[Galeria] Nasze kolekcje Blu-Ray, Dvd, 4k, CD, figurki kolekcjonerskie itp.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam wpięte końcówki, a konkretnie 2x MM7025 i 1x MM7055.
Ampli generalnie służy za przedwzmacniacz.
Tobie wystarczy zewnętrzny wzmacniacz do zasilenia jednej pary sufitowych, a całą resztę zasilisz ampli, co da Ci 11.1, czyli 7.1.4.
Sporo o tym pisałem w wątku Atmosowym.
Co do głośników sufitowych, mam 4x Monitor Audio CWT160R, całkiem przyzwoite. Co prawda miałem początkowo brać sporo lepsze (czytaj też droższe), ale zostały te i nie narzekam.
Na pewno kiedyś, przy dedykowanej sali kinowej wrzucę w sufit coś lepszego, tyle, że tam już trzeba się szarpnąć i wyłożyć ponad 10k, a w moim obecnym pomieszczeniu nie ma sensu.
Zaglądnij do wątku "Atmos" sporo tam informacji zebraliśmy.
 

Lukasz2525

New member
Dokładnie to samo pomyślałem kila czyli 30 sztuk :D

Ja mam inną manię, taki cotygodniowy zakup :)
View attachment 12350

Dodatkowo jeszcze płytki cd, ale to jetem na początku drogi :)

Fan Kinga jaki czy co ?

A to pozdrawiam :D

643255dd7786b.jpg
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja mam wpięte końcówki, a konkretnie 2x MM7025 i 1x MM7055.
Ampli generalnie służy za przedwzmacniacz.
Tobie wystarczy zewnętrzny wzmacniacz do zasilenia jednej pary sufitowych, a całą resztę zasilisz ampli, co da Ci 11.1, czyli 7.1.4.
Sporo o tym pisałem w wątku Atmosowym.
Co do głośników sufitowych, mam 4x Monitor Audio CWT160R, całkiem przyzwoite. Co prawda miałem początkowo brać sporo lepsze (czytaj też droższe), ale zostały te i nie narzekam.
Na pewno kiedyś, przy dedykowanej sali kinowej wrzucę w sufit coś lepszego, tyle, że tam już trzeba się szarpnąć i wyłożyć ponad 10k, a w moim obecnym pomieszczeniu nie ma sensu.
Zaglądnij do wątku "Atmos" sporo tam informacji zebraliśmy.

Armanig czyżbyś Kolego był w trakcie budowy domu i nic się nie chwalisz? :)


A mam pytanko czy jak masz te 4 głośniki sufitowe to czy z tych przednich głośników usytuowanych bliżej kolumn podłogowych słychać jest wyraźnie dźwięki jak coś jest w Atmosie ? (chodzi mi czy to jest porównywalne odczucie dźwięku z tymi co masz na suficie ale już bliżej foteli - tam gdzie siedzisz i oglądasz filmy.)
Bo wiesz jak oglądałem kiedyś ten ala atmos czyli głośniki położone na przednich kolumnach to ja tam nic odczuwałem - powiem szczerze ... dlatego jestem ciekawy jak to jest kiedy te głośniki są powieszone na suficie i jak to jest odczuwalne względem tych głośników podwieszonych ale bliżej oglądającego...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dobre pytanie.
Przy odpowiednim rozmieszczeniu (w teorii) nie powinno być żadnych dysproporcji w odbiorze front/tył, jednak w moim odczuciu to właśnie tylne sufitowe brzmią dosadniej. Aczkolwiek Atmosa (w tym upmix aka DSU do sufitowych) bardziej postrzegałbym jako uzupełnienie sceny do istniejącego systemu 5.1/7.1, a nie na równi z nim.
Są sceny gdzie przelatuje (przysłowiowy) samolot wzdłuż pokoju i centralnie słychać go nad głową, a są takie gdzie coś plumka i trudno o konkretną lokalizację dźwięku, jednak jak wyłączymy sufitowe dosyć szybko przekonamy się, że jednak czegoś brakuje.
 

lobos

New member
Bez reklam
Czyli de facto dwa sufitowe by wystarczyły jako uzupełnienie.
A już na pewno tak jak kiedyś pisałeś lepsze 7.1.2 niż 5.1.4.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Armanig czyżbyś Kolego był w trakcie budowy domu i nic się nie chwalisz? :)


