FERGUSON ARIVA 310 HDPlayer

dolphin123

New member
Witam.
Czy problemem będzie Panowie odpowiedzieć na moje pytania? Zastanawiam się między tytułowym 310 a Media Droid MT7002. Na korzyść drugiego przemawia system android i ciągłe aktualizacje oprogramowania...
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Witam.
Czy problemem będzie Panowie odpowiedzieć na moje pytania? Zastanawiam się między tytułowym 310 a Media Droid MT7002. Na korzyść drugiego przemawia system android i ciągłe aktualizacje oprogramowania...
Wole mieć coś z dyskiem. 310 jest tańsza o jakieś 100. Trudno porównać jak się człowiek nie pobawi. Co do aktualizacji to jak na razie ostatnia i jednocześnie jedyna jest z 08.11.2011. Jak ci zależy na andku to może Xtreamer Prodigy mimo wielu jego wad i zacięć to po kilku aktualizacjach softu może będzie fajną alternatywą.
 
Ostatnia edycja:

erogoal1

New member
Media Droid MT7002 testowałem tydzień temu i zamówiłem arivkę :) nie podobała mi się jakość wyświetlanego obrazu na TV w MD próbowałem kilku playerów bo rynek androida niby bogaty,ale nawet same wyświetlanie zawartości mojego zew.HD 2.5TB nie było specjalnie zachwycujące,a już nie mówię o zachowaniu skrzynki przy takim zegarze,chyba że dopracują znacznie lepiej soft na to stworzenie,przeglądarka chodziła fajnie to był plus,ale odtwarzanie mojej biblioteki z filmami już na poczatku zabawy strasznie mnie zniechęciło,android wydaje mi się jeszcze dojrzewa,ale będę miał lada dzień porównanie czy dobrze zrobiłem.pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

dolphin123

New member
Skoro rozmawiamy o Arivie 310 i MT7002 no to raczej o nie pytałem, czy porównywałeś bezpośrednio odtwarzany obraz... :) Android o tyle wielki plus, bo wciąż się rozwija..
 

biopal123

New member
Akurat ja posiadam zarowno Arive HD Player 310 ,jak i Media Tech MT7002-ten sprzecik to troche inna bajka.Przedewszystkim MT7002 jest znacznie szybszy i szybciej sie wlancza od Arivy choc Ariva robi to i tak szybciej niz moj laptop:) Noi MT7002 jest wlasciwie bezglosny.Kolejny dla mnie znaczacy plus na korzysc MT7002, to flash w przegladarce internetowej ,brak prawie ze jakichkolwiek zawiasow,mozliwosc istalancji roznych aplikacji z android market.Co do Yotube to jednak lepiej z rodzcielczascia 1080 radzi Ariva gdzie obraz jest plynny,a w MT7002 dosc zacinajacy sie.Filmow w 1080 jeszcze w obu odtwarczaczach nie sprawdzalem,ale w 720 filmy na obu urzadzaniach chodza umnie poprawnie ,a w MT7002 prawie ze wszystkie napisy mi odczytuje i chodza bezproblemowo ,z czym Ariva po ostaniej akualizacji nie radzi wogole.Dalbym jeszcze tylko plus dla Arivy za wyswietlacz,w MT7002 nie go wcale,ale podsomuwujac z takim softem co obecnie ma Ariva , jest sprzetem dosyc sporo slabszym i do tego niewiele tanszym niz MT7002.
 

erogoal1

New member
Skoro rozmawiamy o Arivie 310 i MT7002 no to raczej o nie pytałem, czy porównywałeś bezpośrednio odtwarzany obraz... :) Android o tyle wielki plus, bo wciąż się rozwija..

Pisałem Ci wyraznie,że dopiero czekam na Arivę ehhhh,teraz już mogę Ci odpowiedzieć w sensie porównania,obraz z Arivy leci na MKV 1080 płynniutko i bardzo dobrze wygląda,czego nie mogłem powiedzieć o MT7002,tak MT jest bezgłośne to duży plus w stosunku do arivy i przeglądarka również jednak ja nie kładę tutaj nacisku na przeglądarke bo miałem MT a i tak wolałem robić to na lapku.


