Gwarancja Toshiba

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Masz rację odnośnie zakupu w miejscu zamieszkania , zresztą sam trafiłem w saturnie swojego Samsunga 46B750 za 5tys. , oczywiście z gwarancją Samsung Polska . Nie kiedy sklepy internetowe mają wyższą cenę , z gwarancją różnie bywa, a i ryzyko uszkodzenia w czasie transportu jest duże . Sam wyleczyłem się z TV Toshiba i nawet najlepiej zachwalające opinie , testy modeli tej firmy nie przekonają mnie do zakupu
 

kane77

New member
Witam wszystkich forumowiczów.
Mam nadzieję, że w dobrym miejscu zadaję pytanie :)
Czy któryś z szanownych kolegów słyszał może o możliwości wydłużenia gwarancji na tv toshiby z 2 do 3 lat?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Toshiba ma gwarancje 2 lata.
Jeśli sklep prowadzi własną politykę serwisową to masz taka możliwość - ale odpłatnie.
 

Marek-Browarek6

New member
Witam wszystkich forumowiczów.
Mam nadzieję, że w dobrym miejscu zadaję pytanie :)
Czy któryś z szanownych kolegów słyszał może o możliwości wydłużenia gwarancji na tv toshiby z 2 do 3 lat?

Nawet jesli jest taka możliwość to w razie awarii i tak będziesz miał do czynienia z najgorszym firmowym serwisem ze wszystkich producentów LCD!!!!!
 

kane77

New member
Euro to jakiś koszmar. NIe dość, że ceny są "nienajniższe" to wczoraj dowiedziałem się, ze nienegocjowalne i jedynym sposobem zachecenia mnie przez sprzedawcę może być stwierdzenie, że to jest dobry tv (46xv535), to akurat wiem bez niego...
A co do wydłużenia gwarancji w euro to też coś nie tak, tv 4400PLN, 3 lata ubezpieczenia (bo jakby na to nie patrzeć jest to ubezpieczenie i to z malejącą kwotą ubezpieczenia) 880zł. To już w jakimś cetelemie (powiązany z sygma bankiem) na 2 lata zapłacę 290zł.
 

kane77

New member
Nawet jesli jest taka możliwość to w razie awarii i tak będziesz miał do czynienia z najgorszym firmowym serwisem ze wszystkich firm produkujących LCD!!!!!
No właśnie to mnie powstrzymuje przed podjęciem decyzji. Najpierw byłęm zdecydowany na samsunga b651. Potem zobaczyłem (notabene w euro :)) tą tośkę, w sumie opinie pozytwne ale ten serwis... Tylko czy naprawdę toshiby tak bardzo się psują, żebym musiał założyć, że mój też będzie w sewisie?...
 

Marek-Browarek6

New member
Coś w tym jest , niektóre egzemplarze popsuły się od razu , inne dopiero po ponad 1,5 roku (tak było w moim przypadku) a inne niestety popsują się niedługo po gwarancji. Po trochę dłuższym czasie zaczęly się psuć nawet takie modele Toshiby o których wcześniej mówiono , że są bez wad i to im nie grozi. Mój następny LCD na 1000% będzie wyprodukowany przez inną firmę!!!
 
Ostatnia edycja:

baxter1

New member
No właśnie to mnie powstrzymuje przed podjęciem decyzji. Najpierw byłęm zdecydowany na samsunga b651. Potem zobaczyłem (notabene w euro :)) tą tośkę, w sumie opinie pozytwne ale ten serwis... Tylko czy naprawdę toshiby tak bardzo się psują, żebym musiał założyć, że mój też będzie w sewisie?...

Słuchaj kolego ja Zf kupiłem w Digitalo dwa lata temu jestem po drugiej usterce i nie miałem problemów z serwisem po pierwszej usterce wymieniono mi na nowy lcd,a po drugiej też chcieli wymienić lecz wolałem naprawę nie miałem żadnego problemu z serwisem wszystko odbywało sie w przeciągu sześciu tygodni. Wiesz co mnie martwi ze toshiba to juz chyba nie ta sama firma co kiedyś a w gwarancji mają ze aby otrzymać zwrot gotówki musi zepsuć 5 razy troche dużo co nie i to myślę,że świadczy o jakości produkowanego sprzętu przez toshibę, Po moich doświadczeniach juz bym się nie pakował w toshibe.Oglądnij sobie sony mają b. dobre egzemplarze.
 

kklocek

New member
Serwis się poprawił od zeszłego roku - mnie załatwili w miesiąc przy dużo mniejszej liczbie telefonów ponaglających niż w zeszłym roku. Nie wiem jak jest z serwisem lub wymianą modeli innych firm, ale przypuszczam,że tak samo mają podpisane umowy z serwisami zewnętrznymi i też trochę trwa naprawa lub wymiana..Przypuszczam, że inne lcdeki też się psują a zwłaszcza matryce, które są robione często w tej samej fabryce dla różnych odbiorców...
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Właśnie matryce w Toshibie to ostatnio najwięcej ; padnięc; u tego producenta LCD. Piszesz że są produkowane dla większości producentów TV jednak o ;kreskach; u innych nie słychac . Nawet modele Z które miały byc bez tej wady ( inne matryce) też zaczynają się sypac;). Ja osobiście TV tej firmy już nie zakupię. Odnośnie poprawy serwisu to poczekajmy bo z tego co się dowiedziałem to osoby które miały odejśc ,dalej tam pracują i mają się dobrze.
 

zaratrusto

New member
XF ZF a XV ZV i polska gwarancja

Cała da dyskusja w tym wątku rozbija się jak widzę, w zasadzie o dwa modele XF i ZF.
Czy wady dotyczące tych powyżej dotyczą też modeli serii XV i ZV, czy sypią się jak tamte.
I jeszcze jedno pytanie, może któryś z Panów kompetentnych, dotyczy gwarancji polskiej, czy sklepy takie jak MM, EURO posiadają taką właśnie, czy kupując tam jest pewność z realizacją napraw gwarancyjnych zakupionych tam TV
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak kupując w MM i Saturnach - gwarancja jest Toshiba Polska.
Problem dotyczył wadliwej serii Modelu ZF 355.
Najśmieszniejsze że matryce wszystkie były Samsunga w tym modelu.
Toshiba obecnie sądzi się o odszkodowanie z Samsungiem o całą wadliwą serię .
Dopłata do dodatkowej gwarancji jest mało opłacalna.
Obecnie serwis Toshiby po zmianach działa bez zarzutu.
 

zaratrusto

New member
Dzięki za szybką odpowiedź KIKI:smile:

A tak na marginesie, jaka alternatywa jest jest dla tego TV.
Najważniesze są tu parametry takie jak: matowa matryca, 100HZ, 40"-42", cena do 3500, PC-Kino-kablówka-sygnał SD.
Jeśli to nie kłopot, proszę o odpowiedź. Z góry dzięki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wg mnie w tej klasie cenowej - do 3200 zł z gwarancją Toshiba Polska nic lepszego nie ma na rynku lcd.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
@kiki możesz napisac coś więcej o zmianach w serwisie Toshiby , bo na sto % kierownik pozostał ten sam ( w przeszłości jak mu się podobało tak podejmował decyzje) Z tego co mi wiadomo to Pan J.Wolski stał się osobą z którą można konkretnie rozmawiać i który w ostatnim czasie ; idzie; z pomocą klientom oszukanym przez nie uczciwych sprzedawców.
 

piotrflo

New member
Dzięki ;)
Pozostało poczekać na promocję w Euro.Agd lub MM lub innym sklepie :cool:

Teraz jest w sklepie internetowym Euro za 3290. Ja przed swietami kupilem za 3190. Osobiscie faktycznie polecam ten TV. Wczoraj dzieciaki ogladaly bajeczke PIORUN Disneya na DVD. Wygladal bajecznie, kolory i jakosc obrazu super. Jednak wiele zalezy od jakosci nagrania plyty DVD. Aha na MM nie licz bo tam cena znacznie wyzsza. Jak kupowalem swoj w Euro to ten sam w MM i u Skner byl za 3999. Mysle, ze nie beda mieli zbyt zachecajacej promocji.
 
Do góry