Ferguson D-890 HX

jaiz

New member
Krzysztof Jerzy napisał:
witam mam poprzedni model d880hx

mieli wszystko pendra 16GBKingstona mam i hula az miło :bober:

polecam Fergusona :rolleyes:
No i co z tego? Co tym postem wniosłeś w temacie 890HX? Zobacz sobie zresztą nawet na tym forum wątek o 880hx i ile rozmaitych problemów ludzie z nim mieli, w tym z penkami, zanim zaczniesz w ciemno i bezapelacyjnie coś polecać.
 

tzbik

New member
W poniedziałek mam sprawdzić jak się mają moje próbne materiały z modelem 868 HD i jeśli tak samo będzie miał problemy z odtworzeniem plików TS to skuszę się na zakup D-890. Wówczas będę mógł więcej zrobić eksperymentów i odpowiedzieć co i jak działa.
 

tzbik

New member
Porównałem działanie Fergusona z mantą 05. Pierwsza rzecz, która się rzuca w oczy to jakość wykończenia obudowy manty jest o wiele gorsza. Jakość obrazu nie porównam, bo tym razem oglądałem w sklepie i na dużym LCD. Po włożeniu pena 8GB czekałem ok 1 minuty na pojawienie się listy, w fergusonie trwało to kilka sekund. Niestety i manta też nie umie poradzić sobie z plikami TS wobec czego nie ma co złorzeczyć na fergusona. Odtwarzacze DVD widać tego nie potrafią. I jeszcze jedno, czytelność menu, w fergusonie D-890 jest o niebo przyjemniejsze i czytelniejsze.
Pilot manty to zabaweczka w porównaniu z fergusonem.
 

Stigmat

New member
A jakiej marki pena podpinałeś ?
Bo mam SanDisk'a Cruzer Contour 8GB i nie wiem czy sobie z nim poradzi a nie mam gdzie tego przetestować. Chociaż raczej nie chce mi sie wierzyć żeby miał z nim problem.
 

tzbik

New member
Stigmat napisał:
A jakiej marki pena podpinałeś ?
Bo mam SanDisk'a Cruzer Contour 8GB i nie wiem czy sobie z nim poradzi a nie mam gdzie tego przetestować. Chociaż raczej nie chce mi sie wierzyć żeby miał z nim problem.
W fergusonie siedział pen Kingstona DataTravel 8 GB, Kingstona (nie wiem jaki model) 2GB i EMTC (dawny BASF) 8 GB, każdy był widziany i działał bez problemu.
 

adamus120

New member
Ja używam Corsair Flash Voyager 4GB (niebieski) i działa bez problemów.
To mój pierwszy odtwarzacz DVD więc nie mam porównania ale wydaje mi się, że szybko odczytuje zawartość pendrive.

Mam tylko jeden problem na dzień dzisiejszy - nie wiem jak podłączyć DVD z TV Panasonic TH-37PV8 za pomocą kabla s-video. Teraz mam połączenie za pomocą kabelka 3xrca z zestawu i działa, natomiast przez s-video nie idzie obraz (dźwięk idzie przez 2xrca).
 

tzbik

New member
adamus120 napisał:
Ja używam Corsair Flash Voyager 4GB (niebieski) i działa bez problemów.
To mój pierwszy odtwarzacz DVD więc nie mam porównania ale wydaje mi się, że szybko odczytuje zawartość pendrive.

Mam tylko jeden problem na dzień dzisiejszy - nie wiem jak podłączyć DVD z TV Panasonic TH-37PV8 za pomocą kabla s-video. Teraz mam połączenie za pomocą kabelka 3xrca z zestawu i działa, natomiast przez s-video nie idzie obraz (dźwięk idzie przez 2xrca).

W instrukcji jest napisane, że trzeba w TV przejść na S-Video, a w pilocie DVD wciskac przycisk B, aż się pojawi obraz. (jak się nie myle tym przyciskiem zmienia się wyjścia pomiędzy, EURO, S-Video i RGB)
 

adamus120

New member
Właśnie w ten sposób robiłem ale obrazu jak nie było tak nie ma.
Będę musiał sprawdzić w inny sposób czy działa wejście w TV i wyjście w DVD.

Dostrzegłem jeszcze jeden mankament - brak diody standby.
 

tzbik

New member
Dla jednych to wada dla innych zaleta, że nic nie świeci po nocy.
Nie mam urządzeń z S-video więc nie sprawdzę u siebie jak działa.
 

adamus120

New member
Generalnie jak nie używam to zawsze wyłączam przełącznikiem z tyłu ale dioda ułatwiła by ustalenie czy jest włączony czy nie :)

Z tym nocnym świeceniem to masz racją - utrapienie z tym jest jak wali po oczach.
 

tzbik

New member
Mnie zastanawia jedna sprawa, jak chcę odtwarzać jakiś film divix z USB to po wciśnięciu play odtwarzacz cheilę czeka, potem pojawia się komunikat - wczytuję i po ok 2-3 s zaczyna się film. Wydawało mi się, że będzie po prostu od razu odtwarzał bez takich dodatkowych przerw.
Dla zainteresowanych mogę potwierdzić, że po skończeniu się filmu część1 sam wczytuje część2.
 

tkn

New member
Coraz bardziej zastanawiam się nad jego kupnem a nawet dwoma sztukami :p

Jedna dla mnie do Panasonica lx85, druga dla rodziców CRT Sony.

Czy ktoś może potwierdzić jak radzi sobie on z HDD 2,5" (nie podaje nazwy bo dopiero zamierzam kupić), czy są jakieś problemy, ograniczenia itd. Przyznam, że raczej należę do laików w temacie a chciałbym sprzęt który głównie będzie odtwarzał z dysku zewnętrznego jak i pendrive'a.

Cena jest bardzo zachęcająca do kupna no, ale jak wiadomo "co tanie to drogie" a jak jest w tym przypadku ?

Dzięki za odpowiedź :)
 

artuditu

New member
Witam. Jest posiadaczem tego modelu tydzień i jestem zadowolony. Mojego pena czyta bez problemu (OCZ Rally2 8 GB). Ustawień napisów mnogo :) , poprzez kolor i wielkość czy przesuwanie po milimetrze w czasie oglądania.

Jedyny mankament to faktycznie blokowanie po kablu EURO w stanie czuwania - w moim przypadku tunera sat. Mam nadzieje , że to wada softu.

@tzbik - możesz wyjaśnić dokładniej z tym kablem EURO odnoście zamiany? Próbowałem różnych kombinacji i dalej lipa :-?
 
Ostatnia edycja:

tzbik

New member
Odłączenie 8 pina na kablu pomogło jednorazowo, a potem znowu nie pozwalał wrócić obrazu w TV. Obszedłem teraz to w taki sposób, że przed wyłączeniem go w stan stand by przyciskiem B na pilocie zmieniam na inne wyjście, np, S-Video i teraz pozwala mi normalnie przywrócić obraz. Muszę napisać do Fergusona lub przeanalizować schemat co jest taką przyczyną działania odtwarzacza.

[edit]
Kolega, który też zakupił takie samo DVD ma taki sam objaw w przypadku podłączenia za pomocą kabla EURO. Dlatego zgłosiłem sprawę do działu technicznego Fergusona i pan obiecał sprawdzić zgłoszony przeze mnie problem.
 
Ostatnia edycja:

jaiz

New member
Wpiszcie może daty produkcji odwarzaczy (są na nalepkach, z tyłu chyba). Ktos wyżej napisał, że mu OCZ RAlly2 8GB poszedł a mi nie działały 2 sztuki tego penka na dwóch egzemlarzach tego odtwarzacza. Te, które ja miałem miały daty produkcji 10.10.2009. Może gdzieś tutaj tkwi haczyk?
 

artuditu

New member
Mi niestety nie reaguje na sposób z przyciskiem B , ogólnie jak go wciskam to obraz mam cały czas tzn. nie znika mi. A po wyjęciu 8 pinu ciemność :(

Co do daty produkcji takowej na moim modelu nie ma , jest tylko nalepka na spodzie z informacją gdzie wyprodukowano i dla kogo.
 
Ostatnia edycja:

tzbik

New member
artuditu napisał:
Mi niestety nie reaguje na sposób z przyciskiem B , ogólnie jak go wciskam to obraz mam cały czas tzn. nie znika mi. A po wyjęciu 8 pinu ciemność :(

Co do daty produkcji takowej na moim modelu nie ma , jest tylko nalepka na spodzie z informacją gdzie wyprodukowano i dla kogo.

W przypadku odłączenia 8 pinu trzeba już ręcznie w TV przełączać między TV/AV. Powinno być tak, że jak na 8 pinie pojawi się sygnał to TV ma przełączyć się na to złącze, a jak zniknie to ma przejść na tryb AV.

Odnośnie daty produkcji to mam tak samo jak artuditu, czyli nie ma daty produkcji.
 

mirilan

New member
Małe pytanko co do innych funkcji.

Panowie a jak na tym cudzie działa HDMI, jeżeli w 90% oglądam divx, warto przez to podłączać, czy stracę jakieś możliwości sterowania obrazem ??
 

dakkon7

New member
mam kilka pytań odnośnie tego ferdka bo jestem nim zainteresowany, a model wcześniej 868 miał wady z którymi dział techniczny nie poradził

1. czy podczas braku prądu, jak nam korki wywali czy po ponownym włączeniu zasilania ferdek sam się włącza czy jest w trybie stand by?
2. jak wyglądam sprawa z mp3, czy czyta je po kolei?
3. można prosić o screena TV jak jest ferdek włączony, interesuje mnie jak wyglądam główne menu (zwłaszcza czy jest podział na 2 tabele)
4. odnośnie menu, jest nadal podzielone tematycznie? video, muzyka, zdjęcia
5. nazwy plików; są całe wyświetlane w menu głównym czy tylko kilka pierwszych znaków
6. czy światło z ferdka może przeszkadzać, mam na myśli jego diody, 868 miał o ile pamiętam wnerwiające
7. czy pilot posiada dobre kąty bo w mantach itd piloty są do bani (leżąc na łóżku muszę naprawde z dużą precyzją nacelować na czujnik aby zatrybiło)
 
Do góry