Ariva już doszła odpakowałem,podłączyłem,narazie nie mam dysku wew. ale podstawiłem zew..Jak narazie odpalałem wszystkie formaty z mojego domowego archiwum filmowego w przewadze MKV,na plus odbiór obrazu tych formatów na TV,może nie totalna rewelacja,ale naprawdę ładnie odtwarza z dysku zewnętrznego i nie ma mowy o żadnych zacięciach,tutaj jestem bardzo zadowolony .Muzę też odtworzyłem bez problemu.Przeglądarka nie spisuje się też najgorzej,raczej mało będę korzystał,ale zobaczyłem i po podłączeniu myszki dość fajnie i w miarę szybko jak przeglądarka na takim sprzęcie,nie dojrzałem jeszcze czy można zwiekszać zoom aby tekst był większy i czy w ogóle jest taka mozliwość.Chodzi to chłodzenie dość głośno to fakt,ale w dzień nie przeszkadza,jednak w porach nocnych radio internetowe ciuchutko nie poleci bo zostanie zagłuszone a właśnie radyjko chodzi mi cacy.Zmieniłem soft na ten ostatni,ale nie szło aktualizacji zrobić bezpośrednio z pena tylko tym sposobem z guzikiem ,ale poszło.Ładnie arivka wygląda na meblu to też warto zauważyć,a teraz kilka rzeczy z którymi nie mogę sobie poradzić ....

1.Menadzer plików-sieć-workgroup-widzi moje trzy kompy w sieci,wchodze na swojego lapka i widzi moje udostepnione foldery,ale wchodząc na któryś z nich potrzebuje "logowanie do sieci" i tak... ID sieciowe użytkownika,a niżej ... Hasło sieciowe.No i jestem tutaj głupi z tego nie zabezpieczam sieci wewnętrznej,próbowałem wbijać co szło np. hasło na sieć domową,ale wtedy w sumie nie wiedziałem jakie ID to wbiłem właściciela sieci jednak nic nie potwierdza,może coś pomożecie ...

2.Media internetowe-jukebox-jak wchodzę na to ... Please add shortcut from file manager,gdzie i jak coś tu zapodać ...

Narazie tyle po krótkich doświadczenia z tą skrzynką,pozdrawiam serdecznie,życzę radosnych świąt i czekam na podpowiedzi
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Miałem to urządzenie raz w rękach jak się tylko pojawiło...
PO 10 minutach zabawy okazało się porażką totalną...

Ograniczona paleta barw... brak płynnych przejść między kolorami.
Rozdzielczość tylko do 1080i
Przeglądarka plików tak nieczytelna że nie byłem w stanie zlokalizować niektórych plików, do tego nie było można sie poruszać po katalogach tylko było "wszystko na raz" a podpisy pokazywały chyba pięć pierwszych znaków nazwy pliku, no poprostu nieużywalne gó....
Reakcja na pilota też pozostawiała wiele do życzenia.

Czy w tym temacie coś zmieniło na lepsze ? Dopracowano soft ?
Dodam że jestem prawie bezkrytycznym użytkownikiem modelu <3 210 <3
I taki miałem punkt odniesienia :>
 

erogoal1

New member
Miałem to urządzenie raz w rękach jak się tylko pojawiło...
PO 10 minutach zabawy okazało się porażką totalną...

Ograniczona paleta barw... brak płynnych przejść między kolorami.
Rozdzielczość tylko do 1080i
Przeglądarka plików tak nieczytelna że nie byłem w stanie zlokalizować niektórych plików, do tego nie było można sie poruszać po katalogach tylko było "wszystko na raz" a podpisy pokazywały chyba pięć pierwszych znaków nazwy pliku, no poprostu nieużywalne gó....
Reakcja na pilota też pozostawiała wiele do życzenia.

