glosnosc subwoofera

pkomp

New member
kształt nie ma znaczenia - zazwyczaj narożnik zabudowywuje sie skosem

najważniejsza masa bo musi to pochłonąć sporo basu
 

wadus

Member
witam, juz wieki mnie tu nie bylo ale w koncu moge cos wiecej napisac o moim subie.

Wczoraj wzialem tego kloca do kolegi u niego juz nie ma problemu z akustyka a jego duzo slabszy bas gra wysmienicie.

Podpielismy moj w miejsce tamtego i efekt .... No wlasnie brak gral tak cicho ze w szoku bylem podpinalismy na zmiane to moj to kolegi i widac bylo nieziemska roznice na plus dla tego suba kolegi.

Probowalem podlgosnic mojego na max i efekt byl taki, ze bas byl jakby taki strasznie niski ale slabiutki nie bylo czuc ani drzenia powietrza ani rowienia w ciele. Jedyne co drzalo to sam suba ale to w niczym nie przenosilo sie na efekt dzwiekowy.

Musze chyba oddac ten sub do jakiegos specjalisty bo sam nic nie poradza i latanie po pokoju z nim ustawianie nic nie pomoze. Wyglada to tak jakby sub generowal tylko ultra niskie czytaj prawie nieslyszalne czestotliwosci bo membrana lata jak szalona sciany drza nawet uszy przytyka ale basu prawie wcale nie slychac. Jezeli jednak taka ma charakterystyke ten sub to mi taki bas nie odpowiada i jezeli jakis specjalista potwierdzi ze wszystko z nim jest ok to chyba go sprzedam. Mam teraz nauczke , ze bez odsluchu nie kupowac. Ale szkoda bo skompletowalem sobie ladny zestaw monitor audio rs i tylko ten sub mi sie nie udal
 

wadus

Member
dziadostwo? raczej nie.

Jedna rzecz moze byc przyczyna transport DHL, sub przyszedl caly ale mial mocno odszczypane rogi wiec moze byl upuszczony/uduszony etc.

A sub to Monitor Audio RSW12 500W, z bardzo pochlebnymi recenzjami wiec albo recenzenci nie znaja sie na sprzecie (w co watpie) albo moj sub ma powazny defekt. :(
 

pkomp

New member
to czemu nie zwróciłeś przedmiotu skoro przyszedł uszkodzony fizycznie?
bezsens

teraz pytanie - próbowałeś regulować filtr odcięcia?membrana lata ale najwidoczniej jest odcięta nisko(choć i tak zazwyczaj to się zaczyna od tych 50Hz a tu już cos słychać jest)
 
Do góry