FERGUSON ARIVA 310 HDPlayer

J2326

New member
A więc tak: router jest gigowy, transfer między laptopem a komputerem stacjonarnym jest ok 9-10 mb. Przesył między stacjonarnym a Arivą jakies 6Mb i nie spada, natomiast z laptopa niestety bida jest średnio wyciągnąć 2Mb.
A teraz ciekawostka, siedząc na stacjonarnym wszedłem przez total comandera i skopiowałem dane z lapka na arive i doznałem szoku, transfer 6Mb. Wróciłem do laptopa odpaliłem total comandera przesyłam ten sam plik i znowu transfer góra 2. I o co chodzi ?
 

yuby51

New member
Witam. Kupiłem ten odtwarzacz ariva 310 i od razu co zrobiłem było zaktualizowanie oprogramowania. Tylko że się nie udało:/ sciągnałem ze strony producenta, wypakowałem na pendriva podłaczyłem do urządzenia wyłączyłem zasilanie, nacisnąlem i trzymałem ten specjalny guziczek i właczylem zasilanie. Wszystko ok, instalacja się rozpoczęła, pasek postępu dojechał do końca, wyskoczył komunikat że instalacja zakończona, urządzenie sie resetuje, i na tym koniec, od tego momentu obraz nie jest wyświetlany a na niebieskim wyświetlaczu napis "initialed". Dodam że nie reaguje na przycisk wyłaczenia na pilocie. Natomiast jak sie wyłaczy zasilanie i właczy to mozna odwarzacz uruchomić ze stanu uspienia pilotem, i dalej to samo.
 

Royale

New member
Zrób tak samo, ale ściągnij poprzedni firmware. Ja próbowałem wgrać najnowszy firmware Dextreme i miałem ten sam symptom. Wróciłem do poprzedniego.

J2326 Najwyraźniej problem jest na laptopie. Wyłącz zaporę i program antyvir. Zobacz jaką prędkość podaje CI Ariva jak odtwarzasz film z dysku laptopa. U mnie w porywach jest 1,5M a mam sieć G. Filmy HD niestety muszę puszczać po LANie - tak samo przenoszę większe pliki na NAS.
 
Ostatnia edycja:

riki9

New member
Witam.Ja zainstalowalem firmware Dxtreme v9.5.0.r5992 bez wiekszych problemow (weszlo za 3 razem) ale bez resetu tylko z poziomu menu.Wydaje mi sie ze jest stabilniejsze ale uzywam za krotko zeby cos powiedziec na 100%.Na oryginale Ariwa nie widziala czasami dysku wewnetrznego, teraz to sie nie zdarza.Jak na razie jestem zadowolony choc kolory ubozsze ale to jest najmniej wazne.Pozdrawiam forumowiczow.
 
Ostatnia edycja:

janpat_1970

Member
Bez reklam
U mnie ten sam soft co powyżej. Pojawił się nowy do DXtreme DX320 2011-11-17 v9.5.56.r6230 ale co ciekawe nie mogę go wgrać na v5992.
 

orzel1306

New member
Ariva 310 chyba padł?

Witam

Wgrałem do nowej arivy 310 soft DX320 2011-11-17 v9.5.56.r6230 i na wyświetlaczu mam tylko INITIAL.
Przejżałem troche forum ale nic dla laika w temacie nie znalazłem. Konkretne tematy ale nic od zera.
Próbowałem cokolwiek pobrać z fergusona, ale tam non stop plik przy końcu pobierania przerwany...
Ktoś pomoże?

Pozdrawiam
 

riki9

New member
Witam.wejdz na mojego chomika riki9 w dziale dokumenty\ariva jest firmware dxtream .to jest ta starsza wersja ktora dziala u mnie bezproblemowo.powodzenia
 

mike_00

New member
Wkoncu przyszla do mnie nowa ariva

no i zaczynaja sie schody

1. nie moge wlaczyc BT klienta ( dostaje info, ze nie ma dysku wewnetrznego)
zaznacze, ze jest wstawiony w formacie NTFS, na nim duzooo filmow i wszystko dziala z menu (filmy chodza pieknie)

2. transmission jest na wyl. i nie zmienia sie na wl. (zadnego komunikatu o bledzie)

3. chce wlaczyc obraz z kamery IP (na komputerze wchodze wpisujac adres 192.168.1.5:1030 )
potem oczywiscie login i haslo i mam juz obraz
z danych o sprzecie wyczytalem ze kamera obsluguje upnp, router tez mam wlaczony upnp, w arivie tez upnp wlaczone
a na liscie w menu upnp widze tylko arive i moj komputer, kamery nie (nie wiem gdzie moge wpisac adres ip kamery)


narazie to tyle
bylbym bardzo wdzieczny za pomoc

P.S.
strony internetowe powinny tak bardzo wolno chodzic ??
ariva podlaczona kablem - szybkie lacze
soft zakualizowany bez problemow v9.5.34_r5916_beta

moze jakies testy da sie wykonac ?
 

Royale

New member
1. nie moge wlaczyc BT klienta ( dostaje info, ze nie ma dysku wewnetrznego)
zaznacze, ze jest wstawiony w formacie NTFS, na nim duzooo filmow i wszystko dziala z menu (filmy chodza pieknie)

Czy formatowałeś dysk z poziomu Arivy? (przypominam, że ariva to linux)?? Jeśli nie to zrób to (oczywiście najpierw poprzegrywaj gdzieś filmy) :)

2. transmission jest na wyl. i nie zmienia sie na wl. (zadnego komunikatu o bledzie)

Jak zrobisz format dysku to będzie wszystko śmigać

3. chce wlaczyc obraz z kamery IP (na komputerze wchodze wpisujac adres 192.168.1.5:1030 )
potem oczywiscie login i haslo i mam juz obraz
z danych o sprzecie wyczytalem ze kamera obsluguje upnp, router tez mam wlaczony upnp, w arivie tez upnp wlaczone
a na liscie w menu upnp widze tylko arive i moj komputer, kamery nie (nie wiem gdzie moge wpisac adres ip kamery)

Tutaj nie pomogę Ci.


narazie to tyle
bylbym bardzo wdzieczny za pomoc

P.S.
strony internetowe powinny tak bardzo wolno chodzic ??

