Filmy w UHD

towalski

Member
Oglądałem dwa dni temu Blade Runner z 1982. Nawet dziś, film nie ma się czego wstydzić. Po prostu WOW. Oglądałem oczywiście wersję 4k.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Moim zdaniem stary lepiej wypada jak dla mnie pod względem obrazu niż nowy.. :) pomimo że obraz z nowego jest dużo czystrza i bez ziarna.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Oglądałem dwa dni temu Blade Runner z 1982. Nawet dziś, film nie ma się czego wstydzić. Po prostu WOW. Oglądałem oczywiście wersję 4k.

Też oglądałem ten film w weekend. Pomimo tego, że obraz jest zawalony ziarnem, w UHD wygląda rewelacyjnie. Świetna czerń, światełka, natomiast nowy Blade Runner dla mnie to 10/10 jeżeli chodzi o jakość obrazu.
 

towalski

Member
Tak, nowy Blade Runner to referencja, jeżeli chodzi o jakość - top półka. Min. na tym filmie sprawdzam jakość TV na wybranych scenach i wszystko wychodzi czarno na białym.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Też oglądałem ten film w weekend. Pomimo tego, że obraz jest zawalony ziarnem, w UHD wygląda rewelacyjnie. Świetna czerń, światełka, natomiast nowy Blade Runner dla mnie to 10/10 jeżeli chodzi o jakość obrazu.

Ten stary Blade właśnie ratuje HDR i czerń, scena otwarcia robi efekt Wow- ekstra zrobili te punkty świetlne czarnego miasta... :)super też wyglądają te statki/reklamy co przelatuja na tle Czarnego nieba - fajnie są oświetlone :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Faceci w czerni 4k UHD
Mogę ten film oglądać setki razy i za każdym razem się buźka cieszy. Odświeżyłem sobie na uhd i nie żałuje. Widać, że nad filmem popracowano ale nie aż tak jak nad Terminator 2...;-) Obraz dobry ale mogli by go się jeszcze podciągnąć.
Natomiast dźwięk dolby atmos bardzo dobry, cała masa efektów. Scena przejazdu samochodem zmieniającym się w super-pojazd w tunelu robi fajny efekt przejścia koła dźwięku.

Kod Da Vinci 4k UHD
Film ma swoje lata i to widać, nie wiem jak wersja na blu ray ale tu średnio się postarali z obrazem, wszechobecne ziarno. Dźwięk dolby atmos a efektów praktycznie zero... ;-(

Anioły i Demony
Druga część a różnica kolosalna w obrazie jak i w dźwięku. Obraz w nie których scenach przepiękny, widać każdy detal. Widać, że był robiony różnymi kamerami. Dolby atmos robi wrażenie, jest bardzo dużo efektów z sufitu. Od siebie polecam tą część na UHD..;-)
Pozostaje do obejrzenia INFERNO.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pewnie Inferno będzie najlepsze pod względem jakości. Ja lubię takie filmy, ale jak drugi raz oglądam to nie ma tego czegoś i film traci dla mnie na atrakcyjności. Tego typu filmy dla mnei ogląda się najlepiej za pierwszym razem, ale Tomek jest świetny w każdym z tych filmów..
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dokładnie, bardzo lubię tego aktora, a te filmy bardzo dawno oglądałem a Inferno pierwszy raz będę oglądał.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Oblivion odswieżyłem w UHD. Nie wygląda jakoś mega rewelacyjnie, ale sam film dobry, więc zostawiam.
 
Do góry