F7000 - co mi się nie podoba :)

adamo_

New member
Bez reklam
kupiłem 55f7000. Tv świetny ale 1 rzecz mnie irytuje wzdłuż dolnej krawędzi występuje jaśniejszy pasek o szerokości 1cm, ktoś już o tym problemie tutaj wspominał ale czy centrum serwisowe podało jakąś informację jak rozwiązać ten problem? czy jest to wada mojego egzemplarza tv i trzeba go reklamować?

A ogólnie powiedz jesteś zadowolony? jak 2D i jak 3D ? czy obraz jest płynny ? czy jest teatr ( mi się podoba taki efekt ) jak wrażenia
 

fido77

New member
ogólnie jest bardzo dobrze

po pierwszym włączeniu pomyślałem masakra - obraz często przepalony,ciemne partie bez szczegółów, kolory jak żarówy...

po dwóch dniach walki z tablicami kontrolnymi, z poniższymi ustawieniami jestem zadowolony ;)
podświetlenie - 8 dzień, 5-6 wieczór
kontrast - 70
jasność - 42
kolor - 48
ostrość - 0
odcień 50/50
odcień skóry: -1
gamma: -1
kolor: ciepły1
wszystkie ulepszacze wyłączone poza czerń kinowa - niski
ja osobiście teatru nie lubię ;) więc motion plus mam na niskich ustawieniach
3D jeszcze nie sprawdzałem
co zaskoczyło mnie bardzo na plus to szybkość działania
 

fido77

New member
sprawdziłem matrycę w swoim TV i ku mojemu zaskoczeniu matryca nie jest samsunga a AU Optronics pytanie czy się martwić
 

tdx

New member
Bez reklam
2 posty wczesniej pisales ze jestes zadowolony :)

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

legaar

Member
Tryb FILM a później

Balans bieli / Wzmocnienie: RGB [RED: 100/0/0, GREEN: 15/100/0, BLUE: 0/5/50, YELLOW: 100/100/0, CYJAN: 0/51/47, MAGENTA: 45 / 045]

Motion plus ustawiasz pod siebie w przypadku c+ zostawił bym wyraźny lub popróbowałbym sam na użytkowniku

Balans bieli / Wzmocnienie - tam nie ma tych opcji - są w przestzreni kolorów użytkownika. Natomiast w Balans bieli / Wzmocnienie - tam są 3 opcje dla Balansu (RGB) i 3 dla wzmocnienia (RGB) - domyślnie tam jest wszędzie wpisana wartość 25 - coś tu zmieniacie ? Mi po ustawieniu wszystkich parametrów jak podaliście nie do końca podobają się kolory - mam wrażenie ze są przekłamane - szczególnie jak patrze na kolor skóry ludków w TV ;)
 

Markus1

New member
Witam
Jestem zainteresowany zakupem telewizora UE46F7000 ale nie jestem pewny czy będzie bezproblemowo współpracował z moim astonem 2.26 pod NC+. Mój obecny tv samsung (z podpisu) pracuje bez najmniejszych problemów. Ponieważ telewizor który chcę zakupić ma podwójny dekoder DVB-S, chciałbym go podpiąć tak by mógł jednocześnie nagrywać i odtwarzać w tym czasie dowolny inny kanał (co jest normą przy 2 sygnałach do dekodera sat). Proszę o informacje użytkowników tego modelu albo chociaż tej serii. Pozdrawiam.
 

fido77

New member
tdx ja jestem nadal zadowolony ;) zastanawiam się tylko czy matryce od tego producenta są bardziej awaryjne czy nie (martwe piksele, podświetlenie itp.)
 

legaar

Member
ja też mam tą matrycę co Ty - jest pewien clouding ale postaowiłem z tym nie walczyc - kwestia ustawie i prawie tego nie widać ;)
 

tdx

New member
Bez reklam
Ciężko się jest wypowiedzieć bo oficjalnie nikt statystyk nie prowadzi o awaryjności matryc, z tego forum można przyjąć że nie ma jakieś znaczącej różnicy w tym aspekcie
 

legaar

Member
czy komuś na 55F7000 działa apka HBO GO - u mnie nie dość że się mega muli to na dodatek nie odpala się żaden film - any ideas ?
 

zaabol

New member
Nagrywanie i oglądanie w jednym czasie

Witam,
Mam następujące pytanie odnośnie TV Samsung UE46F7000
Doprowadziłem do w/w telewizora dwa sygnały z anteny satelitarnej (konwerter quattro). Do TV mam podłączony moduł CAM Cyfry+.
Czy istnieje możliwość, żebym w jednym czasie mógł nagrywać kanał kodowany i oglądać inny kanał kodowany? I tak samo czy mogę w ten sam sposób używać PIP'u?
Czy jest to wogóle możliwe? Czy mam zbyt wygórowane wymagania odnośnie tego modelu TV?
Z góry dziękuję za pomoc w powyższym temacie.
 

kajotjot23

New member
mam pytanko do szanownych kolegów

czy dostęp do smart hub jest uzależniony li tylko od prędkości internetu. mam do 10 Mb i wg samsunga to jedyny powód że aplikacja nie chodzi. Z drugiej strony to samo mówili mi o aplikacji expl 3d a chodzi nie zawsze ale CHODZI. SMART HUB jeszcze nie zaskoczył. Pisze, ze nie można odtworzyć teledysku czy coś w tym rodzaju (nie pamiętam dokładnie a nie moge wtej chwili sprawdzić.
Może coś doradzicie.

pozdrawiam
 

legaar

Member
tuby nie sprawdzałem - ale 10Mb/s powinno wystarczyć.

Jeśli chodzi o moje pytanie odnosnie hbo go na 55f7000 to dzisiaj dostałem info od Samsunga ze wiedzą że nie działa i nad tym pracują - ma się pojawić aktualizacja - no nic pozostaje tylko czekać
 

harryt

New member
Może się komuś przyda. Udało mi się ustawić balans bieli (fabryczny to jakaś masakra).

W trybie Standard i Film.

23-28-25-5-35-18

Wzorzec 1 wreszcie bez czerwonej dominaty.
 
Ostatnia edycja:

rodick

New member
Panowie, zapewne juz gdzies bylo takie pytanie ale... czy ktos mnie moze oswiecic jak krok po kroku sparowac TV z komputerem /win xp/?

Chcialbym tak polaczyc oba sprzety zebym mogl bezprzewodowo na TV chodzic po udostepnionym dysku /lub folderach/ z laptopa. Jest to do zrobienia zebym mogl ogladac film z kompa bez zaciec?
 

zaabol

New member
Witam, Ponawiam pytanie i proszę o jakąś odpowiedź.
Mam następujące pytanie odnośnie TV Samsung UE46F7000
Doprowadziłem do w/w telewizora dwa sygnały z anteny satelitarnej (konwerter quattro). Do TV mam podłączony moduł CAM Cyfry+.
Czy istnieje możliwość, żebym w jednym czasie mógł nagrywać kanał kodowany i oglądać inny kanał kodowany? I tak samo czy mogę w ten sam sposób używać PIP'u?
Czy jest to wogóle możliwe? Czy mam zbyt wygórowane wymagania odnośnie tego modelu TV?
Z góry dziękuję za pomoc w powyższym temacie.
 

tdx

New member
Bez reklam
Panowie, zapewne juz gdzies bylo takie pytanie ale... czy ktos mnie moze oswiecic jak krok po kroku sparowac TV z komputerem /win xp/?

Chcialbym tak polaczyc oba sprzety zebym mogl bezprzewodowo na TV chodzic po udostepnionym dysku /lub folderach/ z laptopa. Jest to do zrobienia zebym mogl ogladac film z kompa bez zaciec?

trzeba zdecydować się na jakiś serwer dlna i udostępnić katalogi które chcesz by TV widział.
 
Do góry