Essentiel b view center

Equedeus

New member
Czy ktoś wgrywał jeszcze "xxxx://xxx.boulanger.fr/content/stat...ViewCenter.zip"?
Bo jak widzę bebechy u bobik34 to mam wątpliwości. :)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Wiec jest tak: FW Noontec 2.12 (UI3.0_100504) faktycznie traktuje firmware sygnowane przez Essentiela jako starsze i stąd problem z flashowaniem. Bobik ma również bootcode 15 (taki jest we wszystkich tych maszynkach z francuskim brandem), ale robił upgrade na firmowy soft, w jego pierwszej wersji, więc problemów nie miał.

Zrobiłem symulacyjne testy "na sucho" na komputerze i stąd ta wiedza.

Oczywiście wyzerowanie flashromu problem rozwiązuje, ale raczej zrezygnuję z flashowania firmware Essentiela, bo jest to FW Nootec UI3.0112, który był obciążony paroma błędami i firma całkiem go wycofała i usunęła zewsząd, zastępując wersją 3.0412.04, wspólną dla modeli A6 i A6 Power, z 30 września ub.r. Ta wersja jednak wymaga bootcode 19, więc trzeba sobie zhakować maszynę.

Skądinąd pozostaje mieć nadzieję, że Essentiel zanim opublikował swoją ostatnią wersję, pozbawił ją bugów znanych z pierwowzoru.

Może z bootcode się pobawią z pomocą Cypiska, bo widzę, że ma ten temat opanowany, ale tylko w ramach walki z nudą, bo na co dzień korzystam z innych playerów, a Essntiela kupiłem niejako "na wszelki wypadek", plus skusiła mnie cena równoważna butelce whisky... :)
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
To ja troszkę dorzucę co jest prawdopodobne i troszkę pewno namieszam.
Passerelle ESSENTIEL B nie występuje w jednej wersji. Z tego co ogarniam może występować z bootcode 15 i 23 ale to nie wszystko bowiem chyba może występować na procku 1073DA jak i na 1073DD i stąd problemy na tym pierwszym z DTS 2.0 Digital Out.
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
1. A widzisz...... O tym DA nie pomyślałem....

2. Po przerzuceniu paru forów jakoś nie spotkałem się z informacją, że ktoś miał bootcode 23, ale specjalnie się nie wgłębiałem.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
O tym 1073DA w przypuszczeniach wspominałem na p. e-mail w weekend. Znalazłem też zdjęcie wersji z DA:
http://img16.imageshack.us/img16/8159/dsc0387vp.jpg
Tak to może wyglądać bez obudowy.

Potwierdzam że jest wersja z DTS i bez. Czyli nasuwa się stwierdzenie że różnią się układami DA i DD.
Nawet pudełka się delikatnie różnią. Jest logo DTS 2.0 Digital Out lub tylko Dolby Digital.
Tak na marginesie pilot identyczny jak u Traxdata MMS i również współpracuje z Essentiel B

Edit: Ostatnia wersja Passerelle Essentiel B to 3.1208.06 i chodzi na bootcode 15.
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
odp. dla Kirek50: Tak to ta wersja FW z linku który wczoraj przypomniałem.
Chciałem tylko dla porządku naszych rozważań uściślić by nie było wątpliwości :)

http://www.boulanger.fr/content/static/bfr/assistance/essentielb/zip/ViewCenter.zip

Edit: Na tej wersji YT działa oraz jest polskie menu.

Edit2 :Generalnie GUI w wersji 3,12 jest identyczne jak Traxdata/Noontec/Mvix/Sumvision i reszty bliźniaków.

Edit3: Tak jak się można było spodziewać WiFi USB od Ariva 110 działa z tym urządzeniem.
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
To już tak gwoli informacji dla potencjalnych posiadaczy i wracam do poważniejszych zajęć :). Otóż po soft resecie próba flashowania playera firmware Essentiel kończy się tak jak poprzednio, czyli "unyaffs region error"

Mam pewne podejrzenie: otóż na tej francuskiej stronie z firmware jest coś w rodzaju informacji, że jest in dla sprzętu z numerem 850521, natomiast u mnie na naklejce (spód) jest code produit: 831385.

