Fanatycy futbolu - czyli wszystko o piłce.

collider

New member
Bez reklam
Jak mi dasz taka kase jak ma Ronaldo oddam i 50% :). Podatki bola, ale skoro takie sa zasady i prawo to chyba powinno sie je przestrzegac. Bo jak kazdy przestanie to doprowadzi to do chaosu i anarchii. Podatki sa niezbednym elementem funkcjonowania kazdego panstwa. Faktycznie, czesto sa za wysokie, ale czy ktos znalazl lepsze rozwiazenie?
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Collider chciałbyś oddać Państwu 48%?
A chciałbyś oddać Państwu procent od 6-tki w Totka?
Ja tak ;)

Pakolo, w takim a nie innym społeczeństwie żyjemy, jak pomyślę ile ja miesiąc, w miesiąc danin płacę Państwu, to aż mi się nóż w kieszeni otwiera, z drugiej strony lepiej tak jak nic nie płacić, bo to by oznaczało, że nic nie zarabiam.
W krajach Skandynawii czy w Holandii też są podobne progi podatkowe - powyżej 50%, a ilu Polaków tam żyje i nie narzeka.
Od 1 tyś euro czy od 1 mln euro 50% (lub więcej) to wciąż 50%(lub więcej), więcej zarabiasz, więcej płacisz, a % tak samo.
Dlaczego więc ci biedniejsi płacić mają, a bogaci nie?
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Panowie spokojnie ja uważam, że sportowcy powinni płacić jak największe podatki bo nie dość, że goście na co dzień robią to co lubią to jeszcze dostają za to pieniądze, których Janusz nie potrafiłby na kartce papieru zapisać. Ale co zrobić jak utrzymanie 30 samochodów(klasy premium) jachtu, samolotu kosztuje:D
 

pantomima

Banned
Nie zgadzam sie ! Nie wszyscy sportowcy ! Ale pilkarze jak najbardziej tak !
Zalezy wszystko jeszcze od dyscypliny jaka uprawiaja i wynagrodzen ktore dostaja .
Byc sportowcem , osiagac najlepsze wyniki to wielki sukces , ale ten sukces nie przychodzi latwo ani od razu .Kosztuje to wiele wyrzerzen, jeszcze wiecej wysilku , poswiecenia,determinacji itp .
Nie wiem jak pilkarze , ale powiedzmy tenisisci - 12 godzin dziennie spedzaja praktycznie na korcie , jezeli nie jest to odbijanie pileczki , praca nad technika ,to praca nad kondycja fizyczna,umyslowa (w tenisie bardzo wazna jest glowa, rownie wazna jak nogi, choc na pierwszy rzut oka wydawalo by sie ze to jednak rece ..., a to zupelnie inaczej),dopowiednia dieta itp itd .
Pilka nozna w stosunku do tenisa ziemnego to lighcik - treningi 2/3 w tygodniu , mecze w zaleznosci od ligi, rozgrywek raz na tydzien a nawet dwa , ewentualnie co 3/4 dni jezeli sa to jakiegos rodzaju mistrzostwa .
W tenisie turniej trwa minimum tydzien ,po jednym rozegranym meczu zostaje niespelna doba na regeneracje , przygotowanie sie do kolejnego i tak przez siedem dni , w Wielkim Szlemie ta walka trwa dwa tygodnie a mecze potrafia dobic niekiedy i do 5 godzin .
Pilkarski sezon trwa ile .... ? Tenisowy sezon to bite 11 miesiecy , prestizowy turniej odbywa sie srednio co 2 tyg , czesto jest tak ze po takim wygranym turnieju jeszcze tego samego dnia trzeba wsiac w samolot , odbyc dluga podroz po to by juz kolejnego dnia rozegrac kolejny mecz w nowym turnieju (uwzgl przy tam zmiane czasowa , aklimatyzacje itp )- to jest dopiero wyzwanie , szczegolnie dla tych czolowych tenisistow chcacych utrzymac sie na pierwszych miejscach rankingowych .
Pilka nozna przy tym to frywolne tylko jej odbijanie a wynagordzenia nie sa ani troche wymierne ,sa zbyt wygorowane w stos do wysilku jaki podejmuja !
Taka prawda panowie.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Panto, nie pitol :p
Nie pisz o piłce myśląc o naszej krajowej "extra kopaninie" ;)
Poczytaj lepiej jak trenuje "bohater dnia".
Do tego LaLiga trwa znacznie dłużej niż piszesz, dodatkowo LM, Puchar Króla, Puchar Hiszpanii, Reprezentacja...
 

pantomima

Banned
Henry , ale to prawda ktora dotyczy tego najlepszego poziomu .
Gosc trenuje w miejscu zamieszkania , po treningu wraca na domek i odpoczywa .
Ile takich treningow ma tygodniowo , ile godzin dziennie trwa taki trening ....
Nie odpowiadaj mi , odpowiedz sam sobie .
Wszystko to co przedstawilem wyzej odnosnie rozgrywek pilkarskich to nie sa zaklamane fakty , to zwyczajna prawda .

Czy Lewandowski (nic mu nie ujmujac bo jego akurat lubie ) codziennie choc minimum 4 h spedza na treningu , czy rozgrywa zawodowy mecz 3x w tyg , czy zdarza mu sie ze po rozegraniu jednego meczu wylatuje na drugi koniec swiata by dnia nast rozegrac kolejny mecz i jeszcze 6 nast z rzedu ?
Oczywiscie ze nie .
Fakty same mowia za siebie ;)
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Szanuje Cie i lubie ;), ale wybacz, opowiadasz glupoty . Turnieje pilki noznej sie zgadzaja , ale nie umiesz albo nie chcesz rozroznic zaangazowania fizycznego miedzy tymi dwoma dyscyplinami .
Przelozylem wszystko na papier , a Ty obiektywnie postaraj sie porownac wyczyny zawodowcyh pilkarzy .


Jest troche tych turniejow , ok , ale przykladowo wezmy pod uwage np. wystepy reprezentacji - w jakim odstepie czasowym odbywaja sie te mecze o mistrzostwo ? (bo o meczach eliminacyjncyh to juz nawet nie wspominam) .Uwzglednij czas miedzy meczami .Zwroc jeszcze uwage na czesta biernosc zawodnikow . Przykladowo obronca(stoper) , nie zasuwa przez okragle 90 minut z jednego konca boiska na drugi , sa to pozycje mniej wiecej statyczne , dotyczy to praktycznie wszystkich zawodnikow , jesli tak to nawet nie jest to 90 minut intensywnego wysilku fizycznego .
Fakty Henry ,same fakty ;)

I cos jeszcze - NIE PITOLE !.Za pitolenie mozna by bylo to uznac tylko w przypadku gdyby to byly bajki wyssane z palca , ale to nie sa bajki , to sa mocne argumenty ktorych nie da sie zaklamac ani pominac .


Kolejna dyscyplina - koszykowka zawodowa NBA (mega wyczeprujaca liga ).
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Pantomima, co Ty taki nerwowy, ten początek był żartobliwie, też Cię lubię i szanuję, więc możemy podyskutować normalnie :)

Co do zawodowych piłkarzy, jak napisałem nie z naszego podwórka, może inaczej, nie spłycajmy jedynie do piłki, a piszmy o "zawodowcach" różnych dyscyplin, ich każdy sukces okupiony jest morderczą pracą, nie ma nic za darmo i na pewno nie odważę się napisać, że jedni, z TEJ konkretnej dyscypliny harują kilka razy bardziej od innych.
Pływacy codzienne treningi od rana do wieczora i nie tylko na basenie, tak samo piłkarze, narciarze, skoczkowie, koszykarze, tenisiści, ....
Bez codziennych treningów nie mieli by wyników.

ps. dzień dzisiejszy rozpoczęliśmy newsem o CR7 - zobacz jak wygląda jego plan treningowy i ile ma przerw meczowych, nie wydaje mi się aby taki Djokovic czy Murray zostawiali na korcie/treningach nieporównywalnie więcej potu niż on na boisku/treningach.
 

pantomima

Banned
No to myslisz sie strasznie i nie wiesz o czym mowisz .
Nie jestem nerwowy , poprostu nie rozumie ze Ty nie jestes w stanie przyswoic pewnych faktow .


Powtorze jeszcze raz - zwroc prosze uwage na czestotliwosc rozgrywanych turniejow zawodowych tenisistow i porownaj ja z czestotliwoscia rozgrywanych meczy w ktorych bd udzial CR7.
Czy Ty napr nie potrafisz zrozumiec natezenia wysilku fizycznego jaki wystpeuje podczas tygodniowego turnieju tenisowego ? , ze masz o czym juz wspominalem niecala dobe na regeneracje , bo za chwile kolejny mecz trwajacy minimum 1,5 h i tak przez caly tydzien ,a nast tydzien to znow czesto powtorka tego wszystkiego .

Chcesz mi powiedziec ze cr7 rozgrywa codziennie mecz pilkarski w ktorym praktycznie to biega moze nawet nie jedna polowe z racji swoje pozycji jako zajmuje na boisku ... ?

Zastanow sie prosze co Ty opowiadasz .

Z pelna odpowiedzialnoscia moge powiedziec ze wysilek tej trojki o ktorej wspomniales , jest nieporownywalnie wiekszy od tego jaki podejmuje Ronaldo .

Prosze , poczytaj troche o najbardziej wymagajacych dyscyplinach sportowych , to moze zrozumiesz roznice .

