FERGUSON ARIVA 310 HDPlayer

stars

New member
Podaj więcej szczegółów. Jaka masz konfiguracje sieci?

Sieć po kablu - Router Linksys WRT54GC i jeden switch Intelinet 100M. Jak w miejsce Arivy wpinam laptopa i ciągnę z drugiego komputera stacjonarnego mam średnio 11 mb/s, jak wpinam w miejsce laptopa Arivę to mam ok 0,5mb/s. Ktoś już też narzekał na beznadziejne transfery.

Na kompach Windowsy 7, na Arivie najnowszy soft od Ferdka.
 

stars

New member
Jutro zmienię router/ap i switch na gigabitowy - zobaczę jaki będzie wynik. Teraz wyłączyłem transmission i przez ftp doszedłem do 4mb/s ale to i tak wynik poniżej moich oczekiwań.

Można z arivą 310 połączyć się przez ssh?
 

stars

New member
OK, sieć wymieniona na gigabitową - między komputerami stacjonarnymi transfer około 75mb/s, transfer między arivą i stacjonarnym 7mb/s. Coś mam podejrzenie, że w arivie gigabit ethernet to ściema lekka, tylko nie bardzo wiem jak to zweryfikować.

Najwygodniej było by wbić się na arivę przez ssh i zobaczyć konfigurację.
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Wgrywasz tak jak soft ale ze zmianą na oryginalny jest problem bo ferguson nie udostępnił boot16 w wersji img tylko w wersji bin. Wgrywanie tylko poprzez kabelek albo telnet.
 

osator

New member
Znam to forum, ale tam jest taki bałągan, że znalezienie czegokolwiek graniczy z cudem. W jednym wątku toczy się dyskusja o trzech modelach... Do tego wszyscy traktują wszystko kjakby było oczywiste. Pisze ktoś o kablu i pyta się, czy będzie pasował i odpowiedź, zę tak tylko wtyczkę trzeba wymienić... (A na jaką) hmmm...

Teraz się zastanawiam, czy zostawić Arivę i się męczyć, czy lepiej wymienić na Playon!HD 2, niby to samo tylko drożej, ale za to działą z softem AC Ryan.

Bo z tego co czytam na arivahd.pl wynika, że najlepeij zamiast 310 wybrać 210, bo ma co prawda wolneijszy procesor, ale więcej z niej można wycisnąć jeśli chodzi o personalizację i wgrywanie alternatywnego softu..
 

erogoal1

New member
W piątek odbieram z inwazjipc moją arivkę 310,więc od czego mam zacząć na start by dobrze chodziła,to pierwsze takie urządzenie w moim domu,więc nie bardzo wiem od czego zacząć,dzięki za podpowiedzi,pozdrawiam:grin:
 

gregorere

New member
Witam
Do odtwarzacza mam podłączony dysk zewnętrzny 2,5, oraz kabel z routera.
Co należałoby zrobić, żeby kopiować z laptopa (połączony bezprzewodowo z routerem) dane do odtwarzacza (na dysk zewnętrzny) ?
Proszę o podpowiedzi.
 

dolphin123

New member
Witam
Przymierzam się do zakupu tego odtwarzacza, jednak mam kilka pytań co do tego modelu.
Odtwarzacz ten glownie ma byc uzywany wlasnie do ogladania filmow pobranych z prywatnego torrenta i chcialbym wiedziec czy nie bedzie problemu z pobieraniem z www pliku torrenta, sciagnieciu danych i nastepnie udostepnianiu ich. Do przegladania www posluzy mi klawiatura wifi.

1. Czy po sformatowaniu dysku przez arive mogę wrzucac na niego pliki podpinajac go pod lapka?
2. Czy w przypadku z korzystania BitTorrenta i prywatnego forum, gdzie pobrane pliki musza przez 48h zostac w takiej postaci jak zostaly pobrane, nie ma problemu z udostepnianiem ich przez odtwarzacz?
3. Czy przez arive moge pobrac torrenty z prywatnergo forum z interesujacej mnmie strony i pozniej udostepniac jak opisalem w pkt 2?
4. Jak wygląda sprawa z przeglądaniem stron, czy da się wszystko przeglądać co chcemy? (głównuie chodzi o jave)
5. Czy z ogladaniem filmikow na youtube nie ma problemu?


Bede wdzieczny za odpowiedzi.
Pozdrawiam
 

osator

New member
W piątek odbieram z inwazjipc moją arivkę 310,więc od czego mam zacząć na start by dobrze chodziła,to pierwsze takie urządzenie w moim domu,więc nie bardzo wiem od czego zacząć,dzięki za podpowiedzi,pozdrawiam:grin:
Najlepiej zacząć od aktualizacjisoftu. Na stornie fergusona jest beta, ale jest stabilna.
 

erogoal1

New member
:)

Tam jest ten soft ułożony datą ?? nie zaglądałem tam jeszcze,który to jest mimo to najpierw pobawie sie na tym sofcie co będzie fabrycznie by potem mieć porównanie z tym nowym beta.Kolega poniżej zadał też interesujące pytania :) ... pozdrawiam
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Witam
Do odtwarzacza mam podłączony dysk zewnętrzny 2,5, oraz kabel z routera.
Co należałoby zrobić, żeby kopiować z laptopa (połączony bezprzewodowo z routerem) dane do odtwarzacza (na dysk zewnętrzny) ?
Proszę o podpowiedzi.
Nic. Jak latop zobaczy 310 w sieci domowej to dysk zewnętrzny też zobaczysz i będziesz mógł kopiować.
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Próbowałem kiedyś wgrać v9.5.3.r5440 z 12.08.2011 ale nie poszedł na boot16. Na boot17 nie próbowałem ale jak znajdę chwilę to zobaczę.
Teraz sprawdziłem że żaden nowy firmware się od sierpnia nie pojawił.
 
Ostatnia edycja:
Do góry