Essentiel b view center

adamuadamu

New member
Problemem są linki a dokładnie protokoły które są obsługiwane przez te dwa odtwarzacze
(oczywiście w swoich bieżących firmware). Jeśli porównasz listę z arivahd i Noontec V.308.04 to da się zauważyć że ten ostatni soft opiera się głównie na protokołach ‘mms://’ i ‘rtsp://’ i tu jest niekompatybilność.
a może to mogłoby Wam pomóc? -> Updated MMS/RTMP support with flvstreamer - Patriot Memory Support Forums w sumie też 1073DD
 

Key_PL

New member
Noo właśnie ;). Jest coś fajniejszego?
(...)
;)

Nie masz za dużego wyboru. Najlepiej działa Mvix. U mnie jedynie on ładnie radzi sobie z napisami, choć wadą są restarty, jeśli nie wyrobisz się z anulowaniem wyszukiwania PC. Zadanie swoje spełnia, choć zazdroszczę kolegom z 256MB większych możliwości grzebania w oprogramowaniu i zabawy, bo widzę że głównie na tym modelu forum się skupia.
 

andrew k

New member
Czy ktoś się orientuje czemu Realtek DD (moja ariva150DVD) nie upskaluje do 1080p, a DA (essenrielb) tak???


Sam se odpowiedziałam:
bo mój poprzedni TV miał tylko 1080i, a obecny ma już 1080p, a i DD i AD upscalują do 1080p.
 
Ostatnia edycja:

driver111

New member
Posaidam teraz iconbita 3.12, działa nawet ładnie ale wkurza mnie ten reset. Key_PL Piszesz mi o Mvix'ie ale z nim to samo się robi. Więc wracam teraz do nooonteca 2.12, do puki ktoś nie da czegoś fajniejszego o innym wyglądzie na 128MB. Nie zależy mi bardzo na tym zeby napisy działały czy youtube. Może ktoś coś nie długo podstawi działającego. Pozdro
 

driver111

New member
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Widzę, że Panowie ekscytują się crossflashingiem, zmianą firmware z różnych urządzeń, więc sugeruję zapoznać się ze stroną Product Support • View forum - Mods and Customizations

Rzecz dotyczy playera Brite View CineTube mini, który sprzętowo jest prawie w pełni kompatybilny z Essentielem, czyli Noonteckiem. Tenże Brite View mini (tu do obejrzenia The CinemaTube Mini | Full 1080p HD Media Player | Full HD Media Player) to również klon, konkretnie Zinwella i modelu ZIN 5005HD mini (Zinwell Product), w Europie jest też pod marką Conrad HD Media player (CONRAD MEDIA PLAYER HD im Conrad Online Shop).

Różnica między klonami Noontecka a klonami Zinwella polega tylko na dodaniu do tego ostatniego wyjścia eSATA. Jest też jeszcze jeden nowy klon Zinwella, firmowany przez HP MP200, który teraz wprowadza do sprzedaży Human Media (Odtwarzacz Hewlett-Packard HP MP200), ten z kolei nie ma eSata, a ma wyjście komponentowe.

Dlaczego o tym piszę? Otóż modowany firmware różnych producentów opracowany dla Brite View charakteryzuje się m.in. tym, iż instaluje się na playerach z niskim bootloaderem, nawet 15, w większości przypadków wystarcza 128 MB NAND flash, jest naprawdę świetnie wyposażony we wszelkie dodatki (łącznie z graficznym interfejsem pod Windowsa dla zrobienia własnego YAMJ, zmianami w bibliotekach RSS i MMS z poziomu menu odtwarzacza - wybiera się z pilota wrzucony na dysk USB skrypt, który realizuje resztę itp.).

Pod adresem, który przytoczyłem na początku dostępny jest świetnie przygotowany firmware Mede8er, AcRyana, Ausa OPlay, modowany Brite View, Zinwell. Ogólnie niebo w gębie...

Tak się składa, że od kilku dni dysponuję takim klonem Zinwella i w ramach eksperymentów przerobiłem wszystkie te firmware. To naprawdę jest coś na poziomie.

Co istotne, wstępne eksperymenty pokazały, że firmware te powinny działać pod klonami Noontecka A6 - mogą być pewne problemy z zamianą niektórych klawiszy pilota, ale nie jest to uciążliwe, a jeżeli ktoś dysponuje pilotem programowalnym...

Oczywiście zastrzec muszę, że bawimy się na własną odpowiedzialność. Ale kto nie ryzykuje... :)
 

andrew k

New member
Przerobiłem soft acr i niestety stwierdzam, że to co się nie odtwarzało na sofcie noontec (16 plików testowych z tego forum) to i się nie odtwarza na ACR, więc winny za ten fakt jest realtek AD, a nie soft :( Dodatkowo wkurza przechodzenie w tryb PC(co to za szit?) z którym nie wiem co zrobić i trzeba się gimnastykować przy włączaniu. Tutaj wrzuciłem "mój" sofcik z Asus Oplay HD2 (bardzo fajny) działa oczywiście na essentiel b z 256MB:
http://rapidshare.com/files/453970348/oplayhd2hd24EB.7z
Jest to soft HD2 1.12.06 rev3.2 (wersja BLUE, nie wiem tylko który to update (chyba 22.01.2011?
mam wrażenie że cyferki nie działają, zaraz po wgraniu jest przypisany numerek IP 192.168.0.2. Świetnie działa.

EDIT (doczytane na moservices):
То install ONLY with using reset button or soft reset!!!

Attention for non Asus players owners! FW is for players with min 256Мb FlashROM!!!

O sofcie więcej TU:
http://www.moservices.org/forum/viewtopic.php?f=12&t=221

Tutaj najnowsze z 20.03.2011(działają na esentiel):
BROWN:
http://www.moservices.org/files/HD2_1.12.06_rev3.2_brown_skin_plus.zip
BLUE:
http://www.moservices.org/files/HD2_1.12.06_rev3.2_blue_skin_plus.zip
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Przerobiłem soft acr i niestety stwierdzam, że to co się nie odtwarzało na sofcie noontec (16 plików testowych z tego forum) to i się nie odtwarza na ACR, więc winny za ten fakt jest realtek ADhttp://www.moservices.org/files/HD2_1.12.06_rev3.2_blue_skin_plus.zip

O którym fw AcRyan piszesz?
Nie wydaje mi się, aby problemy z odtwarzaniem plików wideo były winą Realteka 1073DA. To wczesna wersja 1073DD, różnice między nimi polegają tylko na radzeniu sobie z Dolby TrueHD i DTS-HD MA.
 

driver111

New member
Widzę, że Panowie ekscytują... (...)

Pod adresem, który przytoczyłem na początku dostępny jest świetnie przygotowany firmware Mede8er, AcRyana, Ausa OPlay, modowany Brite View, Zinwell. Ogólnie niebo w gębie... (...)

Którego najlepiej próbować wgrywać na 128MB? bo chętnie bym spróbował
 
Ostatnia edycja:

andrew k

New member
Koledzy, dopiero co naprawilem Esska z 128MB, jutro potestuję. Pozdro!
Asus nie wchodzi na 100%(sprawdziłem, resztę wnioskuję po wielkości pliku - iconbit 87MB -wchodzi(9e), asus 100MB nie wchodzi, więc mede i ACR(ponad 100MB nie wejdą na 100%), mam okrojone mede8er i ACR(poniżej 100MB, może coś jeszcze się da wyrzucić), ale to jutro ok?POzdrawiam. A ha na ACR miałem styrasznie szybkie resety(tzn. poszukiwanie PC), tak że trzeba było się bardzo gimnastykować z włączaniem.
 

andrew k

New member
Brite view oryginalny powinien wejść do 128MB(ale jest skompresowany squashfs'em):. " Skrócić"softu np. ACR się nie da, po wywaleniu czegoś do mniej więcej zajętości 128MB i tak wywala błąd instalacji.
Edit dzięki squashfs w oryginale briteview plik img ma zaledwie 40MB, a po rozpakowaniu już 140,wię raczej nie wjedzie.
NIESTETY(ptóba z oryginałem brite view):(
video image length exceeds available size!
flash_limited_offset_low 0x91c0000 flash_limited_offset_high 0x7980000

error release address: 8070b8a0
release address: 81c35820
release address: 87000000
Konoos MS-130_V3.08 wchodzi, Chyba to samo co noontec i iconbit)
 
Ostatnia edycja:

andrew k

New member
Obiecany krótki test softów na EssentielB 128MB flash:

Poniższe próby przeprowadzam na boot23 EssentielB realtek 1073DA 128MB flash
1.oryginał BriteView IPB33910113101 nie weszła:(
video image length exceeds available size!
flash_limited_offset_low 0x91c0000 flash_limited_offset_high 0x7980000

error release address: 8070b8a0
release address: 81c35820
release address: 87000000
2. Konoos MS-130_V3.08 - wchodzi, (chyba to samo co noontec i iconbit) pilot działa, nie resetuje się(poszukiwanie PC)
3. Mvix_Ultio_Firmware_V3.12 - wchodzi, (chyba to samo co noontec i iconbit) pilot działa, resetuje się(poszukiwanie PC)
4. NOONTEC20105141117307445 - wchodzi pilot działa, nie resetuje się(poszukiwanie PC)
5. ACR 4824 mkkm v8finalESSENTIEL - wchodzi (pilot w trakcie opracowania) soft szuka PC(niestety) :(ale da się przeżyć)
6. Dvico TVIX N1 FW208 Cracked 128MB V002 070211 Realtek 1073DD Everal Xtreamer - wchodzi, player nie wstaje :(
7. PBO6161r2_mkkm 150 DVD Eject OK Tested - nie wchodzi:"No space for squash image"(plik img zaledwie 35MB)
8. tvix_s1_208_test150DVD "Install error. No space for yafss2 image!" :(
9. V3.0412.04_HDD_EU154_MS130 - "Erase yafss2 image region error!" :(
10. 1073_Ver2.12_100226_A6_BT_1G_UI3.0 for NOONTEC - wchodzi, brak polskiego, nie resetuje się
11. HD2_1.12.06_rev3_1_plus_blue oraz to samo z rev.3.2 - "Erase yafss2 image region error!"
więcej nie chce mi się testować (zresztą nie mam ;)

Tu jest obiecany ACR4824mkkmv8finalESSENTIELB:

http://rapidshare.com/files/454118973/ACR_4824_mkkm_v8finalESSENTIEL.7z

Instalacja TYLKO za pomocą zwierania nóżki 197 do masy lub soft reset. Nie wgrywaj z menu upgradu softu!!!!!
Soft reset :
1. Do playera podłączamy pena z plikiem "install.img"
2. Łączymy się z playerem przez putty lub telnet
3. Po zalogowaniu (root) wpisujemy (lepiej kopiujemy tak jak jest poniżej - ze spacjami):
Kod:
echo "        " | dd of=/dev/mtdblock/0 bs=2048 seek=8192

lub

Kod:
kill -6 1

i wciskamy enter,
po chwili wpisujemy reboot i wciskamy enter.
U mnie "biega" tak samo jak na moim Ariva 150 DVD.
 
Ostatnia edycja:
Do góry