A mam pytanko czy jak masz te 4 głośniki sufitowe to czy z tych przednich głośników usytuowanych bliżej kolumn podłogowych słychać jest wyraźnie dźwięki jak coś jest w Atmosie ? (chodzi mi czy to jest porównywalne odczucie dźwięku z tymi co masz na suficie ale już bliżej foteli - tam gdzie siedzisz i oglądasz filmy.)
Bo wiesz jak oglądałem kiedyś ten ala atmos czyli głośniki położone na przednich kolumnach to ja tam nic odczuwałem - powiem szczerze ... dlatego jestem ciekawy jak to jest kiedy te głośniki są powieszone na suficie i jak to jest odczuwalne względem tych głośników podwieszonych ale bliżej oglądającego...
Lolek to tak jakbyś zapytał o głośniki w systemie 5.1 lub 7.1 czy przypadkiem surroundy nie zagluszaja frontów, bo przecież są bliżej ucha. Od tego jest kalibracja i standardy w mixowaniu, żeby było ok. Jeśli nie jest to winić należy (do wyboru):
- system kalibracji i/lub mikrofon,
- mix na konkretnej płycie,
- niedoskonałości w pierwszej iteracji DSU (upmix).
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lobos,
Zgadza się, przy tych dwóch opcjach (7.1.2 vs 5.1.4) zdecydowanie brałbym 7.1.2.
A czy 2 sufitowe wystarczą? Na pewno lepszy rydz jak nic, ja optuje za bezkompromisowymi rozwiązaniami i wrzuciłem zgodnie z ustawą 4, zresztą od początku nie brałem innej opcji pod uwagę, a przy odpowiednim materiale zdecydowanie odczujemy korzyści względem dwóch głośników.
Atmos (konkretnie DSU) ma to do siebie, że zaskakuje, ostatnio opisywałem przykład stukającego sąsiada z góry, pozornie prosty efekt dżwiękowy rozłożył na łopatki, o wiele bardziej sugestywny jak przelatujący samolot czy świst kul ; )
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Czyli de facto dwa sufitowe by wystarczyły jako uzupełnienie.
A już na pewno tak jak kiedyś pisałeś lepsze 7.1.2 niż 5.1.4.

Mi teoretycznie bo praktycznienie słuchałem w takim układzie też wydaje się właśnie że dwa sufitowe głośniki by wystarczyły ale jak ktoś ma chęć na cztery to czemu nie ...
Co do 5.1 a 7.1 to już kiedyś pisaliśmy z Armanigime że np. u mnie nie sprawdziło się 7.1 uważam że u mnie przy moim rozmieszczeniu na 25 m za gęsto było z 7.1 I kasa jaka bym wydal na dodatkowe głośniki nie równała się efektowi końcowemu. I z tych iluś filmów co oglądałem przez jakiś czas na 7.1 najlepiej się zaprezentowały Transy ... przy kilku innych coś tam było więcej ale szału jak dla mnie nie było... ale jakbym miał salon ze 35 m na pewno bym miał 7.1 - przynajmniej tak teraz myślę...
 

bubafat

Active member
Bez reklam
4 (2 pary) maja sens jesli masz dwa rzedy siedzen albo duzo przestrzeni w poniewaz Atmos nie ma 4 dodatkowych kanalow dyskretnych, tylko matrix, i czy zrodlo dzwieku przemiesci sie poprzez 2 czy 3 glosniki, a nie 4 ( w upmiksie, w przypadku obiektow zreszta bedzie podobnie). Nie zrobi to roznicy w pokoju o dlugosci 5 metrow. Najlepiej jesli glosniki zawiesisz sobie bezposrednio nad glowa albo nieco z przodu. Jezeli masz 7.1, to roznica w nieduzym pokoju pomiedzy jedna a dwiema parami jest praktycznie zadna. W konkretnych przypadkach , skutek moze byc wrecz negatywny, np w przypadku wysoko zawieszonych Back Surroundow (pod sufitem).
 
Ostatnia edycja:

Savron

Well-known member
Bez reklam
:p:p:p W związku z tym że edycji kolekcjonerskiej tego wybitnego filmu chyba ze swego życia nie doczekam sie, to postanowiłem sam sobie zrobić edycje "kolekcjonera". To cóż jeszcze nie dokończono:oops: Zgadnie cie z jakiego filmu?? :p
P.S. Może któż podpowiedzić, gdzie można kupić mały ( bardzo mały) młoteczek?? W jakim sklepie mogą sprzedawać take mały narzędzia?
 
Ostatnia edycja:

pacmanx

New member
4 (2 pary) maja sens jesli masz dwa rzedy siedzen albo duzo przestrzeni w poniewaz Atmos nie ma 4 dodatkowych kanalow dyskretnych, tylko matrix, i czy zrodlo dzwieku przemiesci sie poprzez 2 czy 3 glosniki, a nie 4 ( w upmiksie, w przypadku obiektow zreszta bedzie podobnie). Nie zrobi to roznicy w pokoju o dlugosci 5 metrow. Najlepiej jesli glosniki zawiesisz sobie bezposrednio nad glowa albo nieco z przodu. Jezeli masz 7.1, to roznica w nieduzym pokoju pomiedzy jedna a dwiema parami jest praktycznie zadna. W konkretnych przypadkach , skutek moze byc wrecz negatywny, np w przypadku wysoko zawieszonych Back Surroundow (pod sufitem).

Chyba nie do końca tak jest. Proces odtwarzania dźwięku jest zdecydowanie bardziej skomplikowany (opis tutaj: Dolby Atmos - słownik audio na www.hifi.pl - generalnie przesyłany jest dźwięk, np. odgłos samolotu i informacja gdzie go w przestrzeni odtworzyć) i pozwala na korzystanie nawet z większej niż 4 liczby głośników sufitowych.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Atmos, atmosem, a ja pochwalę się "figurkami" :D kupionymi dla dzieciaków podczas ostatniej delegacji u Południowych Sąsiadów
View attachment 12446

Na fotkę załapał się także JBL Clip+ , jak na takie maleństwo, to on naprawdę gra, nie wiem jak JBL to zrobił, ale ten głośniczek brzmi znacznie lepiej o mini wieży Sony ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry