Essentiel b view center

boxster

Member
Jaki moduł Essentiela odpowiedzialny jest za pracę portów USB i HDMI, czy to jest w ogóle naprawialne? Na Alledrogo pojawiło się sporo playerów uwalonych.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jaki moduł Essentiela odpowiedzialny jest za pracę portów USB i HDMI,

To nie jest kwestia modułu, ale samych złączy (wyjść), ścieżek na płycie do nich prowadzących i kondensatorów. W bardziej szczęśliwym układzie może być to kwestia firmware, choć w przypadku HDMI to raczej wątpliwe.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
ta metoda działa tylko wtedy gdy soft palyera jeszcze żyje

Hmmm... Na zdrowy rozum po każdym błędnym flashowaniu, o ile oczywiście nie zostaną zmienione ustawienia sprzętowe (hwsetings) playery na Realteku jako tako żyją, bo - w największym skrócie - ładują rescue kernel, który uruchamia sterowniki ethernetu, przypisując playerowi adres 192.168.0.9. Teoretycznie więc, ta aplikacja może posłużyć do flashowania każdego playera na Realteku.

Chętnie zobaczyłbym źródła tego programu - jeżeli ktoś do takowych dotrze (ewentualnie do namiarów na autora) będę wdzięczy za sygnał.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Kiedyś próbowałem tego oprogramowania do podniesienia Argosy HV-335T (1073DD) ale niestety za mocno ją wcześniej 'uwaliłem' więc nic nie pomogło.
Dopiero hard reset to naprawił czyli tzw. SW3.
 

petex

New member
Hmmm... Na zdrowy rozum po każdym błędnym flashowaniu, o ile oczywiście nie zostaną zmienione ustawienia sprzętowe (hwsetings) playery na Realteku jako tako żyją, bo - w największym skrócie - ładują rescue kernel, który uruchamia sterowniki ethernetu, przypisując playerowi adres 192.168.0.9. Teoretycznie więc, ta aplikacja może posłużyć do flashowania każdego playera na Realteku.

Chętnie zobaczyłbym źródła tego programu - jeżeli ktoś do takowych dotrze (ewentualnie do namiarów na autora) będę wdzięczy za sygnał.

Witam.
Jak pisałem, próbowałem po "dokładniejszym" ubiciu playera (ja u ciebie) ożywić za pomocą tego programiku, ale się nie da. Ale chyba nie szukasz tam gdzie trzeba :) To nie problem aplikacji czy interfejsu sprzętowego (ustawień LAN).
Stan w jaki wprowadziliśmy playery (mowa o niewełaściwym bootcode) stwarzał problem nie z podmontowaniem USB pendriva bo to działało. Player nie mógł sobie "wygospodarować" miejsca na przekopiowanie imaga do własnej pamięci przed właściwym procesem flashowania.
Tak więc to, że omawiany program zobaczy playera nic nie zmieni bo nie będzie mu w stanie przepchnąć imaga (nie będzie miejsca).

Pozdrawiam.
 

petex

New member
To nie jest kwestia modułu, ale samych złączy (wyjść), ścieżek na płycie do nich prowadzących i kondensatorów. W bardziej szczęśliwym układzie może być to kwestia firmware, choć w przypadku HDMI to raczej wątpliwe.

Nie do końca się zgodzę. HDMI jest bezpośrednio z procka, podobnie USB. Jak coś nie działa to raczej zostało uwalone na amen. Nawet jakby była to kwestia kondensatorka czy innego elementu to:
1. Uszkodzony (spalony) - na pewno też uszkodzony element za nim (kawałek procka) - żaden taki układ nie wytrzyma większych prądów (powodujących usmażenie elementów.
2. Uszkodzona ścieżka - patrz wyżej.

No chyba, że zimny lut - to nie zawsze da się wykryć - zwłaszcza przy niedużym doświadczeniu.
Może być też mikropękniecie na płycie - też trudne do wykrycia/usunięcia.
Jedynie uszkodzenie interfejsu LAN od strony gniazda daje jakieś szanse na naprawę.

Trzeba pamiętać, że takie urządzenia (zanim zostaną uszkodzone i trafią na alledrogo na aukcję) trafiają w ręce często laików, którzy podłączają player do nieuziemionego sprzętu rtv. Np. wyjścia audio do wzmacniacza, LAN do kompa, HDMI do TV i jeśli jedno z tych użądzeń WYMAGA uziemienia/zerowania a NIE MA go to nieszczęście gotowe.. w postaci uwalonego np HDMI itp.
Miałem sporo takich przypadków (podłączanie przez użytkowników komputerów do TV - uwalone wyjścia dźwięku i HDMI/DVI w kompie).

Przepraszam za przydługi elaborat.

Pozdrawiam
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jak coś nie działa to raczej zostało uwalone na amen.

Bez wdawania się w szczegóły - nie jest to do końca prawda. "Kulejący" z różnych powodów firmware może np. nie montować złączy USB lub nie uruchamiać sterownika karty sieciowej - miałem sprzęt z takimi problemami. Mogą to być np. złe (do podobnego, ale nie takiego samego sprzętu) pliki hwsettings, którymi był flashowany sprzęt np. przy próbie zmiany bootcode. Bywa w takich przypadkach, że nawet firmware się zainstaluje, ale system nie wszystko chce obsługiwać. Trzeba dopiero połączenia przez COM, aby zobaczyć jak "wstaje" system i gdzie tkwi problem.

Oczywiście "totalne uwalenie", poprzez najgłupszy circuit też wchodzi w rachubę.
 
Ostatnia edycja:

petex

New member
Oczywiście "totalne uwalenie", poprzez najgłupszy circuit też wchodzi w rachubę.

No właśnie to miałem na myśli. Nie sądzę aby sprzedawcy z Alledrogo nie sprawdzali sprzętu pod kątem softwarowych problemów. Zwłaszcza jak widzą, że sprzęt ma wzięcie i można za niego wziąć 3 x więcej jak się go ożywi.

Pozdrawiam.
 

andrew k

New member
petex napisał:
Nie sądzę aby sprzedawcy z Alledrogo nie sprawdzali sprzętu pod kątem softwarowych problemów. Zwłaszcza jak widzą, że sprzęt ma wzięcie i można za niego wziąć 3 x więcej jak się go ożywi.
bez przesady :) wiedzą, wiedzą i naprawdę nie chce się im "naprawiać", poza tym chodzi o jednego sprzedawcę:

ALFANET24 napisał:
Przy próbie wgrania softu wyskakuje komunikat: KERNEL ERROR
z info jakie są na forum należy podpiąć się przez COMA do płyty głównej i zrobić reset, oraz ponownie wgrać soft. Brak czasu powoduje że sprzedajemy to urządzenie jako niesprawne.
ja zakupiłem tego "nie włączającego się", bo ma pilot, te z "kernel error" pilota nie mają. Zobaczymy co za cudo, ewentualnie czyj z Was on był? ;) Hehe a tak wogóle alfanet handluje samymi śmieciami, co nie działają, ewentualnie to jego zwroty gwarancyjne?

Próbowałem Mvix_FactoryDefaultRecovery_Application_V0.9 na swojej Arivie, i soft wszedł, ale playerek nie wstał (resetował się w kółko na logo boota).Ustawienia jak pisał Kirek :192.168.0.2 komputer, 192.168.0.9 Arivka, program zmienił IP Arivy na 192.168.0.8, dość długo wgrywał.
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Tak więc to, że omawiany program zobaczy playera nic nie zmieni bo nie będzie mu w stanie przepchnąć imaga (nie będzie miejsca).

Nie jestem biegły w Linuksie, ale... W momencie gdy łącząc się telnetem opróżnimy pamięć (erase -e, erase -m), to w tym momencie zwalnia się miejsce w zarówno w RAM jak i w NAND, reboot powoduje załadowanie programu ratunkowego, w tym momencie odpalamy dyskutowany program i teoretycznie powinno wszystko zadziałać.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Pomoc z pilotami

Sprawa jest całkowicie poza tematem wątku, ale może ktoś pomoże. Otóż pilnie potrzebuję pilota oznaczonego symbolem ZRC-3900, ewentualnie uniwersalnego One For All URC-7711.
Ten pierwszy pilot dedykowany playerom HD fimowanym przez Zinwell, Brite View, Conrad i jeszcze innym klonom.

Chyba, że ktoś zna się na pilotach i będzie wiedział jakim innym te dwa wymienione można zastąpić, albo doradzić coś innego...

Wdzięczny będę za pomoc, bo piloty to dla mnie "ziemia nieznana".

Dołączam fotki obydwu.
 
Ostatnia edycja:

andrew k

New member
No Alfanet przeszła samą siebie. Za 49 zł nabyłem SPRAWNY playerek z 256MB!! Kiedy player przyjechał miał objaw niebieskiej diody i nie reagował na pilota, ani na przycisk. Uruchomił się po podłączeniu zasilacza z wciśniętym przyciskiem. Jakby tego było mało na NIESPRAWNY sprzęt sprzedawca dał 30 dni GWARANCJI ;)
Ale ja nie o tym. Wgrałem boota 26 od Mede8er i niestety sprzęt stoi na logo Mede8er. Nie przyjmuje softu. Na reset z nóżki 197 nie reaguje :( Przycisk z przodu NIC z resetem nie ma wspólnego, bo steruje on bezpośrednio zasilaczem. Po włożeniu pena do USB dioda aktywności miga, czyli próbuje czytać, ale...Chyba próbować będę z comem.
 

