Gran Turismo 5

WojtR

Member
Bez reklam
no jak nie da się przy ruszaniu gazu w podłogę .. no cóż chociaż berety ściągajcie jak jedziecie w niedzielę do kościoła :D czy wy potraficie szybko ruszać własnymi autami ? :p

Fizyka jest do bani i z całym szacunkiem nie potraficie lub nie macie najmniejszego doświadczenia w różnicy prowadzenia auta z przednim i tylnym napedem nie mówiąc już , że nie rozróżniacie nad i podsterowności

jeśli ponad 300 konne tylnonapędowe 370Z wyjeźdża przodem z zakrętu przy 60-70 km/h to najwyrażniej autorzy pomylili tytuł gry bo najwyraźniej miało to być Renault Thalia Simulator :grin:

jak taka fizyka wam pasi trudno wg mnie jest całkowicie do bani .. no i to przyspieszanie 70-120 szybciej niż 0-50 .. co za beton :fool:
 

ps_user

New member
Bez reklam
Nieźle AS :) Nawet nie zamierzam konkurować, bo kierownicy nie mam :x

Co do biadolenia nad fizyką, to mam nadzieję, że wszyscy narzekający na zachowanie samochodu, przy określonych prędkościach zmienili jednostki na metryczne :rolleyes:
WójtR - zmieniłeś? Bo mi Nissan nie ucieka w zakrętach nawet przy 70 km/h a tylko lekko "piszczy" oponami.
Szczupaczek napisał:
Skoro to symulator to w miarę powinienem przewidzieć reakcje auta prawda?
Tak się składa że w tej grze nie jestem w stanie przewidzieć jak się zachowa samochód.
Po części masz rację. Samochód jest nieprzewidywalny, ale dopiero przy wyższych prędkościach. Wydaje mi się że, n.p. reakcja na kontrę po wpadnięciu w poślizg jest tak nierealna jak by auto było uderzane jakąś niewidzialną siłą z boku, celem wyprowadzenia z uślizgu.

Jednak przy mniejszych prędkościach, auto zachowuje się w miarę poprawnie.
Zamiast się ścigać z czasem, pokatowałem dzisiaj trochę grę z zaciąganiem ręcznego, wykręcaniem bączków itd. i całkiem nieźle "czuć" przyczepność, wagę auta i jego reakcję na nasze poczynania. Jednak tu, zwiększyłbym reakcję właśnie na wciskanie gazu do dechy na 1, 2-gim biegu, bo podriftować się nie da :( a takie "stuningowane" auto powinno "mielić" na pełnym gazie i niższych biegach, jak miło :D

Bambolo82 napisał:
W realu absolutnie nie da rady wjechać w 60-90 stopniowy zakręt na pełnym gazie nawet 60-konnym Clio, a co dopiero 200 konną bryką na oponach rajdowych. Średni zakręt wymaga conajmniej zdjęcia nogi z gazu przy 70 km/h, a przy większej prędkości już hamowania hamulcem lub silnikiem.
Auto autu nierówne :wink: Nie sama moc w koniach mechanicznych decyduje o zachowaniu się na asfalcie, a również moment obrotowy. Samochód z dużą mocą oraz dużym momentem, po wejściu w zakręt z maksymalnym wciśnięciem gazu, będzie się bardziej "ślizgać" niż inne z mniejszym momentem, które zadusi się i zwolni automatycznie nie powodując takiego uślizgu.
Poza tym, ważne są obroty silnika. Jeśli auto ma dużą moc w górnym zakresie, to proponuję w zakręcie zmieniać bieg na wyższy żeby zredukować obroty i tym ograniczyć moc przekazywaną na koła ;)

Z zachowania Nissana w GT5 TT, wnioskuję że auto ma duży moment obrotowy ale tylko powyżej 100 km/h i tylko w zakrętach :lol: bo przy ruszaniu i kręceniu bączków tego nie widać.
 

-AS-

New member
Dzieki Ps_User. Posiedzialem jeszcze chwile i moj czas to 1'37.3xx Na dzisiaj starczy. Jutro sprobuje dostac sie do top 50 (na razie 60-siate ktores miejsce) oraz w koncu sprobuje normalnego nissana.

A tak na marginesie, troche sie juz przyzwyczailem do nowej fizyki i musze stwierdzic, ze mi sie coraz bardzie podoba, nie mam rowniez zadnych problemow z kontrowaniem poslizgow. Jeszcze nie 100%owa skutecznosc, ale jest coraz lepiej.

Pozdrawiam
 

Bambolo82

Banned
Gratulacje AS. Czasy poniżej 1'40 a co dopiero w okolicach 137 to już pierwsza liga światowa.

Niesty nie mam kierownicy (na razie... :D ) i moje osiągniecia mieszczą się w granicach 1'42 (jestem w generalce w okolicach 1500 miejsca na swiecie; przez weekend poziom znacznie wzrósł bo w trialu bierze udział setki tysięcy osób).

Fizyka jest bardzo fajna i po jakimś czasie naprawdę można poczuć ten samochód. Jest bardzo realistycznie. A pomyśleć że w GT5 będzie aut pewnie z 1000 (+miliony wariacji tuningowych; zresztą trial Academy świetnie pokazuje jak tuning wpływa w fizyce GT na jazdę).

GT5 to będzie wielka gratka dla miłośników symulacji. Praktycznie widzę żasdnej konkurencji (za wyjatkiem Ferrari Chalange od System 3 - również ekskluzywna gra tylko dla PS3).

Na PS3 mamy zatem świetne gry wyścigowe arcade (seria NFS, Grid, Dirt), wyścigi rodem z fantastystyki (głównie seria Motorstorm i Wipeout) oraz kilka dobrych symulatorów z dedykowanymi kierownicami Logitech (GT5 Prologue, GT5 i seria gier od Sytem 3 - Ferrari Chalange itd.).
 

Bambolo82

Banned
Gratulacje AS. Czasy poniżej 1'40 a co dopiero w okolicach 137 to już pierwsza liga światowa.

Niesty nie mam kierownicy (na razie... :D ) i moje osiągniecia mieszczą się w granicach 1'42 (jestem w generalce w okolicach 1500 miejsca na swiecie; przez weekend poziom znacznie wzrósł bo w trialu bierze udział setki tysięcy osób).

Fizyka jest bardzo fajna i po jakimś czasie naprawdę można poczuć ten samochód. Jest bardzo realistycznie. A pomyśleć że w GT5 będzie aut pewnie z 1000 (+miliony wariacji tuningowych; zresztą trial Academy świetnie pokazuje jak tuning wpływa w fizyce GT na jazdę).

GT5 to będzie wielka gratka dla miłośników symulacji. Praktycznie widzę żasdnej konkurencji (za wyjatkiem Ferrari Chalange od System 3 - również ekskluzywna gra tylko dla PS3).

Na PS3 mamy zatem świetne gry wyścigowe arcade (seria NFS, Grid, Dirt), wyścigi rodem z fantastystyki (głównie seria Motorstorm i Wipeout) oraz kilka dobrych symulatorów z dedykowanymi kierownicami Logitech (GT5 Prologue, GT5 i seria gier od Sytem 3 - Ferrari Chalange itd.).
 

-AS-

New member
Dzieki Bambolo, kierownica to mus przy tej grze.

Oj, bedzie mnostwo zabawy, jak w koncu wyjdzie pelna wersja (w 2015tym na Ps4).

