FERGUSON ARIVA 310 HDPlayer

lechanek

New member
Panowie ja mam ten model od 1,5 roku i od razu zrezygnowałem z softu od ferdka. Wgrałem ten od Fanteca(boot 17) i nie zaobserwowałem takich problemów.Na sofcie od fergusona były takowe.
Dodam że mam dysk 3TB po usb 3.0 Hitachi i wszystko lata jak należy.
 
Ostatnia edycja:

janpat_1970

Member
Bez reklam
U mnie boot17 i soft Dxtreme. Nie chce mi się sprawdzać czy na Fantecu był by ten sam efekt. Może w weekend jak zrobię kpie dysku. Te softy są bardzo do siebie podobne i z tego co pamietam Dxtreme jest szybszy od Fanteca. Dochodzę do wniosku że to nie wina softu tylko sprzętu i kompatybilności z dyskami.
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Panowie ja mam ten model od 1,5 roku i od razu zrezygnowałem z softu od ferdka. Wgrałem ten od Fanteca(boot 17) i nie zaobserwowałem takich problemów.Na sofcie od fergusona były takowe.
Dodam że mam dysk 3TB po usb 3.0 Hitachi i wszystko lata jak należy.

A masz dysk wewnętrzny czy tylko jedziesz na zewnętrznym?
Te problemy występują przy dyskach zainstalowanych w Arivie.
 

lechanek

New member
Dysk zewnetrzny podpinany pod usb. Wgraj soft ostatni od Fanteca
FANTEC GmbH i zobacz czy tak sie dzieje? Dla mnie obecnie najlepszy soft(przerabiałem wiele pewnie jak ty :) )
Jest forum z 100% wsparciem technicznym (to nie Ferguson) i możę tam coś znajdziesz.
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

janpat_1970

Member
Bez reklam
Czytasz trochę? Przecież napisałem że nie mam problemów z dyskami zewnętrznymi. A z tym softem Fanteca jest to samo. Sprawdziłem w nocy. To Ariva powoduje błędy. A co ciekawe wygląda na to że robi to z określonymi typami plików filmowych.
 

sylwestrecze

New member
Może ktoś podać link bezpośrednio do pliku firmware od fanteca do arivy310 bo tam jest tego tyle że nie mogę znaleźć, i jak zmienić z boot16 na boot17 ,

A nie można wsadzić oprogramowania do arivy które obsługuje 3D Full HD?? np. z tego urządzenia lub podobnego http://www.hdspot.pl/egreat/9749-egreat-r6s-rtd-1186dd-premiera-koniec-stycznia.html , wtedy można oglądać filmy 3D SBS bo to urządzenie łączy filmy SBS i je wyświetla, tylko okulary kupić...
 
Ostatnia edycja:

janpat_1970

Member
Bez reklam
Tu masz link do softu Fanteca - P3700 Web v9.5.39 r9466 z 18.09.2012.
http://download.fantec.de/Firmware/firmwarecontent/de/p3700.html
A co do zmiany softu na Egreat R6S RTD 1186DD 3D to jest to świetny sposób na uwalenie 310. Oba urządzenia różnią się procesorem i częstotliwością jego pracy. "...wtedy można oglądać filmy 3D SBS bo to urządzenie łączy filmy SBS i je wyświetla, tylko okulary kupić..." to nie jest prawdą.
Jeszcze jedno. Zmieniając boot z 16 na 17 traci się gwarancję i są problemy z powrotem do boot16.
 
Ostatnia edycja:

sylwestrecze

New member
Super dzięki, utrata gwarancji mnie nie interesuje, ostatnie pytanie, czy ten soft fanteca sam zmienia boota w arivie na 17.. bo ten soft chyba takiego wymaga... czy boot trzeba samemu wcześniej zmienić z 16 na 17...

i czy to instalować tam jak w instrukcji.. czyli krok drugi też install.img też??
 
