Ferguson Ariva 210

mircal

New member
U mnie dokładnie to samo, BT raz działa, a raz nie działa, jaki ma kaprys. Pisałem do suportu Fergusona ponad tydzień temu i zero odpowiedzi.
Jak już wcześniej pisałem, jest OK (HDD widoczny) do momentu jak załaduję plik torrent, od tego momentu zaczynają się kaprysy BT.
 

oko26

Member
U mnie dokładnie to samo. Zapodałem mu torenta i nagle wszystko znikło dysk, usb itd. Wgrameł na nowo ROM, ale to nic nie dało. Jednym słowem ta Ariva to jedno wielkie nie porozumienie. śmieszy mnie firma Ferguson która puściła to na rynek bez dopracowanego softu. ta firma to totalna pomyłka, powinna być jakaś czarna lista firm oferujących buble bo ja już mam takie dwie 1. Ferguson, i 2.Acer to firmy made in china- totalne dno. A tak apropo jest to towar nie zgody z umową i możemy się ubiegać o zwrot kosztów towaru
 
Pisałem już iż standardowy klient BT to lipa ...niedziałająca lipa z zablokowanym portem na którym nasłuchuje tenże klient :) ...jedyna rada zainstalowanie transmission ale nie wiem czy na 210 się da ? bo na 110 napewno tak ! Ale na zdrowy rozum ponieważ to Linux to cały problem pewnie będzie tkwił ( podobnie jak na 110) w plikach squash (czyli skompresowanych -tylko do odczytu) żeby zainstalować optware a co za tym idzie transmission/ftp itd .....trzeba mieć firmware do adivy 210 oparte na plikach yaffs (nieskompresowanych) nie wiem czy takowe istnieje na 210 ...ale popytajcie na forum arivy ....może wam przekonwertują . Oczywiście robią to osoby już obyte z modyfikacjami firmware na Arive 110 . A jak zainstalować optware / transmission jest na forum w dziale toturiale
Pozdrawiam !
 
Ostatnia edycja:

wolf-mk

New member
Koledzy moja Ariva wróciła wczoraj od fergusona.
Oczywiście odpisali, że u nich wszystko działa jak należy na najnowszym sofcie więc nic się nie zmieniło w tym temacie.
Dziwi mnie jednak fakt, że kilka ładnych plików ściągnąłem poprzez BT, a kłopoty zaczęły się ok. 2 tygodnie temu.
Pozostaje poczekać co będzie dalej.
 

wolf-mk

New member
Ja jestem tylko jednej rzeczy bardzo ciekawy - co jest powodem naszych problemów skoro na starszych i najnowszym sofcie BT chodził, a teraz nie chodzi na żadnym ??!
 

sekator2

New member
Zakupiłem Fergusona Arive 210. Obejrzałem film mkv i końcówkę mi uciął. Jestem przerazony że wszystko tak będzie ucinał. Próbowałem wgrać z pena nowy soft ale nie działa POMOCY.
 

Eathan1

New member
Po wielu bojach stoczonych z Arivą doszedłem do tego, że warto pozbyć się tego urządzenia i kupić coś innego gdzie wszystko będzie działać jak należy. Po wielu przemyśleniach mój wybór padł na własnej produkcji HTPC. Chcę kupić mały komputerek z Atomem i ION2. Następnie planuję na tym postawić Ubuntu + XBMC + serwer do Squeezeboxa.

Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia związane z HTCP opartym na powyższym rozwiązaniu? Widzicie jakieś wady takiego pomysłu (nie dopatrzyłem się) czy też są same zalety?
 

ananaseq

New member
Problem z funkcją BT

Również miałem spore problemu z funkcją BitTorrent reszta funkcji bez zarzutu. Na początku po zakupie urządzenia i zalogowaniu się na stronę do konfiguracji i ściągania torrentów wszsytko było ok był widoczny dysk itd. Postanowiłem zaktualizować soft do najnowszego przez opcję w urządzeniu i wtedy zaczęły się problemy z torrentami zniknął dysk z informacjami nie dało się załadować torrentów itp.W tym momencie postanowiłem wgrać stary soft ze strony fergusona i okazało się że dysk został wykryty poprawnie i torrenty można ściągać niestety ściągają się kiedy chcą nie ma ciągłości ściągania pliku ale działa.
 

wolf-mk

New member
Po wielu bojach stoczonych z Arivą doszedłem do tego, że warto pozbyć się tego urządzenia i kupić coś innego gdzie wszystko będzie działać jak należy. Po wielu przemyśleniach mój wybór padł na własnej produkcji HTPC. Chcę kupić mały komputerek z Atomem i ION2. Następnie planuję na tym postawić Ubuntu + XBMC + serwer do Squeezeboxa.

Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia związane z HTCP opartym na powyższym rozwiązaniu? Widzicie jakieś wady takiego pomysłu (nie dopatrzyłem się) czy też są same zalety?

Myślałem o tym zanim zakupiłem Arivę. Niestety, po zliczeniu kosztów całej konfiguracji zrezygnowałem z tego pomysłu. Wolałbym już tą kasę włożyć do PC.
Ariva spełnia moje oczekiwania i nieraz dostarczyła mi wiele rozrywki. Jedynie co aktualnie nie działa to BT, ale wydaje mi się, że w przyszłości się to zmieni.
Na tą chwilą postanowiłem sobie zafundować alternatywę dla BT w Arivie w postaci zewnętrznej kieszeni HDD KIESZEŃ HDD ZEWNĘTRZNA NAS 1HDD SATA/ATA +2USB WI-FI LEVELONE | Komputery | Dyski twarde | Kieszeń HDD | Śląsk - Linksys | Cisco | Welland | Garmin | Unitek | Qnap | PQI | Transcend |4World |Whitenergy |Tracer |A4Tech |Pszczyna | Śląsk | Sklep
Jest to świetna alternatywa BT, która może pełnić funkcję serwera sieciowego dla wszystkich urządzeń w sieci. Dodatkowo urządzenie jest bardzo przystępne cenowo.
 

pkomp

New member
jedyne co ariva potrafi to wyświetlić film - cała reszta w tym playerze(i sporej większości na realtekach) jest poniżej krytyki

i owszem jako odtwarzacz filmów i u mnie spisuje się jak należy - na resztę rzeczy szkoda czasu i nerwów - tu htpc pozamiata każdy taki player

więcej masz w temacie o htpc
 

Tomasuzu

New member
I po to kupiłem ARIVE, filmy i lan, mam gdzieś BT nie wiem kto jeszcze zasysa cokolwiek przez BT przecież to epoka kamienia łupanego. Wystarczy wykupić konto np HOTFILE i zaciągasz dowolnie wszystko i sto razy szybciej, a później z kompa przez WIFI na dysk w Arivie 210. Faktycznie Ariva ma pare niedociągnięć w sofcie ale na to przyjdzie nam poczekać do nowego softu.
 

doprze

New member
ja również w chwili obecnej mam dość tej arivy...

jak długo nie miałem podpiętej jej do internetu to byłem w miarę zadowolony, jednakże na chwilę obecną sam zastanawiam się nad sprzedażą tego badziewia... i zakupem wg planu pierwotnego komputerka htpc.
 

pkomp

New member
tomasuzu chyba na nowy soft nie ma co liczyć - trzeba by atakować fergusona codziennie setkami maili.....
zreszta co to zmieni?pilot dalej będzie słaby(wziąłem uniwersalny - chodzi znacznie lepiej), start będzie dalej tak samo zamulony, oprogramowanie też będzie tak samo brzydkie i ledwo trybiące

narazie u mnie po stoi ale pewnie to będzie max pół roku bo generalnie soft jest marny w pysk i bardzo wręcz upierdliwy
jakimś lanem sobie głowy nawet nie zawracałem jak sprawdziłem transfery...szkoda czasu na wrzucanie nawet dwóch filmów - już wolę dysk wyciągnąć
 

doprze

New member
może to nienajgłupszy pomysł...... zarzućmy fergusona setkami maili - może dostrzegą problem...

jakiś fajny automat i niech spamuje na ich konto ;-)





WESOŁYCH ŚWIĄT!!! a dla właścicieli Arivy 210 dodatkowe życzenia:

pełnej funkcjonalności arivki w nowym 2011 roku ;)
 
Do góry