Fanatycy futbolu - czyli wszystko o piłce.

collider

New member
Bez reklam
Juz pisalem wczesniej ile Chinczycy potrafia zapalcic, ale teraz to juz pojechali po calosci. Podejrzewam, ze za pare lat beda mieli najlepszych pilkarzy u siebie. Krok po kroczku a z taka kasa to prawdziwa LM bedzie, ale w Azji.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Real wczoraj gładko przejechał się po Sevilli, a dzisiaj Athletic zrobił mi prezent urodzinowy i kończąc mecz w 9 ograł Barcelonę:)
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Barcelona ponownie gubi punkty, niepodyktowane karne w obie strony za zagranie ręką, sędziowanie w LaLiga jest coraz bardziej dramatyczne. Albo sędziowie nie nadążają z szybkością gry albo są tak beznadziejni...

Jedyny plus taki, że komitet sędziowski wziął na celownik nurkowanie Neymara.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Barcelona ponownie gubi punkty, niepodyktowane karne w obie strony za zagranie ręką, sędziowanie w LaLiga jest coraz bardziej dramatyczne. Albo sędziowie nie nadążają z szybkością gry albo są tak beznadziejni...

Jedyny plus taki, że komitet sędziowski wziął na celownik nurkowanie Neymara.
Czyli można mieć nadzieję, że i za Krysię się wezmą, nie jest lepszy ;)

Ale trafienie Leo przepiękne ;)

Ostatni mecz Królewskich z Sevillą był niezły, grali znacznie dynamiczniej/lepiej niż ze swoimi największymi gwiazdeczkami ;)
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Messi w ostatnim meczu walnął wolnego życia, pająk zabity w brutalny sposób. Real w meczu z Sevillą zagrał rewelacyjnie i powoli zaczynam się przekonywać do stwierdzenia, że Ronaldo blokuje ten zespół. Sevilla gra różnie, ale aż tak bezradnych piłkarzy tego zespołu jak w pierwszej połowie meczu z Realem to nie widziałem jeszcze, a śledzę LaLiga na bieżąco:D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
CR 7 zdobył wszystkie możliwe nagrody (te ważniejsze) i tak się zastanawiam czy to ostatni taki jego sezon.. zobaczymy.. co miejsca 12 Lewandowskiego to żenada.. pierwsza 8 należy mu się ...
 

collider

New member
Bez reklam
Pamietasz jak pisalem, ze mu polskie nazwisko ciazy. Bo tak jest. Gdyby byl Niemcem czy Anglikiem to ide o zaklad, ze bylby w pierwszej trojce no niech bedzie piatce. I to nawet nie chodzi o to czy ktos lubi Polakow czy nie. Pilka to marketing a marketingowo ludzie ze wschodu sprzedaja sie slabo.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Ja myślę, że to bardziej ciąży mu Bayern aniżeli polskie nazwisko. Złota piłka to przede wszystkim marketing, a wiadomo że Barcelona i Real tutaj górują.

lolek
Co do Ronaldo to myślę, że to nie koniec jego przygody z topem, aktualnie nie jest w swojej najwyższej formie, ale stawiam, że w końcu się przebudzi i wróci do odpowiedniego poziomu, musi bo Messi w tym sezonie się rozpędził i póki co to on jest faworytem do statuetek indywidualnych.

Ostatnie mecze Realu i Barcelony pokazują, że polityka transferowa Pereza jest zdecydowanie lepsza niż ta Bartomeu i zastanawiam się co będzie z tą Barceloną jak któregoś dnia Messi i Iniesta znikną. Real ma świetną młodzież i mam nadzieję, że Vazquez, James, Varane, Kovacic, Isco, Asensio czy nawet Mariano nie opuszczą klubu w lecie bo widać, że potrafią godnie zastąpić swoich starszych kolegów.

Kilka słów należy się również Marcelo, który moim zdaniem przewyższył Carlosa, a to co zrobił z gościem w ostatnim meczu, a następnie dograł na głowę Ronaldo to czysta finezja, dla takich zagrań ludzie chcą oglądać mecze na Bernabeu:)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ronaldo jeszcze przez kilka ładnych lat będzie brylował,
Jakiś czas temu czytałem artykuł na jego temat, gdzie fachowcy ocenili, że dzięki sztabowi fizjoterapeutów nim się zajmującym jego wiek biologiczny jest o kilka lat mniejszy niż faktyczny.
To już nie są te czasy, gdzie gość przed 30-tką kończył karierę. Odnowa biologiczna, specjalne diety, treningi indywidualne... wszystko to robi swoje aby jak najdłużej utrzymać optymalną formę danego zawodnika.

edit: Kontuzji nikt oczywiście nie jest w stanie przewidzieć, a jedynie ono mogę jego karierę skrócić... oby nie ;)
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Jego proces regeneracji/zabiegów pomeczowych jest w stanie zapewnić mu 100% mocy następnego dnia. Oczywiście jest to bardzo droga zabawa, ale kto bogatemu zabroni. Oczywiście jego organizm jest eksploatowany na maksa, treningi/siłownia co kiedyś na pewno da o sobie znać.

Realowi sprzydałoby się odejście od grania typowo pod Ronaldo bo widać w każdym meczu zawodników dogrywających do niego zamiast do kolegi lepiej ustawionego.

W tym sezonie Ronaldo wydaje mi się jakiś bezsilny. Nie biega jakoś ekstremalnie szybko, 90% dryblingów to straty, jego gra w obronie ogranicza się do podbiegnięcia do przeciwnika na 2m i zaprzestania naciskania... chociaż w weekend dzięki jego pressingowi rywal stracił piłkę i padła bramka dla Realu. O rzutach wolnych nie mam słów nawet, nie ma w klubie nikogo kto powiedziałby mu żeby sobie dał spokój z tymi spadającymi piłkami i zaczął strzelać normalnie, technicznie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Poczekamy zobaczymy co to będzie ale Marcelo też potrafi spie... ma do tego dryk.. i nie raz mu się to zdarzyło - fajnie że w ostatnim meczu jak piszesz super zagrali..

A wracając do Lewego to nie Polska wg mnie mu przeszkadza tylko BM.. bądźmy szczerzy Portugalia, Argentyna to jakieś mega państwa.. - turystycznie tak ale pod względem gospodarki ... można dyskutować..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ronaldo jeszcze przez kilka ładnych lat będzie brylował,
Jakiś czas temu czytałem artykuł na jego temat, gdzie fachowcy ocenili, że dzięki sztabowi fizjoterapeutów nim się zajmującym jego wiek biologiczny jest o kilka lat mniejszy niż faktyczny.
To już nie są te czasy, gdzie gość przed 30-tką kończył karierę. Odnowa biologiczna, specjalne diety, treningi indywidualne... wszystko to robi swoje aby jak najdłużej utrzymać optymalną formę danego zawodnika.

edit: Kontuzji nikt oczywiście nie jest w stanie przewidzieć, a jedynie ono mogę jego karierę skrócić... oby nie ;)

Właśnie w tym rzecz, że zobacz on gorzej gra po tym jak go załatwili na ME... On miał poważną operacje w młodości i dużo nie potrzeba ... oczywiście miał przebłyski ale ni jest o ten CR7 co wcześniej..
Choć dla mnie nie musi już być mega on już się zapisał do historii futbolu.. wczoraj jego statystyki podawali za ostatni sezon - Koledzy czapki z głów..
 
Do góry