Ostatnia edycja:

janpat_1970

Member
Bez reklam
Soft sam nie zmienia. W paczce jest boot oraz instrukcja wgrania. Pamiętaj że oryginalnego softu oraz innych bazujących na 16 już nie wgrasz. Wg mnie nie rożni się ona aż tak bardzo od oryginalnego. Osobiście jak miałbym teraz wgrywać boot17 na swoją arive to bym sobie dał spokój. Ferguson przestał wspierać 310 i nawet na maile nie odpowiadają. Czekam na skończenie 2 latek i wypycham ją na allegro. Po "gwarancji" sprzedam ją z czystym sumieniem.
 

sylwestrecze

New member
Dzięki za odpowiedzi... tak się zastanawiam że jeżeli teraz ariva na ori sofcie chodzi super... wszystko działa i mi odpowiada to chyba nie ma sensu zmieniać na fanteca... chyba że na sofcie fanteca chodzi szybciej bo tylko na to mogę narzekać... że ariva i jej menu wolno chodzi... chyba że znasz soft na którym ariva szybciej wczytuje filmy MKV FullHD.. z niczego w sumie na arivie nie korzystam, ani z muzyki, ani z internetu ani nie bawię się ulubionymi, tylko odtwarzam mkv przez hdmi wyszukując w folderach...
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Eaget M900, HiMedia HD600, Fantec 7300, DXtreme 320, UEBO i kilka innych byle na realteku 1185. Poszukaj w necie i na arivahd.pl. Ja bym nie zmieniał boota. Jak działa to niech zostanie. Jak chcesz szybszy soft to spróbuj załadować DXtrema v9.5.0.r3979 lub UEBO v9.5.35.r5911. Z tego co pamiętam oba są na boot16, szybkie i bez udziwnień. Ale od dawna nie miałem oryginalnego softu więc porównać nie mogę.
 
Ostatnia edycja:

sylwestrecze

New member
Nie ma możliwości wsadzenia do tego odtwarzacza oprogramowania 3D SBS aby łączył filmy sbs w całość jak to robią inne odtwarzacze...

Wysłane z Galaxy SIII przez Tapatalk 2
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
A jaki odtwarzacz łączy filmy 3D SBS w całość? Żaden. Odtwarzacze obsługują format 3D z płyt blue-ray (obraz płyty), a on nie jest zapisany jako dwa obrazy obok siebie.
 

sylwestrecze

New member
Chodziło mi o odtwarzacz Egreat R6S, odtwarza on filmy mkv zapisane jako sbs 1080p w dwóch obrazach obok siebie, i ten odtwarzacz łączy on włączając funkcję odpowiednią i wysyła poprzez kabel hdmi połączony już obraz 3Ddo telewizora albo projektora, tylko okularów brakuje, bo kupił bym Egreata bo jest po 400zl ale to nie mało kasy... A urządzenie podobne do arivy tylko pewnie to by nie wyszło bo ariva ma hdmi 1.3 a potrzebne jest 1.4 do 3D jak ma Egreat

Wysłane z Galaxy SIII przez Tapatalk 2
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Ariva też odtwarza filmy 3D SBS 1080p. Każdy z obrazów to połowa 1920p przy SBS lub połowa 1080 przy rozmieszczeniu w poziomie. I do tego nie potrzeba 1.4 hdmi. Dopiero podczas odtwarzania filmu 3D zapisanego jako obraz płyty blu-ray jest potrzebny 1.4. Do odtworzenia jest wymagany TV 3D lub projektor 3D. To one łączą film z 2 obrazów w 3D lub rozkodowuje z formatu na blu-ray. Same okulary nie wystarczą. Muszą współpracować z odpowiednim ekranem albo aktywnie albo pasywnie.
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
A czy używasz netu w swojej arivie chodzi mi o wifi ? jeśli tak to powiedz jak dziala klient bittorrent i net nie zamula całej sieci domowej ?
 

sylwestrecze

New member
Mam problem z arivą, nie widzi ona czasem nowo wygranych plików z filmami... Np wgrywam na zewnętrzny dysk filmy mp4 lub avi, podlaczam dysk do arivy poprzez USB a ona za cholerę nie widzi tych filmów, ba nawet wyszukiwanie nic nie daje a czasem potrafi skasować to co wgrałem.. Można coś z tym zrobić czy poszukać innego odtwarzacza...

Wysłane z Galaxy SIII przez Tapatalk 2
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Poszukaj innego. Nic do tego odtwarzacza już nie podłączam. Jak wgrywam na dysk wewnętrzny Arivy to tylko poprzez sieć.
 
Do góry