Pozdrawiam
 

ps_user

New member
Bez reklam
WojtR napisał:
.. no i to przyspieszanie 70-120 szybciej niż 0-50 .. co za beton :fool:
Mi tam przyspiesza 0-50 w ok. 2 sek. a 70-120 już w ok 3. Czy to jest niepoprawne? Jeśli ruszasz od zerowych obrotów to jasne że ASR ogranicza moc żeby uniknąć buksowania kołami w miejscu ;)
Ja ruszałem z 1-go biegu, używając sprzęgła i z wysokich obrotów w ten sposób trochę ominąłem elektronikę i start był bardziej dynamiczny ;)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
-AS- napisał:
Dzieki Premek, to czego 'zapomnieli' dodac w tym newsie, to bardzo wazny 'szczegol', ze to nie bedzie demo GT5!(...)
Bambolo82 napisał:
(...)Oczywiste jest też że nie jest to żadne demo Gran Turismo 5. (...)
Panowie i co warto było pajacować i walczyć nie wiadomo o co?

obraz005ax.jpg


Pozdrawiam,
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
dustone napisał:
Zapomniałeś dodać IMO a o kulturze to juz wogóle...
Nie zapomniałem, celowo tego nie uczyniłem a ze słowem "kultura" kojarzą mi się takie czynności jak czytanie książek, chodzenie do teatru, słuchanie muzyki itp. a nie przytakiwanie maniakowi ps3 liczącemu piksele na ekranie jego ukochanej gry.

debeef - give me a break, wskaż mi tę łacinę a sam się ocenzuruję, przecież wyraznie napisałem że Bambi to albo debil albo nieświadomy, czyżbyś wybrał pierwszą opcję? lol

pc_user - zmiana biegu na wyższy w celu zmniejszenia mocy na wyjściu z zakrętu? To ma być sposób? Nie wiem czy jakikolwiek kierowca wyścigowy tak robi (bardzo wątpię) skoro wystarczy delikatnie dozować gaz by nie stracić trakcji i nadal przyśpieszać (w wyścigach od prędkości z jaką wchodzimy w zakręt ważniejsza jest prędkość z którą z niego wychodzimy).

Masta_J - "Panowie i co warto było pajacować i walczyć nie wiadomo o co?" lol lol hehe

To all - Gt5 kupię na 100% i jestem pewien że będzie tego warta a Forzę 3 mam i gram i nie ma sensu ich porównywać ale taki Bambolo tego nie rozumie więc ciągle pisze o forzie3 w taki sposób jakby to była "pod-gra" (choć w nią nigdy nie grał co jest jasne po tych babolach jakie o niej wypisuje) a o gt5 jakby to miała być "nad-gra". Jego twierdzenia na temat gt5 i forzy są analogią tego co głosił adolf o Niemcach i innych narodach i równie dużo mają wspólnego z prawdą...
 
Ostatnia edycja:

Szczupaczek

New member
SierzantHarris napisał:
pc_user - zmiana biegu na wyższy w celu zmniejszenia mocy na wyjściu z zakrętu? To ma być sposób? Nie wiem czy jakikolwiek kierowca wyścigowy tak robi (bardzo wątpię) skoro wystarczy delikatnie dozować gaz by nie stracić trakcji i nadal przyśpieszać (w wyścigach od prędkości z jaką wchodzimy w zakręt ważniejsza jest prędkość z którą z niego wychodzimy).

I dlatego właśnie przy wychodzeniu z zakrętu trzeba dodawać gazu...tego uczyli mnie nawet na nauce jazdy kilkanaście lat temu...Zwiększać bieg na wyższy w zakręcie...??? pc_user skąd takie szokujące rady? Jadąc w ten sposób jaki masz czas?
 

cyber78

Member
Bez reklam
dustone napisał:
Zapomniałeś dodać IMO a o kulturze to juz wogóle...

SierzantHarris napisał:
Nie zapomniałem, celowo tego nie uczyniłem (...)

Dokładnie, każdy ma swój nick, i jak coś napisze to wiadomo, że wyraża własną opinię, inaczej każdą wypowiedz trzeba by zaczynać od IMO.

