Epson EH-TW3200

redlum

New member
Bez reklam
jak dla mnie to nie porównanie - ale stronnicze wskazanie, że TW3200 jest lepszy
 
Ostatnia edycja:

migrena

New member
Niekoniecznie. Kolory w epsonie byly mniej naturalne ale glowe dam, ze zaden z projektorow nie byl kalibrowany chocazby "na oko".

Kalkulator bierze chyba dane katalogowe czyli w tym przypadku najwyzsza jasnosc.

@skaba
Kup sobie kawal plyty hdf i z troche sensownej szarej farby i zrob tymczasowy ekran do testow. Niskim kosztem unikniesz ryzyka zakupu niewlasciwego ekranu.

BTW Dolar znowu spadl. :mrgreen:
 

migrena

New member
Na l220xwc.
Moze mitsu mial wlaczony tryb eco a epson nie?

/edit
Mnie sie troche przydalo to porownanie - dalo mi pojecie na co mniej wiecej pozwala lens shift w epsonie. Chociaz w dalszym ciagu nie wiem czy mozna dac shift maksymalnie w obu kierunkach.
 
Ostatnia edycja:

skaba

New member
Jeszcze jedno pytanie. Jaki byście polecili ekran w cenie do 1500 pln?
Musi być zwijany (szary czy biały zdecyduje po testach które podsunął Migrena). Może być elektryczny albo ręczny, grunt aby się nie falował :)
 

migrena

New member
Najtansza? :wink:
Jest sporo opisow robienia praktycznie profesjonalnych ekranow na tym forum jak i na innych (na stronie screen goo tez jest taki opis). Akurat mam pod reka taki:
http://www.audiostereo.pl/nasze-ins....html/page__st__1400__p__1614140#entry1614140
Ciebie interesuje cos tymczasowego wiec nie ma sensu wkladac w to kasy. Cokolwiek co jest w miare plaskie i sztywne sie nada (nawet gips-karton), byle mozna bylo to pomalowac. Farba tez dowolna, chociazby jedynka z czarnym pigmentem domieszanym na oko. Przeciez to tylko do testow. Chociaz im lepsza farba tym efekt bardziej zblizony do orginalnego ekranu.

/edit
To z napinaczami koniecznie. Najlepiej by bylo gdybys dostal do przetestowania ekran bo farba zazwyczaj bedzie miala inne (nizsze) wzmocnienie nawet jesli bedzie to ten sam kolor co ekran. Tak tylko ostrzegam przed hurra-optymizmem.
 
Ostatnia edycja:

skaba

New member
Sorki zapomniałem. Wysokość ekranu to od 110 do 130mm (to też będę testował). Dla przypomnienia projektor TW 3200
Dzięki za podpowiedź
 

migrena

New member
Jesli bedziesz mial wiekszy material na ekran to mozesz po prostu domalowywac coraz szersze "ramki" zmniejszajac obszar wyswietlania. Zobaczysz tez wtedy jak sie poprawia subiektywny kontrast.
 

skaba

New member
do testowania to ja zrobię ekran tak jak mi dałeś linka.
Chodzi mi o to jaki ekran kupić po testach przy budżecie do 1500 pln (wyciągany) może być elektryczny, może się wyciągać manualnie.
Z góry dziękuję za odpowiedź
 

sviru

New member
Temat poruszany juz parokrotnie. Nawet te same kwoty padaja wystarczy przeczytac watek w calosci...
Najlepszy w tej cenie wydaje sie byc ADEO.
 

skaba

New member
Jeszcze jedno pytanie. Płyta HDF ma być surowa czy lakierowana (abstrahując od farby którą już kupiłem).

sviru: owszem jest w tym wątku kilka ekranów, ale albo są za drogie albo inny typ (np. ramowe). Mnie chodzi o ekran opuszczany
 

migrena

New member
Adeo ma chyba tylko elektryczne ekrany z napinaczami a to juz sporo ponad 1500. Swoja droga to widzialem w internecie nizsze ceny ekranow adeo niz oni maja w cenniku. Przynajmniej ramowych.

Chyba lakierowany zeby farba nie wnikala. Ja bede robil ekran na stale wiec biore pcv. Nie ma mowy zeby nasiaklo ale trzeba ze dwie stowy dorzucic.
 
Do góry