Gwarancja Toshiba

gilek1975

New member
Bez reklam
Witam ponownie, od 30 sierpnia i u mnie pojawiła się kolejna kreska w nowym TV, który dostałem 26 maja 2009 roku, a więc po 3 miesiącach i 4 dnaich użytkowania :D.
PS.
Świeci kreska cały czas, nawet po 5 godz. oglądania nie znika.
 
Ja TV Toshiba pozbyłem sie w czasie załatwiania reklamacji, a następcą jest Sony i jestem zadowolony. Ale "złe przyzwyczajenia zostały" nadal paczę czy czasem jakaś kreska się nie pojawia. Trochę czasu musi minąć jak mi to przejdzie. Również Note Booka Toshiby wymieniłem sobie na HP. U mnie Toshiba jest spalona na całej linii. A Tobie gilek1975 współczuję.
 
Ostatnia edycja:

gilek1975

New member
Bez reklam
kaloryfer102 napisał:
Ja TV Toshiba pozbyłem sie w czasie załatwiania reklamacji, .....

Czy możesz mi powiedzieć jak to zrobiłeś? Może i Ja bym sprobował, dostałem propozycję wymiany na ZV635, ale czekam na test kikiego, podobno b. dobry telewizor.
Więc póki co się zastanawiam co robić.
Za informację dzięki
 
Sprawa miała sie następująco . Powołałem się na niezgodność z ... .Więc mogłem żądać wymiany TV lub naprawy. Więc zażądałem wymiany TV na nowy (dla modelu DG355ZF nowym jest DG355ZF). Nie mieli już tego modelu więc chcieli dać inną Toshibe, ale dla mnie inny model Toshiby to nie nowy TV tylko zamiennik. Ja nie godziłem się na zamienniki, chyba ze sam sobie wybiorę markę i model. No i tak zrobiłem wybrałem Sony 46W5500. Z drugiej strony Sklep podszedł do sprawy dość uczciwie i sprawa zakończyła sie polubownie. Choć nie zapomnę jak przyjmowali TV do naprawy. Oglądały go 3 osoby aby znaleźć cokolwiek aby nie przyjąć do reklamacji. I znaleźli jakiś zaciek na matrycy. I nie chcieli go przyjąć mówiąc, że matryca uszkodzona. Wziąłem ściereczkę i wytarłem zaciek i było po sprawie. Takiego rentgena nie maiłem jeszcze.
 

robertkr

New member
gilek1975 napisał:
... dostałem propozycję wymiany na ZV635, ale czekam na test kikiego, podobno b. dobry telewizor.
Więc póki co się zastanawiam co robić.
Za informację dzięki
W oczekiwaniu na test mogę przekazać kilka informacji na temat tego telewizora. Otrzymałem go w ramach reklamacji ZF355 od serwisu Toshiby. Pierwsze wrażenie: duży, ze zbyt szeroką ramą, ale za to lżejszy i mniej zużywa prądu (pobór mocy ok. 210 W). Matryca ma uszkodzony jeden piksel (w instrukcji piszą, że to normalne...). Jej połysk w niczym nie przeszkadza. Początkowo wydawało mi się, że obraz jest gorszy niż w ZF355, ale parametrów regulacji jest sporo i powoli zmieniam zdanie. Równomierność podświetlenia jest dużo lepsza, trudno mieć zastrzeżenia. Jednak czerń pozostawia do życzenia... Najlepiej oglądać przy słabym rozproszonym oświetleniu z tyłu telewizora. Telewizor ma gniazdo USB i SD. Fotografie wyświetla w pełnej rozdzielczości. Filmy - podobno tylko DivX-y (tak jest w instrukcji). Próbowałem mpg2 - obraz 4:3 był rozciągnięty, w przypadku 16:9 - też zniekształcony - czarne pasy u góry i na dole. Obraz z komputera po HDMI jest full HD. Dodatkowo można skorzystać z wejścia analogowego audio skojarzonego z HDMI1 - przydatne, gdy brak w nim dźwięku cyfrowego. Opcja stabilizacji obrazu (regulacja płynności dostępna w menu) jest kiepska. Przy odtwarzaniu z BD obraz mniej więcej co sekundę drga. U mnie jest wyłączona, tak samo jak Resolution+, który w połączeniu z faroudją (mam w amplitunerze Sony STR-DA2400ES) dawał przykre zakłócenia. Warto ściągnąć ze strony producenta pełną instrukcję obsługi, bo ta dostarczona z telewizorem jest bardzo skrócona.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Czyli rozumiem, że nie jest za ciekawie? Jaki masz sygnał? I czy w trkacie ogladania telewizji też masz jakieś "skoki" obrazu?
 