I na koniec , kazde mistrzostow okupione jest wielkim wysilkiem, poswieceniem i praca , ale nie kazda dyscyplina jest rownomierna pod katem wyzeczen , przelanego potu .
Prosze poczytaj , ogarnij materie i wtedy kombinuj bo narazie opierasz sie jedynie na tym co przezyles , uslyszales , zobaczyles, obejrzales.Poszerz horyzony o odpowiednia lekture , prosba .
Bez urazy .
 
Ostatnia edycja:

Dubek

Member
Bez reklam
Ale teraz pytanie, dlaczego taki Ronaldo który zarabia więcej od Djokovica na ten przykład ma według Ciebie płacić większy podatek od niego? Sam sobie na to zapracował, nie jego wina że futbol jest tak popularny i że tam są takie a nie inne kontrakty. 50-60 meczów w sezonie to też nie jest tak mało jak Ci się wydaje, poza tym nie trenują 2-3 razy w tygodniu tylko codziennie.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Panto owszem tenis jest bardzo wymagający, ale zawodnik nie musi brać udziału w każdym turnieju. Pilkarz ma kontrakt i poza kontuzjami jest zobowiązany do gry w każdym meczu. Taki Ronaldo rozgrywa powiedzmy 2/3 mecze w tygodniu, w których interwałami przebiega około 10km. Do tego dochodzą codziennie treningi+we własnym zakresie gość wali na siłowni utrzymując o ile dobrze pamiętam 6%tkanki tluszczowej. Piłka nożna się zmieniła i obrońcy również grają na połowie przeciwnika. Poza tym taki Nadal czy Djokovic zawsze początki turniejów mają proste i leją ogórów w dwóch setach do 0.
 

Dubek

Member
Bez reklam
Poza tym sezon tenisowy trwa 11 miesięcy i rozgrywają około 70 meczów a sezon piłkarski trwa 9 miesięcy i piłkarz w tym czasie rozgrywa około 50-60 meczów, częstotliwość podobna.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nie zrozumiałeś o czym pisałem, nie neguję wysiłku tenisistów, nie mam zamiaru porównywać kto i w jakiej dyscyplinie ciężej pracuje czy rozgrywa większą ilość spotkań.
Takie licytowanie jest wg. mnie bez sensu, bo my jako kibice widzimy jedynie niewielką część.
To tak jakby pisać, że jedyny trening kierowcy wyścigowego polega na jeżdżeniu po torze...

Pantomima, ja doceniam każdy przejaw zawodowstwa, w każdej dyscyplinie i nie odważyłbym się na stwierdzenie, którego użyłeś:
Pilka nozna w stosunku do tenisa ziemnego to lighcik - treningi 2/3 w tygodniu , mecze w zaleznosci od ligi, rozgrywek raz na tydzien a nawet dwa , ewentualnie co 3/4 dni jezeli sa to jakiegos rodzaju mistrzostwa .
I od tego rozpoczęła się cała dyskusja,

ps
Nie muszę się edukować, mam pojęcie i jak napisałem powyżej szanuję każdego sportowca- zawodowca

tak przy okazji Tenis kompletnie mnie nie interesuje jako kibica, wolą kilka razy w m-cu poodbijać z kumplem na korcie, ale za cholerę nikt mnie nie zaciągnie na kibicowanie live czy przed TV... to tyle odnośnie tenisa ode mnie i koniec dyskusji, bo się nie dogadamy w tej materii.
 

pantomima

Banned
Mniejsza/wieksza ,wolna kwota od podatku ;)
Zarabia wiecej , niech buli wiecej !
To tak na wesolo , a na powaznie to nie wygram z wami .

Caly czas podnosze tylko kwestie , ze pieniadze jakie zarabia, nie sa adekwatne do wysilku jaki wkladaja .Stawki sa zbyt wygorowane !
Dlaczego ? , bo pilka nozna to najpopularniejszy sport na swiecie , przez co ich pensje sa kolosalne , niestety nawet w plowie ani troche wymierne do ilosci wysilku jaki trzeba wlozyc wykonujac uprawianie zawodowo tej dyscypliny .
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Poza tym sezon tenisowy trwa 11 miesięcy i rozgrywają około 70 meczów a sezon piłkarski trwa 9 miesięcy i piłkarz w tym czasie rozgrywa około 50-60 meczów, częstotliwość podobna.

Kolejny raz musze przytac system w jakim odbywaja sie rozgrywki tenisowe , jak wyglada turniej , czestotliwosc rozgrywanych meczy ? Prosze Cie ...

Nawet nie mam ochoty dyskutowac , jezeli nie jestes w stanie tego zrozumiec .
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Powiem szczerze, że do tego klasyku podchodzę na luzie totalnym. Real ma przewagę pkt na dodatek szpital w zespole:)
 
Do góry