Mam podejrzenie nr 2: dżentelmeni na Allegro mogli sprzedawać playerka w dwóch wersjach. Ja kupiłem wersję niższą za niższą cenę, a kolega Bobik wersję wyższą za wyższą cenę. Różnica może być np. w pojemności flashromu - u mnie jest mniejszy i brak miejsca na bardziej rozbudowaną wersję firmware, na co nawet wskazywałby przytoczony komunikat.

Bobik, rzuć okiem na swój numer i podaj - wszystko będzie wiadome.
 

bobik34

New member
ja dałem 119:) naklejki nie mam żadnej :)
z tego co się orientuję, to różnica w cenie wynika z tzw rysek na obudowie:)
a reszta jest taka sama :)
co do tego nr codname...to chyba raczej z sprzętem nie ma nic wspólnego?
zanim go kupiłem troszkę szukałem....aby nie kupić kota w worku;)
Kod:
In response to your question,

You can find the pilots and firmware for your product "Media Gateway ESSENTIELB ViewCenter Full HD - DTS (Ref : 850521)" on our website, in the heading "assistance", at the bottom of your web page.

Here is the direct link to the page html : http://www.boulanger.fr/content/bfr/assistance/essentielb

Hoping to have answer your request,

Sincerely,
Chloe, Centre de la Relation Client Boulanger.

Edited naklejke jakas znalazlem....odklejalem jak rozbierałem....ale jest z seriii 02xxxx [guarante]....jest jeszcze druga z kodem paskowym ale tez inna z serii 10xxxxxx.....wiec to chyba nie to

Rozmawiałem z innymi, którym również bez problemu wszedł ten sofcik....więc ten region error troszkę mnie przeraża....czyżby noontec ładował coś do bootloadera....[bootloadera raczej nie powinno dać się zmienić zwykłym flashowaniem]
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
ja dałem 119 z tego co się orientuję, to różnica w cenie wynika z tzw rysek na obudowie:) a reszta jest taka sama :)

Chyba nie... Na Allegro kupiłem za 129, nówka zapakowana z folią na obudowie, stan idealny.

jest z seriii 02xxxx [guarante]....jest jeszcze druga z kodem paskowym ale tez inna z serii 10xxxxxx.....wiec to chyba nie to

Chyba nie to, ale... U mnie ta pierwsza to seria 015xxxx, ta druga z kodem paskowym to 09xxxx, więc ewidentnie mniejsze numerki, co może wróżyć wcześniejszą serię.

U mnie jest jeszcze jedna, prawie przezroczysta maleńka kalkomania między tymi dwiema (z tyłu playera) i tam jest właśnie ten "produit code"...

Na jakie adres mailowy pisałeś do producenta? Może po prostu zapytam ich o konkrety...
 

Gawd

New member
Widzę, że playerek z ciekawymi możliwościami. Ma ktoś link do filmu jak się sprawuje w akcji (lagi, jak wygląda interfejs, czy wszytko czyta :) itd)?
 

johnn

New member
czy sprawdzaliście może wyjście HDMI bo u mnie coś nie działa ? Może to być kabel ale jest nowy więc raczej mało prawdopodobne
 

mgaczkowski

New member
Witam,

Przyłączę się do dyskusji na temat tego odtwarzacza.

Kupiłem wersję z Code product: 831385. Bootcode mam w wersji 0000.0202.0015. Na początku była wgrana jakaś starsza wersja oprogramowania której numeru niestety nie zapisałem, Sprawdziłem szybko czy działa s serwerem DLNA i czy widzi zasoby udostępnione na serwerze plików i po stwierdzeniu że jest ok zabrałem się za wgranie nowszej wersji. Przetestowałem wersje Noonteca i najnowszą Essential B i niestety mam problem z siecią. Odtwarzacz praktycznie nie pobiera adresu IP z DHCP, tzn. na Noontecu po wgraniu pobrał i sieć działała, ale chciałem zmienić IP na stały i po tej zmianie już sieć nie działał. Próbowałem kilkakrotnie zmieniać oprogramowanie ale bez efektu.
Czasami odtwarzacz odpowie na ping, np. 2 z 4 razy, ale nie ma w tym żadnej reguły.

