FERGUSON ARIVA 310 HDPlayer

janpat_1970

Member
Bez reklam
Zresetuj arive - ustawienia fabryczne. Tak jak pisałem sprawdź kable łączące dysk z płytą. Jeśli to nie pomoże to załatw inny dysk na próbę tylko żeby ariva go zobaczyła. Będziesz mieć wtedy pewność co jest nie tak.
A nowy dysk sprawdzałeś na jakimś kompie?
 

pawelecc

New member
Czy ktos sprawdzał czy sprzęt odczyta najnowsze mkv, te z tzw skompresowanymi nagłówk

Czy ktos sprawdzał czy sprzęt odczyta najnowsze mkv, te z tzw skompresowanymi nagłówkami? Moj SEAGATE sobie z tymi filmami nie radzi:(
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Jeśli masz problem ze skompresowanymi nagłówkami to zawsze możesz przepuścić przez niższą wersje i po problemie. Jeszcze nie spotkałem tego problemu na 310. Na 210 tak.
Mkvtoolnix-unicode i po problemie w kilka minut.
 

pawelecc

New member
Dzięki za INFO janpat_1970!!

Mam jeszcze pytanie czy dużo filmów oglądałeś na ARIVA 310 W FORMACIE mkv i czy Ci jakiś nie działał? Bo ja ostatnio mam problemy na moim sprzecie z odtwarzaniem MKV. Parę ostatnich filmów mój seagate nie chce czytać w formacie mkv (starsze filmy czyta w mkv) i chcę sobie zmienić sprzet.

Mam jeszcze pytanie o torrenty. Za pomocą wbudowanego klienta torrent mogę ściągać i wysyłać pliki torrent? Wyszukuje je normalnie z przeglądarki?
 
Ostatnia edycja:

janpat_1970

Member
Bez reklam
Mkv z tych co miałem i mam to działały wszystkie. Torrentów na arivie nie używam i nie używałem. Zajechałem przez nie jednego laptopa który pracował non stop. Wykupuje 2 konta premium.
 

pawelecc

New member
janpat_1970 Dzieki za przydatne INFO. Chyba się zdecyduję na 310tkę. Mam nadzieje że będzie mi wszystko odtwarzał. Nie nawidzę kompresować przeuszczać przez jakieś programy filmów.
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Większość mkv jest w starszych wersjach 2.9, 3.0 czasem 4.0. Gdybym teraz miał kupować 310 to bym jej nie wziął bo do końca nie jest stabilna i czasem (bo to rodzaj żeński) miewa fochy. Prawdopodobnie ją sprzedam. Planuje kupić na początku roku Xtreamera Prodigy jak tylko jego cena trochę spadnie.
 

maniek12345

New member
mkv+skompresowane nagłówki...

Witam. Mkv+nagłówki działają ale do wersji 4.0 (może 4.coś tam) wyższe niestety nie pokazują wmuxowanych napisów (sup)...z wielu mkv musiałem wyciągać napisy (MKVExtractGUI2 2225 - chyba szybsze niż konwertowanie)... bo robiłem je sam na 4.6 i wielka d...!
teraz stosuję 3.4 i działa.
 

pawelecc

New member
A co Panowie jest godnego polecenia do max 500 zł? Trochę się boję softu w tej ARIVIE 310. Chodzi mi o sprzęt żeby odtwarzał filmy mkv (nie na widze konwertować) , wifi ,torrent.
 

sickman

New member
Dzięki za INFO janpat_1970!!

Mam jeszcze pytanie czy dużo filmów oglądałeś na ARIVA 310 W FORMACIE mkv i czy Ci jakiś nie działał? Bo ja ostatnio mam problemy na moim sprzecie z odtwarzaniem MKV. Parę ostatnich filmów mój seagate nie chce czytać w formacie mkv (starsze filmy czyta w mkv) i chcę sobie zmienić sprzet.

Mam jeszcze pytanie o torrenty. Za pomocą wbudowanego klienta torrent mogę ściągać i wysyłać pliki torrent? Wyszukuje je normalnie z przeglądarki?

Arive 310 mam kilka miesięcy, prawie wszystko co oglądam to mkv i jak narazie nie trafiłem na plik, którego by mi nie chciała odtworzyć. Co do torrentów, to jest ok, tylko jak się jej wrzuci jednocześnie kilka to lubi się powiesić. Od jakiegoś czasu nie włączam więcej niż 2 torrenty jednocześnie i działa jak należy.
 

pawelecc

New member
No to mam zagadkę Panowie. Co tu wybrać...

No to mam zagadkę Panowie. Co tu wybrać...

Cały czas jednak myślę nad ARIVA 310....

Soft może dopracują....

Genaeralnie chcę aby mi wszyskie MKV chodziły a wifi i torrent też fajna sprawa...



Czy 310ściąga torrenty z prywatnych trackerów typu polishtracker, dvdseed itp. U nich muszą być odpowiedni klienci, tzn jest tam dozwolony np. Transmission, ale o odpowiednich seriach. czy ktoś wie, jaki nr ma transmission w ariva 310?


Czy można sterować ARIVKĄ za pomocą telefonu jako pilot lub klawaiatura do surfowania po necie?. Mam IPHONE 4.
 
Ostatnia edycja:

master_be

New member
Po wgraniu nowego softu mam trzaski na wyjsciu audio-cinch (podlaczone do zestawu stereo) jak slucham mp3. Nic takiego nie ma jak ogladam filmy. Czy ktoś się z takim problemem spodkał?
 
Ostatnia edycja:

J2326

New member
Mam pytanie, otóż od 2 dni jestem "szczęśliwym" posiadaczem arivy 310 i póki co to zapoznaję się z obsługą ale drażni mnie jeden fakt. Połączyłem playerek do routera i wysyłam na dysk wewnętrzny (który ariva sobie wcześniej sformatowała) jakiś film to transfer z lapka po LANie jak i FTP wacha się między 1.5-2.5 Mb/s. Jest to strasznie irytujące że film o wadze 8Gb leci godzinę. Szybciej ściągam go z neta przy moim łączu a wewnątrz sieci te transfery powinny być chyba 10 razy większe niż osiągam teraz ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry