FERGUSON ARIVA 310 HDPlayer

janpat_1970

Member
Bez reklam
Mam problem z 310, od czasu jak wgrałem soft fanteca chyba zmienił mi się boot na 17 i teraz nie mogę wgrać innego softu, nawet przerabiam plik config i pokazuje się napis KONFIGUR i obrazu wogóle nie ma

To jest przypadłość boot17. Jak wgrałeś soft Fanteca to była to wersja ze zmianą boota i masz teraz logo startowe nie Fergusona tylko Fanteca. Oryginalnego softu bez zmiany na boot16 nie wgrasz. Zmiana boot na oryginalny tylko przez kabel bo wersji img Ferguson nie udostępnił i nie chce udostępnić (prawdopodobnie nie mają). Jedyne wyjście to pozostanie przy Fantecu, zmiana na DXtrema, poszukiwanie softów kompatybilnych z boot17, zabawa z kabelkiem, wysyłka do serwisu Ferdka. Poszperaj na stronie Arivahd.pl.
Powodzenia ;-)
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Przeczytałem tutaj że ferguson wycofał sie z tego modelu a nawet z produkcji ogólnie odtwarzaczy.Jaka jest alternatywa co do kupna innego odtwarzacza.Kiedyś miałem hdplayera 110 .Macie jakieś propozycje.Chodzi mi o konkurencje.Z góry dzięki za info

Po problemach z Ferdkiem 210 i obecną "zacną" 310 ;-) zastanawiam się nad sprzedażą w/w i kupnem jakiegoś odtwarzacza blu-ray 3D z usb i obsługą mkv i podobnych materiałów HD po sieci lan lub wifi. Trzy dyski każdy po 2TB zaczynają się powoli zapychać. Tak myślę że moje ulubione perełki kinematografii pójdą na blu-reye a reszta zostanie na serwerze. Czy tak będzie czas pokarze. :-D
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Na razie tylko obserwuje. Budżet będzie do 1k. 3D, DNLA, wifi nie konieczne bo mam w domu sieć lan 1Gb, chyba że będzie pasmo 5GHz. Nie najnowszy model bo wole znać opinie użytkowników.
 

przemo73

New member
Bez reklam
Czyli Fergusona Ariva nie warto już kupować?
Szukam playera bez wodotrysków, dla ojczulka. Odtwarzanie tylko z wbudowanego dysku.
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Nie wiem jak się spisuje 200A. Jeśli dysk mam być 3,5" to odpada a jeśli 2,5" to można się zastanowić. 310 nie jest złym playerem. Tylko trochę denerwowały mnie dziwne stany po których ginęły dane z wewnętrznego dysku (podobnie działo się z 210). Problem znikł po podłączeniu tego samego dysku po usb. Głośny wentylator i nawet po założeniu "super" cichego nadal jest słyszalna. Jak jeszcze będzie mi się chciało przy niej grzebać to założę radiator na klocka i fana wyłączę. Do tego należny dołożyć fatalne wsparcie techniczne Fergusona.
 

przemo73

New member
Bez reklam
Dziękuję za podpowiedź. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć 310 w sprzedaży. Chyba, że z rynku wtórnego. Jeśli macie jakieś informacje, że ktoś sprzedaje, to poproszę.
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Czyli jednym słowem. Ostatnie na przestrzeni kilku lat odtwarzacze HD sygnowane "made in poland" firmy Ferguson okazały się porażką.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Czyli jednym słowem. Ostatnie na przestrzeni kilku lat odtwarzacze HD sygnowane "made in poland" firmy Ferguson okazały się porażką.

W żadnym razie nie mogą się zgodzić. Testowałem 110 i 210 - jak najbardziej OK. Od czterech lat moja żona używa (bardzo intensywnie) Ariva DVD HD Player 150DVD - bez problemów.

Trzeba pamiętać o tym, że na forum narzekają z reguły osoby, które:
a) nie zapoznały się przed kupnem ze specyfikacją i oczekują przysłowiowego wiązania krawatów;
b) nie poczytały wypowiedzi użytkowników, którzy racjonalnie relacjonują na forach możliwości i mankamenty playerów;
c) same coś nabroiły np. przy update firmware i im "coś nie działa"
d) nie potrafią dokonać poprawnej konfiguracji.
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
W żadnym razie nie mogą się zgodzić. Testowałem 110 i 210 - jak najbardziej OK. Od czterech lat moja żona używa (bardzo intensywnie) Ariva DVD HD Player 150DVD - bez problemów.

Trzeba pamiętać o tym, że na forum narzekają z reguły osoby, które:
a) nie zapoznały się przed kupnem ze specyfikacją i oczekują przysłowiowego wiązania krawatów;
b) nie poczytały wypowiedzi użytkowników, którzy racjonalnie relacjonują na forach możliwości i mankamenty playerów;
c) same coś nabroiły np. przy update firmware i im "coś nie działa"
d) nie potrafią dokonać poprawnej konfiguracji.

Przez ponad rok użytkowałem 210. Kupiłem 310 i 210 sprzedałem. Potem trochę żałowałem ponieważ była ona bardziej stabilna od nowej 310 którą mam od prawie 2,5 roku. Kupując sprzęt obojętnie jakiej klasy chce się mieć pełnowartościowy produkt. Ferguson zamawiał sprzęt z chin, wgrywał soft, dawał swoje logo, instrukcję oraz opakowanie. Jak coś nawalało wymieniali płytę główną albo cały odtwarzacz. Po pierwszym dniu użytkowania miałem ochotę zwrócić go do sklepu. Nowy soft trochę pomógł. Jedno pozostało. Restarty co jakiś czas, znikanie danych z dysku wewnętrznego, głośny wentylator. Karta sieciowa określana jako 1Gb działa z taką prędkością ale tylko przy strumieniowaniu. Przy kopiowaniu już tylko jako 10/100Mb. Nie jestem wymagającym użytkownikiem bo służy mi ona tylko do odtwarzania filmów ale jak odtwarzacz powoduje utratę danych z dysku to nie jest to akceptowalne. Problem znika po usb z tym samym dyskiem.
od. a) b) c) d) - są tacy ludzie i z tym się zgadzam.
Nie testowałem wszystkich playerów Fergusona ale intensywnie użytkowałem 210 i użytkuje 310. Śmiało muszę stwierdzić że firma dała plamę wprowadzając nie przetestowane produkty i nie potrafiąc zapewnić odpowiedniego wsparcia. Gdyby było inaczej nie bawił bym się w zmiany softów i bootów a siedział na częstych (;)) aktualizacjach od Fergusona. Obecnie mam stabilny soft od DXtrema (jak dla mnie szybki, bez wodotrysków), boot 17 od Fanteca. 310 ma główną zaletę - ciężko ją uceglić. Wgrałem do niej chyba wszystko co pasowało pod Realteka RTD1185DD.
 

przemo73

New member
Bez reklam
W końcu udało mi się kupić 310ątkę z rynku wtórnego. Jak na pierwsze dwie godziny muszę powiedzieć, że to całkiem udany sprzęt.
Chciałbym do niego dołożyć kartę wifi działającą po USB. W instrukcji napisane jest, że można.
Niestety nie znalazłem żadnej na all.... która miałaby w swoim opisie, że obsługuje HDPlayer 310.
Możecie wskazać jakiś model, który jest sprawdzony?
Pozdrawiam
Przemo
 

przemo73

New member
Bez reklam
Dziękuję za wskazówkę.
Co masz na myśli pisząc "uwaga na problemy z wewnętrznym dyskiem"?
Zamontowałem seagete 500GB. W 2/3 już go zapełniłem. Jak do tej pory odtwarza bez problemów (puk puk w niemalowane)
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Miałem przez 1,5 roku zamontowanego w 310 Samsunga 2TB. Problem polegał na tym że Ariva uszkadzała pliki. Teoretycznie film był ale wielkość pliku wynosiła 0 B. Na początku myślałem że to wina dysku ale po zapakowaniu w obudowę usb problemy się skończyły. Wiem że nie tylko ja miałem ten problem i nie tylko przy 310. Podobnie było z 210.
http://www.hdtv.com.pl/forum/1003112-post613.html
 

Gute

New member
Witam
Zainstalowałem sobie najnowszy soft Evolve do Arivy 310. Wszystko ładnie pięknie (najlepszy soft jaki miałem) ale nie mam możliwości ustawienia ścieżki audio w filmie. Dokładniej, za każdym razem muszę ręcznie zmieniać audio z EN na PL a chciałbym żeby domyślną ścieżką była ścieżka PL. Wie ktoś który plik edytować żeby zmienić to ustawienie?
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Jak masz plik w mkv to musisz dać domyślna ścieżkę audio. Ja używam mkvmerge. Prosty w obsłudze w PL.
 
Ostatnia edycja:
Do góry