robertkr

New member
gilek1975 napisał:
Czyli rozumiem, że nie jest za ciekawie? Jaki masz sygnał? I czy w trkacie ogladania telewizji też masz jakieś "skoki" obrazu?
Telewizor mam już ponad tydzień, ale czekałem na wymianę 5 tygodni i trudno mi teraz obiektywnie porównywać jakość obrazu z poprzednim. ZF355 używałem prawie 1,5 roku i dostroiłem go do swoich wymagań.
Na początku byłem rozczarowany jakością obrazu ZV635 (szary zamiast czarnego, "iskrzenia" i kiepska płynność ruchu z Blu-Raya). Regulacje i wyłączenia różnych parametrów (wykonywane metodą prób i błędów) poprawiły lub całkiem wyeliminowały te wady. Teraz uważam, że jest lepiej niż w poprzednim telewizorze, a pewnie można jeszcze bardziej wyregulować, bo możliwości zmian parmetrów obrazu jest dużo...
Sygnał dla telewizora to iCord z Cyfrą+, Blu-Ray Sony BDP-S550 i czasami komputer. Transmisje z Eurosport HD i Canał+ Sport HD wyglądają bardzo dobrze; sportowcy, piłka itp. płynnie poruszają się po ekranie. Przed chwilą ponownie obejrzałem początek Quantum of Solace i też trudno się do czegoś przyczepić (na pewno nie jest gorzej niż na ZF355).
Poza tym mam znów dwa lata gwarancji, więc gdyby coś...
 

koldek

Member
Witam
Potwierdzam wypowiedz kolegi powyżej. Odbiornik posiadam jako egzemplarz wymieniony za ZF355 od piątku. Na chwilę obecną mogę stwierdzić, iz czerń jest o wiele lepsza niz w poprzednim. Ponadto parametrów ustawień jest znaczna ilość, przy odrobinie czasu można go nieźle wyregulować wg. własnych upodobań. Ze względu na matrycę Crystal uważam iż kontrast również jest na plus w ZV635.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Kurde nie wiem co robić, czy brać TV na wymianę, czy kombinować za innym modelem?
Kiki kiedy ten test ZV635?

PS.
Kaloryfer102 A gdzie kupiłeś swój TV?
 
Ostatnia edycja:

gilek1975

New member
Bez reklam
Ciekawi mnie jeszcze jedno - jak ZV ma się jakością do SV? Wiem że to LCD a to LED, ale chodzi mi o subiektywne opinie, czy różnice są naprawdę duże (przynajmniej na papierku).
Co do ZV to kiki ją bardzo zachwalał, czekam na test.
 

koldek

Member
Witaj gilek1975
Swoj odbiornik kupiłem w jednym ze sklepów internetowych na Dolnym Śląsku - nie podaję celowo nazy bo śmiem twierdzić że to oszuści (sprawa gwarancji). Po wielu bojach została dokonana wymiana ZF przez ten sklep na kolejnego ZF-a który po okresie ok 2,5 m-ca ponownie miał kreskę. W tej sytuacji sprawa oparła się o Kobierzyce i Serwis Centralny. Okres od zgłoszenia do załatwienia sprawy wymiany na nowego 47ZV z 2 letnią gwarancją wynosił ok. 3 -4 tyg. Odbiornik stary zabrany a nowy dostarczony przez autoryzowany serwis.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Napisz jak wrażenia z ogladania TV, obraz lepszy od ZF, czy jest tyle samo ustawień co w ZF?
Jak kąty boczne, jak odbiera SD?
Mój TV dzisiaj zabrany z całą papierologią przez kuriera. Na ścianie ostał się jedynie wieszak :).
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Ok póki co to na razie chyba tutaj ostatni mój wpis. Co do gwarancji: serwis TOSHIBA zachował się baaaaaardzo profesjonalnie w tym przypadku. Tel z Kobierzyc aby wysłać TV bezpośrednio do serwisu centralnego. Po dwóch dnaich tel z QN że TV ma kreskę i do wymiany. Po 5 dniach dostaję informację że decyzja poszła do Kobierzyc o wymianę na nowy model. Po kolejnych 3 dniach dostaję tel. od P. J.W. że aby było szybciej wysyła TV do mnie bezpośrednio a nie przez serwis centralny.
Wszystko od momentu 1-ego tel. do przyjazdu TV do domu - 12 dni.
DZIĘKUJE naq łamach forum Panu Jarkowi z TTCE.
PS.
Taki profesjonalizm powiniem być zawsze.
Pozdrawiam
 

Scoff3r

New member
Kurde czytam i czytam aż się przeraziłem, tydzień temu zakupiłem telewizorek Toshiby. Co do serwisu to słyszałem wiele opinii podobnych do tematu, że naprawa trwa dość długo albo że części podmieniają. Oprócz telewizorka mam jeszcze dwa laptopy Toshiby i jeden miał zaszczyt odwiedzić serwis, wysłałem go do serwisu w Bielsko Białej, na inne było najwięcej negatywnych opinii, oczywiście produkt był zarejestrowany na stronie toshiby. Laptopa wysłałem w środę w czwartek był w serwisie, w piątek na stronie toshiby sprawdziłem stan naprawy 11.03 naprawa rozpoczęta 12.15 naprawa zakończona. W poniedziałek wychodzę do roboty i kuriera z lapkiem spotykam, także ja wbrew pozorom mam pozytywną opinię jeżeli chodzi o serwis toshiby.
 
Do góry