Tak, to nie jest urządzenie do przeglądania stron.

ariva podlaczona kablem - szybkie lacze
soft zakualizowany bez problemow v9.5.34_r5916_beta
 

kafula

New member
Witam
Zamierzam kupić sprzęcik ale mam kilka pytań ;)
1. Czy podpięty dysk USB 1.5T będzie widoczny w sieci (W7 x64)?
2. Czy dźwięk jest podawany na OPTIC i CHINCH jednocześnie czy to zmienia się gdzieś w opcjach?
3. To samo obraz czy component i HDMI działa jednocześnie? Chodzi mi o podpięcie TV i projektora i nie koniecznie muszą działać jednocześnie.
Pozdrawiam i czekam na info od zorientowanych w temacie.
 

riki9

New member
Witam.
1. Czy podpięty dysk USB 1.5T będzie widoczny w sieci (W7 x64)?
Tak
2. Czy dźwięk jest podawany na OPTIC i CHINCH jednocześnie czy to zmienia się gdzieś w opcjach?
U mnie jest rownoczesnie i nic w opcjach nie zmienialem
3. To samo obraz czy component i HDMI działa jednocześnie?
Tak u mnie jest rownoczesnie na 2 tv tez bez zmian w opcjach.
Jesli chodzi o twardy dysk to lepiej zeby byl zamontowany w srodku.Dlatego tez kupilem arive zeby sie kable nie plataly.Mam 4.5 TB na 5 dyskach a i tak sie placza.Zaznaczam ze mam firmware dxtream r5992
To nowsze nie dziala a oryg fergusona to tragedia.Pozdrawiam
 

kafula

New member
@riki9
Dzięki za odpowiedź.
Dysk mam WD i nawet nie wiec co w nim siedzi ;) docelowo coś dokopię do środka ale póki co to mi wystarczy.
Myślałem o LG DP1W (mam TV i kino LG) ale w podobnej cenie i z lepszymi parametrami będę miał 310 więc już wiem co mi św. Mikołaj przyniesie ;)
Pozdrawiam
Ps. A jak różnica w obrazie HDMI vs. Component bo mam plan C. do TV LG42 a H. do projektora.
 

pawel_b52

New member
ariva 310

Szkoda że firma z solidnym zapleczem technicznym NIE RADZI SOBIE Z SOFTEM. Po zakupie 210 uważam że jest to najbardziej zaniedbany sprzęt o doskonałych możliwościach do którego producent nie umie napisać softu. Tak samo jak to było z 210, model 310 ma dokładnie te same problemy. Olbrzymie nie wykorzystane możliwości, szkoda :-( Jeżeli dalej tak będzie to Ferguson twardo spadnie na ziemię.
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Nie sądzę żeby Ferguson cokolwiek pisał. Jeśli już to zmienia obrazki boota i menu. Mam wgrany soft Dxtreme DX320 z polskim menu i boot17 fanteca, działa stabilnie. Ferguson to firma która kupuje od innych producentów i daje swoje logo.
 

voxor

New member
Witam ponownie,
mam problem z podłączaniem Arivy do komputera przez port USB (wcześniej problem nie występował). Po podłączeniu do portu Windows 7 (prof, x64) wyświetla komunikat o nierozpoznaniu urządzenia USB (jeno z urządzeń USB podłączonych do tego komputera nie działa właściwie i system Windows nie rozpoznaje go)

Co może być przyczyną? Jak sobie poradzić?

z góry dzięki
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Sprawdź kabel. Po podłączeniu 310 do kompa w panelu sterowania usuń nierozpoznane urządzenie które się pojawia. Jeśli to nie pomoże to odinstaluj kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej. Sprawdź czy masz sterowniki pod płytę główną (uaktualnienie chipsetu). Jak masz to zainstaluj. Uruchom ponownie komp i podłącz 310.
 

piterx2

New member
problem z wifi ferguson ariva 310

Witam mam problem i nie wiem czego to jest winna.Mam fergusona 310 od 3 dni.Kupiłem opcjonalnie wifi do niego aby pozbyć sie kabla Lan.I wszystko ładnie by było gdyby arive mi wykrywało w sieci na laptopie.raz się pokaże ikonka fergusona w sieci a 10 raz nie i nie mam dostepu do niego.Myślałem że to wina odbiornika wifi w urzadzeniu ale tak nie jest.Bo youtube czy przegladarka normalnie chodzi na arivie.Odłączyłem wifi i połączyłem poprzez kabel lan i normalnie w sieci cały czas mam ikonke arivy i moge przenosić pliki.Czy wie ktoś dlaczego poprzez wifi mam problem z urządzeniem że mi nie wykrywa w sieci a poprzez lan wszystko ładnie chodzi?

Jeszcze jedna sprawa mam film w true hd.I nie chce mi się przełączyć w ten stystem ture hd tylko odtwarza film w stereo dlaczego tak jest.Miałem wczesniej wd tv live hd i nie miałem problemu z tym system dźwiekowym.A w instrukcji pisze ze true hd tez obsługuje/
 
Ostatnia edycja:
Do góry