FERGUSON ARIVA 310 HDPlayer

wertjacek

New member
słyszal ktos o próbie zgrania Arivy z Qnap TurboNAS TL-212?
Moja wersja optymistyczna to wklepanie na stale w Arivie adresu mojego qnapa i przeglądanie zawartości bezpośrednio na TV.Oznaczałoby to ni mniej ni wiecej stworzenie skrótu adresu na jaki łacze sie z serwerem www qnapa i z niego odpalać zawartość.

Pozdro
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Mam Netgear Stora MS2000 + 2x2T i poprzez Arive jest on widoczny po lan jako element sieci domowej bez najmniejszego problemu. Logowanie poprzez Arive do Story i stworzeniu skrótu. Nie sądzę żeby był problem z nasem Qnap.
 

wertjacek

New member
Mam Netgear Stora MS2000 + 2x2T i poprzez Arive jest on widoczny po lan jako element sieci domowej bez najmniejszego problemu

chyba nie do konaca tak samo bedzie,albo potrzebuje jakiejs mini rozpiski bo na chwile obecną nie za bardzo to widzę i mam wrażenie że "widoczny w sieci lan" a widoczny z dowolnej strony www to dwie rożne sprawy.

W praktyce jest tak.Router TP-Link ma zaklikane DDNS i korzystam z no-ip.Mój adres IP qnapa zmieniany jest na nazwę.
W dowolnej przeglądarce www w dowolnym miejscu na swiecie wklepuję adres "moja_nazwa.no-ip.org" i jestem na qnapie.teraz tylko login i haslo i juz jestem wewnatrz qnapa.W arivie też bym tak chciał,mieć w zakladce przegladarek lub w dowolnym miejscu skrot do stronki z adresem qnapa,kliknąć i wejsc na qnapa
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Stora również jest widoczna w każdym miejscu ziemi dzięki stronie www. Nigdy nie próbowałem zarządzać Storą poprzez www w przeglądarce Arivy skoro jest ona widoczna jako dysk sieciowy.
 

wertjacek

New member
qnap ze stronki www ma widoczne wszystkie opcje dostepne dla multimediów.Na przyklad zdjecia moge obracać,ustawiac czasy,wstawiać ramki,pokaz slajdow.Poprzez sambę mam tylko widoczne fotki i sposob wyswietlania taki jaki oferuje ariva czyli fotka>>dalej>>fotka>>dalej i tak do konca.
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
To m im zdaniem Ariva się do tego nadaje ale z dodatkowa klawiaturą bezprzewodową (mam takowa i spisuje się przyzwoicie) i nie mulącą przeglądarką (no niestety na sofcie ferdka to porazka, ale z innym softami może by się udało). Ariva miała byś wg Fergusona super multimedialnym sprzętem. No niestety kupili od chińczyków odtwarzacz (jak kilka innych firm bo 310 to bliźniak kilku odtwarzaczy), a sami nie potrafili softu odpowiednio dostosować. Gdy w końcu to do nich dotarło wycofali ten model ze sprzedaży. Nawet na ich stronie już go nie ma.
Moja rada. Jak chcesz przeglądać fotki i je edytować to podłącz sobie lapka pod tv i problem z głowy. Od Arivy cudów nie wymagaj za te pieniądze. Do oglądania filmów w FHD jest OK.
 
Ostatnia edycja:

wertjacek

New member
janpat_1970

a w temacie firmware cos sie ruszyło na 310-ce?

ja mam firmware Fanteca wersja 9.cos tam i boatlooder 16 (pisze z pracy,moge to po południu sprawdzić w domu i napisac dokladnie jaki soft).W kazdym badź razie jest to soft sprzed pół roku,na tamten czas pisało że z tego firmware nie powrócę na starsze wersje,ale byc może od tego czasu coś sie ruszyło w tej sprawie i wypuszczone jest jakieś inne alternatywne firmware z przegladarką.Taka przegladarka w sumie zalatwilaby sprawę jesli da sie zmienic strone startową lub doodac ulubione stronki.

Pozdrawiam
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Tez jadę na sofcie fanteca tele że boot17. Sprawdzałem nowe softy i nic nowego jak dla mnie nie wnosiły a tylko zamulały 310. Już podarowałem sobie eksperymenty z tym sprzętem. Prawdopodobnie na jesieni zmienię na coś innego.
 

turtle80

New member
zmiana boot17 na boot16

Witam,
mam pytanie czy istnieje jakaś prosta metoda zmiany boot17 na boot16.
Może to dziwne, ale chciałbym wrócić do starego softu ;)
Otrzymałem w prezencie Arive310 i nie działa mi pilot, próbowałem coś aktualizować.
Jedyne co udało mi się uruchomić to Fanteca (ale właśnie nie działa mi pilot i nie widzi dysku hdd).

Proszę o poradę.
Pozdrawiam
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Mam boot17 i soft DXtrema. Pilot działa jak w oryginale. Na Fantecu też działa. Prawdopodobnie załadowałeś jakiś nie kompatybilny soft albo pilota masz uwalonego lub 310. Dysk również powinien działać na boot17.
 
Ostatnia edycja:

turtle80

New member
Dziękuję za odpowiedź.
Mam prośbę, czy mógłbym prosić o link do softu DXtrema (dokładnie tego samego, którego masz u Siebie). Postaram się zrobić upgrade i zobaczę czy będzie działał pilot.
Mój pilot to RCU310 - dokładnie taki jak był z Arivą, a czy jest uwalony... całkiem możliwe, ale w sumie to nie wiem jak mógłbym to sprawdzić.

hmmm... i wracając do pytania, czy jest możliwość przejścia na boot16 (widziałem, że kiedyś dawno pytałeś o to :)
 

kia

New member
Czy mógłbym prosić o link do softu DXtrema. Chciałem zmienić z fanteca ale nie wiem jaki mogę wgrac soft dxtrema do arivy.
 

pw031

New member
Witam !

Wszystko super. Ładnie działa tylko u mnie nie odtwarza nic z YT ani TVP, TVN.

W YT otwiera plik ale dalej tylko biały ekran. Nie odtwarza filmu ...

Jakieś pomysły ..
 

lord1972

New member
Przeczytałem tutaj że ferguson wycofał sie z tego modelu a nawet z produkcji ogólnie odtwarzaczy.Jaka jest alternatywa co do kupna innego odtwarzacza.Kiedyś miałem hdplayera 110 .Macie jakieś propozycje.Chodzi mi o konkurencje.Z góry dzięki za info
 

sylwestrecze

New member
Mam problem z 310, od czasu jak wgrałem soft fanteca chyba zmienił mi się boot na 17 i teraz nie mogę wgrać innego softu, nawet przerabiam plik config i pokazuje się napis KONFIGUR i obrazu wogóle nie ma
 
Ostatnia edycja:
Do góry