PS.
dustone, twoja wypowiedz powinna wyglądać tak: IMO zapomniałeś dodać ... ?
 

Bambolo82

Banned
Koval, grałeś już w Gran Turismo 5? Chyba jednak nie wiesz o czym mówisz. :rolleyes:

Ten glitch w GT Academy jest NICZYM w porównaniu do baboli i błędów w ŻAŁOSNEJ fizyce Forza 3. Chcesz latać samochodem? Kup Forza 3 :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=aIeqSEVQzY8

FLY! FLY Forza 3! :lol: http://www.youtube.com/watch?v=n4YpF9-mggo&NR=1

FLYYYYYYY....FORZA 3!!!!

UWAGA! Trasy w Forza 3 bywają zaminowane przez Talibów, dlatego powinni wypuścić do niej DLC z Rosomakiem :lol: :lol: http://www.youtube.com/watch?v=_KqLB62GIus&feature=related BOOOOM! Ouuuups, nie ta gra! A może to specjalnie, żeby nie mówili że w Forza 3 "za mało min pułapek a za duzo jezdzenia samochodem"

Chcesz poszaleć? Nie nie musisz być naćpanym żeby doznać dziwnych wizji. Kup tylko Forza 3 :lol: : http://www.youtube.com/watch?v=ZLF4hmPXWWY&feature=related FLYYYY!

A jak wygląda start w Forza 3? A no tak :lol: : http://www.youtube.com/watch?v=VAUbMMloxtI&feature=related Takiego czegoś nawet batmobil nie miał :lol:

Jak nie patrzysz w Forza 3 to samochody ożywają i próbują pełzać...pewnie żeby Ciebie ugryżć :lol: : http://www.youtube.com/watch?v=unIcPGNGvPs&feature=related Mój Boże....:lol: To jest DZIWNE :lol:

Może nie wiecie, ale TRON już wyszedł na Xbox'a....pod tytulem Forza 3 :lol: : http://www.youtube.com/watch?v=7PB-8jGVaC0&feature=related

Nagle zza drzew nadleciał w Forza 3 samochod....niczym bojowy Apache AHA64 :lol: : http://www.youtube.com/watch?v=n0TaSKHICO8&feature=related

Uważaj żeby się nie zakopać samochodem w asfalcie...taka fizyka tylko w Forza 3 :lol: http://www.youtube.com/watch?v=PZnxJcX_l_0&feature=related

I samochód nagle ożył w Forza 3 :lol: http://www.youtube.com/watch?v=CUxVNENan6g&feature=related

Ten samochód w Forza 3 potrafi tańczyć....na przednich światłach...DANCE DANCE :lol: : http://www.youtube.com/watch?v=Q0PF_-FybEs&feature=related

Gratulację dla producenta Forza Turn 10 za fizykę...rodem z kreskówek o stusiu pędziwiatrze :lol:
 

Peek

New member
Bez reklam
Bambo takie kwiatki to się pojawiały, kiedy gra była zbudowana w 20%...

Żałosny jesteś ty porównując "demo prawdziwej gry" do jakiś starych pierwszych testów Forzy kiedy była zbudowana w 20%... W dodatku filmiki pewnie pochodzą od fanbojów takich jak ty...

Jednak to ciekawe ja duzo trudu zadałeś sobie wyszukiwając az tyle filmików, nie przyjmując do wiadomości tego, że Gran Turismo Prolog nie jest Bogiem i są lepsze gry wyścigowe od niego (właśnie Forza).

Aż bije od ciebie frustracja, ale daj spokój to TYLKO gry!!!

Czy tylko ja mam takie wrażenie, że Bambolo jest 10-letnim dzieckiem, które miewa mokre sny o Forzie i próbuje się w jakiś sposób na niej wyładować?:confused:

Pewnie teraz posypią się posty, że ja jestem fanbojem Microsoftu, ale panowie zobaczcie sami to nie tylko ja, wiekszość osób w tym wątku się ze mną zgadza a ja chce, żeby to forum zachowało jakąkolwiek wiarygodność. Mam dwie konsole, grałem w dwie gry i mam porównanie! Nie to co niektórzy... Jednak ci grający tylko w GT5P mają najwięcej do powiedzenia o Forzie 3.
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Zdecydowana większość tych filmików pochodzi z finalnej wersji Forza 3, która wylądowala w sklepach za prawie 200 zł od każdego frajera. Widac na nich trasy i samochody ktorę sa tylko w finalnej wersji gry.

TO JEST PEŁNA WERSJA. Finalny kod gotowy na 100%. Ekskluzywna gra na Xbox' a 360. Takich filmików są setki na youtube i nagrały je osoby ktore kupiły grę! Wiele z nich zostało nakręcone w ich salonach!!!! Chciałby zobaczyć minę delikwenta ktory zbulił na to "cudo" 50 dolarów!

Ktoś jeszcze chetny na Forze 3??? :rolleyes:
 

kulig75

New member
k0val napisał:
nie no rzeczywiście ta gra to totalny niewypał

Totalnym nie wypałem to twój tekst i ogarnij się człowieku pisząc o jakimś okrojonym demie które waży 200MB mówisz jakby to była pełnowartościowa wydana gra jak większość tutaj co się rzuca.
Forze3 widziałem i się zastanawiam co to ma być jakieś głupie porównania z demem GT5 dla mnie forza3 niczym specjalnym się nie wyróznia co to za kolory jak z bajki o pokemonach o samej fizyce jazdy nie wspominając.
Nie będę się tutaj rozwijał od razu powiem GT5 to najbardziej ultra realistyczne wyścigi jakiekolwiek wyszły od czasów PSX-a kiedy wyjdzie pełne GT5 Forza3 pójdzie w nie pamięć.
Forza3 i fani tych wyścigów niech się cieszą że GT5 nie wyszło już teraz bo inaczej było by pozamiatane.

A tak Forza3 może teraz porządzić żeby nie być jakimś fanbojem GT5 i platformy PS3 powiem jedno Forza3 jest dobra ale może tylko zostać konkurentem dla GT5.

Forza3 do GT5 to tak jak X-klocek do PS3 tak to wygląda chyba wiecie o co chodzi bardziej zaawansowana maszynka PS3.Chyba nie muszę wymieniać szczegółów wszyscy wiedzą.

Tyle w temacie teraz możecie mnie linczować bo na pewno posypią komentarze zwolenników X-klocka i Forza3.

Narta.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Peek napisał:
Czy tylko ja mam takie wrażenie, że Bambolo jest 10-letnim dzieckiem, które miewa mokre sny o Forzie i próbuje się w jakiś sposób na niej wyładować?:confused:
Nie, nie tylko Ty ale u mnie to coś silniejszego niż wrażenie...

Ja tam wolę cieszyć się bardzo dobrą grą jaką jest forza 3 oraz gt5 jak wyjdzie i grać w nie zamiast oglądać jakieś smutne filmiki dokumentujące glitche. Ten glitch z gt5 academy też mnie mało obchodzi bo z fizyką nie ma on nic wspólnego - ot glitch jak milion innych.



Kulig99 napisał:
Nie będę się tutaj rozwijał od razu powiem GT5 to najbardziej ultra realistyczne wyścigi jakiekolwiek wyszły od czasów PSX-a kiedy wyjdzie pełne GT5 Forza3 pójdzie w nie pamięć.


Narta.

No, narta ale zanim wrócisz to wpisz w google "live for speed" oraz "rfactor" i wyprzedzając pytanie: nie, nie ma ich na żadną z konsol bo poza RBR na konsole nie ukazała się jeszcze żadna realistyczna ścigałka i dłuuuugo się jeszcze nie ukaże a być może nawet nigdy...
 
Ostatnia edycja:
Do góry