PurpleViolet

New member
No Alfanet przeszła samą siebie. Za 49 zł nabyłem SPRAWNY playerek z 256MB!! Kiedy player przyjechał miał objaw niebieskiej diody i nie reagował na pilota, ani na przycisk. Uruchomił się po podłączeniu zasilacza z wciśniętym przyciskiem. Jakby tego było mało na NIESPRAWNY sprzęt sprzedawca dał 30 dni GWARANCJI ;)
Ale ja nie o tym. Wgrałem boota 26 od Mede8er i niestety sprzęt stoi na logo Mede8er. Nie przyjmuje softu. Na reset z nóżki 197 nie reaguje :( Przycisk z przodu NIC z resetem nie ma wspólnego, bo steruje on bezpośrednio zasilaczem. Po włożeniu pena do USB dioda aktywności miga, czyli próbuje czytać, ale...Chyba próbować będę z comem.

a co takiego zawiera soft od Mede8er, że postanowiłeś go wgrać?
 

andrew k

New member
Hmm Kolego nie czytasz całości, załadowałem BOOT26 Mede8er, ale tak się złożyło że czytasz w moich myślach, bo chciałem (i to zrobię) załadować soft ACRyan. Chociażby temu, że czyta troszkę więcej formatów niż soft od IconBita :)
A co do Twego pytania to chodzi dodatkowo o videowall (lub jego odmiana w ACRyan - jukebox :). Choć szczerze soft od IconBit też nie jest zły..
 

PurpleViolet

New member
mam tego essentiela z bootcode 26 i szukam do niego w sumie jakiegoś lepszego softu, teraz mam załadowany najnowszy od noontec-a, pomimo że ma radio internetowe, internet tv... odtwarza film od momentu w którym skończyłem + kilka opcji użytkowych które się przydają... to w samym sofcie trochę jest niedoróbek np. filmy avi z dźwiękiem stereo po optyku nie dają dźwięku na amplituner nie wiedzieć czemu... (z rmvb nie ma tego problemu) i muszę przełączać w ustawieniach playera dźwiek z RAW na LPCM i jest ok, a 5.1 DD muszę z powrotem na RAW przestawić aby było 5.1 bo inaczej 2.0. Wcześniej miałem soft oryginalny essentiela i tam takich problemów nie było, ale miał okrojony soft o opcje radia internetowego i tv i dlatego noontec-a załadowałem... poczytam trochę o ACRyan... zawsze jakaś alternatywa
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Wgrałem boota 26 od Mede8er i niestety sprzęt stoi na logo Mede8er.Chyba próbować będę z comem.

Też to przerabiałem, choć z wersją 128 MB NAND. Niestety urządzenie jest "durne":) próbowałem przez serial różne booty od różnych, nawet identycznych playerów, ale przyjmowało (i później flashowało normalnie firmware, bo ogólnie przyjmowało wszystkie, z dokładnie takimi samym objawami jak u Ciebie - logo na ekranie i widoczny w hyperterminalu błąd przy montowaniu USB) tylko booty Noontec i IconBit. Jeżeli wersja z 256 MB ma podobne upodobania, to po zabawie z bootem z Mede8ra trzeba wrzucić przez serial hwsettings i boot Noontec lub IconBit. Po uwaleniu urządzenia zacząłem od wrzucenia przez serial hwsettings Noon i boota 15 IconBita i flashowanie ładnie poszło.

Późniejsze zabawy: już z poziomu menu po zainstalowaniu niskiego firmware Noontec 2.08, użyłem firmware bodajże 3.12 Noontec, które miało również katalog package_MP z plikami do podnoszenia boot chyba do 23.

Sprzętu już chwilę nie mam, więc wiele nie pamiętam, ale znalazłem ciekawą opcję i jest opisana tutaj z linkami: http://www.hdtv.com.pl/forum/623897-post286.html
 

andrew k

New member
:( Niestety sprawa jest gorsza, bo ani nie idzie NIC z pena, ani nie łączy się po hyperterminalu :( i co gorsza nie działa "reset" za pomocą nóżki 197 zwartej do masy :( :( Pendrive mruga, czyli coś z niego czyta?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
:( Niestety sprawa jest gorsza, bo ani nie idzie NIC z pena, ani nie łączy się po hyperterminalu :(

Znaczy, że podłączyłeś kabel serial do złącza na płycie i nie działa?


Pendrive mruga, czyli coś z niego czyta?

Nie do końca czyta... Sprawdzałem to podglądając bootowanie systemu przy połączeniu kablem serial - mruga, gdy system znajduje złącze USB i próbuje go montować, chyba w tym momencie sprzęt podaje napięcie. Później - przy błędnym pliku konfiguracyjnym hardware, a taki masz po flashowaniu firmware Med8ra - nie montuje USB i po ptakach.
 

andrew k

New member
Tak, nie idzie po serialu (zastosowałem przejściówkę USB to SERIAL, to dla tego zastosowania chyba to samo co kabel od Nokii :( Jeszcze wrzucę widows xp i sprawdzę. Wygląda na to że ten realtek z "DA" na końcu nie jest taki sam jak DD?
Nie flaszowałem firmware Mede8er, tylko samego boota (taki w pliku install.img), ale chyba na jedno wyszło :(

Naj śmieszniejsze z tego że wczoraj przy eksperymentach padł mi LCD :( znikł obraz i już. Mam nadzieję że to zbieg okoliczności, bo teraz testuję na LEDzie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry