Essentiel b view center

bobik34

New member
co do zasilania...generalnie najlepsze sa uklady na max232[lub 3232]...wtedy jakby co to zasilanie biora sobie z coma, i nie potrzeba ich dodatkowo zasilać.....co do SN74HC14N.....zbytnio sie nie zaglebiałem w jego specyfikacje....i mam nadzieje ze rowniez pobiera sobie zasilanie z portu com[niepotrzeba go dodatkowo zasilać]. Co do kwestiii spalania....mało prawdopodobne....nawet jesli zamienisz rx z tx kolejnoscia nic sie nie stanie. jeden ma okolo 1,5v, a drugi 1,3v[wiekszosc routerow tak ma np dir-300]
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jutra zdam sprawozdanie z zabawy kabelkiem.

Niestety, próby nieudane. Godzinna próba lutowania została zwieńczona sukcesem, nic nie spaliłem :). Niestety dostanie się do ROM monitora było nieudane. Teoretycznie kable wybrane OK, połączenie niby jest, ale terminal po wywołaniu (wywołaj, ESC, włączenie playera) reaguje "krzakami". Do myślenia daje fakt, że bez włączenia playera odpowiada literami wpisywanymi z klawiatury, co według mojej wiedzy dzieje się po zwarciu tx i rx - tak się robi testy.

Reasumując: albo układ kabli do d..., albo jest jakieś zwarcie. albo ten scalak do d.... Ale niby ludzie na takim kablu działali...

Może później podjadę do jakiegoś hipermarketu i poszukam CA-42...
 

bobik34

New member
jaka predkosc transmisjii dales[to ma ogromne znaczenie]....działa ok tylko na 115200 bps 8N1 :)
s i jeszcze jedno terminal musi byc wlaczony[niebieska dioda], jesli nie zdazysz przycisnac escape w ciagu 2 sekund powinienes widziec log z bootujacego sie systemu :)
 

Attachments

  • kk.JPG
    kk.JPG
    60,6 KB · Wyś: 94
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
s i jeszcze jedno terminal musi byc wlaczony[niebieska dioda], jesli nie zdazysz przycisnac escape w ciagu 2 sekund powinienes widziec log z bootujacego sie systemu :)

Ustawienia terminala są mi znane i były OK. Czy piszesz "terminal musi być włączony" mając na myśli player? Czyli w którym momencie włączamy player? Bo z moich lektur forów wynika, że dajesz terminalowi komendę "wywołaj" (HyperTerminal), wciskasz ESC, włączasz przyciskiem player i ma być dostęp do FlashROM po przedstawieniu się systemu playera...
 

bobik34

New member
tez tak mozna :) ja uzywam tera term wlaczam tera term nastawiam port, predkosc, i wlaczam playera. po czym blyskawicznie naciskam escape :)
 

Attachments

  • essentitel.jpg
    essentitel.jpg
    89,3 KB · Wyś: 899

Kirek50

Moderator
Bez reklam
DO BOBIKA: Jeżeli wyczaiłeś z jakich źródeł układ złącza serial na płycie playera, to może wiesz coś też o resecie przy pomocy zwarcia pinów, albo dysponujesz schematem płyty głównej?

I jeszcze jedno: nie robiłeś przypadkiem zdjęć drugiej strony płyty playera?
 

bobik34

New member
co do pinow....zlacze 6 pinowe-->uart odpowiada za com1 i com2....poprzednie zdjecie z poprzedniego postu[miejsce lutowania] odpowiada wlasnie za to miejsce[com1]. Drugie złącze 2-pinowe....dokładnie nie wiem....jeden pin to poprostu masa, czyli prawdopodobnie do jakiegos wentylatora....moze to i dobrze ze zostalo zastosowane chlodzenie pasywne[radiator na realteku]....dzieki czemu urzadzenie jest cichutkie jak mysz...moze zaciagac pliki...i nie ma problemu jak kiedys z chuczacym pc-tem po nocach :eek:k:
 

Attachments

  • DSCN5216.jpg
    DSCN5216.jpg
    986,5 KB · Wyś: 212

driver111

New member
Witam. Chciał bym kupic ten playerek ale nie bardzo moge znaleźć jakies opinie na jego temat. (w tym temacie nie za dużo znalazłem) Chodzi mi o dokładne info o nim, tzn: czy płynnie odtwarza pliki np 1080p, 720p, czy nie ma z nim jakichś problemów, jak wygląda cały interfejs po włączeniu, czy będę musiał robic jakieś upgrade jak go kupie? poprostu ALL na jego temat.

PS. jeśli ma ktos jakieś filmiki lub info na jakiejś stronce to prosze podawać.
Z góry dzięki i pozdrawiam.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Generalnie ten wątek to największe miejsce informacyjne o tym odtwarzaczu. Gdzie indziej trudno coś odszukać. Wszelkie szczegóły tu są umieszczane. Istnieje prawdopodobieństwo że odtwarzacz będzie miał FW 2.x który wygląda w przybliżeniu tak:
YouTube - Gioi Thieu Cach Su Dung Noontec A6
lub FW w wersji 3.x czyli w tym stylu:
YouTube - sumvision cyclone primus menu

Essentiel B może mieć wsparcie DTS lub brak DTS (RTL1073DA lub RTL1073DA). Nie wiem co dostaniesz w paczce.
 

driver111

New member
OK. dzięki za filmiki. Nawet fajnie się prezentuje, teraz tylko zamawiać i czekac. Temacik też ok tylko mało info o nim, więcej piszecie o softach i tp.
Mysle ze jeszcze ktoś się wypowie na jego temat lub dołączy swoje fotki lub jaks filmik.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
DO BOBIKA

tez tak mozna :) wlaczam playera. po czym blyskawicznie naciskam escape :)

Udało mi się wreszcie dostać do Rom monitora (kabel DKU-5, czyli starsza wersja CA-42, okazał się być wskazanym do tego celu), ale występuje kolejny problem. Choć naciskam escape po włączeniu playera, to nie zatrzymuje się na rom monitorze, ale zaczyna zaczyna ładować się system, ładuje się bezskutecznie do końca po czym zaczyna się przewijać komunikat "[OTG Mode]: OTG Mode is running..." i nic nie mogę zrobić, bo nie dostaję znaku gotowości i dostępu do linii poleceń... Co za cholera...?

Nie wiem, co zrobić: emulować inny terminal?

Ni chcę zaśmiecać postów, więc w załączniku w pliku txt jest zapis botowania. Rzuć okiem, może coś Ci przyjdzie do głowy. A może ktoś inny też coś doradzi...
 

Attachments

  • moj komunikat.txt
    13,3 KB · Wyś: 338

cypisek_xl

Member
Bez reklam
do driver111: Tak naprawdę po zainstalowaniu ostatniej wersji Essentiel B czyli FW 3.12 (100916) odtwarzacz ten sprawuje się i wygląda identycznie (GUI) jak Traxdata MMS (Mvix/ Sumvision/ Noontec/ Roxcore i inne z tej rodziny.) Przejrzyj ten wątek a będziesz więcej wiedział z czym możesz się spotkać i czego oczekiwać.
http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzet...e-opinie-uzytkownikow.html?highlight=traxdata
Różnica polega tylko na tym że Essentiel nie posiada wew. HDD, USB slave, wyjść komponent ale za to posiada czytnik kart pamięci. Inna sprawa to DTS ale to już było w tym wątku. Zapoznaj się też z identycznym modelem a w tym linku są szczegóły:
A6S - MovieDock - Noontec

(oczywiście podobieństwo podałem na podstawie softu 3.12 które te urządzenia posiadają)
 
Ostatnia edycja:

Gawd

New member
Kupiłem to cudo (sprzęt powystawowy - kilka rysek ale ok) i powiem, że po wgraniu aktualnego firmware sprawuje się znacznie lepiej. YouTube działa wyśmienicie, sieć domowa też, praktycznie wszystkie pliki filmowe czyta bez problemu. Jedynie filmy z DTS nie dają dźwięku na TV przez HDMI. Jednak idzie z tym żyć ;-). W tej cenie świetny sprzęt stabilny i całkiem spranie działający. Brakuje może trochę więcej opcji np. zmiana stylu czcionki itp. Napisy TXT są poprawnie wczytywane. Jakość obrazu idealna!
Urządzenie trochę się nagrzewa jednak nawet po dłuższej pracy nic złego się nie dzieje. Pilot łapie z każdego konta i jest wygodny, choć ułożenie klawiszy mogło by być wygodniejsze. Player działa prawidłowo z dyskiem zewnętrznym 2.5" WD Elements 500GB (jedno złącze USB) jak i kartami pamięci SD oraz z pendrive.

Ma może ktoś dodatkowe serwisy internetowe inne niż te preinstalowane? Bardzo by to podniosło funkcjonalność opcji internetowych. Jakieś Google Earth czy coś w tym stylu.
 

bobik34

New member
DO BOBIKA


Choć naciskam escape po włączeniu playera, to nie zatrzymuje się na rom monitorze, ale zaczyna zaczyna ładować się system, ładuje się bezskutecznie do końca po czym zaczyna się przewijać komunikat "[OTG Mode]: OTG Mode is running..." i nic nie mogę zrobić, bo nie dostaję znaku gotowości i dostępu do linii poleceń... Co za cholera...?

Nie wiem, co zrobić: emulować inny terminal?

Ni chcę zaśmiecać postów, więc w załączniku w pliku txt jest zapis botowania. Rzuć okiem, może coś Ci przyjdzie do głowy. A może ktoś inny też coś doradzi...

Z tego wynika, iż po wgraniu noonteca zaczynaja sie problemy
1]masz zmieniony bootloader twój--> Revision 0000.0202.1026L
2]dzieki temu bootloaderowi system wykrywa Ci jedynie 128MB Flasha + 1 port com [u mnie wsio 2x]
odczytaj wartość[opis scalka] flasha....może faktycznie masz mniej
3]sprawdz linie tx, czy dobrze łączy [miej caly czas wcisniety escape i wlacz urzadzenie]
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Z tego wynika, iż po wgraniu noonteca zaczynaja sie problemy
1]masz zmieniony bootloader twój--> Revision 0000.0202.1026L

To wszystko wiem - właśnie po zmianie bootloadera (ale to nie Noontec, to specjalny flash z Emtec N200, polecany do Arivy na ich forum) player się nie podniósł. Natomiast nie rozumiem przyczyny braku możliwości zatrzymania (ESC, TAB - rescue flash, spacja) ładowania się systemu i wejścia do rom monitora. Czy np. istotna przy tego transmisjach jest długość kabla (używam przedłużki USB), sposób połączenia przewodów (wcześniej dolutowane do serialu na playerze kable połączyłem skręcając z kablami z DKU-5), może coś jeszcze...?
 

bobik34

New member
@Kirek50 jeśli kable są na 100% ok[+prawidłowo rozpoznane linie rx, tx]...to pozostaje jtag....gdzieś widziałem schemacik podłączeń pod relateka[trzeba by zdjąć radiator]...ps jesteś może z Torunia?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jeszcze poeksperymentuję, bo człowiek się sporo uczy przy okazji :) Przez weekend przestudiował parę forów, są ciekawe możliwości. Jeżeli układ pinów na płycie, który podałeś jest OK, to wszystkie inne możliwości wyczerpałem. Zrobię jeszcze trzy rzeczy: zmienię sterowniki kabla DK-5, sprawdzę czy zareaguje na kabel CA-42, ostatnia próba to będzie stworzenie sieci komputer-player i próba wejścia po telnecie na deafaultowy adres IP Realteka. A później totalna rozbiórka i reszta zabawy, czyli zwieranie 127 nóżki itp. :))

Nie, nie jestem z Torunia: Tarnów-Kraków
 

bobik34

New member
chyba ze twój bootloader nie kłamie i masz 1 port com...a wiec rozmieszczenie pinów tez może być inne:) choć ja bym obstawiał, że coś nie styka na linii wysyłu:)[rx-recive, tx-transmit]
u mnie wsio ok reaguje na escape, enter wiec schemat jest ok :)
 
Do góry