Czy jest możliwe, że te nowsze oprogramowania nie są w 100% zgodne ze sprzętem o kodzie 831385?

Czy któryś z kolegów dysponuje oryginalnym oprogramowaniem do takiego odtwarzacza?

Pozdrawiam,
Marcin
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Nie zauważyłem żadnych problemów z DHCP na sofcie Essentiel B 3.12 czy Noontec 3.04. Śmiga aż miło.

do johnn: HDMI to podstawa takiego odtwarzacza więc musi działać poprawnie. Composite to raczej ostateczność lub awaryjnie.
 

piko40

New member
Witam prosiłbym o dokładny opis - schemat interfejsu do wyczyszczenia flesza - czy kabelek na usb czy na rs232 jakim programikiem połączyć się z fleszem . Prosiłbym o dokładny opis jak co i z czym ,jestem zielony w te klocki proszę o pomoc.
 

bobik34

New member
ja preferuje po com....ale usb tez mozna uzyc:) Najlepiej jakiś od telefonu[wtedy masz wszystko gootowe-tzn najczesciej takie kable-max232 lub pochodne biora sobie same zasilanie z com lub usb]....co do podłączenia....to zdjęcie zaprezentowałem....czyli od lewej gnd, rx, tx . Co do programu to do wyboru do koloru....putty, tera term, hyperterminal....co do ustawien to najwazniejsza jest predkosc czyli 115200...laczysz sie z urzadzeniem....podpinasz zasilanie do urzadzonka i wlaczasz je przyciskiem....na ekranie bedziasz widzial ze urzadzenie wystartowało;) Od momentu wlaczenia przycisku masz kilka sekund, aby wejsc w ustawienia realteka.....zaraz po wcisnieciu naciskaj [escape], jesli wejdziesz juz w ten tryb przywita cie cos w stylu Realtek>
wpisujesz
erase -m <naciskasz enter>
teraz wkładasz do urzadzenia pendrive z wlasciwym image
reset <naciskasz enter>
i tyle ;)....tylko zanim podczepisz sie do urzadzenia sprawdz czy uda ci sie wgrac image w trybie awaryjnym[tzn wylacz z sieci urzadzenie, wloz pendrive z imagem, przytrzymaj wlacznik;) ]
 

johnn

New member
czy sprawdzaliście może wyjście HDMI bo u mnie coś nie działa ? Może to być kabel ale jest nowy więc raczej mało prawdopodobne

a jednak okazało się że był trefny kabelek. Jak się lepiej przyjrzałem wtyczkom to zauważyłem że brakuje 18 pinu na obu wtyczkach (jest tam zasilanie +5v). Po wymianie kabla wszystko jest ok. :D
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Witam prosiłbym o dokładny opis - schemat interfejsu do wyczyszczenia flesza - czy kabelek na usb czy na rs232 jakim programikiem połączyć się z fleszem . Prosiłbym o dokładny opis jak co i z czym ,jestem zielony w te klocki proszę o pomoc.

A co dokładnie chcesz uzyskać?
Zanim zaczniesz grzebać w RS232 zapoznaj się z inną metodą:

1. Odłącz zasilanie (najlepiej trzeba odczekać pewien czas 20-40 sek.)
2. Wstaw USB z oprogramowaniem (install.img w root, fat32)
3. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania
4. Podłącz kabel zasilania (nadal przytrzymując przycisk zasilania)
5. Odczekać około 10-20 sekund
6. Zwolnij przycisk zasilania
7. Ekran powinien pokazać postęp aktualizacji firmware
 
Do góry