stronie UPC dostępne są wszystkie opcje co jest grane i dlaczego nie mogę mieć więcej? Czyzby tzw. wprowadzanie w błąd klientów? Bo nie wierze, żeby "infrastruktura" była za słaba, skoro ma raptem 3 lata, bo tyle czasu temu pojawiło się tu UPC (Wrocław, Śródmieście)... Nie wiem czy mam Panią po prostu "wziąść na ostro" i maltretować czy to ściema i nie ma o co walczyć?

Po trzecie czy ktoś może wie, czy przy podłączaniu telefonu z UPC mają w ofercie jakieś telefony czy trzeba mieć własny?

No i czwarte pytanie - czy istnieje możliwość zmiany opcji telewizji na niższą miesiąc przed końcem umowy i podpisanie nowej? Ew. biorąc dodatkowo jeszcze telefon i zwiększając prędkość netu?

Telewizje potrzebuje do ojca do pokoju, a jemu wystarczy standard i nie potrzebne mi max hd, a szkoda na to kasy zeby ot tak bylo. Niechce montować quada do satelity i ciągnąć tyle kabli, bo mnie zabiją sąsiedzi (antena na dachu, a ja na 1 piętrze - jest 6).

witam - również Wrocław Śródmieście :smile:
sytuacji z brakiem sygnału nie wyjaśnię - nigdy nie miałem czegoś takiego - możesz mieć coś źle podłączone skoro opłaty masz porobione... (rozmagnesowana karta? - nie wiem gdzie trzymałeś dekoder w czasie gdy go nie używałeś). przedzwoń na bok, może coś podpowiedzą a jeśli nie to serwis.

co do Fiber-Power to kiedy dowiadywałem się w biurze na Grunwaldzkim o różne prędkości to usłyszałem to samo co Ty, brak warunków (nieodpowiednia infrastruktura) do podłączenia wyższych niż 25mbit prędkości.
co do UPC to wydaje mi się że działają oni właśnie jeszcze na starej instalacji która montowana była w roku bodajże 1996.

jeśli chodzi o aparat telefoniczny to trzeba mieć swój - nie posiadają własnych. kumpel otrzymał jakiś egzemplarz od Vectry i ... wrócił do swojego - opowiadał o jakichś trzaskach w słuchawce i niskiej głośności (prawdopodobnie nie otrzymał nowego tylko od kogoś kto zrezygnował). zapewne w upc byłoby podobnie. a to moim zdaniem lipa.

jeśli chodzi o zmianę pakietu na niższy to najprawdopodobniej będziesz musiał poczekać do końca umowy. podpiszesz ją na nowych warunkach i nie powinno być problemu. jeśli w grę wejdzie wymiana dekodera to dojdzie opłata instalacyjna. pozdro
 

brodacz

Active member
Bez reklam
a jednak :razz:
należy założyć konto w "Moje UPC" a następnie przejść do zakładki "naliczenia telefoniczne"
i jest wszystko jak na dłoni razem z czasem trwania poszczególnych rozmów itd
pzdr

Jeśli już to sprawdziłeś i wykaz nie dotyczy jedynie poprzednich miesięcy, to znaczy, że nastąpiła pozytywna zmiana... dzięki za info.
 
Do góry