Essentiel b view center

cypisek_xl

Member
Bez reklam
miałem soft essentiela 3.12 YT działało, teraz mam noontec-a najnowszy i też jest OK, a dodatkowo jest internet TV i też całkiem ładnie śmiga, polskich kanałów jest tylko 4 (lepiej nie pytaj jakie, bo i tak szkoda czasu na nie), ale innych jest od groma i są też HD...

Szkoda że nie ma możliwości dodania innych stacji po przez wyszukiwanie, w tym przypadku akurat chodzi mi bardziej o radio internetowe
By dodać stacje radiowe musisz się dostać do pliku 'mms.xml' i tam zrobić edycję. Najprościej jest podmienić stary niepotrzebny wpis na własny.
 

Darkarhon

New member
Np takie cudo SAMSUNG HT-X30:

Dolby ProLogic II Tak
Dolby Digital Tak
Digital Theater System DTS Tak
Skanowanie progresywne Tak
Gniazdo SCART (Eurozłącze) (ilość) 1 szt.
Wyjście RGB Brak
Wyjście HDMI Tak
Wyjście HDTV (component) 3*RCA Cinch Tak
Wyjście Composite video RCA Cinch Tak
Wejście audio / wideo Audio IN 2 x RCA Cinch
Wejście cyfrowe Optyczne Tak

Głownie chodzi mi czy da sie podłączyć dźwięk poprzez złącze optyczne i uzyskać dźwięk 5.1.

Siedze od rana na necie i trochę sie dokształciłem;) Ale mam kolejne pytanie:)
Załóżmy że zakupie model playera bez obsługi DTS. Teraz będę oglądał film mkv z audio w DTS i puszcze dźwięk po kablu optycznym do powyższego kina domowego, to czy usłyszę coś w głośnikach i czy będzie to dźwięk 5.1?
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Głownie chodzi mi czy da sie podłączyć dźwięk poprzez złącze optyczne i uzyskać dźwięk 5.1.
będę oglądał film mkv z audio w DTS i puszcze dźwięk po kablu optycznym do powyższego kina domowego, to czy usłyszę coś w głośnikach i czy będzie to dźwięk 5.1?

Dźwięk 5.1 przez złącze optyczne uzyskasz po ustawieniu w menu playera wyjścia dźwięku SPDIF RAW (lub pochodnego optycznego) - oczywiście jeżeli dźwięk w filmie, który oglądasz jest sześciokanałowym i zakodowany kodekiem, którym dysponuje kino domowe.

Jeżeli chodzi o DTS, to obawiam się, że w tej klasie sprzętu jest to DTS 2.0, czyli kino domowe nie zdekoduje dźwięku DTS HD i MA, a niższe kodowanie DTS "rozłoży" na cztery głośniki i sub. Jednak w przypadku wielu plików filmowych z DTS HD MA są dostarczane osobno dodatkowe pliki z dźwiękiem np. DD 5.1 lub 6.1 i można je w prosty sposób wymienić.
 

Darkarhon

New member
Witam

Czyli jeśli dobrze rozumuje na Essentiel B bez DTS puszczam film z audio:
AUDiO.........: English DTS 5.1 1.5 mbit (DTS core from DTS-HD)
Ustawiam SPDIF RAW i poprzez kabel optyczny na kinie domowym ze zwykłym DTS mam poprzez downmix dźwięk przestrzenny?

Jeśli to prawda to zamawiam sprzęt jutro;)
 

petex

New member
Jak to możliwe, że wybierając ścieżkę DTS na modelu na modelu 831385 masz dźwięk??? Jakiego softu używasz, jakie masz ustawienia i jak podłączasz, nie puszczasz czasami strumienia przez amplituner?

Dźwięk po SPDIF, na amplituner, który to dekoduje. Soft od Thora. Dla dźwięku DD lub DTS ustawiam na RAW.

Pozdro
 

miroslaw_m

New member
Jak model 831385 to zawęża sprawę z wsparciem kompresji nagłówka. Dopiero oprogramowanie w wersji V3.08.xx rozwiązuje ten problem. Niestety by wgrać ten soft wymagany jest między innymi wyższy bootcode niż 15 który zapewne posiadasz. Sprawdzić można USTAWIENIA/SYSTEM/AKTUALIZACJA FW
Pewno pozostaje, jak poradził Kirek ".... przepuszczenie tych plików MKV przez MKVmerge i wyłączenie kompresji nagłówka: Input/Extra options/Compression/None'
Dzięki za pomoc, posłuzyłem się tym programem według Twoich wskazówek i teraz mogłem obejrzeć te filmy. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
też mi to do głowy przyszło, tylko jak się dostać do tych plików aby podłubać w sofcie...
Aby zrobić edycje pliku mms.xml jest kilka sposobów. Troszkę przybliżę jak to można zrobić.
Metoda dekompresji/kompresji pliku install.img. Jest gotowe narzędzie do tej operacji udostępnione przez MKKM z arivahd.pl (dzięki temu forum można dużo się nauczyć o player’ach na Realtek 1073) Nazywa się tools.rar a w środku instrukcja i gotowe skrypty.
Po rozpakowaniu FW plik mms.xml powinien znajdować się w:
\squashfs\installimage\package2\squashfs-root\usr\local\etc\
Następnie używając Notepad++ dokonać edycji i z powrotem poddać kompresji.
Gotowy plik install.img wgrać metodą aktualizacji.

Inna metoda to skopiowanie pliku mms.xml na komputer edycja Notepad++ i podmiana na nowy plik lub edycja pliku bezpośrednio w odtwarzaczu. Trzeba troszkę znajomości linux.

Ja stosuje troszkę inną metodę ale na innym odtwarzaczu. Soft w zasadzie ten sam ale z obsługą HDD więc nie polecam go instalować w Essentiel B. Mam Traxdata z MOD’owanym softem gdzie mam bezpośredni dostęp przez otoczenie sieciowe do zawartości plików systemowych. Na ‘żywca’ robię edycję pliku mms.xml (radiowe) lub tv_url_*.xml (TV) oczywiście używam Notepad++

Mam nadzieje że dość zrozumiale to przedstawiłem. Dopiero od niedawna ten temat rozpoznaje więc nie jestem ekspertem więc liczę na wkład innych forumowiczów. Zwłaszcza że niektórzy pewno mają na polu linuxa więcej do powiedzenia.
 
Ostatnia edycja:

petex

New member
Witam

Czyli jeśli dobrze rozumuje na Essentiel B bez DTS puszczam film z audio:
AUDiO.........: English DTS 5.1 1.5 mbit (DTS core from DTS-HD)
Ustawiam SPDIF RAW i poprzez kabel optyczny na kinie domowym ze zwykłym DTS mam poprzez downmix dźwięk przestrzenny?

Jeśli to prawda to zamawiam sprzęt jutro;)

Ja mam essentiela bez DTSa i wszystkie filmy/koncerty w HD jakie odtwarzam bez problemu działają wielokanałowo (DD lub DTS) zależnie od filmu. Oczywiście podłaczenie do kina domowego po kablu optycznym i dekodowaniem zajmuje się amplituner.

Pozdrawiam
 

petex

New member
Jeszcze mała informacja odnośnie playera. Firmware od Thora nie do końca jest kompatybilny. U mnie na modelu bez DTS ale z 256MB występuje taki problem - podczas odtwarzania plików AUDIO - jeśli odtwarzam jeden utwór i chodzę po katalogach szukając np. innego (na podpiętym HDD) to czasami następuje restart urządzenia. Problem nie występuje na orginalnym firmware essentiela (najnowszym jakie można wrzucić na bootcode 15).

Dodatkowo może się przydać informacja, że w razie wgrania firmware, które co prawda nie "uwali" sprzętu ale z pewnych przyczyn (kody pilota i inne) nie można już się z takim urządzeniem "porozumieć" to jest prosty sposób - wykorzystać programik unbrick utility od mvix'a.

http://www.mvixusa.com/support/index.php?_m=downloads&_a=downloadfile&downloaditemid=86

Oczywiście podstawiając jako install.img prawidłowy firmware do swojego sprzętu. (adres IP komputera musi być 192.168.0.2).
Sprawdzone i działa. Zawsze to łatwiejsze niż lutowanie.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Key_PL

New member
Cześć,

Posiadam wersję 128MB. Testowałem parę wersji firmware i najfajniej działa (moim skromnym zdaniem) wersja Mvix 3.12 polecana przez Kolegę Petex'a (szacunek). Działa również Youtube. Jedyną niedogodnością jest wspomniane zapytanie przy uruchomieniu o połączenie z PC, ale da się z tym żyć.

Na marginesie - kupiłem na aukcji od "ALFA...". Trochę irytuje niezgodność z opisem aukcji dotycząca DTS, etc. Nie mniej choć przez chwilę miałem ochotę wepchnąć z powrotem w gardło ściemniającemu sprzedawcy "w imię zasad" to jednak zostawię sobie ten playerek.

Mam nadzieję, że dla 128MB mimo wszystko wpadnie niedługo oprogramowanie z radio, itp.

Pozdrawiam,
K.
 

boxster

Member
Czy Wasze odtwarzacze też grzeją się do tego stopnia, że praktycznie od dołu nie da się ich dotknąć - chodzi oczywiście o sytuację gdy odtwarzany jest jakiś materiał. Jak wygląda w tym sprzęcie system chłodzenia, jest jakiś cooler, czy tylko radiator?
 

Key_PL

New member
Czy Wasze odtwarzacze też grzeją się do tego stopnia, że praktycznie od dołu nie da się ich dotknąć - chodzi oczywiście o sytuację gdy odtwarzany jest jakiś materiał. Jak wygląda w tym sprzęcie system chłodzenia, jest jakiś cooler, czy tylko radiator?

Potwierdzam - grzeje się niesamowicie.
 

PurpleViolet

New member
Czy Wasze odtwarzacze też grzeją się do tego stopnia, że praktycznie od dołu nie da się ich dotknąć - chodzi oczywiście o sytuację gdy odtwarzany jest jakiś materiał. Jak wygląda w tym sprzęcie system chłodzenia, jest jakiś cooler, czy tylko radiator?

jest tylko alu radiator na górze i od dołu gruba alu blaszka gabarytów tego na górze która styka się z dolnym panelem, dlatego dół się grzeje, ale jest możliwość podpięcia coolera pod gniazdo 2-pinowe, przynajmniej tak się tak mi się wydaje :wink:... zastanawiam się co można podpiąć pod gniazdo 6-pin :cool:http://hdsofa***/images/stories/reviews/r05-Konoos_MS-130/008_Konoos_MS-130-internal.jpg
 

petex

New member
Można prosić coś bliżej jak sprawdzone?

Dokładnie jak opisałem.
Wgrałem jakiś firmware, po którym straciłem kontrolę na playerem z pilota - mam Harmony ale tym razem i tak nie pomogło.
W mojej wersji playera nie działają metody ratunkowego wgrania firmware (takie nie wymagające rozkręcania).

Tak więc podpiąłem palyera pod kompa, ustawiłem na karcie w kompie IP 192.168.0.2 odpaliłem oprogramowanie mvixa do wgrania firmware przez LAN. Po chwili player zrestartował się i zaczął wgrywać przez LAN firmware - przepycha go przez sieć po kawałku (wiem bo myślałem, że już firmware wysłany i odłączyłem LAN i ... wiadomo co). Tak więc zaczekać i do końca updatu niczego nie dotykać.
Oczywiście na komputerze musi być JAVA, w katalogu z programikiem do odzyskiwania musi być plik (install.img) z właściwym dla sprzętu firmware.

do Kirek: ta metoda działa tylko wtedy gdy soft palyera jeszcze żyje - w przypadku błędnego bootcode nie pomoże - jak miałem ten problem to sprawdzałem :)

Pozdrawiam.
 

Key_PL

New member
Cześć,

Posiadam wersję 128MB. Testowałem parę wersji firmware i najfajniej działa (moim skromnym zdaniem) wersja Mvix 3.12 polecana przez Kolegę Petex'a (szacunek). Działa również Youtube. Jedyną niedogodnością jest wspomniane zapytanie przy uruchomieniu o połączenie z PC, ale da się z tym żyć.
.

P.S. Na chwilę wróciłem do 2.12 i to co się dzieje z napisami to istny cyrk.
 
Do góry