Czy w tym temacie coś zmieniło na lepsze ? Dopracowano soft ?
Dodam że jestem prawie bezkrytycznym użytkownikiem modelu <3 210 <3
I taki miałem punkt odniesienia :>

Nie zauważam ograniczonej palety barw i braku płynnych przejść między kolorami,wszystkie rozdzielczości,przeglądarki nie testowałem jeszcze za wiele,generalnie wolę to robić na lapku,pilot lepszy jak ten z turbodekodera TV"n" :p.

1.Menadzer plików-sieć-workgroup-widzi moje trzy kompy w sieci,wchodze na swojego lapka i widzi moje udostepnione foldery,ale wchodząc na któryś z nich potrzebuje "logowanie do sieci" i tak... ID sieciowe użytkownika,a niżej ... Hasło sieciowe.No i jestem tutaj głupi z tego nie zabezpieczam sieci wewnętrznej,próbowałem wbijać co szło np. hasło na sieć domową,ale wtedy w sumie nie wiedziałem jakie ID to wbiłem właściciela sieci jednak nic nie potwierdza,może coś pomożecie ...

ktoś mi pomoże w tym pkt.1 ?? :niewiem:
 

osator

New member
Nie zauważam ograniczonej palety barw i braku płynnych przejść między kolorami,wszystkie rozdzielczości,przeglądarki nie testowałem jeszcze za wiele,generalnie wolę to robić na lapku,pilot lepszy jak ten z turbodekodera TV"n" :p.

1.Menadzer plików-sieć-workgroup-widzi moje trzy kompy w sieci,wchodze na swojego lapka i widzi moje udostepnione foldery,ale wchodząc na któryś z nich potrzebuje "logowanie do sieci" i tak... ID sieciowe użytkownika,a niżej ... Hasło sieciowe.No i jestem tutaj głupi z tego nie zabezpieczam sieci wewnętrznej,próbowałem wbijać co szło np. hasło na sieć domową,ale wtedy w sumie nie wiedziałem jakie ID to wbiłem właściciela sieci jednak nic nie potwierdza,może coś pomożecie ...

ktoś mi pomoże w tym pkt.1 ?? :niewiem:
A jaki to sytem operacyjny?
W windows 7 po prostu udostępniasz i w Arivie wybierasz workgroup i będzie widział. Musisz udostępnić w

Network and Sharing Center\Advanced sharing settings

i wyłączyć password protection. Inaczej nie będzie działać (tak twierdzi Microsoft w pomocy napisanej przy tej opcji)
 

erogoal1

New member
A jaki to sytem operacyjny?
W windows 7 po prostu udostępniasz i w Arivie wybierasz workgroup i będzie widział. Musisz udostępnić w

Network and Sharing Center\Advanced sharing settings

i wyłączyć password protection. Inaczej nie będzie działać (tak twierdzi Microsoft w pomocy napisanej przy tej opcji)

Mam tam przepuszczone,wiedziałem,że to ma tak być mimo to nie pomaga nadal żada "id użytkownika i "hasło sieciowe " moja arivka i nie kumam bazy :(
 

joker43

New member
przymierzam się do zakupu (ze względu na budzet) 310tki - jezeli nikt mnie od tego nie odwiedzie :)
generalnie z tego co czytam to raczej nie ma szału, czy ktoś trafił na lepszą alternatywę w podobnej cenie?
odnośnie samych funkcji - czy jest możliwość słuchania muzyki bez uruchamiania TV? czy obecny firmware pozwala na w miarę bezstresowe użytkowanie playera? :)
 

stars

New member
czy ktoś trafił na lepszą alternatywę w podobnej cenie?

Raczej nie

czy jest możliwość słuchania muzyki bez uruchamiania TV?

Tak, po wybraniu odpowiednich opcji i puszczeniu muzyki można TV wyłączyć. Nie da się raczej zacząć słuchać muzyki wogóle bez włączania TV - trzeba podejrzeć menu w TV bo ten wyświetlacz na arivie można o kant dupy rozbić - mi przez większość czasu wyświetla teks "MENU GLOWNE".

czy obecny firmware pozwala na w miarę bezstresowe użytkowanie playera? :)

Na najnowszym sofcie lubi się powiesić, lub też czasem się zrestartować (np. podczas oglądania zdjęć i muzyki w tle). Korzystając z klienta BT sprzęt chodzi bardzo wolno i się wiesza - albo BT albo używamy Arivy do czegoś innego. Sieć jest 100MB a nie 1GB więc przesył danych dosyć wolny.

Mam tam przepuszczone,wiedziałem,że to ma tak być mimo to nie pomaga nadal żada "id użytkownika i "hasło sieciowe " moja arivka i nie kumam bazy :(

Sprawdź czy masz prawidłowo udostępniony folder: PPM na folder -> udostępnanie -> udostępnij -> na liście rozwijanej wybierz wszyscy i dodaj.

Bez wskazania, że do folderu mają dostęp wszyscy to może wołać o hasło użytkownika.
 
Ostatnia edycja:

zukkiller

New member
Mam problem gdy odtwarzam filmy full hd po Lanie to strasznie mi tnie filmy,dodam ze jest udostepniony folder z filmami predkosc sieci to 5738kb, w czym jest problem. Laptop to FL90 core duo2 2,2 3 g ramu i gf 8600 gs.
Sprawdzalem tez przez wifi i jest to samo nie da rady ogladac filmow.
 

don111

Banned
A jaki to sytem operacyjny?
W windows 7 po prostu udostępniasz i w Arivie wybierasz workgroup i będzie widział. Musisz udostępnić w

Network and Sharing Center\Advanced sharing settings

i wyłączyć password protection. Inaczej nie będzie działać (tak twierdzi Microsoft w pomocy napisanej przy tej opcji)
u mnie na Arivie 110 też nie mogę się połączyć z dyskami na kompie z Win7, na XP działa bez problemu
wymaga ciągle logowania, nazwę użytkownika i hasła którego po prostu nie ma :(

zrobiłem wszystko wg tego opisu ze strony Fergusona
Windows 7
Upewnij się czy funkcja udostępniania plików jest włączona:

  1. Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij Panel sterowania.
  2. W menu Centrum Sieci i Udostępniania wybieramy Zmień Zaawansowane Ustawienia Udostępniania i zmieniamy następujące opcje w obecnym profilu (Dom i praca).

    • Włącz odnajdowanie sieci
    • Włącz udostępnianie plików i drukarek
    • Włącz udostępnianie, aby dowolna osoba z dostępem...
    • Włącz udostępnianie plików dla urządzeń korzystających...
    • Zezwalaj systemowi Windows na zarządzanie...
Aby udostępnić folder lub dysk, wykonaj następujące kroki:

  1. Kliknij przycisk Start, kliknij Komputer.
  2. Kliknij folder lub dysk prawym przyciskiem myszy, a następnie kliknij polecenie Właściwości.
  3. Na karcie Udostępnianie kliknij opcję Udostępnianie zaawansowane.
  4. Zaznaczamy Udostępnij ten folder
  5. Klikamy Uprawnienia i nadajemy grupie Wszyscy pełne uprawnienia (Pełna kontrola).

Uwaga: W zależności od konfiguracji może być też konieczne włączenie w Zasadach zabezpieczeń lokalnych opcji Dostęp sieciowy: zezwalaj na stosowanie uprawnień Wszyscy do anonimowych użytkowników:

  1. Kliknij przycisk Start, wpisz secpol.msc i naciśnij enter.
  2. Wybierz Zasady lokalne
  3. Wybierz Opcje zabezpieczeń
  4. Znajdź Dostęp sieciowy: zezwalaj na stosowanie uprawnień Wszyscy do anonimowych użytkowników i włącz tą opcję.
 
Do góry